Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  301 Przekierowania: Przekierowanie Joomla a .htaccess

  1. Komponent przekierowania Joomla
  2. Przekierowania masowe
  3. Składnik przekierowania Joomla: zatrzymaj rejestrowanie nowych adresów URL
  4. Utwórz przekierowania za pomocą .htaccess
  5. Rozszerzenia przekierowania

  Wysłany przez Thierry Tardif.

  Jak wyjaśniono w poprzednim artykule, należy unikać 404 błędy (strona nie znaleziona) jak najwięcej. Oczywiście nie można ich wszystkich przewidzieć, np. Użytkownik wpisując błąd w adresie URL, jednak w większości przypadków można go łatwo uniknąć.
  Jeśli przeprowadzisz migrację starej witryny do nowej wersji, najprawdopodobniej wystąpią zmiany adresu URL.
  W innych przypadkach, gdy użytkownik nie aktualizuje swoich zakładek, ma duże szanse na znalezienie starych adresów URL, które już nie istnieją.
  Z drugiej strony aktualizacja indeksu Google może zająć trochę czasu, co może skutkować kierowaniem użytkowników do adresów URL, które już nie istnieją.
  Wszystko to może mieć znaczący wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania!

  Rozwiązanie tego problemu jest dość proste: zidentyfikuj stare adresy URL i przekieruj je do wiadomości. To przekierowanie musi być wykonane przez tzw. Przekierowanie 301 . Takiemu przekierowaniu towarzyszy kod HTTP: 301 Przeniesiony na stałe. To informuje Google i inne wyszukiwarki, że stary adres nie powinien być już używany i oznacza nowy adres URL. Jeśli jesteś naturalnie leniwy, możesz przekierować wszystkie przestarzałe adresy URL na stronę główną. Poinformowałeś przynajmniej Google, że są przekierowani, ale możesz stracić SEO, które zbudowałeś specjalnie dla tych stron. Najlepszym rozwiązaniem jest przekierowanie wszystkich tych starych adresów URL do wiadomości, tj. Strona po stronie.

  Najlepszym rozwiązaniem jest zidentyfikowanie tych adresów URL przed aktualizacją lub zmianą witryny, jednak jeśli przekierujesz je szybko, gdy się zmienią, nie napotkasz żadnych problemów.

  Komponent przekierowania Joomla

  W przypadku małej witryny można ją łatwo rozwiązać. Upewnij się, że znasz swoje stare adresy URL i wprowadź je w komponencie przekierowania. Lub poczekaj 1 lub 2 dni, aby użytkownicy mogli z nich korzystać, więc te strony (stare adresy URL) zostaną zapisane w Joomla: przejdź do Komponenty > Przekierowanie, a zobaczysz je w Menedżerze przekierowań (czasami może być konieczne 'aktywuj poprzednio wtyczkę „System - Przekierowanie” z menedżera wtyczek). Zobaczysz listę adresów URL, które wygenerowały 404 błędy.

  Kliknij jeden z nieaktualnych adresów URL:

  Edytując każdy z tych przestarzałych adresów URL, będziesz mógł wprowadzić nowy adres URL (względny lub bezwzględny) i aktywować przekierowanie.

  Przekierowania masowe

  metoda opisana powyżej pozwala na tworzenie przekierowań jeden po drugim (zgodnie z opisem na stronie Joomla Magazine ). Ale istnieje opcja, która pozwala przekierować wiele stron na ten sam adres URL. Aby to zrobić, wybierz przestarzałe adresy URL, które chcesz przekierować, kliknij na dole strony w linku Docelowy adres URL, aby wyświetlić pole wprowadzania i wprowadź adres URL przekierowania:

  Ta metoda pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Zauważ, że te przekierowania są włączone natychmiast, bez potrzeby robienia tego oddzielnie.

  Składnik przekierowania Joomla: zatrzymaj rejestrowanie nowych adresów URL

  Używanie komponentu przekierowania Joomla było niewielkie: tak długo, jak włączona była wtyczka przekierowania, komponent kontynuował rejestrowanie wszystkich błędów 404. Niektóre witryny cierpiały z powodu 404 błędów stale, błędy przy dziwnych adresach URL (często z powodu działania hakerów lub botów), który ma wpływ na wypełnianie dzienników składnika, więc miej oko na jego zawartość. W rzeczywistości może to skutkować zwiększeniem rozmiaru bazy danych do granic możliwości! Możesz oczywiście ręcznie usunąć wszystkie niepoprawne rekordy, ale jest to dość trudne zadanie. Jedynym rozwiązaniem, które było dostępne, było wyłączenie wtyczki przekierowania, ale skutkowało to również wyłączeniem wszelkich wprowadzonych przekierowań. Ale od wydania Joomla 3.4 istnieje nowe ustawienie w Systemie wtyczek - Przekierowanie (dostępne poprzez Rozszerzenia> Zarządzanie wtyczkami ), które zostało utworzone przez Victor Vogel , To jest funkcja Collect URLs :

  Dopóki to ustawienie jest włączone, będzie nadal gromadzić adresy URL, jeśli je wyłączysz, kolekcja adresów URL zostanie zatrzymana, ale wprowadzone wcześniej przekierowania będą nadal aktywne. Jest to opcja, której brakowało w tym komponencie, co czyni ją teraz bardzo przydatną, więc zacznę ją używać!

  W składniku przekierowania ukryte jest również inne ustawienie: przycisk Włącz tryb zaawansowany (dostępny za pośrednictwem komponentów> Przekierowanie , a następnie Ustawienia). To ustawienie nie jest bardzo wyraźne, ale pozwala określić kod odpowiedzi HTTP dla każdego z przekierowań. Domyślnie jest to przekierowanie 301, ale możesz wybrać dowolny typ przekierowania. Nie widzę bezpośrednio potrzeby tej opcji, ale jest ona dostępna:

  Nie widzę bezpośrednio potrzeby tej opcji, ale jest ona dostępna:

  Alternatywą dla użycia komponentu przekierowania jest ręczne utworzenie ich w htaccess:

  Utwórz przekierowania za pomocą .htaccess

  Aby utworzyć przekierowania, może to być tak proste, jak zrobić to bezpośrednio w pliku .htaccess , zdefiniować oryginalne i docelowe adresy URL i wprowadzić następujący przykład kodu:

  RewriteRule ^ oldpage1 $ „http://newsite.com/newpage1” [R = 301, L]
  RewriteRule ^ oldpage2 $ „http://newsite.com/newpage2” [R = 301, L]
  itd.

  Zaletą tej metody jest to, że pozwala ona traktować dokładnie każde z Twoich przekierowań, z drugiej strony nie potrzebujesz żadnego rozszerzenia, aby to zrobić. A wydajność Twojej witryny jest mniej dotknięta, ponieważ te przekierowania są wykonywane przez serwer Apache, nawet zanim Joomla zostanie zamówiona.

  Rozszerzenia przekierowania

  Istnieją oczywiście doskonałe rozszerzenia, które umożliwiają tworzenie przekierowań i zarządzanie nimi. Takie jak redj co pozwala tworzyć dość złożone przekierowania, używając makr i wyrażeń regularnych. Alternatywą jest Dynamiczny 404 z Yireo's, która tworzy automatyczne przekierowania, jest w stanie przekierować 404 strony błędów do najbardziej odpowiednich stron.

  Simon Kloostra jest autorem artykułu: 301-przekierowania (Joomla core vs .htaccess) , którego tłumaczenie jest autoryzowane przez joomlaseo.com ,


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»