Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Analiza semantyczna tekstów SEO: jak ocenić, czy działało normalnie

  1. Co daje analiza semantyczna?
  2. Semantyczny rdzeń tekstu
  3. Nudności
  4. Częstotliwość słów
  5. Zawartość wody
  6. Usługi weryfikacji tekstu SEO
  7. Pamiętaj

  Co zrobić, aby odpowiednio zoptymalizować artykuł? Webmasterzy sprawdzają tekst na różnych usługach, omawiają niektóre dane i kłócą się ze sobą. Jeśli tego nie zrozumiesz, wyjaśnimy wszystko. Pozwól nam powiedzieć, jak sprawdzić, czy artykuł okazał się normalny i co naprawić, aby uzyskać go na górze.

  Co daje analiza semantyczna?

  Analiza semantyczna tekstów SEO oblicza procent nudności i zawartości wody, pokazuje, które słowa są zawarte w rdzeniu semantycznym. Pokazuje, czy tekst jest zoptymalizowany - czy pasuje do żądań użytkownika. Kontrola pozwala zrozumieć, w jaki sposób wyszukiwarki zareagują na stronę: czy uznają ją za ponownie zoptymalizowaną i niższą w wynikach; i jakie kluczowe zapytania zostaną wyświetlone.

  Ważna jest semantyka tekstu, ale wyszukiwarka wraz z nią ocenia setki innych czynników. Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest przydatność i znaczenie tekstu. Wyszukiwarki pracują nad tym, aby tylko użyteczna zawartość znajdowała się na szczycie: Yandex wydał nowy Algorytm Koroleva , a Google korzysta z systemu od 2015 roku Rankbrain . Dmitrij Skalubo spędził swoje badania i potwierdził, że przydatność tekstu jest ważna, a nie jego właściwości techniczne.

  Po pierwsze - korzyści i znaczenie, a następnie - techniczne cechy tekstu i wszystko inne. Nie ma potrzeby dostosowywania wskaźników ze szkodą dla komponentu semantycznego.

  Semantyczny rdzeń tekstu

  Kontrola „rdzenia semantycznego” pokazuje, z jakich słów i zwrotów składa się tekst i jak często występują. Najczęstsze słowa zazwyczaj określają temat materiału. Roboty wyszukiwania oceniają te wyrażenia i określają, czy treść strony odpowiada żądaniom użytkowników - frazom, które wprowadzają do wyszukiwarki.


  Rdzeń semantyczny zoptymalizowany notatki od Yandex: jasne jest, co mówią o tekstach SEO

  W rdzeniu semantycznym tekstu - w pierwszych 3-4 wierszach - powinny znajdować się słowa odpowiadające tematowi treści. W przeciwnym razie wyszukiwarka uzna artykuł za nieistotny i obniży go na wyjściu lub nie pokaże w ogóle niezbędnych kwerend kluczowych.

  Źle

  Dobrze

  W artykule dotyczącym ponownej instalacji systemu Windows 7 najczęściej używanymi słowami są „okno”, „kliknięcie”, „mysz”.

  W artykule dotyczącym ponownej instalacji systemu Windows 7 najczęściej używanymi słowami są „ponowna instalacja”, „Windows 7”, „jak ponownie zainstalować system Windows 7”.

  Co robić: jeśli w rdzeniu semantycznym nie ma zwrotów tematycznych, zwiększ liczbę wystąpień odpowiednich słów. Dodaj frazy tematyczne do artykułu, które charakteryzują materiał i pozwól użytkownikowi zrozumieć, o czym mówi.

  Ale nie zapominajcie o zasadach języka rosyjskiego - nie ma potrzeby wstawiania nienaturalnych kluczy do bezpośredniego wpisu. Bezpośrednie wpisy klucza są jednym z najczęstszych błędów w tekstach SEO.

  Nudności

  Nudności pokazują liczbę powtarzających się słów w tekście i obliczają ich stosunek do liczby wszystkich słów w tekście. Jeśli pewne słowo lub fraza jest powtarzane wiele razy, algorytmy wyszukiwania znajdą treść zoptymalizowaną.

  Dopuszczalny procent maksymalnych nudności jest różny dla każdego. NAJLEPSZY BLOG SEO dowiedziałem się że nudności akademickie powinny mieścić się w granicach 2–7%. Agencja 1PS.RU oszacowała nudności tekstów na stronach z góry i obliczone że nudności nie powinny przekraczać zakresu 5–9%. W redpolitik agencji IQOnline maksymalne dopuszczalne nudności wynoszą 8,5%.

  W redpolitik agencji IQOnline maksymalne dopuszczalne nudności wynoszą 8,5%

  Agencje Redpolitika IQOnline

  Co robić: jeśli nudności tekstu są wysokie, usuń wystąpienia najczęściej występujących słów. Jeśli nudności są niskie, dodaj kilka słów kluczowych i istotnych tematów.

  Częstotliwość słów

  Oprócz ogólnych nudności tekstu, służby obliczają procent wystąpień poszczególnych słów. Słowa o najwyższej częstotliwości tworzą rdzeń semantyczny.

  Opinie o maksymalnej dopuszczalnej częstotliwości pojedynczego słowa lub wyrażenia również nie są zbieżne. Na przykład na giełdzie ContentMonster rozważ że maksymalna częstotliwość słów kluczowych nie powinna przekraczać 3-5%. W studiu DocTxT rozważ że maksymalna dopuszczalna gęstość klucza w tekście wynosi 2–5%.

  W studiu DocTxT  rozważ  że maksymalna dopuszczalna gęstość klucza w tekście wynosi 2–5%

  Częstotliwość słów w tekście, które Yandex przytoczył jako przykład, jako zoptymalizowana: zawartość ze wskaźnikiem przekraczającym 8% prawdopodobnie wpadnie pod filtry

  Co zrobić: jeśli częstotliwość słowa jest większa niż 5-6%, usuń kilka wystąpień. Jeśli częstotliwość odpowiednich słów jest niska i znajdują się na końcu rdzenia semantycznego, zwiększ liczbę zdarzeń.

  Zawartość wody

  Procent zawartości wody pokazuje liczbę słów zatrzymania, które nie mają znaczenia. Im większy wskaźnik zawartości wody - im więcej w tekście znajduje się zbędne preteksty, sojusze, zdania, które nie przyniosą żadnych korzyści czytelnikowi. Większość usług wiąże się z zaimkami stop słów, przyimkami, słowami wprowadzającymi.

  Algorytmy wszystkich usług weryfikacyjnych są różne, dlatego też optymalne zawartości procentowe wody różnią się również:

  • Text.ru - do 15%
  • Advego - do 75%
  • Istio - do 60%
  • Miratext - do 10%

  Wodność może być „odczuwana” przez siebie: jeśli w tekście jest długie wprowadzenie, które nie jest związane z tematem, jest wiele bezsensownych zwrotów i niepotrzebnych słów, treść jest wodnista. Artykuł bez wody odpowiada szczegółowo na pytanie użytkownika, ale nie prowadzi go do dżungli historii i nie odbiega od podanego tematu.


  Wszystkie wybrane słowa można usunąć bez utraty znaczenia. W tym tekście są one wodą.

  Źle

  Dobrze

  W tekście jest wiele niepotrzebnych słów, które nie mają znaczenia, na przykład „jak wszyscy wiemy”, „we współczesnym świecie”, „ponad wszelką wątpliwość”.

  Treść jest użyteczna dla użytkownika, ujawnia szczegółowo główny temat artykułu.

  Co robić: jeśli wskaźnik wody jest niewielki, ale tekst jest łatwy do odczytania, zostaw wszystko bez zmian. Jeśli zawartość wody jest niska i tekst jest trudny do odczytania, rozcieńczyć go przyimkami i zaimkami. Jeśli zawartość wody jest wysoka, usuń niepotrzebne słowa wstępne, przyimki, zaimki, wprowadzenia.

  Usługi weryfikacji tekstu SEO

  Każda usługa ma własne algorytmy obliczania mdłości, zawartości wody, rdzenia semantycznego. Nie ma jednego dokładnego wskaźnika, który mógłby być kierowany podczas sprawdzania wszystkich usług.

  Najpopularniejsze analizatory semantyczne:

  • Advego . Pokazuje klasyczne i akademickie nudności, wodniactwo, sedno semantyczne, wspólne słowa i słowa stop. Według samej usługi normalny poziom nudności akademickich wynosi 5–15%, poziom wody wynosi 55–75%.

   Text.ru . Pokazuje poziom wody i spamowania - nudności tekstu, rdzeń semantyczny, lista słów częstotliwości. Podkreśla słowa stop w tekście. Według samej usługi normalny poziom spamu wynosi 30–60%, normalny poziom wody wynosi do 15%.

  • Istio . Pokazuje zawartość wody, nudności, słownictwo rdzenia, statystyki słów ze słowami stop i bez nich. Według usługi normalnym wskaźnikiem wody jest 30-60%. Liczenie nudności jest tutaj bardzo podobne do obliczania usługi Advego, więc można uznać ją za najlepszy wskaźnik do 15%.

  • Miratext . Pokazuje nudności, wodniactwo, jakość Zipf, gęstość i liczbę powtórzeń słów i zwrotów. Według samej usługi, optymalne wskaźniki nudności są mniejsze niż 3,5%, wodnistość jest mniejsza niż 10%.

  Pamiętaj

  • Po pierwsze - korzyści i znaczenie, a następnie - techniczne cechy tekstu.

  • Rdzeń semantyczny tekstu powinien zawierać słowa i frazy odpowiadające tematowi artykułu.

  • Jeśli wskaźnik nudności jest wysoki, usuń kilka wystąpień słów tematycznych.

  • Jeśli tekst jest wodnisty, usuń słowa stop, które nie mają sensu.

  Czy sprawdzasz tekst w analizatorze semantycznym i jakie wskaźniki kierujesz przy ocenie treści? Powiedz nam w komentarzach, jesteśmy bardzo zainteresowani!

  Co daje analiza semantyczna?
  Co daje analiza semantyczna?
  Czy sprawdzasz tekst w analizatorze semantycznym i jakie wskaźniki kierujesz przy ocenie treści?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»