Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  10 sposobów na optymalizację komputera

  1. 1. Usuń dodatkowe programy
  2. 2. Wyczyść listę startową
  3. 3. Wyłącz automatyczne ładowanie niepotrzebnych czcionek
  4. 4. Usuń pliki tymczasowe
  5. 5. Oczyszczanie dysku
  6. 6. Defragmentator dysków
  7. 7. Zainstaluj dysk SSD
  8. 8. Zainstaluj dysk twardy
  9. 9. Instalowanie dodatkowej pamięci RAM
  10. 10. Czyszczenie i zapobieganie

  Z czasem nawet najpotężniejsze komputery zaczynają zwalniać. Nie powinieneś tego znosić ani biegać do sklepu - zamiast kupować nowego „żelaznego konia”, możesz odpowiednio rozproszyć stary.

  Nie powinieneś tego znosić ani biegać do sklepu - zamiast kupować nowego „żelaznego konia”, możesz odpowiednio rozproszyć stary

  Przedstawiamy 10 prostych wskazówek, jak przedłużyć żywotność komputera.

  1. Usuń dodatkowe programy

  Usuń dodatkowe programy

  Z reguły nowe komputery są dostarczane z dużą liczbą wstępnie zainstalowanych programów, które nigdy nie są używane w praktyce. Często niedoświadczeni użytkownicy dosłownie nie wiedzą o ich istnieniu. Niektóre programy są ładowane automatycznie po włączeniu komputera i cichym działaniu w ramach normalnych procesów w tle. Skorzystaj z nich nie.

  Aby usunąć wszystkie niepotrzebne programy, otwórz menu Start - Panel sterowania - Programy - Odinstaluj program. Na tej liście możesz usunąć wszystkie niepotrzebne programy. Należy jednak uważać i nie przypadkowo usuwać oprogramowania, które zapewnia poprawne działanie systemu. Wydawcą takiego programu jest zazwyczaj producent komputera lub Microsoft.

  Jeśli nie można samodzielnie określić niepotrzebnych programów, można użyć specjalnego programu optymalizacyjnego, na przykład PC Decrapifier, który znajduje dodatkowe oprogramowanie.

  2. Wyczyść listę startową

  Wyczyść listę startową

  Wiele programów uruchamia się automatycznie po włączeniu komputera, co powoduje dłuższe uruchamianie systemu. Ponadto programy te zajmują dodatkową pamięć RAM, a ponadto nie zawsze ich potrzebujesz.

  Aby edytować listę programów do automatycznego ładowania, należy kliknąć przycisk Start i wpisać msconfig w pasku wyszukiwania. Na karcie Uruchamianie pola wyboru wskazują programy uruchamiane po włączeniu komputera. Pozostaje usunąć świt z niepotrzebnych programów.

  Uważaj, aby nie wyłączyć automatycznego ładowania narzędzi i produktów antywirusowych.

  3. Wyłącz automatyczne ładowanie niepotrzebnych czcionek

  Wyłącz automatyczne ładowanie niepotrzebnych czcionek

  Po włączeniu komputera system Windows ładuje zestaw ponad 200 różnych czcionek. Możesz wyłączyć dodatki takie jak: „Start” - Panel sterowania - Wygląd i personalizacja - Czcionki. Otwórz menu kontekstowe prawym przyciskiem i niepotrzebną czcionką i wybierz „Ukryj”.

  Tylko Comic Sans, tylko hardcore!

  4. Usuń pliki tymczasowe

  Usuń pliki tymczasowe

  W trakcie pracy na dysku twardym codziennie tworzonych jest wiele plików tymczasowych, które w jakiś sposób stają się trwałe. Zmniejszają również znacznie ogólną prędkość komputera.

  Regularne czyszczenie komputera przyspieszy ładowanie systemu operacyjnego i programów, a także zwolni miejsce na dysku twardym.

  Aby to zrobić, po prostu otwórz Mój komputer - partycję z systemem operacyjnym (zwykle Dysk C:) - folder Windows - folder Temp, a następnie usuń wszystkie pliki i opróżnij Kosz.

  5. Oczyszczanie dysku

  Oczyszczanie dysku

  Aby zoptymalizować system Windows, programiści Microsoft udostępnili wbudowane narzędzie do czyszczenia dysku. Wyszukuje i usuwa niepotrzebne pliki, takie jak tymczasowe pliki internetowe, dystrybucje zainstalowanych programów, różne raporty o błędach i inne.

  Przejdź do menu Start - Wszystkie programy - Akcesoria - Narzędzia systemowe - Oczyszczanie dysku.

  6. Defragmentator dysków

  Defragmentator dysków

  Po usunięciu niepotrzebnych programów i plików, zaangażuj się w defragmentację dysku, tj. zmiana kolejności plików na dysku twardym w celu optymalizacji komputera.

  Defragmentację można przeprowadzić za pomocą narzędzi systemu Windows lub można użyć specjalnych programów - jest to temat na osobny artykuł.

  Standardowa procedura będzie wyglądać następująco - w Eksploratorze wybierz sekcję do defragmentacji (na przykład D: dysk) i kliknij ją prawym przyciskiem myszy, w wyświetlonym menu otwórz Właściwości, a na zakładce Serwis kliknij „Uruchom defragmentację”.

  7. Zainstaluj dysk SSD

  Zainstaluj dysk SSD

  Aby przyspieszyć ładowanie systemu operacyjnego i programów pomoże dysk SSD, którego niezależna instalacja w laptopie, rozważaliśmy w osobnym artykule. Jeśli nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na dysk SSD o pojemności 500 GB, sensowne jest zakupienie dysku przynajmniej w celu zainstalowania systemu operacyjnego - na nowym dysku SSD będzie on latał.

  8. Zainstaluj dysk twardy

  Zainstaluj dysk twardy

  Jeśli budżet nie pozwala na wydawanie pieniędzy na drogie dyski SSD, nie należy rezygnować z bardziej tradycyjnych komponentów. Zainstalowanie dodatkowego dysku twardego znacznie poprawi wydajność komputera.

  Jeśli więc dysk twardy jest zajęty przez ponad 85%, komputer będzie działał kilka razy wolniej. Ponadto instalacja dodatkowego dysku twardego na stacjonarnym komputerze jest jeszcze łatwiejsza niż instalacja dysku SSD.

  9. Instalowanie dodatkowej pamięci RAM

  Instalowanie dodatkowej pamięci RAM

  RAM jest używany do przetwarzania uruchomionych programów. Im więcej informacji musisz przetworzyć, tym więcej pamięci RAM potrzebujesz.

  Jeśli nie ma wystarczającej ilości pamięci, system zaczyna korzystać z zasobów dysku twardego, co prowadzi do krytycznego spowolnienia komputera i zawiesza się system Windows.

  Dodawanie lub zastępowanie pasków pamięci RAM nie będzie trudne. W przypadku zwykłego komputera z zestawem standardowych programów biurowych wystarczy 4 GB pamięci RAM, aw przypadku komputera do gier można wymyślić 16 GB lub więcej.

  10. Czyszczenie i zapobieganie

  Czyszczenie i zapobieganie

  Kurz zakłóca normalną wentylację jednostki systemowej lub obudowy laptopa, w wyniku czego elementy komputera mogą się przegrzać, co spowalnia system. Ekstremalne przegrzanie komponentów może doprowadzić do ich całkowitej awarii.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Instrukcje dotyczące zapobiegania jednostce systemowej

  Wyłącz komputer przynajmniej pół godziny przed rozpoczęciem czyszczenia. Nie czyścić w ubraniach syntetycznych - w wyniku tarcia może wystąpić ładunek elektrostatyczny, który może uszkodzić elementy. Aby usunąć ładunki elektrostatyczne, dotknij niemalowanej części baterii centralnego ogrzewania.

  Włącz odkurzacz z małą mocą i delikatnie usuń kurz ze wszystkich części komputera. Szczególną uwagę należy zwrócić na zasilacz, chłodzenie procesora i kartę graficzną, gdzie gromadzi się większość pyłu.

  Powiązane artykuły:


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»