Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  10 wskazówek, aby przyspieszyć działanie Joomla

  1. Speed ​​Up Joomla
  2. 1. Najnowsza wersja
  3. 2. Sieć dostarczania treści
  4. 3. Pamięć podręczna Joomla
  5. Krok 1 - Włącz ustawienie pamięci podręcznej w konfiguracji globalnej
  6. Krok 2 - Włącz wtyczkę pamięci podręcznej systemu Joomla
  7. 4. Optymalizacja obrazu
  8. 5. Kompresja Joomla
  9. 6. Optymalizuj CSS i JavaScript
  10. 7. Oczyść Joomla (DB)
  11. Napraw tabele bazy danych MySQL
  12. Optymalizuj tabele bazy danych MySQL
  13. 8. Buforowanie przeglądarki
  14. Przykład Apache
  15. Przykład Nginx
  16. 9. Rozszerzenia optymalizacji prędkości
  17. 10. Wybierz Fast Web Hosting
  18. streszczenie

  Brian Jackson

  Zaktualizowano 6 lutego 2018 roku

  Zaktualizowano 6 lutego 2018 roku

  Joomla to darmowy i popularny system zarządzania treścią typu open source (CMS), zbudowany na MVC ramy i używane przez co najmniej 2,7% wszystkich stron internetowych w Internecie. Jest używany przez korporacje, magazyny internetowe, aplikacje rządowe, małe firmy i wszystkie rodzaje stron internetowych. W tym poście omówimy wskazówki, jak przyspieszyć działanie Joomla, aby zapewnić, że witryna będzie działać szybko, zapewniając dobre wrażenia użytkownikom.

  Joomla została pierwotnie wydana w 2005 r. I jest drugim najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (CMS), umieszczającym się pomiędzy WordPress i Drupal . Oto kilka powodów, dla których ludzie wybierają Joomla:

  • Społeczność: Tworzenie społeczności z Joomla jest niezwykle łatwe. Po wyjęciu z pudełka obsługuje obszar członkostwa, newsroom, fora, artykuły, informacje od autorów zewnętrznych itp
  • Wielojęzyczność : W przeciwieństwie do WordPressa, Joomla ma wbudowane możliwości tworzenia wielojęzycznej strony internetowej. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowych wtyczek i komponentów, aby móc przetłumaczyć witrynę.
  • Katalog Cleaner Extension: Joomla ma nieco ponad 7000 rozszerzeń, co z kolei skutkuje znacznie czystszym i uporządkowanym katalogiem rozszerzeń niż w przypadku repozytorium wtyczek WordPress, które zawiera ponad 40 000 wtyczek. Repozytorium WordPress jest znane z wielu bezużytecznych wtyczek, takich jak Wyloguj się z ruletki .
  • Wbudowane buforowanie: W przeciwieństwie do WordPressa Joomla ma wbudowane opcje buforowania oraz dodatkowe rozszerzenia buforowania.
  • Łatwy w użyciu: Joomla! nie wymaga od pracowników pełnoetatowego programisty do codziennego zarządzania.

  Joomla! Elastyczne rozwiązanie biznesowe - Robert Jacobi, arctg.com

  Joomla jest obecnie używana w wielu popularnych witrynach, takich jak:

  • Linux.com
  • ITWire.com
  • Harvard - GSAS
  • Wieża Eiffla
  • Regionalne Centrum Informacji ONZ dla Europy Zachodniej
  • MTV Grecja

  Według W3Techs, Joomla posiada obecnie 6,1% udziału w rynku , stawiając to jako drugi najpopularniejszy CMS, z wyprzedzeniem tylko WordPress. Według BuiltWith, 3% z 100 000 najlepszych stron korzysta z Joomla.

  Źródło: BuiltWith

  Według danych regionalnych Joomla jest znacznie bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej, z silną obecnością w Niemczech.

  Źródło: BuiltWith

  Speed ​​Up Joomla

  Bardzo ważne jest, aby Twoja strona Joomla działała szybko, ponieważ szybkość wpływa na wszystko, od ruchu, konwersji, przychodów, a nawet rankingów SEO! Oto statystyki z a studium przypadku Radware robił to w czasach ładowania stron.

  • Shopzilla odnotowała wzrost przychodów o 12% po poprawieniu średniego czasu ładowania strony z 6 sekund do 1,2 sekundy.
  • Yahoo zwiększył ruch o 9% za każde 400 ms poprawy.
  • Amazon zwiększył przychody o 1% za każde 100 ms poprawy.
  • Google twierdzi, że traci 20% ruchu za każde kolejne 100 milisekund, które zajmuje załadowanie strony. Szybkość ma znaczenie. Google uwzględnia także czas ładowania strony w rankingach wyszukiwania w witrynie.

  Jak długo trwa ładowanie strony internetowej Joomla? Skorzystaj z naszego narzędzie do testowania prędkości witryny .

  Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby przyspieszyć działanie Joomla i sprawić, by działał szybko, aby zapewnić odwiedzającym powrót. Używamy Joomla 3.4.5 w naszych przykładach.

  1. Najnowsza wersja

  Bardzo ważne jest, aby zawsze uruchamiać najnowsza wersja Joomla ponieważ zazwyczaj zawiera poprawki, takie jak ulepszenia kodu i ulepszenia szybkości. Pamiętaj też, aby aktualizować swoje rozszerzenia.

  Aby zaktualizować Joomla do najnowszej wersji, możesz albo kliknąć powiadomienie „Aktualizuj teraz!”, Które powinno pojawić się na pulpicie nawigacyjnym, albo ręcznie zaktualizować, przechodząc do „Komponenty” → „Joomla! Aktualizacja. ”Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową swojej witryny, zwłaszcza w przypadku aktualizacji głównych wersji.

  Aby zaktualizować rozszerzenia Joomla, przejdź do „Rozszerzenia” → „Zarządzaj” → „Aktualizuj”.

  2. Sieć dostarczania treści

  Wdrażanie Sieć dostarczania treści (CDN) z Joomla to łatwy sposób na przyspieszenie Joomla i natychmiastowe zmniejszenie czasu ładowania. W ten sposób zapewnisz obsługę zasobów Joomla (obrazy produktów, JavaScript, CSS) z wielu lokalizacji na całym świecie, dzięki czemu będą one szybciej dostarczane użytkownikom.

  KeyCDN ma prosty 7 krok integracja z Joomla w którym możesz śledzić, korzystając z bezpłatnego rozszerzenia „CDN dla Joomla!”. Po zakończeniu integracji CDN Joomla statyczna zawartość zostanie dostarczona z naszej globalnej sieci punktów obecności (POP) na całym świecie. Wszystkie POP są domyślnie włączone i nie ma dodatkowej opłaty za lokalizacje w Azji i Oceanii. Skoki ruchu mogą być łatwo obsługiwane przez CDN (zamiast serwera pochodzenia). KeyCDN obsługuje również HTTP / 2 dla jeszcze szybszego dostarczania treści.

  3. Pamięć podręczna Joomla

  Joomla ma już naprawdę dość wbudowaną pamięć podręczną, którą możesz włączyć. Pamięć podręczna to sposób wyświetlania wstępnie wygenerowanych treści użytkownikom. Oznacza to, że serwer nie musi wyszukiwać wszystkich informacji żądanych w bazie danych za każdym razem, gdy żądana jest strona. Jeśli chcesz włączyć pamięć podręczną w Joomla, musisz wykonać dwa kroki.

  Krok 1 - Włącz ustawienie pamięci podręcznej w konfiguracji globalnej

  Aby włączyć ustawienie pamięci podręcznej, przejdź do „System” → „Konfiguracja globalna” → „System”. Następnie włącz opcję Pamięć podręczna. Upewnij się, że nacisnąłeś „Zapisz”. Uwaga: Może to Cię później wylogować.

  Do wyboru są dwie opcje buforowania:

  • Konserwatywne buforowanie : buforuje zawartość dla każdego unikalnego użytkownika
  • Progressive Caching: Buforuje i dostarcza tę samą buforowaną zawartość wszystkim odwiedzającym

  Krok 2 - Włącz wtyczkę pamięci podręcznej systemu Joomla

  Teraz musisz włączyć wtyczkę pamięci podręcznej strony Joomla. Przejdź do „Rozszerzenia” → „Wtyczki”. Jest to duża lista, więc prawdopodobnie będziesz chciał wyszukać termin „pamięć podręczna”. Następnie włącz wtyczkę „System - Pamięć podręczna stron”.

  Oto kilka popularnych rozszerzeń buforowania Joomla innych firm, które warto wypróbować.

  4. Optymalizacja obrazu

  Jak wspomnieliśmy w poprzednim poście na inteligentna kompresja obrazu , średnio 56 procent wagi strony internetowej składa się z obrazów . Optymalizacja obrazów może więc znacznie skrócić czas ładowania strony i przyspieszyć Joomla. Niestety w Joomla nie ma wbudowanej opcji kompresji obrazu. Możesz więc wcześniej je skompresować i zmienić rozmiar w narzędziu takim jak PhotoShop (używając funkcji „Save for Web”) lub narzędzia online lub korzystając z rozszerzenia Joomla. Gorąco polecamy EIR - Easy Image Resizer rozbudowa. Jest rozwijany przez Wiktor Vogel , Joomla! specjalista w 1 i 1 Internet SE.

  Począwszy od wersji 3.3.0, EIR jest teraz zintegrowany z KeyCDN Optimus Image Optimizer dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać naszą niesamowitą bezstratną kompresję w Joomla! Oto przykład przed kompresją bezstratną Optimusa w Joomla.

  Oto przykład po kompresji bezstratnej Optimus w Joomla.

  Jest to spadek o 71,72% w rozmiarach plików graficznych dzięki użyciu rozszerzenia Easy Image Resizer Joomla! Oto kilka dodatkowych rozszerzeń, które również zajmują się optymalizacją obrazu:

  5. Kompresja Joomla

  Joomla ma Kompresja Gzip wbudowana funkcja, w której możesz łatwo włączyć. Przejdź do „System” → „Konfiguracja globalna” → „Serwer”. Następnie włącz „Kompresja strony Gzip”. Nie zapomnij nacisnąć „Zapisz”.

  Pozwoli to przejść test „włącz kompresję” za pomocą narzędzia PageSpeed ​​Insights.

  6. Optymalizuj CSS i JavaScript

  Łącząc pliki CSS i JavaScript, możesz poprawić wydajność frontendu i czas pobierania, ponieważ Twoja przeglądarka nie musi pobierać tylu plików i zmniejsza całkowitą liczbę żądań HTTP. Pamiętaj jednak, że jeśli używasz HTTPS i twój serwer obsługuje HTTP / 2 , to nie jest już konieczne. Jeśli nie masz pewności, czy Twój serwer to obsługuje, możesz użyć KeyCDN Narzędzie testowe HTTP / 2 . Zalecana jest również modyfikacja, która polega na usuwaniu białych znaków, podziałów linii itp.

  Niestety, nie jest to wbudowane w Joomla, ale jest kilka dobrych rozszerzeń innych firm, których możesz użyć, aby włączyć te funkcje.

  7. Oczyść Joomla (DB)

  Czasami mogą pojawić się problemy z naprawą i optymalizacją tabel bazy danych. Joomla nie ma wbudowanej funkcji, ale możesz to łatwo zrobić za pomocą phpMyAdmin.

  Napraw tabele bazy danych MySQL

  W phpMyAdmin po prostu kliknij swoją bazę danych, wybierz tabele wymagające naprawy, a z listy rozwijanej wybierz „Tabela napraw”.

  Optymalizuj tabele bazy danych MySQL

  Proces optymalizacji tabel MySQL jest prawie taki sam. Kliknij swoją bazę danych, wybierz tabele, a z listy rozwijanej wybierz „Optymalizuj tabelę”.

  Jeśli masz wiele rozszerzeń innych firm, których już nie używasz, zaleca się również usunięcie / upuszczenie tych tabel, aby mieć pewność, że rozmiary bazy danych są niewielkie.

  8. Buforowanie przeglądarki

  Możesz włączyć buforowanie przeglądarki, edytując wtyczkę pamięci podręcznej strony. Informuje to przeglądarkę, czy powinny zażądać pliku z serwera, czy pobrać go z pamięci podręcznej przeglądarki.

  Aby włączyć nawigację, wybierz „Rozszerzenia” → „Wtyczki”. Jest to duża lista, więc prawdopodobnie będziesz chciał wyszukać termin „pamięć podręczna”. Następnie kliknij wtyczkę „System - pamięć podręczna stron”. Następnie możesz włączyć „Użyj buforowania przeglądarki”. Nie zapomnij nacisnąć „Zapisz”.

  Możesz to również zrobić za pomocą nagłówków wygasających.

  Przykład Apache

  Jeśli używasz Apache, możesz dodać wygasa dyrektywy do pliku .htaccess.

  <ifModule mod_expires.c> ExpiresActive On ########################################## ## ## Dodaj domyślny Expires nagłówek ## http://developer.yahoo.com/performance/rules.html#expires <FilesMatch "(ico | pdf | flv | jpg | jpeg | png | gif | js | css | swf) $ "> ExpiresDefault" dostęp plus 1 rok "</FilesMatch> </ifModule>

  Przykład Nginx

  Na Nginx the wygasa dyrektywy można umieścić wewnątrz http {}, serwera {}, lokalizacji {} lub instrukcji if wewnątrz bloku location {}.

  lokalizacja ~ *. (jpg | jpeg | png | gif | ico | css | js) $ {wygasa 365d; }

  Zalecamy również przeczytanie naszego artykułu kontrola pamięci podręcznej .

  9. Rozszerzenia optymalizacji prędkości

  Jeśli chcesz zabrać swoją stronę Joomla o krok dalej, możesz sprawdzić dodatkowe rozszerzenia Joomla, które oferują dodatkowe sposoby na zwiększenie wydajności witryny.

  • jQuery Łatwy (Zadzwoń do jQuery z Google CDN lub lokalnie)
  • LLFJ - Leniwe ładowanie obrazów, zapobieganie dodatkowym żądaniom HTTP, dopóki użytkownik nie przewinie w dół
  • Asynchroniczne i opóźnione JavaScript - Popraw czas ładowania strony, umożliwiając asynchroniczne ładowanie JavaScript
  • ScriptsDown - Przenieś swoje skrypty na dół strony

  10. Wybierz Fast Web Hosting

  I oczywiście wybór niezawodnego i szybkiego hosta internetowego może być jedną z najważniejszych decyzji podejmowanych podczas uruchamiania Joomla. Zalecamy trzymanie się z daleka od taniego hostingu dzielonego, ponieważ mają tendencję do przepełniania swoich serwerów, co skończy się dzieleniem zasobów między setki osób. Sugerujemy, aby wybrać VPS DigitalOcean , Linode lub Vultr . Powodem jest to, że będziesz w pełni kontrolować swoje zasoby. A jeśli nie jesteś tak zaawansowany technicznie lub nie chcesz zarządzać swoimi serwerami za pomocą CLI, ServerPilot to świetna alternatywa dla panelu sterowania, która działa z wyżej wymienionymi dostawcami VPS.

  streszczenie

  Jak widać, istnieje wiele sposobów na zwiększenie szybkości Joomla, od wdrożenia CDN, buforowania, optymalizacji obrazu, kompresji, konkatenacji i minifikacji, optymalizacji baz danych i wyboru dobrego hosta internetowego.

  Czy masz inny sposób na przyspieszenie Joomla, którego przegapiliśmy? Chcielibyśmy usłyszeć o tym poniżej w komentarzach.

  Jak długo trwa ładowanie strony internetowej Joomla?
  Czy masz inny sposób na przyspieszenie Joomla, którego przegapiliśmy?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»