Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Чому голосовий пошук - майбутнє SEO? (І як підготуватися)

  1. Вибух популярності голосового пошуку
  2. вуха скрізь
  3. Специфіка голосового пошуку
  4. Як оптимізувати свій сайт під голосовий пошук?
  5. Як потрапити в блок відповідей
  6. Бонусні рекомендації:
  7. 2. Працювати з низькочастотними ключовими словами
  8. 3. Створювати контент в розмовній формі
  9. 4. Використовувати мікророзмітки
  10. 5. Оптимізувати сайт під мобільні пристрої
  11. В якості висновку

  09 Июня, 2017, 10:00

  5065

  Відійшовши від комп'ютера, ви берете в руку телефон і дзвоніть в Google за номером (650) 623-6706. Дочекавшись фрази «Вимовте ваш запит», ви, трохи подумавши, починаєте диктувати: «як правильно зав'язати краватку?»

  Після того, як система розпізнала слова, ви повертаєтеся до монітора, оновлюєте сторінку пошуку і ...

  Про чудо! На другому місці видачі ви знайшли, що шукали!

  На другому місці видачі ви знайшли, що шукали

  Приблизно так працював голосовий пошук Google зовсім недавно ... І приблизно так звучить вірний спосіб спізнитися на корпоратив.

  Зараз же ви можете виконати аналогічний пошук за все за кілька секунд: досить запитати свій телефон ... або годинник ... або пульт дистанційного керування телевізора!

  У цій статті ми поговоримо про популяризацію мовного пошуку, його особливості та про те, як отримувати органічний трафік від цього нововведення.

  Вибух популярності голосового пошуку

  Наші звички пошуку постійно відчувають метаморфози: ми по-іншому скануємо очима SERP, швидше вибираємо потрібні нам результати і вже не соромимося задавати дуже деталізовані запити.

  Не секрет, що органічний трафік до сих пір залишається одним з найбільш вигідних напрямків. Щоб не втрачати і, навпаки, примножити цей трафік, бізнеси повинні постійно адаптуватися до пошукових звичкам користувачів.

  Голосовий пошук - це повільний « чорний лебідь »: Він зробить видобуток інформації зручніше і ефективніше для людей і, разом з тим, назавжди змінить те, як ми оптимізуємо сайти. І так, голосовий пошук вже давно щось більше, ніж просто модна іграшка.

  Цифри не брешуть:

  • У 2016 році було вироблено в 35 разів більше голосових пошуків, ніж у 2008 році ( Search Engine Watch ).
  • 20% запитів, які виконуються з мобільного - голосові ( Search Engine Land ).
  • До 2020 року половина пошуків стануть голосовими ( CampaignLive ), І третина з них буде виконуватися без екрану ( MediaPost ).

  Причина такої тенденції в тому, що сказати - завжди легше.

  Середній темп набору тексту на повноцінній клавіатурі становить 30-40 слів за хвилину, в той час як середній темп мови - цілих 120-150 слів за хвилину.

  Мобільну клавіатуру не рятують ні автоматичні виправлення, ні автодоповнення: все одно мобільний набір тексту - дуже повільний.

  Зате смартфони оснащені якісними мікрофонами і використовують передові алгоритми розпізнання тексту. Наприклад, голосовий пошук Google може обробляти запити на 40 мовах світу з точністю до 90%.

  джерело - kpcb

  До цього додається той факт, що всі вікові категорії знаходять голосовий пошук привабливим:

  • дослідження показало, що юні користувачі сприймають голосовий пошук як «щось круте».
  • Для зайнятих людей середнього віку це - звільнення рук.
  • Для літніх людей голосовий пошук - просто гора з плечей в порівнянні з дрібної екранною клавіатурою.

  вуха скрізь

  вуха скрізь

  Якщо ще зовсім недавно пошук в мережі асоціювався лише з «клавіатурним», то зараз в гру вступає ціле достаток голосових альтернатив. Наприклад, Google Assistant доступний для Android-смартфонів, для Google Home, Android Wear. Siri - найпопулярніший голосовий асистент техніки Apple (350 млн активних користувачів), Cortana - компанії Microsoft.

  Як для iOS, так і для Android є багато інших голосових асистентів . Також є і додаткові пристрої: Amazon Echo, Amazon Alexa, Samsung Smart TV, Xbox One, Sony PS4. Ці гаджети вже активно використовуються на заході, а їх популярність в Україні - тільки питання часу.

  Специфіка голосового пошуку

  Голосовий пошук покликаний давати швидкі відповіді, але для маркетологів він породжує гору питань. Для того, щоб зрозуміти, як оптимізувати свій сайт під голосовий пошук, нам потрібно встановити основні відмінності між традиційним пошуком і голосовим.

  1. Інший характер запитів:

  • Використовуються довгі фрази (в середньому чотири-десять слів).
  • Використовується природна мова.
  • Найчастіше це питання, що мають на увазі коротку відповідь.
  • Запити з великою ймовірністю мають локальну прив'язку.

  Наприклад, для того щоб замовити піцу, при традиційному пошуку підходить фраза «піца київ». А при голосовому пошуку може використовуватися фраза «де я можу замовити піцу після 12 ночі? »

  Цей приклад реалістичніше, ніж здається: американська Domino's Pizza створили додаток DOM ; за допомогою нього ви можете голосом замовити піцу, яку доставить дрон або робот.

  2. Відмінності в типах пристроїв і видачі:

  • Більшість запитів - з мобільних пристроїв.
  • Видача складається з одного-чотирьох результатів замість «100 000 000 результатів за 0,3 секунди». При голосовому пошуку ми хочемо швидко отримати відповідь і вирішити проблему замість довгого вивчення вичерпної відповіді (і це підтверджується дослідженням ).
  • Гаджети різних виробників використовують свої пошукові системи і агрегатори даних. Google Assistant оперує видачею Google, Cortana - Bing і так далі.

  Так ми приходимо до висновку, що пошук за допомогою персональних голосових асистентів зрушує парадигму взаємодії людини з онлайн-бізнесом:

  • При традиційному пошуку топові позиції по високочастотних запитах допомагають вливати більш-менш однорідний трафік в налагоджену воронку продажів.
  • При голосовому пошуку сайт повинен швидко і якісно вирішити специфічну потребу користувача в зручному для нього форматі. І чим краще бізнес зможе адаптуватися до такого формату, тим вище його шанси на успіх.

  Як оптимізувати свій сайт під голосовий пошук?

  1. Аналізувати джерела інформації

  Так як кожен асистент видає дані зі специфічних джерел, потрібно стежити за популярністю асистентів серед представників вашої цільової аудиторії.

  Велика ймовірність, що трафік з Google стане для нас найціннішим, і якщо розглядати Google Assistant, то помічена суттєва кореляція між попаданням в блок відповідей Google і топом для голосового пошуку.

  Як потрапити в блок відповідей

  Стовідсотково робочого методу не існує. Але сторінка потрапляє в блок відповідей з великою ймовірністю, коли виконуються такі умови:

  1. Верхній блок контенту повинен містити відповідь на тематичне питання. Тут важливо, щоб це питання було ширше, ніж фактичний. На фактичні питання Google видасть відповіді, використовуючи граф знань без будь-якої згадки нашого сайту.
  2. Сторінка повинна знаходитися на першій сторінці видачі по заданому питанню.
  3. Контент повинен відповідати одному з трьох форматів: параграф тексту, список або таблиця.
  Бонусні рекомендації:
  • Додавайте згадки вашого бренду в контент блоку відповідей. Так навіть без кліків ви отримаєте додаткову впізнаваність.
  • Після основного відповіді на питання додавайте заклик до дії - прочитання всієї статті. Це дозволить отримати більше кліків.
  • Зробіть короткий відповідь максимально точним і фактично правильним. Google з часом може фільтрувати відповіді або замінювати їх на більш точні.

  Аналогічно, для локально залежних запитів в гру вступають принципи локального пошукового просування.

  Що робити:

  • зареєструватися в Google Мій Бізнес .
  • Отримати якомога більше відгуків: працювати над якістю своїх послуг, просити відгуки у існуючих клієнтів, а також заохочувати написання відгуків.
  • Отримувати згадки і посилання з локальним контекстом: посилання з регіональних сайтів і сторінок, а також посилання з назвою регіону в анкорі.

  2. Працювати з низькочастотними ключовими словами

  Низькочастотні ключові слова мають ряд переваг. Вони несуть велику цінність, навіть не зважаючи на голосовий пошук. Зростання популярності голосового пошуку тільки підвищує нашу мотивацію просувати сайт під низкочастотники. Природно, для початку ключові слова потрібно зібрати.

  Є п'ять основних методів збору низькочастотних запитів:

  1. Збір пошукових підказок (допоможуть інструменти TinySuggest і AnswerThePublic ).
  2. Використання Планувальника ключових слів Google Adwords ( видеоурок ).
  3. Застосування платних інструментів.
  4. Дослідження SERP (внизу сторінки видачі знаходиться блок з релевантними запитами).
  5. Аналіз тематичних сайтів з обговореннями.

  Деталі підбору ключових слів цими методами ви знайдете у статті SEOHARD.

  Особливу увагу потрібно приділяти запитам, які починаються як питання, адже саме вони найчастіше виступають індикатором голосового пошуку.

  3. Створювати контент в розмовній формі

  Поставивши запитання в розмовній формі, ми розраховуємо на адекватну відповідь. Тому, коли ми пишемо в розмовному стилі - ми краще пристосовуємось до потреб людей. До того ж, ми отримуємо більше шансів потрапити в блок з відповідями.

  Що робити:

  • Якщо на нашому сайті переважно докладні, вичерпні керівництва, то рекомендується на початку статті давати коротку відповідь на головне питання теми.
  • Якщо ми використовуємо офіційний стиль викладу інформації - варто створити додатковий, спрощений контент.
  • Також буде корисно розробляти мікроконтент в форматі Q & A. Якщо у сайту є активна аудиторія - можна регулярно проводити сесії питань і відповідей. Якщо активної аудиторії немає, тоді на допомогу приходить якісний підбір ключових слів.

  4. Використовувати мікророзмітки

  Це дозволить пошуковій системі краще розуміти ваш контент і, відповідно, підвищить ваші шанси потрапити в відповіді.

  5. Оптимізувати сайт під мобільні пристрої

  Це найочевидніший пункт, але все-таки він обов'язковий для виконання. Оптимізація під мобільні пристрої не тільки підвищує відсоток конверсій, а й дозволяє сайту вище ранжуватися. До того ж, це ще одна причина задуматися над переходом на AMP .

  В якості висновку

  Незважаючи на те, що голосовий пошук вже став рутиною сотень тисяч людей, і не дивлячись на те, що деякі компанії вже намагаються зловживати його новизною , Він до цих пір знаходиться в стадії зародження.

  Уподобання користувачів змінять хід технологій голосового пошуку, і, навпаки, нові технології допоможуть нам по-іншому поглянути на пошук за допомогою голосу.

  Засновник MOZ Ренд Фишкин називає голосовий пошук однієї з найнебезпечніших технологій для SEO як індустрії. Це не дивно, адже навіть маючи якісь напрацювання, представлені в цій статті, ми отримуємо багато головного болю:

  • сніппети не працюють на воронку продажів;
  • настільні (і навіть мобільні) сайти втрачають актуальність;
  • ми витрачаємо більше ресурсів заради меншого трафіку.

  У будь-якому випадку, у нас є час простежити тенденції використання різних пристроїв, виділити лідерів серед джерел голосового трафіку і зрозуміти, яким способом ми зможемо більше допомагати людям і завойовувати любов користувачів!

  Чи є ця стаття вичерпним керівництвом? Ні, скоріше це припущення, обмежені умвельт автора. Із задоволенням прочитаю ваші думки на цю тему!

  Автор: Олександр Терещенко, SEO-фахівець, автор блогу Seohard і однойменного YouTube-каналу

  Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

  Як оптимізувати свій сайт під голосовий пошук?
  Чи є ця стаття вичерпним керівництвом?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»