Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  301, 302, 303, 307? Ile jest przekierowań?

  Jako SEO poświęcam dużo czasu na omawianie przekierowań, w szczególności przekierowań 301 i 302 przekierowań

  Jako SEO poświęcam dużo czasu na omawianie przekierowań, w szczególności przekierowań 301 i 302 przekierowań. Rozmowa o przekierowaniach z menedżerami marketingu i dyrektorami e-commerce może być kompletnym usprawnieniem dla wszystkich zaangażowanych stron. Zdarzało się, że widziałem czyjeś oko się skrzyżowało, kiedy bełkotałem o tym tymczasowym i stałym.

  Wyjaśnienie przekierowań bez utraty odbiorców nie jest łatwe, ponieważ kody statusu nagłówków i przekierowania nie są najbardziej atrakcyjnymi tematami. Aby uniknąć tych strasznych scenariuszy, większość SEO po prostu mówi swoim klientom: „Przekierowania 301 są dobre, a 302 przekierowania są złe”. 99,99% czasu, to wszystko, co każdy musi wiedzieć. I niezależnie od tego, czy ktoś naprawdę zna uzasadnienie tego twierdzenia, faktem jest, że wszystko prawie zawsze działa lepiej dla SEO, używając przekierowań 301.

  Ale mówię, że nie możemy się tam zatrzymać. Po co ograniczać nudną naturę przekierowań tylko do słownych rozmów? Mówię, że musimy wziąć ten wyczerpujący temat na bloga! Musimy to zapisać na piśmie! Musimy zgłębić temat przekierowań! Tak mówię. Więc bez zbędnych ceregieli, chciałbym zacząć od tego długo oczekiwanego, odwiecznego tematu: HTTP Status Codes, a konkretnie serii 3xx. Oto krótkie podsumowanie 8 kodów stanu HTTP z serii 3xx:

  • 300 Wiele wyborów
   Wskazuje wiele opcji zasobu, które klient może śledzić. Może na przykład służyć do prezentowania różnych opcji formatu wideo, wyświetlania listy plików z różnymi rozszerzeniami lub ujednolicania słów.
  • 301 wyprowadził się permamentnie
   To i wszystkie przyszłe żądania powinny być kierowane do danego URI.
  • 302 Znaleziono (aka Object Moved aka Moved Temporarily )
   Jest to najpopularniejszy kod przekierowania, ale także przykład praktyki przemysłowej sprzecznej ze standardem. Specyfikacja HTTP / 1.0 (RFC 1945) wymagała od klienta wykonania tymczasowego przekierowania (oryginalna fraza opisująca to „Moved Temporarily”), ale popularne przeglądarki zaimplementowały ją jako 303 See Other. Dlatego HTTP / 1.1 dodał kody statusu 303 i 307, aby ujednoznacznić oba zachowania. Jednak większość aplikacji internetowych i frameworków nadal używa kodu statusu 302 tak, jakby był to 303.
  • 303 Zobacz inne
   Odpowiedź na żądanie można znaleźć pod innym URI przy użyciu metody GET. Po otrzymaniu w odpowiedzi na PUT należy założyć, że serwer otrzymał dane, a przekierowanie powinno zostać wydane z oddzielnym komunikatem GET.
  • 304 Nie zmieniono
   Wskazuje, że zasób nie został zmodyfikowany od ostatniego żądania. Zwykle klient HTTP dostarcza nagłówek, taki jak nagłówek If-Modified-Since, aby zapewnić czas do porównania. Wykorzystanie tego pozwala zaoszczędzić przepustowość i ponowne przetwarzanie zarówno na serwerze, jak i na kliencie, ponieważ tylko dane nagłówka muszą być wysyłane i odbierane w porównaniu z całością strony przetwarzanej przez serwer, a następnie wysyłane z wykorzystaniem większej przepustowości serwera i klienta.
  • 305 Użyj proxy
   Wielu klientów HTTP (takich jak Mozilla [4] i Internet Explorer) nie obsługuje poprawnie odpowiedzi z tym kodem stanu, głównie ze względów bezpieczeństwa.
  • 306 Przełącz proxy
   Nieużywany.
  • 307 Tymczasowe przekierowanie
   Przy tej okazji żądanie powinno zostać powtórzone z innym URI, ale przyszłe żądania mogą nadal używać oryginalnego URI. W przeciwieństwie do 303, metoda żądania nie powinna być zmieniana podczas ponownego wydawania pierwotnego żądania. Na przykład żądanie POST musi zostać powtórzone przy użyciu innego żądania POST.

  Co ty na to? Założę się, że nie wiedziałeś, że faktycznie istnieje osiem unikalnych kodów statusu dla przekierowań. Jeśli przeczytasz tę listę, być może zauważyłeś, że technicznie 307 jest tymczasowym przekierowaniem . 302 jest rzeczywiście wymieniony jako znaleziony lub przeniesiony . Co więcej, musieli stworzyć odpowiedzi 303 i 307 po różnych interpretacjach 302 różnych przeglądarek. Fascynujące, prawda? Zastanawiam się, ilu SEO rzeczywiście zna subtelne różnice między 302 a 307.

  Ale nie zatrzymujmy się tam. Wygląda na to, że 303 to właściwie to, o czym mówi większość SEO, gdy mówią o 302 tymczasowym przekierowaniu. Ian McAnerin opisuje to bardzo dobrze na swoim blogu, więc pożyczyłem od niego następną część:

  W rzeczywistości 302 oznacza po prostu „obiekt przeniesiony” lub „znaleziony”, który, jeśli towarzyszy mu docelowy adres URL, przeglądarki i serwery interpretują jako przekierowanie. Ale bez docelowego adresu URL z przyjemnością tam pozostaną, a to nie jest błąd.

  W rzeczywistości 303 jest tym, co większość SEO uważa za 302. 303 oznacza „Zobacz inne”. 307 to rzeczywiste przekierowanie tymczasowe. To naprawdę oznacza tymczasowe, ponieważ w następnym żądaniu należy również wprowadzić stary adres URL, a nowy nie powinien być nawet buforowany. Zwykle jest to używane tylko w przypadku awaryjnych przekierowań (np. Gdy serwer główny jest wyłączony) i tym podobnych.

  302 nie dyktuje przekierowania, po prostu mówi, że to, czego szukałeś, zostało przeniesione i zostało tam znalezione. Zazwyczaj jesteś przekierowywany tylko jako uprzejmość i dla celów użyteczności. Z technicznego punktu widzenia powinieneś użyć 303, który naprawdę działa prawidłowo.

  Co ty na to? Czy możesz w to uwierzyć? Słyszałeś nawet o przekierowaniu 303? To szalone, co?

  Jeśli nadal jesteś ze mną, wiem, że ta informacja jest prawdopodobnie wiadomością dla ciebie. Albo twoje oczy zalśniły inspirującymi informacjami w tym poście. Chodzi mi o to, że ten materiał to oczywiście rakieta. W każdym razie dobrą wiadomością jest to, że tak naprawdę nie musisz mieć dogłębnej wiedzy na temat tych przekierowań (no, chyba że natkniesz się na kogoś, kto może cię zwolnić, ponieważ nie znasz tego wszystkiego), ponieważ to prawda, że Przekierowania 301 zajmują się w 99,99% przypadków. Inną dobrą wiadomością jest to, że teraz znasz wszystkie kody statusu przekierowania. Teraz idź i 303. Mam na myśli 301. A może 307? 🙂

  Po co ograniczać nudną naturę przekierowań tylko do słownych rozmów?
  Co ty na to?
  Fascynujące, prawda?
  Co ty na to?
  Czy możesz w to uwierzyć?
  Słyszałeś nawet o przekierowaniu 303?
  To szalone, co?
  301. A może 307?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»