Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Audyt SEO: jak tworzyć niesamowite audyty SEO

  1. Audyt wydajności
  2. Aktualny ruch ekologiczny
  3. Dane dotyczące strony docelowej i konwersji
  4. Aktualne rankingi
  5. Aktualne wskaźniki SEO
  6. Analiza profilu połączenia
  7. Audyt techniczny
  8. Plik Robots.txt
  9. Mapy witryn
  10. Strony indeksowane i problemy
  11. Szybkość strony
  12. 404 Strony
  13. Struktura adresu URL
  14. Łączenie wewnętrzne
  15. Mobilne wrażenia i problemy
  16. Audyt treści
  17. Tytuły stron
  18. Metadane
  19. Tagi nagłówka
  20. Powielona treść
  21. Cienka treść
  22. Bogate media
  23. Inne uwagi dotyczące kopiowania treści
  24. Więc, co dalej?

  Ahh Audyt SEO. Ten interesujący dokument przedstawia wszystko, co złe na stronie internetowej w odniesieniu do SEO. Jest to bardzo ważny krok w procesie optymalizacji strony internetowej, ponieważ przedstawi ona wiele ograniczeń technicznych i treści oraz problemów, które należy rozwiązać.

  Łącząc audyt SEO z celami klienta pod względem widoczności, rankingów i ogólnej wydajności, będziesz w stanie stworzyć dobrze przemyślany plan i propozycję, jak się tam dostać.

  Wiem, że wiele osób zmaga się zarówno z przeprowadzaniem audytu SEO, jak i przeprowadzaniem audytu SEO. Co więcej, ustalenie, gdzie pasuje do Twojej oferty usługowej, może być również wyzwaniem - czy jest to coś, co robisz za darmo do konwersji klientów? Czy jest to część seo na stronie proces po zalogowaniu się klienta?

  Niezależnie od decyzji biznesowych, które podejmujesz w związku z audytem SEO, będziesz chciał upewnić się, że przeprowadzona przez Ciebie analiza i audyt, który faktycznie przygotowujesz, są najwyższej jakości. Ten post zapewni Ci wysoki poziom tego, co powinno być uwzględnione w twoim audycie i na jakich obszarach powinieneś się skupić.

  Audyt wydajności

  Część dotycząca wydajności audytu SEO powinna przedstawiać migawkę o tym, gdzie strona aktualnie znajduje się w ramach wyszukiwania organicznego. Możliwe jest pójście o krok dalej i porównanie go ze średnimi przemysłowymi lub średnimi konkurentów, ale nie wydaje mi się to konieczne.

  Część tej sekcji będzie potrzebować dostępu do Google Analytics klienta, a także może być potrzebny dostęp do niektórych popularnych Narzędzia SEO .

  Aktualny ruch ekologiczny

  Najlepiej byłoby spojrzeć na całkowity ruch organiczny i porównać go z miesiąca na miesiąc i rok z roku oraz jako procent całkowitego ruchu. Rozumiem, że zależałoby to od dostępu do klienta Google Analytics, a jeśli robisz to jako darmowy audyt, może nie chcesz tego w ogóle uwzględniać. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do GA, zawsze możesz sprawdzić dane SEMRush i skomentować trendy w ruchu.

  Jak widać na powyższym obrazku, SEMRush zapewnia przyzwoite dane ruchu organicznego wyszukiwania. Choć może nie być dokładna (zdecydowanie nie jest), zazwyczaj dobrze sprawdza się w trendach i problemach powodowanych przez kary lub problemy techniczne.

  Dane dotyczące strony docelowej i konwersji

  Jeśli możesz, spójrz i skomentuj dane konwersji i dane strony docelowej dla ruchu organicznego. Czy cały ruch organiczny przechodzi na stronę główną (jak większość stron internetowych dla małych firm), czy też jest dobrze zróżnicowany w całej treści. Czy w ogóle śledzą wydajność pod względem konwersji? Patrzenie na to będzie w stanie wywołać wspaniałe rozmowy z klientami.

  Aktualne rankingi

  Na podstawie kilku szybkich badań słów kluczowych (tylko wstępne informacje nie spędzają tu dużo czasu) sprawdź, czy witryna znajduje się na wybranej stronie wyników wyszukiwania. Wymieszałbym kilka słów kluczowych o większej objętości i wyższej konkurencji, a także niektóre słowa kluczowe z długim ogonem. Lubię włączać procent trudności słowa kluczowego z Moz, aby dać klientowi zrozumienie, że niektóre słowa kluczowe są o wiele trudniejsze niż inne, a ich plan i budżet muszą być odpowiednio uwzględnione.

  Aktualne wskaźniki SEO

  Dobrze jest zgłaszać niektóre z bardziej popularnych wskaźników, które zazwyczaj obejmują:

  Pamiętaj, aby wyjaśnić, co każdy z nich ma na myśli i podać kontekst, co to znaczy dla ich sytuacji i planu. Można je ładnie porównać z najlepszymi konkurentami (jeśli ich znacie), ponieważ dałoby to nieco więcej wartości niż tylko czyste metryki.

  Analiza profilu połączenia

  Dobra analiza profilu linku odpowie na kilka ważnych pytań:

  • Ile łącznych linków ma strona internetowa i jaki procent z nich nie jest zgodny z obserwowanym?
  • Jaka jest dystrybucja tekstu i współczynników kotwicy w witrynie?
  • Jaki rodzaj linków wskazuje na stronę?
  • Czy są jakieś linki wysokiego ryzyka, które powinny zostać odrzucone?
  • Jakie typy linków byłyby korzystne dla tego ogólnego profilu linku?

  Jakie typy linków byłyby korzystne dla tego ogólnego profilu linku

  Lubię korzystać z narzędzia tekstowego Anchor firmy Majestic, aby lepiej przyjrzeć się współczynnikom i analizie profilu łącza. AHrefs zapewnia również świetne dane łącza.

  Audyt techniczny

  Audyt techniczny obejmie wszelkie ograniczenia techniczne, które mogą utrudniać organiczną widoczność wyszukiwania w witrynie. Mimo że od czasu do czasu są one pomijane, techniczne aspekty SEO stają się coraz bardziej popularne dzięki dobrym praktykom SEO na stronie. Przyjrzyjmy się kilku rzeczom, na które powinieneś spojrzeć:

  Plik Robots.txt

  Przejdź do witryny site.com/robots.txt, aby wyświetlić plik robotów. Będziesz szukał czegoś niezwykłego, co może być niedozwolone. Na przykład standardowy plik robots.txt WordPress powinien wyglądać tak:

  Agent użytkownika: *
  Disallow: / wp-admin /
  Zezwól: /wp-admin/admin-ajax.php

  Mapy witryn

  Czy witryna ma mapę witryny i jest to mapa witryny przesłana Google Search Console ?

  Możesz zobaczyć przykładową mapę witryny XML tutaj: https://www.seobrothers.co/sitemap_index.xml .

  Zazwyczaj, jeśli mapa witryny jest generowana automatycznie i na miejscu, to wszystko, czego szukamy. Jest jednak możliwe, że jest niepoprawnie sformatowany (zwłaszcza jeśli jest generowany ręcznie) i istnieje również szansa, że ​​priorytety zostaną określone niepoprawnie (co jest nieco bardziej zaawansowane, ale coś do rozważenia w przypadku większych witryn).

  Strony indeksowane i problemy

  Ten rodzaj podwaja się również z sekcją duplikatów treści, ale na przykład czasami strona może mieć 100 stron w mapie witryny przesłanej do Google, jednak tylko 30 jest indeksowanych. Chociaż niekoniecznie jest to ogromny problem, jest to z pewnością potencjalny problem.

  Przyczynami tego mogą być określone typy postów lub sekcje witryny ustawione na brak indeksu, ale uwzględnione w mapie witryny, duplikaty treści na dużych sekcjach witryny, które nie pozwalają na indeksowanie Google. Pracowałem z klientem, który miał wiele marek, które sprzedawały te same produkty, a wszystkie ich strony internetowe zawierały zawartość do kopiowania i wklejania. Powoduje to duże problemy z indeksowaniem stron.

  Szybkość strony

  Szybkość strony jest ważna. Jest to nie tylko coraz ważniejszy czynnik rankingu, ale także niezwykle ważny czynnik konwersji. Nie pamiętam dokładnie statystyk, ale jest to coś w rodzaju 7-procentowej utraty współczynnika konwersji za każde drugie opóźnienie szybkości ładowania strony. ( potwierdziłem tę statystykę tutaj ).

  Google chce zwracać wyniki, które zapewniają użytkownikom najlepsze wrażenia dla użytkowników, a podczas gdy wiele z tych doświadczeń ma znaczenie dla wyszukiwanego hasła, jak szybko ładuje się strona, jest również dużą częścią doświadczenia użytkownika.

  Google chce zwracać wyniki, które zapewniają użytkownikom najlepsze wrażenia dla użytkowników, a podczas gdy wiele z tych doświadczeń ma znaczenie dla wyszukiwanego hasła, jak szybko ładuje się strona, jest również dużą częścią doświadczenia użytkownika

  Świetny sposób na porównanie szybkości i wydajności witryny oraz uzyskanie zaleceń dotyczących jej ulepszenia Narzędzie Google do analizy szybkości stron . Konsultanci SEO powinni być dobrze zaznajomieni z tym narzędziem i sposobem postępowania zgodnie z jego zaleceniami .

  Pingdom ma świetne narzędzie do pomiaru czasu ładowania stron internetowych. Chociaż różni się od narzędzia Google, jest to również bardzo przydatne do określania ogólnej szybkości ładowania strony.

  404 Strony

  404 Strony błędów mogą prowadzić do słabego doświadczenia użytkownika. W zależności od przyczyny zerwania linków lub stron możliwe jest, że powodują one również spadek uprawnień do domeny i stron z powodu utraty wartości linku. Dostęp do Konsoli wyszukiwarki Google byłby najlepszym sposobem na zidentyfikowanie 404 błędów stwierdzonych przez Google. Nie zawsze jest możliwe uzyskanie tego rodzaju dostępu, jeśli przeprowadzasz audyt za darmo.

  W tym przypadku polecam używanie a narzędzie jak Screaming Frog w celu indeksowania całej witryny, aby zidentyfikować wszelkie uszkodzone linki na samej stronie. Chociaż nie dotyczy to zerwanych linków przychodzących, odbiera wszelkie uszkodzone wewnętrzne linki i strony.

  Chociaż nie dotyczy to zerwanych linków przychodzących, odbiera wszelkie uszkodzone wewnętrzne linki i strony

  Możesz sortować według kodu statusu w Screaming frog zarówno w widoku in-link, jak i out-link, aby sprawdzić, czy istnieją jakieś uszkodzone linki i adresy URL problemów. Pomoże to zidentyfikować wszelkie problemy z brakującymi treściami lub uszkodzonymi linkami, którymi można zarządzać za pomocą odpowiednich przekierowań.

  Struktura adresu URL

  Struktura adresu URL i linkowanie wewnętrzne to jeden z najważniejszych czynników na stronie, których większość firm SEO całkowicie nie rozumie. Skonfigurowanie strony internetowej w taki sposób, aby była odpowiednio motywowana i wyciszona, to świetny sposób, aby dodać odpowiedni poziom zarówno użytkownikom, jak i wyszukiwarkom.

  Omówiliśmy to w SEO na stronie post, ale oto przykład dobrej i złej struktury:

  Omówiliśmy to w  SEO na stronie  post, ale oto przykład dobrej i złej struktury:

  Stworzę post wyjaśniający rozumowanie siloing i jak możesz silosować zarówno fizycznie używając powyższej struktury katalogów, jak i wirtualnie, używając podobnych adresów URL i wewnętrznych linków.

  Czego więc szukamy pod względem struktury URL do audytu SEO? Szukamy przede wszystkim organizacji treści . Czy strony i posty zostały opublikowane w jakiś stary sposób, czy też istnieje system i organizacja treści. Im więcej myśli przyszło do struktury, tym lepiej będzie działać strona.

  Zawsze łatwiej jest skonfigurować stronę internetową, niż ją później zrestrukturyzować, jednak jest to możliwe. Musisz tylko odpowiednio zarządzać wszystkimi przekierowaniami stron, podobnie jak w przypadku przeprojektowanie strony internetowej lub migracja.

  Łączenie wewnętrzne

  Czy witryna zawiera wewnętrzne linki w treści? Czy używa przynajmniej jakiegoś systemu nawigacyjnego? Czy siloingi lub sekcje strony internetowej łączą się poprawnie w swoich sekcjach?

  Są to pytania, na które powinieneś odpowiedzieć, gdy spojrzysz na wewnętrzne linki stron internetowych. Lubię robić tę część ręcznie, ale Screaming Frog pomoże również uporządkować sprawy.

  Mobilne wrażenia i problemy

  Ważnym aspektem jest to, że przechodzi zarówno przez Bing i Google przyjazne narzędzia mobilne.

  Jeśli przejdą, prawdopodobnie nie grozi im żadna kara za aktualizację algorytmu w stylu mobilegeddon. Jeśli chcesz zrobić krok dalej, możesz spojrzeć na wrażenia użytkownika w środowisku mobilnym, ale to trochę wykracza poza zakres audytu SEO.

  Audyt treści

  Audyt treści jest tym, o czym wielu ludzi myśli, gdy się odwołuje SEO na stronie . To tytuły stron, metadane oraz rzeczywista kopia i treść na stronie internetowej. Chociaż aspekty techniczne są bardzo ważne - aw niektórych przypadkach mogą spowodować, że cała witryna zniknie z wyszukiwarek - aspekty treści witryny są zazwyczaj takie, gdzie można zobaczyć największe wygrane i zwroty z inwestycji w optymalizacje.

  Moz ma świetne narzędzie do indeksowania który zgromadzi wiele danych niezbędnych do zbadania w tej sekcji. Uwielbiam zaczynać od zarówno indeksowania Moz, jak i indeksowania Screaming Frog i siadania z danymi do analizy kolejnych sekcji.

  Tytuły stron

  Czy tytuły stron nie są zoptymalizowane, niedostatecznie zoptymalizowane lub zoptymalizowane? Czy strona korzysta z pełnej długości, jaką może mieć tytuł strony, ale nie przechodzi? Czy marnują przestrzeń z dodatkowym brandingiem lub szablonami na końcu swoich tytułów?

  Na przykład tytuł strony tego posta to:

  Audyt SEO: jak tworzyć niesamowite audyty SEO

  Zakładając, że naszym głównym słowem kluczowym jest audyt SEO i / lub audyty SEO, zobaczysz, w jaki sposób uwzględniliśmy słowo kluczowe w tytule strony, nie przesadzając z tym i czyniąc je tak naturalnym, jak to tylko możliwe. Domyślny i / lub oparty na szablonie tytuł strony może wyglądać tak:

  Audyt SEO | Nazwa handlowa

  Jest to zgodne z „Nazwą strony | Szablon „Brand Name”, który jest domyślny dla WordPressa (i wielu systemów CMS).

  Celem tej sekcji w audycie SEO nie jest naprawienie wszystkich problemów z tytułem strony , a jedynie zidentyfikowanie potencjalnych problemów (duplikatów tytułów stron) i szans (czy możemy je zoptymalizować?).

  Metadane

  Meta słowa kluczowe są martwe. Przestań ich używać. Teraz to, co jest na uboczu, pozwala zwrócić naszą uwagę na meta-opis.

  Twoje dane indeksowania będą w stanie stwierdzić, czy istnieją na stronie, czy są zduplikowane i czy mają możliwość zoptymalizowania.

  Opis meta nie jest bezpośrednim sygnałem rankingowym, ale wpływa na rankingi w inny sposób. Wpływają bezpośrednio na wydajność kliknięć w SERPach (co jest sygnałem rankingowym), a dopasowanie metaopisów do kopii ciała to świetny sposób na zmniejszenie współczynnika odrzuceń.

  Tagi nagłówka

  Niektóre ogólne zasady dotyczące tagów nagłówka:

  • Tylko jeden tag H1 na stronę.
  • Postępuj zgodnie z hierarchią H1, H2, H3 podczas wydzielania treści.
  • W miarę możliwości dołącz zmienne słów kluczowych w tagach nagłówka.
  • Tagi H1 powinny być unikalne w całej witrynie.

  Będziesz również chciał zidentyfikować wszelkie problemy i możliwości w ramach audytu SEO. To coś więcej niż podanie danych, które musisz skomentować, co należy zrobić i dlaczego.

  Powielona treść

  Chociaż niektóre zduplikowane treści nie stanowią problemu i jeśli są dobrze obsługiwane (śledzenie, brak indeksu), to nie powinno to stanowić problemu, nadal ważne jest, aby zidentyfikować zagrożenia duplikatami treści. Indeksowanie Moz będzie identyfikować duplikaty tytułów stron, opisów meta lub kopii ciała, podczas gdy Screaming Frog będziesz musiał trochę kopać i porównywać siebie.

  Uruchomienie witryny copyscape.com to sposób na identyfikację duplikatów treści w witrynie w Internecie.

  W zależności od zakresu audytu (i tego, czy jest bezpłatny, czy płatny), możesz również podać konkretne zalecenia dotyczące sposobu rozwiązania zidentyfikowanych problemów.

  Cienka treść

  Cienka treść, taka jak duplikat treści, to kolejne potencjalne zagrożenie. Dobrym tego przykładem są niektóre strony „tagów” ​​na mniejszych blogach. Mogą mieć fragment lub fragment jednego posta. Na małą skalę to nie jest problem. Ale na dużą skalę z pewnością mogłoby tak być.

  Bogate media

  Dobrze jest również oglądać obrazy, filmy, podcasty itp., Aby upewnić się, że są odpowiednio zaznaczone i zoptymalizowane. Czy obrazy używają odpowiednich tytułów i tagów alt? Czy ogólnie w witrynie jest wystarczająco dużo multimediów?

  Podobało mi się, że punktuję stronę na taką skalę, ponieważ czasochłonne jest zidentyfikowanie każdego obrazu lub fragmentu multimediów, które nie są zoptymalizowane. O ile oczywiście nie jest to płatny audyt i masz czas, by naprawdę się zagłębić.

  Inne uwagi dotyczące kopiowania treści

  Wszelkie inne uwagi na temat kopii strony internetowej należy umieścić tutaj, jeśli dotyczy. Notatki z licznika słów, formatowanie, trafność itp. To wszystko, co można skomentować.

  Więc, co dalej?

  Audyt strony internetowej to jedno, ale ważniejsze jest to, co robisz z audytem. Audyt SEO jest używany z wielu różnych powodów. Jeśli jesteś freelancerem lub profesjonalistą internetowym, audyt SEO to świetny sposób na znalezienie potencjalnych klientów. Łatwiej jest pobierać opłaty za SEO, gdy pokażesz im dokładnie, co chcesz naprawić.

  Powiedział, że audyt może zająć trochę czasu. Wszędzie pomiędzy godziną a dniem zależnie od zakresu audytu i doświadczenia audytora. Niektóre agencje i firmy będą chciały pobierać opłaty za audyt - i słusznie - ponieważ jest w nich dużo pracy i są niezwykle cenne w edukowaniu klienta o tym, co należy naprawić, aby poprawić widoczność wyszukiwania.

  Niezależnie od tego, czy audyt jest „darmowy” w tym sensie, w jakim jest wykorzystywany do poszukiwania, czy płatny, musisz także zdecydować, w jaki sposób zamierzasz przeprowadzić audyt - co może być również czasochłonne.

  Samo przesłanie dogłębnego dokumentu z audytu może wydawać się dobrym pomysłem, ale niezależnie od tego, jak starałeś się to uczynić nietechnicznie, nadal może być nieco mylące dla właściciela firmy lub specjalisty ds. Marketingu. Rozumiejąc to najlepiej jest usiąść z nimi i przejść przez nie, prezentując je lub kombinację obu.

  Stworzę więcej o dostarczaniu audytów w innym poście i wyjaśniam, co działało dla mnie w przeszłości i jakie procesy widziałem dla innych.

  Co więcej, ustalenie, gdzie pasuje do Twojej oferty usługowej, może być również wyzwaniem - czy jest to coś, co robisz za darmo do konwersji klientów?
  Czy w ogóle śledzą wydajność pod względem konwersji?
  Jaka jest dystrybucja tekstu i współczynników kotwicy w witrynie?
  Jaki rodzaj linków wskazuje na stronę?
  Czy są jakieś linki wysokiego ryzyka, które powinny zostać odrzucone?
  Jakie typy linków byłyby korzystne dla tego ogólnego profilu linku?
  Czego więc szukamy pod względem struktury URL do audytu SEO?
  Czy używa przynajmniej jakiegoś systemu nawigacyjnego?
  Czy siloingi lub sekcje strony internetowej łączą się poprawnie w swoich sekcjach?
  Czy strona korzysta z pełnej długości, jaką może mieć tytuł strony, ale nie przechodzi?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»