Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  ARTIO JoomSEF - ustawianie łączy CNC i tytułu w Joomla, a także tworzenie strony błędu 404 przy użyciu tego rozszerzenia

  1. Instalowanie ARTIO JoomSEF na stronie z uruchomionym Joomla
  2. Włącz CNC w ustawieniach Joomla
  3. Ustawienia ARTIO JoomSEF do tworzenia łączy SEF
  4. Dostosuj stronę błędu 404 i tytuł dla Joomla
  5. Ustawianie prawidłowego TYTUŁU (tytuły)
  6. Aktualizacja ARTIO JoomSEF i instalowanie w nim rozszerzeń
  7. Instalowanie rozszerzeń w JoomSEF dla Virtuemart i innych komponentów

  Witam, drodzy czytelnicy bloga KtoNaNovenkogo.ru. Zwracam uwagę na inny artykuł, w którym będziemy kontynuować rozważenie jak stworzyć swoją stronę i skonfiguruj łącza CNC (SEF) w Joomla . Skrót CNC oznacza czytelne dla człowieka adresy URL.

  Wcześniej my przejrzał aktywację SEF za pomocą wbudowanych narzędzi Joomla . Ale w tym przypadku będziesz musiał wypełnić pole „Alias” za każdym razem, gdy tworzysz nowy materiał (artykuł), który znajduje się po lewej stronie okna edycji artykułu w polu „Tytuł”.

  Instalowanie ARTIO JoomSEF na stronie z uruchomionym Joomla

  Konieczne będzie wypełnienie go łacińskimi literami oddzielającymi słowa, na przykład kreską. Jeśli pole „Pseudonim” pozostanie puste, w pasku adresu tej strony internetowej zobaczysz datę utworzenia artykułu. W ten sposób powstają czytelne dla człowieka adresy URL - za każdym razem ręcznie tworzące linki SEF, co oczywiście nie jest zbyt wygodne.

  Dlatego używam ARTIO JoomSEF do pracy z CNC, który samodzielnie wypełnia to pole. Wprowadza tam transliterację ( przeczytaj tutaj o translit i jego zasadach a) tytuł artykułu. Ponadto ten komponent pozwala dostosować wygląd strony błędu 404 w Joomla, co jest również bardzo ważne dla zachowania odwiedzających w zasobach.

  Po pierwsze, pamiętaj, jakie są linki przyjazne SEF. W rzeczywistości jest to transformacja Urlova, która prowadzi silnik do czytelnego i pięknego wyglądu. Bez ich użycia Url w Joomla będzie wyglądał mniej więcej tak:

  http://dfdf.ru/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=24

  I używając:

  http://dfdf.ru/alabay-troyan/detki-troya/potomstvo-troyana.html

  Taki adres URL będzie zawierał słowa kluczowe zawarte w tytule strony (tytuł), a odwiedzającym projekt łatwiej będzie nawigować w materiałach z takimi adresami.

  W tej chwili odpowiednia jest wersja Joomla 1.5 ARTIO JoomSEF 3.10.1 . Dla wersji Joomla 2.5 - 3.x ten komponent to 4.4.1 i można go pobrać. stąd . Następnie musimy go zainstalować.

  Aby to zrobić, musisz wejść do obszaru administratora i wybrać element „Rozszerzenia” - „Zainstaluj / Usuń” z górnego menu. Na stronie, która się otworzy, w obszarze „Pobierz plik pakietu” kliknij przycisk „Przeglądaj” i znajdź na swoim komputerze nowo pobrane archiwum ze składnikiem - com_joomsef-3.10.1.zip. Następnie kliknij przycisk „Prześlij plik i zainstaluj”.

  Po kilku sekundach zostanie zainstalowany ARTIO JoomSEF i zobaczysz komunikat o tym. Na tej samej stronie możesz zapoznać się z podręcznikiem (w języku angielskim) do pracy z tym komponentem.

  Jeśli masz problemy z instalacją komponentu, możesz się odwołać przez to materiały.

  Aby przejść do ustawień, musisz wybrać „Components” - „ARTIO JoomSEF” z górnego menu panelu administracyjnego Joomla.

  Włącz CNC w ustawieniach Joomla

  Ale najpierw musisz aktywować SEF w ustawieniach samego silnika. Ponadto powinieneś otworzyć do edycji pliku htaccess.txt, który znajduje się w katalogu głównym. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do witryny za pośrednictwem FTP ( Jak uzyskać dostęp do witryny przez FTP za pomocą FileZilla ). Zmień nazwę tego pliku na .htaccess.

  Jeśli teraz przejdziesz do ustawień komponentu, na górze zobaczysz napis:

  Jeśli teraz przejdziesz do ustawień komponentu, na górze zobaczysz napis:

  Mówi, że musisz aktywować SEF w globalnych ustawieniach silnika. Aby to zrobić, powinieneś przejść do panelu administracyjnego Joomla, kliknij ikonę z nazwą „Ustawienia ogólne” lub wybierz sekcję „Witryna” z górnego menu i pozycję „Ogólne” na liście rozwijanej. Przejdź do zakładki „Witryna”, a następnie w obszarze „Optymalizacja wyszukiwarki (SEO)” umieść wszystkie pola wyboru w pozycji „Tak”.

  Po wprowadzeniu zmian nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz” lub „Zastosuj” u góry strony.

  Teraz przechodząc do strony ustawień tego rozszerzenia („Components” - „ARTIO JoomSEF” - „Global Configuration”) nie zobaczysz znaku ostrzegawczego. Zamiast tego pojawi się wiersz z tekstem „Plik konfiguracyjny ARTIO JoomSEF Writeable”, wskazujący, że jego plik konfiguracyjny jest zapisywalny (tzn. Wprowadzone ustawienia można pomyślnie zapisać).

  Jeśli z jakiegoś powodu (na przykład po przesłaniu plików witryny na inny hosting - przeczytaj o tym tutaj i na temat tworzenia kopii zapasowych pojawi się komunikat o niemożności zapisania do pliku konfiguracyjnego komponentu (plik konfiguracyjny nie do zapisania), a następnie trzeba połączyć się z witryną za pośrednictwem FTP i zmienić prawa dostępu do pliku /administrator/components/com_sef/configuration.php na 644 lub 666.

  Można to zrobić za pomocą klienta FTP Filsil, łącza, do którego podałem opis nieco wyżej. Wcześniej pisałem również o Co to są uprawnienia do plików i folderów? dlatego jeśli chcesz, możesz zapoznać się z tym materiałem.

  Ustawienia ARTIO JoomSEF do tworzenia łączy SEF

  W silniku administratora przejdź do „Komponentów” - „ARTIO JoomSEF” - „Konfiguracja globalna” za pomocą górnego menu. Karta „Podstawowe” strony konfiguracji globalnej zawiera podstawowe ustawienia.

  Większość z nich można pozostawić bez zmian, ale nadal wyjaśniam cel niektórych z nich:

  1. JoomSEF Enabled - tutaj możesz włączyć lub wyłączyć tworzenie adresów SEF przy użyciu tego rozszerzenia
  2. Wyłącz tworzenie nowych adresów URL SEF - jeśli zaznaczysz pole wyboru „Tak”, odmówisz tworzenia adresów NC dla nowych stron, które pojawią się w Twojej witrynie. Ale transformacja Urlowa zostanie zastosowana do wszystkich już istniejących zgodnie z algorytmem opisanym powyżej.
  3. Użyj tytułu lub aliasu - w tym polu możesz wybrać sposób generowania adresów CNC - przez transliterację metatagu TITLE na tej konkretnej stronie lub na podstawie danych zapisanych w polu „Alias”, które należy wypełnić ok podczas pisania artykułów
  4. Sufiks pliku - możesz dodać tak zwany przyrostek (zakończenie) na końcu adresu SEF. Na przykład umieściłem przyrostek .html. Więc Urly będzie wyglądał bardziej znajomo i naturalnie. Jeśli chcesz ustawić przyrostek po utworzeniu przez ARTIO przyjaznych linków, musisz najpierw wyczyścić bazę tych linków. Aby to zrobić, przejdź do karty „Składniki” - „JoomSEF” - „Zarządzaj adresami URL SEF”, wybierz wszystkie adresy URL utworzone przez ten komponent i kliknij przycisk „Usuń” w górnej części okna.
  5. Domyślny plik indeksu - tutaj możesz zarejestrować indeks (koniec) dla głównych stron komponentów, a także kategorie i sekcje w Joomla. Możesz napisać na przykład index.html, a następnie strony internetowe kategorii i sekcji będą wyglądać tak: http://ktonanovenkogo.ru/nazvanie-kategorii/index.html.
  6. Użyj indeksu dla sekcji i kategorii - jeśli pozostawisz zaznaczenie w pozycji „Tak”, nazwy kategorii i nagłówków, w których znajduje się ta strona, zostaną dodane do adresów NC. To zoptymalizowane łącze będzie wyglądać mniej więcej tak: http://dfdf.ru/bay-yan/rasskazi-o-yane/kak-yan-uchilsya-mit-lapi.html. Jest to bardzo wygodne, ponieważ teraz, aby przejść do kategorii lub sekcji, użytkownik Twojego zasobu musi jedynie usunąć koniec adresu URL.

  Taka optymalizacja SEF Urlov przynosi kilka korzyści na raz. Po pierwsze, odwiedzającym łatwiej będzie poruszać się po treści witryny, nawet po prostu patrząc na pasek adresu przeglądarki (w razie potrzeby użytkownik może na przykład wejść do kategorii lub sekcji Joomla, po prostu usuwając tytuł artykułu na końcu adresu URL).

  Po drugie, wyszukiwarki biorą pod uwagę słowa kluczowe w adresie URL, co pozwoli ceteris paribus na zwiększenie twojego artykułu w wynikach wyszukiwania ( przeczytaj o promocji strony tutaj ).

  Jednak optymalizacja SEF (SEO) linków w Joomla powinna zostać przeprowadzona, zanim pojawi się duża liczba artykułów indeksowanych przez wyszukiwarki. Dlaczego tak - pytasz. To bardzo proste. W końcu podczas tego procesu wszystkie linki (URL) stron internetowych są zmieniane na zupełnie nowe, a jednocześnie w indeksie wyszukiwarki ( opisuje, jak działają wyszukiwarki ) nie będzie stary.

  Oczywiście odwiedzający Twoją witrynę, który przyszedł do takiego starego (nie zoptymalizowanego) linku z wyszukiwarek, zniknie, ponieważ strony z tym adresem przestaną istnieć.

  Szkoda, ale sytuacja w tym przypadku wciąż ma rozwiązanie. To rozwiązanie jest odpowiednie nie tylko dla Joomla, ale także dla każdej witryny na dowolnym silniku. Możesz skonfigurować przekierowanie 301 stron wszystkich starych adresów na nowe (zoptymalizowane). Ale jeśli na twoim zasobie jest już wiele stron, praca nad ustawieniem przekierowań 301 będzie bardzo obszerna.

  Ale w tym przypadku odwiedzający Twój projekt, którzy pochodzili z wyszukiwarek, nawet nie zauważą i poczują, że Urly się zmienił. Metoda jest dobra, ale pracochłonna.

  Dostosuj stronę błędu 404 i tytuł dla Joomla

  Drugą opcją jest pozostawienie wszystkiego takiego, jakim jest, ale stworzenie tak wspaniałej strony błędu 404 ( przykłady stron błędów „404 nie znaleziono” ) dla Joomla, aby nie jeden użytkownik twojego projektu, który dostał się do niego z wyszukiwarek, nie opuścił twojej strony, ale spróbował znaleźć na nim to, czego szukał.

  W takim przypadku należy rozważyć i zaimplementować wygląd i funkcjonalność strony błędu 404. Możesz go skonfigurować za pomocą naszego wspaniałego komponentu ARTIO JoomSEF.

  Druga opcja jest również wspierana przez fakt, że stary (nieskuteczny) Urly w indeksie wyszukiwarek ostatecznie zmieni się na nowe. Jak szybko to się stanie, zdecydowanie trudno powiedzieć, ale tak się stanie. Dlatego dobrze dostrojona strona błędu 404 może być doskonałą opcją w momencie ponownego indeksowania.

  Tak okazuje się, że nawet przez dość długi czas już istniejący projekt, możesz skonfigurować przyjazne linki SEF (URL) i próbować zniwelować tymczasowe niedogodności związane z brakiem aktywności starych adresów (adresów URL), które są obecnie w indeksie wyszukiwarki.

  Możesz łatwo dostosować wygląd strony 404 błędu, który nie został znaleziony, dzięki naszemu dużemu rozszerzeniu. Aby to zrobić, musisz przejść do panelu administracyjnego Joomla i wybrać element „Komponenty” - „ARTIO JoomSEF” - „Globalna konfiguracja” z górnego menu. Aby dostosować wygląd strony błędu, należy otworzyć kartę „Strona 404”.

  W polu „Strona 404” możesz wybrać z listy rozwijanej, która strona zostanie otwarta, gdy wystąpi błąd. Pierwsza wersja „strony Cutom 404” oznacza, że ​​zostanie użyta strona internetowa ustawiona tutaj w obszarze po prawej stronie.

  Druga opcja „Strona tytułowa” oznacza, że ​​jeśli adres URL, po którym nawiguje użytkownik, zostanie złamany, tj. odpowiedni dokument nie zostanie znaleziony na serwerze (i da odpowiedź 404), zostanie załadowana strona główna (Front Page).

  Jeśli masz już podobną stronę (na przykład jeden z artykułów może ją obsługiwać), w tym celu musisz zaznaczyć pole „Use Itemid” obok „Yes” w polu „Default 404 Page - Itemid”, a następnie wybrać z lista poniżej żądanej strony internetowej projektu. Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zastosuj” i „Zapisz” po ustawieniach.

  Ale nadal radzę nie lenić się i tworzyć własną stronę błędu 404 , której kod HTML można wkleić w obszarze „Custom 404 Page”. Możesz go utworzyć bezpośrednio w tym oknie ustawień komponentu ARTIO JoomSEF przy użyciu domyślnego edytora wizualnego, który zainstalowałeś.

  W takim przypadku najlepiej byłoby wskazać hiperłącza do kluczowych sekcji i stron internetowych projektu, które pomogą odwiedzającemu witrynę odwiedzić uszkodzony link.

  Ustawianie prawidłowego TYTUŁU (tytuły)

  Prawdopodobnie już wiesz, jak ważny jest TYTUŁ (tytuł całej strony, a nie artykuł) dla promocji projektu w wyszukiwarkach. Nie wiesz jeszcze? No to idziemy do ciebie i zapraszam do przeczytania poniższych. Materiał tytułowy .

  W jednym z artykułów o podstawowych ustawieniach, które należy wykonać natychmiast po zainstalowaniu silnika, pisałem o tym jak uczynić TYTUŁ wszystkich stron bliskich ideałowi w joomla.

  Ideałem było najpierw wyświetlenie tytułu artykułu znajdującego się na tej stronie, a następnie nazwy samego projektu. Jak wiadomo, w Jumla domyślnie TITLE jest tworzony najpierw z nazwy projektu, a dopiero potem dodawany jest tytuł artykułu.

  Tak więc nasz wspaniały element ARTIO JoomSEF może to wszystko robić bez żadnych tańców tamburynowych. Chociaż nie całkiem to poprawiłem. Odbywa się to nie przez komponent, ale przez wtyczkę o tej samej nazwie ( Tutaj jest napisane, jaka wtyczka różni się od komponentu i innych rozszerzeń Joomla ) od Atrio, który jest instalowany wraz z instalacją głównego rozszerzenia. Nawiasem mówiąc, nie wszyscy o tym wiedzą, w każdym razie nie dowiedziałem się od razu.

  Aby przejść do okna ustawień tej wtyczki, musisz wybrać z jej górnego menu pozycję „Rozszerzenia” - „Menedżer wtyczek”. W oknie, które zostanie otwarte, znajdź linię o nazwie „System - ARTIO JoomSEF” i kliknij ją myszką. W rezultacie otworzy się okno z jego ustawieniami.

  Aby tytuły były tworzone przez tę wtyczkę, musisz zaznaczyć pole „Preferuj tytuły JoomSEF”. W polu „Użyj nazwy strony w tytułach stron” z listy rozwijanej możesz wybrać, w jaki sposób nazwa projektu zostanie dodana do tytułów i czy w ogóle zostanie dodana.

  Jeśli wybierzesz „Nie”, nazwa twojego projektu w TYTUŁIE nie zostanie dodana. Jeśli wybierzesz opcję „Tak - przed tytułem strony”, tytuł projektu zostanie dodany przed tytułem artykułu (jak był domyślny), a jeśli wybierzesz opcję „Tak - po tytule strony”, po tytule artykułu (moim zdaniem najlepsza opcja).

  Aby uniknąć podwójnej nazwy projektu na stronie głównej - zaznacz pole „Zapobiegaj duplikatowi nazwy pliku”.

  Aktualizacja ARTIO JoomSEF i instalowanie w nim rozszerzeń

  Jeśli nie zainstalowałeś najnowszej wersji tego komponentu, możesz uaktualnić do najnowszego trybu automatycznego bezpośrednio z Joomla administratora. Aby to zrobić, musisz przejść z górnego menu do „Komponenty” - „ARTIO JoomSEF”, aw otwartym oknie z górnego menu wybrać „Uaktualnij” .

  Następnie należy porównać aktualną wersję komponentu (w polu „Zainstalowana wersja”) z najnowszą wersją dostępną na serwerze programisty (w polu „Najnowsza wersja”). Jeśli aktualnie używana wersja nie jest najnowsza, aby automatycznie zaktualizować komponent z serwera programisty, kliknij przycisk „Zainstaluj ponownie z serwera ARTIO”:

  Jeśli podczas procesu aktualizacji zobaczysz okno, w którym pliki i foldery zostaną wyświetlone na liście, których nie można zaktualizować, będziesz musiał zmienić prawa dostępu do tych plików i folderów, aby rozwiązać ten problem (zobacz link do artykułu o Cmod powyżej).

  Aby to zrobić, musisz połączyć się z serwerem poprzez FTP, znaleźć potrzebne pliki i foldery, a następnie zmienić prawa dostępu do nich na 666 dla plików i 777 dla folderów. Jak zmienić uprawnienia, możesz przeczytać link podany na początku artykułu.

  Instalowanie rozszerzeń w JoomSEF dla Virtuemart i innych komponentów

  Wiele komponentów ma możliwość instalowania własnych rozszerzeń (rozszerzeń), co pozwala rozszerzyć ich funkcjonalność. JumSEF nie jest wyjątkiem. Fakt, że jest on w stanie wykonywać adresy CNC tylko dla treści tworzonych przez samą Joomla i jego standardowych rozszerzeń dostarczanych z zestawem dystrybucyjnym (kontakty, katalog linków, itp.).

  W przypadku treści tworzonych przez komponenty innych firm (na przykład Virtuemart , Kunena Forum itp.), Musisz zainstalować odpowiednie rozszerzenie dla ARTIO, które pozwoli na tworzenie zoptymalizowanych łączy SEF (URL) dla stron tworzonych przez te komponenty (na przykład dla sklepu internetowego opartego na VirtueMart).

  Niektóre z tych rozszerzeń są opłacane na przykład za ten sam VirtueMart. Podano wszystkie dostępne rozszerzenia dla JoomSEF na tej stronie . W kolumnie „Nazwa rozszerzenia” znajduje się nazwa komponentu (na przykład VirtueMart), z którym będzie można zaprzyjaźnić się z Atrio.

  Należy pamiętać, że kolumna „Cpb” zawiera numer wersji JumSEF, dla którego to rozszerzenie jest przeznaczone. Wersja 2 jest używana tylko na Joomla 1.0 (przestarzała wersja silnika), a wersja 3 jest używana do nowoczesnej wersji J 1.5.

  Kolumna „Licencja” wskazuje sposób rozpowszechniania tego rozszerzenia - płatne (komercyjne) lub bezpłatne (bezpłatne). Aby uzyskać więcej informacji, kliknij jego nazwę. Jeśli jest darmowy, w otwartym oknie pojawi się link do pobrania, a jeśli rozszerzenie wybrane dla ARTIO zostanie zapłacone, w otwartym oknie albo będziesz miał możliwość zapłacenia za zakup, albo będzie link do zasobu jego autora.

  Po zakupie lub pobraniu rozszerzenia JumSEF za darmo musisz go zainstalować. Ale należy to zrobić nie w tradycyjny sposób, ale z panelu sterowania samego komponentu („Komponenty” - „ARTIO JoomSEF”).

  W oknie, które zostanie otwarte, z górnego menu musisz wybrać element „Uaktualnij”. W oknie, które zostanie otwarte, w polu „Prześlij plik pakietu” musisz kliknąć przycisk „Przeglądaj”, znaleźć pobrane rozszerzenie na komputerze, a następnie kliknąć przycisk „Prześlij plik i zainstaluj”:

  Po zainstalowaniu potrzebnego rozszerzenia możesz przejść do jego ustawień na stronie Zarządzaj rozszerzeniami Na dole otwartego okna w obszarze „Komponenty bez rozszerzenia SEF” znajdź swój dodatek i kliknij ikonę w ostatniej kolumnie „Parametry”. Otworzy się okno jego ustawienia, w których można wprowadzić odpowiednie zmiany.

  Byłbym wdzięczny, gdybyś użył przycisków:

  Powodzenia! Do zobaczenia wkrótce na stronach bloga KtoNaNovenkogo.ru

  Php?
  Nie wiesz jeszcze?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»