Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  CEO Ukrtelecom: W SCM, nastrój - kontynuować

  1. Wywiad z dyrektorem Ukrtelekom Yuri Kurmaz, w którym znajdują się odpowiedzi na bolesne pytania: jak zwolniono ludzi, dlaczego nie dają pieniędzy bankom państwowym

  Yuri Kurmaz  Wywiad z dyrektorem Ukrtelekom Yuri Kurmaz, w którym znajdują się odpowiedzi na bolesne pytania: jak zwolniono ludzi, dlaczego nie dają pieniędzy bankom państwowym  Od grudnia ubiegłego roku największy ukraiński operator telefonii stacjonarnej i internetowej Ukrtelecom, kontrolowany przez Rinata Achmetowa, znajduje się w stanie przejściowym - z własności prywatnej na państwową

  Yuri Kurmaz

  Wywiad z dyrektorem Ukrtelekom Yuri Kurmaz, w którym znajdują się odpowiedzi na bolesne pytania: jak zwolniono ludzi, dlaczego nie dają pieniędzy bankom państwowym

  Od grudnia ubiegłego roku największy ukraiński operator telefonii stacjonarnej i internetowej Ukrtelecom, kontrolowany przez Rinata Achmetowa, znajduje się w stanie przejściowym - z własności prywatnej na państwową. Sąd Apelacyjny podjął decyzję na korzyść SPF, aby przywrócić spółkę własności państwa. Ale aresztowanie udziałów w innych postępowaniach Nie pozwól agencji na rozpoczęcie ładu korporacyjnego. Równolegle z SCM nadchodzą sądy w Londynie z byłym właścicielem operatora - Cyprus Raga Establishment, który zażądał od SCM 760 mln USD dodatkowych płatności dla Ukrtelecom. Dzisiaj oczekuje się decyzji w instancji odwoławczej.

  W tym stanie firma działa od prawie sześciu miesięcy. Oczywiście istnieje wiele wersji, w których Rinat Achmetow obrócił majątek, gdy był w swojej własności.

  Menedżerowie odpowiedzialni przed oligarchą najwyraźniej zdecydowali, że muszą jakoś walczyć z negatywnym tłem.

  W Ukrtelecom przygotowano komunikat prasowy, że w 2014 r. Znana firma konsultingowa, której nazwy nie zostały ujawnione, opracowała strategię rozwoju operatora przez 4 lata na podstawie decyzji SCM. Pierwsze efekty wdrożenia planu już się pojawiły. Z inicjatywy samej firmy dziennikarz LIGA.net Spotkał się z dyrektorem generalnym Ukrtelek Jurija Kurmazem w centralnym biurze w Kijowie przy bulwarze Szewczenki.

  Menedżer był wyraźnie zaabsorbowany faktem, że cały Internet był zaśmiecony zarzutami i założeniami, że jego firma jest zdmuchiwana, jego dochody maleją, jego zobowiązania kredytowe spadają ze skali. Chciał to obalić za pomocą danych zawartych w dokumencie wraz z wnioskami firmy konsultingowej.

  Raport wskazuje, czy kierownictwo spełniło swoje cele w czterech głównych obszarach: finanse, rozwój pracowników, utrzymanie abonentów i rozwój bazy abonentów oraz operacje / modernizacja. Uwzględniono nieprzewidziane okoliczności - utratę aktywów na Krymie i na wschodzie, dewaluację hrywny, orgię z kradzieżą kabla miedzianego na terenie całego kraju.

  Więc jakie były plany, jak zostały skorygowane i jaki był wynik po fakcie:

  Ponadto Ukrtelecom przeniósł do zaktualizowanej sieci 400 tysięcy abonentów. Mogło to być 3 miliony.Kurmaz zapewnia: wszystko z tego powodu, że chińscy partnerzy są ostrożni z linią kredytową. Jego potencjalna wielkość wynosi 400 milionów dolarów, a ukraińska firma wykorzystała tylko około 30 milionów dolarów z pierwszej części, co odpowiada 50 milionom dolarów.

  Ale, oczywiście, diabeł tkwi w szczegółach. Dziennikarz LIGA.net Postanowiłem zapytać szczegółowo prezesa firmy, w jakim stanie jest operator. Pytania wyjaśniające były wystarczające na cały wywiad.

  - Jak się ma Trimob?

  - Nadal ją subsydiujemy.

  - Partnerstwo z największym europejskim wirtualnym operatorem pomógł Lyca Mobile ?

  - słabo. Wynik jest gorszy niż nasze oczekiwania. Co więcej, znacząco. Ich prognozy były znacznie jaśniejsze. Liczba ta wyniosła do 1 miliona abonentów. Ale okazało się, że czasami mniej. Zasadniczo karty SIM tej firmy są kupowane za połączenia międzynarodowe za granicą.

  - Już u zawodników 4 G rush. Czy powoli umrze?

  - Myślę, że na pewno się nie rozwinie. Z pewnością nie będziemy rozwijać tego atutu.

  - Ilu ma abonentów?

  - Około 250 000.

  - C Huawei planuje modernizację sieci miedzianej ADSL zwolnionej?

  - Tak, finansowanie zmniejszyło się dzięki Huawei i zaczniemy współpracę z ZTE. Skala modernizacji z Huawei pod koniec 2017 r. Powinna być znacznie większa.

  - To od nich zależało?

  - Od niepewności w sądach.

  - Mają zastaw - majątek firmy. Czy mogą to twierdzić?

  - To jest China Development Bank. Zdecydowali się dać nam kredyt w niektórych częściach. Kiedy oczekuje się na nas następnej decyzji sądu, czekają na to, kiedy mają miejsce. Muszą wiedzieć, że nic nie zmieniło się w strukturze ładu korporacyjnego na każdym etapie. Zmiana właściciela to zdarzenie, które może wywołać zapotrzebowanie na przedterminową spłatę. Cokolwiek oni są. Nawet jeśli sprzedaliśmy pakiet kontrolny British Telecom.

  - Jaka jest ich postawa?

  - kontynuuj.

  - Nawet jeśli właściciel się zmieni?

  - Patrzą na wyniki. A wyniki - oto one. Dostosowujemy nasz plan strategiczny za każdym razem, biorąc pod uwagę fakt, że możemy mieć pewien etap kredytowania w zamrożeniu, podczas gdy czekamy na wyniki sądów. I pokazujemy, że jeśli nie przestaną pożyczać, otrzymamy bardziej żywe wyniki. Otworzyliśmy teraz pierwszą linię kredytową za 50 mln USD, z której wybraliśmy około 30 mln USD, a potencjał może wynosić 400 mln USD, a średnia prędkość dostępu do Internetu wzrosła o 36% od 2014 r.

  - Gdyby zainwestowano już 400 milionów dolarów, to co byś teraz doszedł?

  - Nie dysponowalibyśmy tak szybko 400 milionami dolarów, a podczas naszej współpracy moglibyśmy zainwestować ponad 100 milionów dolarów. A te inwestycje pozwolą nam przekroczyć kwotę 7 mld UAH rocznego dochodu. 3 mln abonentów zostanie przeniesionych do nowej sieci, a teraz - 400 tys. Sieć PON musiałaby objąć kolejne 500 nowych wiosek.

  - Wygrałeś apelację w sądzie o Oschadbank, który wymaga spłaty zadłużenia z tytułu obligacji. Jest jakaś dziwna historia ...

  - Nie możemy komentować, są próby.

  - Więc myślisz, że nie powinieneś Oschad?

  - Między Ukrtelecom a Oschadbank zawarta została umowa sprzedaży obligacji, której emitentem była LLC ESU (spółka zależna SCM - red.). Jednocześnie wszyscy uczestnicy negocjacji mieli jasne zrozumienie, że Ukrtelecom dokonał płatności w ramach tej umowy wyłącznie kosztem pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży Trimob. Sprzedaż Trimob nie odbyła się. Została zakazana przez Fundusz Mienia Państwowego, który brał udział w negocjacjach z bankami państwowymi i dał zielone światło dla zastawu akcji Ukrtelecom w ramach tej umowy.

  Ale ostatni został napisany tylko w memorandum?

  - A co z tym? Teraz jest proces. Chcesz usłyszeć moją osobistą ocenę?

  - Tak.

  - Uważam, że zobowiązania Ukrtelecomu nie przyszły. Ale nie jestem sędzią. Spór musi rozstrzygnąć sąd.

  - Aresztowanie akcji Ukrtelecomu w ramach dochodzenia prokuratury generalnej został niedawno odwołany . Czyje aresztowanie pozostaje?

  - W w sądzie z Ukreximbank.

  - Dla ciebie nikt nie przybył z SPF? Czy komunikujesz się z nimi?

  - Nie.

  Czy oszacowałeś, ile byś osiągnął, gdybyś nie wziął pod uwagę przychodów innych niż telekomunikacja (sprzedaż miedzi, starych centrali PBX, nieruchomości)?

  - Dochód jest stabilny, nie rośnie. Jednak we wszystkich naszych podstawowych działaniach w 2017 r. Odnotowano wzrost, z wyjątkiem B2O (sprzedaż usług innym operatorom - przyp. Red.). Dochód z naszego Internetu szerokopasmowego rośnie o 10% rocznie.

  - Jak zwolniłeś ludzi?

  - Po pierwsze, zduplikowane funkcje zostały zoptymalizowane, a tym samym zaangażowany w nie personel. Proces optymalizacji odbył się w pełnej zgodności z prawem. Zdecydowana większość pozostała za zgodą stron z wypłatą odprawy - do 6 pensji (w zależności od doświadczenia). Zrestrukturyzowaliśmy również procesy biznesowe, które pozwoliły nam zwiększyć wydajność i zwolnić część naszych pracowników. Oczywiście najmniej efektywni pracownicy opuścili firmę, której oceny dokonał bezpośredni przełożony na miejscu.

  - Ile osób odwołuje się (lub przechodzi na emeryturę)?

  - Są takie, liczba spadła i ze względu na odejście pracowników z ich inicjatywy.

  - Jaka jest średnia pensja w Ukrtelecom?

  - średnio 6,4 tys. Średnio zwiększamy wynagrodzenia o około 20% rocznie. W tym ze względu na fakt, że ponad 2,5 razy większy dochód na pracownika.

  - Ile zmniejszyła się liczba pracowników od końca 2013 r.?

  - Było około 55 tysięcy, a teraz mamy 23 tysiące. Zauważ jednak, że w 2007 r. Było ich o 105 tysięcy więcej. Oznacza to, że znaczna część stanu została zredukowana do nas.

  - Kogo w pierwszej kolejności przeciąć?

  - Ci, którzy wykonują duplikaty obowiązków. Zredukowany i nietypowy dla naszej działalności: luzacy, nurkowie, masażyści, dentyści. Wpływać i zwiększać wydajność procesów.

  - Kto był najbardziej poszukiwany? Kto ma niezaspokojoną potrzebę?

  - Istnieje zapotrzebowanie na wykwalifikowanych monterów, zwłaszcza tych, którzy pracują z nowymi sieciami optycznymi. Call center ma rotację personelu.

  - Jeśli nie miałbyś teraz zakazu przeniesienia własności, to co można teraz sprzedać? Jakiego rodzaju nieruchomości?

  - Nie chcę rozmawiać o tym, co by się stało, gdyby ... Alienacja aktywów niezwiązanych z podstawą jest ściśle związana z tempem modernizacji. Powinno to być jasne dla wszystkich. Obecnie koncentrujemy się na wysiłkach pracowników działu nieruchomości przy wynajmie obiektów.

  - Czy możesz sprzedać miedź? A może po prostu budujesz zakaz?

  - Tak, wydobywamy miedź, gdzie układamy optykę i sprzedajemy. Demontujemy centralę i sprzedajemy. Ogółem sprzedano aktywa nieregularne w wysokości 1,25 mld UAH. Spośród nich sprzedaż budynków, podczas gdy nie było zakazu - w wysokości około 200 milionów USD. (budynki od 2011 r.).

  PRZYDATNE DANE: Jakie aktywa sprzedał Ukrtelecom?

  mln UAH2014201520162017Całkowitykabel miedziany
  363191362916Wynajem nieruchomości186212247281962Pojazdy silnikowe na sprzedaż
  10202050Sprzedaż PBX

  59105165Sprzedaż budynków5622881167

  - Jaka jest pozycja twojego właściciela? Utrzymać biznes telekomunikacyjny czy nie?

  - Zdecydowanie lepiej go zapytać.

  - A jaki dialog się z tobą dzieje?

  - Mówią: „Pracuj! Trzymaj się i rób to, co robisz. ”

  - Czy w tym roku złożysz odwołanie do NCCIR i poprosisz o podwyższenie lokalnych taryf komunikacyjnych?

  - Nie wykluczam. To obiektywna konieczność. Ceny rosną, podatki od zasobów są bardzo namacalne.

  Dyrektor ds. Public relations i komunikacji zewnętrznej Ukrtelecomu, Michaił Szuranow, dołączył do rozmowy i postanowił ją rozjaśnić bardziej zrozumiałym przykładem: „Kiedy przyszedłem do McDonald's, lody kosztowały 99 kopiejek. Teraz - 15 UAH. Przyjechałem tam w 2002 roku. Jeśli wszystkie inne ceny wzrosły tak bardzo! ”

  - Czy lokalna komunikacja jest opłacalna w wiosce?

  - Zależy od rozliczenia i skali sieci w konkretnym.

  - Ale ogólnie, w wiosce już jesteś na zero?

  - Nie. Ale obraz nie jest już tak przygnębiający. Jest poważnie uszkodzony przez przecięcia sieci i kradzież kabla. Istnieją miejscowości, w których w ciągu roku rejestrowanych jest 9-15 kradzieży w jednym miejscu. Oznacza to, że sieć jest przywracana, a za tydzień osoba przychodzi i kradnie. Gdyby nie powstały straty z kradzieży, pieniądze te mogłyby zostać przekierowane na połączenie nowych osiedli. Wystarczająco na 300 nowych przedmiotów każdego roku.

  - Organy ścigania łapią przestępców? Czy twoje straty są kompensowane?

  - Nie kompensuj. W najlepszym razie złodzieje są zatrzymywani i wypuszczani dwa dni później. W więzieniu było niewielu. To wtedy nasza służba bezpieczeństwa wyraźnie wykrywa kradzież i zapewnia całą bazę dowodową.

  - Jaka jest sytuacja z pomysłem premiera Vladimira Groismana na zmniejszenie przepaści cyfrowej? W styczniu dyskusje publiczne osiągnęły punkt, w którym zaczęły ponownie mówić o potrzebie utworzenia funduszu usług powszechnych (gdy państwo pokrywa część kosztów połączenia z Internetem dla operatorów telekomunikacyjnych).

  - Przekazaliśmy naszą wizję NKRSI. Powiedziano nam, że byliśmy mile zaskoczeni. Mamy rozwiązanie tego problemu - zbudować stały dostęp szerokopasmowy.

  Na którego koszt?

  - 50 do 50 z państwem. To może być dla nas interesujące z komercyjnego punktu widzenia. Jeśli chodzi o państwo, obliczyliśmy, na podstawie międzynarodowych badań Banku Światowego, wpływ wzrostu penetracji Internetu szerokopasmowego na PKB, że zwrot z tego tytułu wyniesie 2 lata. Wzrost gospodarki w tym czasie pokryje koszty. A średnia penetracja Internetu w kraju wzrośnie o 4,4 punktu procentowego.

  To znaczy, czy musisz utworzyć fundusz usług powszechnych?

  - Możesz to nazwać funduszem usług powszechnych, możesz także fundusz rozwoju regionalnego. Dla mnie nie ma dużej różnicy. Ważna jest kolejna rzecz. Możemy pokryć 8,5 tysiąca osiedli w ciągu 2,5 roku. Zasięg Internetu we wsi wzrośnie zatem z 40% do 85%. Obejmie to wszystkie miejscowości, które mają szkoły. A dodatkowo te osiedla, które będą zlokalizowane na ścieżce linii.

  Wszelkie inne podejścia (gdy każdy dostawca prowadzi światłowód do oddzielnej wioski) - jest to zauważalny wzrost kosztów projektu. Co więcej, istnieje więcej niż już optyka niż nasza, teraz nikt nie ma dokładnie - 50 tys. Km. Jeśli topologia naszej sieci nakłada się na osady, w których znajdują się szkoły wiejskie, odległość od punktu dostępu do najbliższej osady wynosi od 7 do 10 km.

  - Gwarantujesz pewną prędkość?

  - Co najmniej 30 Mb / s. Ale dążymy do 100 Mb / s.

  - Czy usługa internetowa pójdzie w górę w tym roku?

  - To będzie droższe dla wszystkich.

  - W ramach procentu inflacji?

  - Chciałbym.

  - Czy nadal występuje dumping na rynku?

  - Oczywiście.

  - Czy możliwe jest wywołanie dumpingu taryfowego?

  - Nie. Mamy oferty promocyjne, aby przyciągnąć nowych subskrybentów. Ale pamiętajcie, że mamy 25%, które są połączone z Ukrtelecom, po raz pierwszy łączą stały Internet. Muszą o tym zdecydować.

  Źródło: biz.liga.net

  Jak się ma Trimob?
  Czy powoli umrze?
  Ilu ma abonentów?
  C Huawei planuje modernizację sieci miedzianej ADSL zwolnionej?
  To od nich zależało?
  Czy mogą to twierdzić?
  Jaka jest ich postawa?
  Nawet jeśli właściciel się zmieni?
  Gdyby zainwestowano już 400 milionów dolarów, to co byś teraz doszedł?
  Więc myślisz, że nie powinieneś Oschad?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»