Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  10 kroków do optymalizacji aplikacji w App Store

  1. 1. Zrozum swoich klientów i konkurentów
  2. 2. Wybierz poprawną nazwę aplikacji.
  3. 3. Zmaksymalizuj słowa kluczowe
  4. 4. Utwórz unikalny opis.
  5. 5. Wyróżnij się wyjątkową ikoną.
  6. 6. Dołącz zrzuty ekranu i filmy
  7. 7. Znajdź swoją listę aplikacji.
  8. 8. Zwiększ ruch dzięki promocji zewnętrznej.
  9. 9. Regularnie publikuj aktualizacje.
  10. 10. Zachęcaj do ocen i recenzji.

  Optymalizacja sklepu internetowego Aplikacje App Store, w skrócie ASO, to sposób na dostosowanie aplikacji do kryteriów oceny danego sklepu, tak aby wzrastał w wynikach wyszukiwania TOP. Jak jednak zoptymalizować aplikację w App Store? Zebraliśmy 10 najbardziej udanych strategii marketingowych, które pomogą podnieść pozycję twoich aplikacji w App Store. Wiele z nich jest zakorzenionych w dobrze znanych strategiach SEO, które marketingowcy znają i kochają.

  Zacznijmy je studiować!

  1. Zrozum swoich klientów i konkurentów

  Jak dobrze znasz swoich klientów i konkurentów? Właściwe tworzenie strategii ASO zależy od zrozumienia, w jaki sposób klienci korzystają z Twojej aplikacji. A to z kolei powinno być połączone z dogłębną analizą twojego konkurencyjnego środowiska. Aby rozpocząć, zadaj sobie następujące pytania:

  • Który język użytkowania będzie najbardziej wygodny dla moich klientów?
  • Jak opisaliby moją aplikację?
  • Jakie są główne powody pobierania i korzystania z aplikacji?
  • Jaka jest moja przewaga konkurencyjna?
  • Jakie słowa kluczowe używają moi konkurenci?
  • Jak łatwo mogę konkurować z aplikacjami konkurencji, które używają tych samych słów kluczowych?
  • Czy powinienem skupić się na bardziej oczywistych lub mniej oczywistych słowach kluczowych, aby mówić o wyjątkowości propozycji i punktach różnicowania?
  Optymalizacja sklepu internetowego  Aplikacje App Store, w skrócie ASO, to sposób na dostosowanie aplikacji do kryteriów oceny danego sklepu, tak aby wzrastał w wynikach wyszukiwania TOP

  Twoja strategia ASO zaczyna się od faktu, że oddajesz się w miejsce klienta. Twoim celem jest poprawa wykrywania w sklepie z aplikacjami, kierowanie na te słowa kluczowe, które napędzają ruch. Najlepszym sposobem na określenie najlepszych słów kluczowych jest badanie preferencji konsumentów. Pomoże to dowiedzieć się dokładnie, które zapytania prowadziły Twoich klientów do Twojej aplikacji i jakiego języka używają do tego. Ważne jest również przeprowadzenie podobnego badania konkurencji i określenie, które słowa kluczowe koncentrują się na aplikacjach takich jak Twoja. Następnie będziesz mógł określić, czy sensowne jest skupienie się na tych samych słowach kluczowych, czy też warto wyodrębnić osobny zestaw słów kluczowych unikalnych dla Twojej propozycji. Podobnie, będziesz musiał zdecydować, czy ma sens rangowanie w TOP 10 najbardziej konkurencyjnych słów kluczowych lub wprowadzenie TOP słów kluczowych z niższym rankingiem wyszukiwania.

  2. Wybierz poprawną nazwę aplikacji.

  Stworzenie unikalnej nazwy dla aplikacji to nie tylko kwestia brandingu. Aby uzyskać najlepsze wyniki ASO, dołącz odpowiednie słowa kluczowe w tytule, ponieważ wpływa to na wyniki wyszukiwania. TUNE przeprowadził badanie rankingu pozycji TOP-25 i stwierdził, że aplikacje z odpowiednimi słowami kluczowymi w ich nazwach są średnio o 10,3% wyższe niż aplikacje bez słowa kluczowego w tytule. 40% amerykańskich użytkowników smartfonów ankietowanych przez TUNE korzysta z App Store, 55% z Google Play (plus 2% respondentów korzystających z innych sklepów internetowych z Androidem). Najciekawsze jest to, w jaki sposób respondenci odpowiedzieli na pytanie TUNE: „Gdzie znalazła się ostatnio pobrana aplikacja?”. Podobnie jak w przypadku App Store, aw przypadku Google Play głównym źródłem było zwykłe wyszukiwanie. Oznacza to, że użytkownicy znaleźli aplikację, której potrzebują na własną rękę. Spraw, aby nazwa była zwięzła i przejrzysta, aby zapewnić łatwe znalezienie aplikacji. Możesz także dodać ten krótki nagłówek z innymi słowami kluczowymi. Wstaw je przez myślnik lub linię pionową bezpośrednio po nazwie.

  3. Zmaksymalizuj słowa kluczowe

  Chociaż strategie optymalizacji są stosowane wszędzie, ale jeśli chodzi o różne sklepy z aplikacjami, istnieją dwa zupełnie inne podejścia do App Store i Google Play, jeśli chodzi o optymalizację słów kluczowych.

  App Store ma pole ze 100 znakami. Oznacza to użycie wyłącznego tytułu i wszelkich słów kluczowych. Te 100 znaków określa, które ciągi wyszukiwania będą wyświetlane dla Twojej aplikacji. Rozumiejąc to, ważne jest, aby użyć wszystkich przypisanych znaków i dokładnie zbadać słowa kluczowe, aby zmaksymalizować ruch organiczny. Google Play wykorzystuje podejście bardziej przypominające nowoczesne SEO. Google nie skanuje określonych tagów i opisu Twojej aplikacji, aby wyodrębnić odpowiednie słowa kluczowe. W tym przypadku otrzymujesz 4000 znaków, aby opisać aplikację w języku przyjaznym dla użytkownika. Nie rób „wymieszania” słów kluczowych w tym opisie. Spróbuj użyć odpowiednich słów kluczowych, jeśli mają one logiczne znaczenie. Dodatkowe referencje nie mają praktycznie żadnego wpływu na ASO i mogą nawet wyeliminować potencjalnych klientów, jeśli opis zostanie powtórzony celowo.

  4. Utwórz unikalny opis.

  Z wyjątkiem kilku strategicznych słów kluczowych, opis Twojej aplikacji powinien koncentrować się na bazie klientów, a nie na indeksowaniu wyszukiwania. Twój opis należy traktować jako wezwanie do działania dla potencjalnych klientów. Opisz, co sprawia, że ​​język jest prosty i zwięzły. Wymień wyjątkowe zalety aplikacji i zachęć czytelnika do jej pobrania. Widziałeś już, że aplikacja ze sklepu internetowego jest powiązana z konkretną listą słów kluczowych. Teraz nadszedł czas, aby przekonać potencjalnych klientów, że może zaspokoić wszystkie ich potrzeby.

  5. Wyróżnij się wyjątkową ikoną.

  Gdy potencjalni klienci przewijają niemal nieskończoną listę aplikacji, Twoja ikona jest pierwszym wrażeniem, które o tobie odnosi. Pamiętaj o tym!

  Podczas tworzenia projektu ikony należy pamiętać, że App Store i Google Play różnią się w podejściu do wizualizacji ikon aplikacji. Oba sklepy mają predefiniowane standardy, idealny rozmiar, geometrię i gamę kolorów ikon, aby dopasować aplikację do reszty systemu operacyjnego. W przypadku systemu iOS rozmiar ikony musi wynosić co najmniej 1024 × 1024 pikseli. To jest rozmiar sklepu App Store. Na tej podstawie system operacyjny Apple zmieni rozmiar ikon dla wszystkich innych aplikacji, w tym samych ikon aplikacji (180 × 180), ikon nawigacji (66 × 66) i ikon na pasku kart (75 × 75). Dlatego twoje zdjęcie powinno być zaprojektowane z niezwykle szczegółowymi detalami w rozmiarze 1024 × 1024 pikseli. Tak więc, w zmniejszonej wielkości, będzie wyglądać dobrze.

  Tworząc ikonę na Androida, jedyną różnicą jest to, że w Google Play wymaga ona ikony 512 × 512 pikseli, a nie 1024 × 1024. Google wymaga tworzenia ikon aplikacji zgodnie z wytycznymi projektowymi, w których wszystko jest szczegółowo opisane - od struktury ikon po oświetlenie i przyciemnianie.

  6. Dołącz zrzuty ekranu i filmy

  Obie ikony i zrzuty ekranu w opisie mogą nie mieć bezpośredniego wpływu na ranking w wyszukiwarkach. Ale mają wpływ na pobieranie. Obrazy dostarczają wiele dodatkowych informacji, które w połączeniu z tekstem opisu umożliwiają potencjalnym klientom wizualizację aplikacji przed jej pobraniem.

  7. Znajdź swoją listę aplikacji.

  Jeśli chodzi o globalny marketing, zasada „jedno podejście pasuje do wszystkich” po prostu nie działa Jeśli chodzi o globalny marketing, zasada „jedno podejście pasuje do wszystkich” po prostu nie działa. Obecnie 31% przychodów z aplikacji pochodzi od konsumentów z Ameryki Północnej. A ci konsumenci, poza światem anglojęzycznym, w 72% wolą korzystać ze swojego języka ojczystego podczas zakupów. Te dwa wskaźniki statystyk mówią o możliwościach dla twórców aplikacji. Dla tych programistów, którzy są w stanie wykorzystać możliwości, aby spełnić preferencje swojego segmentu klientów. Innymi słowy, jeśli twoja publiczność wychodzi poza świat anglojęzyczny, rozważ dostosowanie swojej marki, języka i komunikacji do potrzeb każdego segmentu odbiorców.

  Na najbardziej podstawowym poziomie rozmawiaj z klientami w języku, którego używają w domu. Istnieje wiele rozwiązań niedrogiego tłumaczenia lub lokalizacji usług, które mogą dostosować aplikacje do języków największych segmentów odbiorców.

  8. Zwiększ ruch dzięki promocji zewnętrznej.

  Ważne jest, aby o tym pamiętać optymalizacja wewnętrznej strony internetowej - To tylko jedno narzędzie w strategii marketingu mobilnego. I tu właśnie twoja wiedza SEO jest naprawdę potrzebna. Powszechnie uważa się, że zarówno Apple, jak i Google uwzględniają całkowitą liczbę odwiedzin strony aplikacji i linków zwrotnych, aby określić Twoje miejsce w wynikach wyszukiwania jako jeden z czynników popularności.

  Mówiąc najprościej, im większy ruch przyniesie aplikacja mobilna, tym wyższy będzie jej ranking w wynikach wyszukiwania. Aby przyciągnąć ruch, stwórz dla swojej aplikacji: obecność online w mediach społecznościowych, treść, uwagę mediów, recenzje. Inwestuj także w reklamę online.

  9. Regularnie publikuj aktualizacje.

  Użytkownicy szukają aplikacji, które są stale ulepszane poprzez regularne aktualizacje na podstawie opinii klientów. Często aktualizowane aplikacje są postrzegane jako niezawodne i zorientowane na klienta aplikacje. W konsekwencji aktualizacje aplikacji przyczyniają się do pisania pozytywnych opinii, ponieważ każda nowa i ulepszona wersja aplikacji w naturalny sposób uzyskuje wyższe oceny niż poprzednia wersja.

  10. Zachęcaj do ocen i recenzji.

  Wreszcie, ciągły strumień pozytywnych informacji zwrotnych służy jako wskaźnik jakości aplikacji i jednego z najwyższych wyznaczników rankingu. Aplikacje o najwyższym ratingu regularnie monitorują opinie i życzenia użytkowników i na tej podstawie aktywnie tworzą swój plan rozwoju i publikowania przyszłych aktualizacji. Oczywiście optymalizacja sklepu z aplikacjami online to proces, którego ciągłość jest związana ze stale zmieniającymi się algorytmami rankingowymi i wewnętrzną konkurencją w sklepach z aplikacjami. Skuteczna strategia ASO wymaga uwagi, analizy i regularnego monitorowania. Podołać temu zadaniu, a twoja inwestycja się opłaci.

  Do zobaczenia na szczycie TOP!


  Jak jednak zoptymalizować aplikację w App Store?
  Jak opisaliby moją aplikację?
  Jakie są główne powody pobierania i korzystania z aplikacji?
  Jaka jest moja przewaga konkurencyjna?
  Jakie słowa kluczowe używają moi konkurenci?
  Jak łatwo mogę konkurować z aplikacjami konkurencji, które używają tych samych słów kluczowych?
  Czy powinienem skupić się na bardziej oczywistych lub mniej oczywistych słowach kluczowych, aby mówić o wyjątkowości propozycji i punktach różnicowania?
  Najciekawsze jest to, w jaki sposób respondenci odpowiedzieli na pytanie TUNE: „Gdzie znalazła się ostatnio pobrana aplikacja?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»