Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  co to jest defragmentacja dysku twardego i dlaczego należy to zrobić

  1. Czym jest fragmentacja?
  2. Jaka jest procedura eliminowania fragmentacji?
  3. Różne wersje systemu operacyjnego - różne rodzaje
  4. Jak długo trwa proces zamawiania danych?
  5. Kilka programów innych firm

  Komputer jest złożonym urządzeniem technicznym, które ma komponent sprzętowy i programowy. Aby komputer działał tak szybko, jak pierwszego dnia po zakupie, należy się nim zająć i wykonywać regularne prace konserwacyjne. Takie prace obejmują proces defragmentacji.

  Czym jest fragmentacja?

  Program zarządzający systemem plików, próbujący równomiernie rozpowszechniać informacje na dysku twardym Program zarządzający systemem plików, próbujący równomiernie rozpowszechniać informacje na dysku twardym. Po usunięciu plików w jednolitej przestrzeni, w której pliki zostały zamówione, pojawi się pusty obszar. Gdy zachodzi konieczność zapisania nowego pliku, system umieści część tego pliku w tym pustym obszarze, a pozostałe części w innym pustym miejscu. System wie, że plik jest podzielony na części i gdy użytkownik tego zażąda, zbiera go i przekazuje do zarządzania.

  Jeśli powtarza się to przez długi czas, cały system plików będzie wyglądał jak patchworkowa kołdra, gdzie części plików są rozproszone w różnych miejscach. Zjawisko to nazywane jest fragmentacją.

  Jaka jest procedura eliminowania fragmentacji?

  Po co eliminować tę fragmentację? Gdy dysk jest bardzo pofragmentowany, szybkość pracy zwalnia, system zaczyna tracić czas na „składanie” rozproszonych danych. Aby uporządkować informacje i umieścić wszystkie pliki obok siebie, jedna po drugiej, stosowana jest procedura eliminacji fragmentacji - defragmentacja.

  Ta akcja polega na porządkowaniu danych przechowywanych na dysku twardym. Jak wiadomo, wszystkie pliki na dysku twardym nie są rejestrowane jako pojedyncza jednostka, ale mogą być przechowywane w różnych sekcjach dysku twardego. Przykładem jest książka, której strony nie są uporządkowane, ale niezgodne. Naturalnie, czytanie takiej książki jest niezwykle niewygodne, ponieważ musisz stale przewracać strony.

  Trudno jest również pracować z głowicą odczytu dysku twardego, który jest zmuszony do przejścia z bloku do bloku. Defragmentacja jest potrzebna właśnie w celu uporządkowania wszystkich danych i ich uporządkowania. Przyspieszenie komputera i zmniejszenie zużycia dysku twardego - dokładnie tego wymaga defragmentacja.

  Różne wersje systemu operacyjnego - różne rodzaje

  Przestarzałe wersje systemu operacyjnego Windows wykorzystywały długoterminowy sposób organizacji danych. Konieczne było rozpoczęcie procesu i spędzenie kilku godzin w oczekiwaniu na zakończenie zamówienia. Nie można było użyć komputera.

  Sytuacja uległa drastycznej zmianie od czasu systemu operacyjnego Windows Vista (7.8). Z pomocą wbudowanego oprogramowania możesz defragmentować w tle i nie ma to wpływu na pracę z komputerem. Defragmentacja może być wykonywana za pomocą kilku kliknięć myszą.

  Jak długo trwa proces zamawiania danych?

  Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie trudna. Czas trwania procesu defragmentacji zależy od rozmiaru dysku twardego, mocy komputera, ilości danych i czasu trwania ostatniej optymalizacji. Dlatego bardzo trudno powiedzieć, jak długo trwa ta procedura.
  Na przykład, jeśli konieczne jest zoptymalizowanie dysku twardego z dużą pamięcią podręczną, wówczas prace optymalizacyjne będą znacznie przyspieszone. Wynika to z faktu, że dysk twardy z pamięcią podręczną (od 64 megabajtów) działający w systemie Windows 7 wyróżnia się wysoką wydajnością (kilkakrotnie większą niż konwencjonalne dyski twarde), co zapewnia znaczny wzrost wydajności.
  Oddzielnie warto zauważyć, że dyski SSD nie muszą być optymalizowane, ponieważ w swojej konstrukcji są półprzewodnikowymi dyskami twardymi najbardziej podobnymi do kart flash.

  Kilka programów innych firm

  Dlaczego potrzebujemy innych narzędzi do sortowania danych na dysku twardym
  Dlaczego potrzebujemy innych narzędzi do sortowania danych na dysku twardym?

  Niestety, wbudowane narzędzie optymalizacji w systemie Windows 7 nie jest zbyt szybkie i nie może się pochwalić dodatkowymi funkcjami.

  Obecnie istnieje ogromna liczba programów innych producentów, które umożliwiają optymalizację dysku w możliwie najkrótszym czasie. Ponadto programy te mają dodatkową funkcjonalność. Oddzielnie warto zauważyć, że w celu sprawdzenia i uporządkowania danych na dyskach należy wprowadzić wyjątki dla dysków SSD, ponieważ nie trzeba ich optymalizować. Podkreślmy więc kilka interesujących programów, które powodują defragmentację dysków twardych:

  • Defraggler (zgodny z Windows 7.8). Bardzo prosty program, ale pod względem szybkości i analizy danych jest lepszy niż wbudowany. Umożliwia wykonanie analizy w ciągu kilku minut, możliwe jest zoptymalizowanie informacji w tle;
  • Auslogics Disk Defrag Free (kompatybilny z Windows 7.8). Bardziej złożony program, który umożliwia nie tylko defragmentację, ale także sortowanie plików według typu;
  • IObit Smart Defrag (zgodny z Windows 7.8). Najtrudniejsze z opisanych tutaj. Pozwala na sortowanie i optymalizację w trybie w pełni automatycznym, bez udziału użytkowników. Wystarczy skonfigurować tylko raz, a ona będzie utrzymywać komputer w formie.

  Zarówno komentarze, jak i trackbacki są obecnie zamknięte.

  Czym jest fragmentacja?
  Jaka jest procedura eliminowania fragmentacji?
  Czym jest fragmentacja?
  Jaka jest procedura eliminowania fragmentacji?
  Po co eliminować tę fragmentację?
  Jak długo trwa proces zamawiania danych?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»