Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Що краще Windows 7 або XP, що швидше і чим вони відрізняються (порівняння продуктивності), а також як перейти з однієї системи на іншу

  1. Порівняння Windows XP і Windows 7
  2. Швидкість роботи
  3. Відео: порівняння швидкості роботи операційних систем
  4. Відео: порівняння продуктивності операційних систем
  5. Яку операційну систему вибрати
  6. Як перейти з Windows XP на Windows 7
  7. Як встановити Windows 7
  8. Відео: як встановити Windows 7

  До того як корпорація Microsoft випустила Windows Vista, існувала фактична монополія Windows XP, і їй не було аналогів по ефективності. XP була справжнім проривом на ринку ОС завдяки простоті, універсальності і ефективності. Після анонсованого виходу Windows Vista користувачі покладали надію на те, що це буде революційний проект, але нова операційна система мала ряд серйозних недоробок, що кинули тінь на імідж виробника. Щоб поліпшити репутацію в очах користувачів, Microsoft розробила проект Windows 7, який став виправданням після невдачі.

  Порівняння Windows XP і Windows 7

  Перш ніж зробити детальний огляд і порівняння кожної операційної системи, важливо визначити найбільш значущі параметри для користувача. Порівнюючи ОС, необхідно акцентувати увагу на швидкості роботи, продуктивності і ефективності. У цьому порівнянні були взяті ліцензійні версії операційних систем. Тож почнемо.

  Швидкість роботи

  Якщо говорити про встановлення ОС на комп'ютер, то час приблизно однакове. Середній час установки Windows XP становить 14-16 хвилин, а Windows 7 - 13-17 хвилин (вимірювання проводилося на одному і тому ж ПК з середніми характеристиками). Завантажується XP майже в два рази швидше «молодшого брата». Таким чином, середній час 32-розрядної версії Windows XP становить 14 секунд, 64-розрядної - 21 секунду, x32 і x64 версії Windows 7 завантажуються 34 і 37 секунд відповідно. Завершення роботи обох ОС складає приблизно 7 секунд.

  Windows 7 використовує в 5 разів більше оперативної пам'яті, що може істотно зменшити швидкість роботи комп'ютера зі слабкими технічними характеристиками. А також файли Windows 7 займають в 4 рази більше об'єму жорсткого диска, а 64-розрядної версії цієї ОС - в 7 разів. Тому вона вимагає більше пам'яті для роботи, що може стати причиною «гальмування» на старих ПК.

  Швидкодію програм практично не відрізняється на обох ОС. Більший вплив має розрядність Windows - x32 або x64. Тестування програмними утилітами підтвердило це, винятком виявився тест 3D Mark, яка показала незначне відставання Windows XP за швидкодією. Перевірка комп'ютерними іграми в онлайн і офлайн-режимах показала, що на Windows XP вони працюють швидше, ніж на Windows 7.

  Відео: порівняння швидкості роботи операційних систем

  продуктивність

  Оцінка продуктивності проводилася за допомогою спеціальних утиліт, серед яких вже згаданий 3DMark різних версій і нова розробка від того ж виробника - AquaMark 3. Перевірка продуктивності для комп'ютерних ігор показала, що Windows XP майже в 2 рази продуктивніше Windows 7.

  Відео: порівняння продуктивності операційних систем

  Базові завдання операційної системи тестувалися на утиліті HD Benchmark. З мінімальним відривом показники продуктивності графіки, процесора в Windows XP були вище. Але продуктивність жорсткого диска виявилася значно нижче, ніж на Windows 7.

  Яку операційну систему вибрати

  Численні тести показали, що Windows XP працює трохи швидше Windows 7. Що стосується наповнення ОС програмним забезпеченням і базовими утилітами, то тут виграє Windows 7. Що природно, так як ця версія вийшла пізніше.

  У Windows 7 є недоробка, яка може принести шкоду власникам ноутбуків. Після установки цієї ОС батарея ноутбука починає швидко втрачати ємність, і через деякий час з'являється повідомлення про необхідність її заміни. Перевстановлення ОС ніяк не виправить цю помилку, і єдиним виходом із ситуації буде заміна акумулятора. Ця проблема проявляється не на всіх ноутбуках, але ймовірність її появи висока.

  На застарілих ПК з низькою продуктивністю Windows 7 гальмує, тому для них XP є оптимальним варіантом. Для більш потужних комп'ютерів рекомендується використовувати Windows 7, так як вона має більшу функціональність і підтримує DirectX 10. Питання інтерфейсу вкрай суб'єктивний, так як обидві ОС схожі, і тут все залежить тільки від особистих переваг і смаків користувачів.

  Компанія Microsoft припинила підтримку Windows XP 8 квітня 2014 року. Так як ОС не має офіційних оновлень з цієї дати, вона стала вразливою. Особливо це стосується інтернету. Єдиними способами захисту від зломів і вірусів для Windows XP залишаються комерційні програми і антивіруси. З кожним роком все більше і більше зростає ймовірність виникнення помилок в даній операційній системі.

  Як перейти з Windows XP на Windows 7

  Перш ніж поміняти ОС, необхідно визначитися з версією Windows 7. Різні версії відрізняються розрядністю (x32 / x64) і набором утиліт. Вибирати рекомендується, враховуючи системні вимоги комп'ютера і мети його використання, так як деякі версії мають набір утиліт, важливих для робочого ПК і непотрібних для домашнього комп'ютера. Визначившись з версією, скачайте образ ОС (краще завантажувати ліцензійну версію з офіційного сайту ) І запишіть його на флешку або диск. Це робиться за допомогою утиліти UltraISO.

  Як встановити Windows 7

  Існує два способи установки Windows: пряма перевстановлення і через BIOS. Пряма установка проводиться через диск або флешку, на якій записаний образ операційної системи з робочого столу. Просто запустіть установку і, користуючись підказками, переустановите Windows.

  Експерти рекомендують користуватися другим способом:

  1. Відкрийте носій з ОС через BIOS. Перезапустіть комп'ютер і, коли з'явиться темний екран, натисніть клавішу для завантаження носія (на різних моделях ПК це може бути Esc, Tab, F2, F9 або F10). В даному випадку, щоб відкрити меню завантаження флешки, необхідно натиснути F12 (внизу)
  2. Виберіть носій з Windows і натисніть Enter. Вибираємо серед підключених носіїв флешку або завантажувальний диск з установкою Windows 7
  3. На моніторі з'явиться меню інсталяції Windows 7 з підказками, дотримуючись яких проводиться перевстановлення ОС. Слідуючи підказкам, виробляємо переустановку операційної системи

  Відео: як встановити Windows 7

  Підвівши підсумки, можна зробити висновок, що Windows 7 не може на всі 100% замінити попередницю і підійде далеко не всім. Особливо це стосується комп'ютерів з низькою продуктивністю. Windows 7 володіє більш прогресивної середовищем, але в той же час має недоліки, через що експерти рекомендують після Windows XP встановлювати відразу Windows 8 або Windows 10. Ці ОС мають кардинальні відмінності від попередниць і мають широкий набір функцій і інструментів для роботи.

  Оцініть статтю:

  (23 голоси, середнє: 4.2 out of 5)

  Поділіться з друзями!

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»