Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Członkowie klubu w Astanie - Klub PR Kazachstanu

  1. Aliya Rachimowa Obecny wiceprezes klubu 2018-2019. Kierownik działu public relations i komunikacji...
  2. Elena Pak
  3. Madina Imanalieva
  4. Asel Turmanova
  5. Asel Marzhakupova
  6. Anar Kanafina
  7. Elvira Yausheva
  8. Leila Iskakova
  9. Ayna Zhetpisbaeva
  10. Tahmina Kibirova
  11. Asel Ashirbekova
  12. Asel Gabbasova
  13. Zulfira Mukhamedyarova
  14. Olga Abdrakhmanova
  15. Aksulu Arzykulova
  16. Saltanat Askerbekkyzy
  17. Ainura Ashimova
  18. Ainur Dzhumadilova
  19. Araisar Zhұmabayuly
  20. Asel Ibraeva
  21. Saken Kalkamanov
  22. Mahabbat Sadvakasova
  23. Gaukhar Karimov

  Aliya Rachimowa

  Aliya Rachimowa

  Obecny wiceprezes klubu 2018-2019.

  Kierownik działu public relations i komunikacji wewnętrznej KazTransOil JSC

  Aliya ukończyła Eurasian National University. L. Gumilyov specjalność „Dziennikarstwo”.

  Za ramionami - 16 lat pracy w PR i mediach. Podczas swojej pracy w mediach kierowała redakcją rosyjskojęzycznych mediów korporacyjnych, była starszym korespondentem republikańskiego tygodnika w Astanie i pracowała jako tłumacz angielsko-rosyjski dla dużej firmy rolniczej.

  W KazTransOil JSC, krajowy operator transportu ropy naftowej, działa od 2008 roku, był kierownikiem, dyrektorem generalnym, szefem serwisu prasowego. Od 2016 r. Jest szefem public relations i komunikacji wewnętrznej KazTransOil JSC.

  Anara Saurbekova

  Wiceprezes klubu „PR-nieśmiały” w latach 2017–2018 Wiceprezes klubu „PR-nieśmiały” w latach 2017–2018

  Szef komunikacji wewnętrznej w ERG (Eurasian Group).

  Jeden z niewielu komunikatorów w Kazachstanie specjalizujących się w komunikacji korporacyjnej.

  Przed mianowaniem pracowała w dziale komunikacji zewnętrznej i relacji z inwestorami ERG (w przeszłości - ENRC).

  Za ramionami - wieloletnie doświadczenie w dziedzinie PR jako szef działu / szef działu / specjalista ds. Public relations w holdingu BI Group, firmie budowlanej „Corporation” VEK ”, gdzie kierowała wszystkimi obszarami komunikacji korporacyjnej. Wcześniej pracowała jako marketer, kierownik projektu (gazeta), dziennikarka ...

  Ukończył z wyróżnieniem Eurasian National University. L.N.Gumilyov specjalność „dziennikarstwo”. Studiowała u najlepszych praktyków PR w Kazachstanie w magistracie Kazachstanu, Instytutu Zarządzania, Ekonomii i Prognozowania (KIMEP). Wielokrotnie szkolony z czołowymi kazachskimi i rosyjskimi trenerami w dziedzinie komunikacji.

  Elena Pak

  Wiceprezes klubu „PR-Shy” w 2017 roku Wiceprezes klubu „PR-Shy” w 2017 roku

  Elena jest specjalistką ds. Komunikacji, ukończyła Wydział Dziennikarstwa ENU. Lew Gumilow i brytyjski Królewski Instytut Public Relations (DipCIPR). Pracowała w publikacjach branżowych w gazecie „Izwiestia-Kazachstan”.

  W dziedzinie komunikacji od 2005 r. Pracowała w służbie prasowej KazMunaiGas Exploration Production JSC i ambasadzie brytyjskiej w Kazachstanie i Kirgistanie.

  Od 2016 roku pracuje w dziale komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej Fundacji Samruk-Kazyna.

  Współzałożyciel pierwszej publikacji online dla specjalistów PR w Kazachstanie PRDrive .

  Madina Imanalieva

  Wiceprezes klubu PR-nieśmiały w latach 2016-2017 Wiceprezes klubu PR-nieśmiały w latach 2016-2017

  PR-manager w Rosatom Środkowej Azji. Odpowiedzialny za komunikację Państwowej Korporacji Energii Atomowej Rosatom (Rosja) w regionie Azji Środkowej.

  Ukończyła z wyróżnieniem wydział dziennikarstwa na Narodowym Uniwersytecie Al-Farabi w Kazachstanie. Ma doświadczenie w telewizji i druku. Jest laureatem konkursu na Środkowoazjatycki Dziennikarstwo Środowiskowe (2003), a także zwycięzcy konkursu republikańskiego na najlepszy zasięg społecznej odpowiedzialności biznesu (2010).

  Od 2007 do 2009 r. Kierowała Departamentem Relacji Medialnych w BTA Bank. W latach 2010-2014 pracowała jako menedżer PR w Narodowej Agencji Eksportu i Inwestycji KAZNEX INVEST. Przez następne 2 lata pełniła funkcję Głównego Kierownika Serwisu Prasowego Astana EXPO-2017 NC.

  Pracuje w Rosatom State Corporation od 2015 roku.

  Asel Turmanova

  Wiceprezes klubu PR-nieśmiały 2015-2016 Wiceprezes klubu PR-nieśmiały 2015-2016.

  Szef Kazachstan Press Club w Astanie.

  W dziedzinie PR przez ponad cztery lata wcześniej pracowała w wiodących mediach biznesowych Kazachstanu. W 2015 roku dołączyła do zespołu Kazachstan Press Club, prowadzi projekty PR i reprezentuje interesy firmy w Astanie.

  W latach 2013 - 2015 pracowała w Webicom, odpowiedzialna za rozwój działań PR firmy od podstaw, w tym wewnętrzną komunikację korporacyjną i relacje z klientami.

  W latach 2011 - 2013 pracowała w dziale stosunków zewnętrznych Banku Rozwoju Kazachstanu, gdzie była zaangażowana w PR korporacyjny i skoordynowaną pracę z mediami państwowymi i zagranicznymi.
  Ukończyła z wyróżnieniem wydział dziennikarstwa na Narodowym Uniwersytecie Al-Farabi w Kazachstanie.

  W dziennikarstwie biznesowym od 2007 r. Pracowała w tygodniku biznesowym „Kapital.kz”, obejmowała sektor bankowy i rynek akcji.

  Posiada tytuł magistra zarządzania międzynarodowego i marketingu w Bath University (Wielka Brytania).

  Współzałożyciel pierwszej publikacji online dla specjalistów PR w Kazachstanie PRDrive .

  Asel Marzhakupova

  Główny specjalista Departamentu Public Relations rządu dla Citizens State Corporation Główny specjalista Departamentu Public Relations rządu dla Citizens State Corporation.

  Zajmuje się działalnością państwowej korporacji: centrów usług publicznych, specjalnych punktów kontaktowych, międzywydziałowych centrów rozliczeń płatności społecznych, działów katastralnych i technicznych badań nieruchomości. Rozpoczęła pracę w systemie świadczenia usług publicznych w 2014 r. Jako kierownik ds. Public relations w kostańskim oddziale Centrum Usług Publicznych.

  Ukończyła wydział dziennikarstwa Uniwersytetu Stanowego Kostanay im. A. Baitursynova. Pracowała jako dyrektor radia ulicznego Kostanay „Rassvet”, a także korespondentka „Pierwszego Centrum Antykorupcyjnego” w regionie Kostanay. W latach 2007–2012 kierowała działem sprzedaży w zakresie reklamy oddziału grupy „Od ręki do ręki” w Kostanaj.

  Ma doświadczenie w telewizji i druku. Wykładała dyscypliny akademickie na Wydziale „Dziennikarstwa i Zarządzania Komunikacją” Kostanay State University. A. Baitursynov.

  Członek klubu „PR-Shy Astana” od 2017 roku.

  Anar Kanafina

  W klubie od 2017 roku W klubie od 2017 roku.

  Edukacja: Uniwersytet Eurazjatycki. L.N. Gumilyov, dziennikarstwo

  W dziedzinie PR rozpoczęła pracę w 2012 r. Jako kierownik artystyczny wielkomiejskiej kawiarni CoffeeNOVA. Zaangażowany w organizację imprez, SMM, tworzenie pozytywnego wizerunku, przyciąganie gości. W 2013 roku została kierownikiem ds. PR w Tsesna-Astyk Concern JSC. Zajmowała się komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną, organizacją imprez, tworzeniem wizerunkowych produktów korporacyjnych, copywritingiem.

  W 2013 r. Została zaproszona do usługi PR stworzonej przez wiodącego specjalistę ds. Relacji z mediami utworzonego w Tsesnabank JSC. W 2014 r. Równolegle rozpoczęła pracę w moskiewskiej restauracji, w której ARKA była kierownikiem artystycznym. Zajmowała się promowaniem filozofii kazachskiej gościnności, organizowaniem imprez, SMM, copywritingiem, tworzeniem produktów drukarskich, interakcją z mediami i partnerami.

  W 2015 r. Kierowała również PR międzynarodowej sieci Tutti Frutti Frozen Yogurt w Kazachstanie.

  Obecnie pracuje jako główny specjalista ds. Usług PR w Tsesnabank SA, zajmuje się następującymi obszarami: interakcja z mediami, copywriting, działalność charytatywna.

  Elvira Yausheva

  Kierownik ds Kierownik ds. Stosunków zewnętrznych w Sądzie Międzynarodowego Centrum Finansowego „Astana”.

  Ukończyła magistrat Eurasian National University. L.N. Specjalność Gumilyov „Stosunki międzynarodowe”. W 2016 roku uzyskała kwalifikacje zawodowe PR-managera i wpisała się na listę praktyków public relations akredytowanych przez British Chartered Institute of Public Relations.

  Od 2011 r. Pracuje w dziedzinie komunikacji międzynarodowej. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jako specjalista ds. PR w ambasadzie brytyjskiej w Kazachstanie.

  Do lutego 2018 r. Kierowała Departamentem Public Relations tej ambasady i była odpowiedzialna za organizację prac komunikacyjnych Ambasady, w tym opracowanie strategii PR, dyplomacji cyfrowej i organizacji dużych wydarzeń publicznych. Zorganizowała dwa biegi charytatywne Sport Relief Mile w Astanie w 2014 i 2016 roku. Promowała konta ambasady brytyjskiej w sieciach społecznościowych, które zajmowały drugie miejsce wśród popularności wśród placówek dyplomatycznych w Kazachstanie.

  W 2017 roku, pracując jako doradca ds. Komunikacji strategicznej w ambasadzie, rozpoczęła i z powodzeniem nadzorowała realizację dwóch dużych projektów rozwoju mediów w Kazachstanie i Kirgistanie (zarządzanie projektem).

  Przeszedł serię szkoleń na temat komunikacji międzynarodowej w Wielkiej Brytanii.

  Leila Iskakova

  2017 do zaprezentowania - Dyrektor PR w Partners Media Group | Harper's BAZAAR | Esquire | Robb Report | Męskie zdrowie | Cosmopolitan | Home Center Kazachstan; 2017 do zaprezentowania - Dyrektor PR w Partners Media Group | Harper's BAZAAR | Esquire | Robb Report | Męskie zdrowie | Cosmopolitan | Home Center Kazachstan;

  2016-1017 - kierownik działu prasowego Kazpost SA (duże projekty - organizacja wycieczki prasowej z udziałem Ministra Informacji i Komunikacji Dauren Abayev w wiejskim biurze Kazpost Shortandy, region Akmola; projekty EXPO-2017, kampania społeczna „List do Świętego Mikołaja”) ;

  2014-2015 - Kierownik Działu PR ATFBank SA (duże projekty - tworzenie wartości korporacyjnych banku; organizacja Turnieju Międzybankowego wśród STB);

  2013-2014 - Koordynator projektu PR, PR-Company Promo Group Communications / Kazakhstan Press Club (duże projekty - promocja National Export Strategy / Kaznexinvest);

  2011-2013 - PR manager JSC „APF” Republic ”(duże projekty - promocja multi-portfolio inwestycyjnego; Projekty na IPO dla ludzi);

  1998-2011 - Kierownik. Sektor rozwoju kultury korporacyjnej, redaktor naczelnej publikacji korporacyjnej Nash VESTNIK (duże projekty - stworzenie gazety korporacyjnej / Best Corporate Media 2010; tworzenie wartości korporacyjnych banku; 10-lecie / 20-lecie banku);

  1998 - zastępca prokuratora ds. Public relations ( koordynator ds. PR ), prokuratura okręgu Zhetysu w Ałmaty;

  1997-1998 - dziennikarz, publicysta w kolumnie Banking / Finance, Business Week;

  1995-1996 - dziennikarz, publikacja Horizont Republican.

  Ayna Zhetpisbaeva

  Od 2016 r Od 2016 r. Pracuje w Caspian Pipeline Consortium-K JSC, Departamencie Relacji Rządowych Republiki Kazachstanu.

  Firma angażuje się w kontakty z mediami, relacje rządowe i realizację projektów sponsoringu i pomocy charytatywnej.

  Aina jest dziennikarką, ukończyła w 2001 r. Uniwersytet Karaganda. Buketova.

  Łączne doświadczenie zawodowe wynosi ponad 15 lat, z czego 10 lat zajmuje się komunikacją i PR.

  Przez 8 lat pracowała w Kazachstanie Press Club jako szef przedstawicielstwa w Astanie.

  W czasie pracy w agencji komunikacyjnej zarządzała grupą medialną podczas wyborów prezydenckich w Kazachstanie w 2005 r., Centrum prasowym Zimowych Igrzysk Azjatyckich w 2011 r., Biura prasowego Astana-Expo-2017 (2014-2015), uczestniczyła w projektach Publiczna oferta publiczna w 2012 r. (KTO) organizowała wydarzenia na poziomie międzynarodowym i państwowym.

  Ponadto była autorką przemówień dla ministra w MTC RK (2006), pracowała dla grupy KTZ, w tym Airport Management Group i KTZ Express jako menedżer PR. Odbyło się ponad 100 wydarzeń medialnych. W 2014 roku, w ramach konferencji Astana, klienci PR odbyli pierwszą sesję poświęconą cechom PR w języku kazachskim.

  Tahmina Kibirova

  PR-manager sieci centrów handlowo-rozrywkowych MEGA - pion rozwoju grupy Astana PR-manager sieci centrów handlowo-rozrywkowych MEGA - pion rozwoju grupy Astana.

  Ma wieloletnie doświadczenie w dziennikarstwie. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w połowie lat 90. na jednej z pierwszych komercyjnych stacji radiowych Totem w Kazachstanie jako prezenterka muzyczna i autorka programów. W latach 2000-2002 kierowała Radiem 31. Zdała szkołę telewizji na międzynarodowym festiwalu Asia Dauysa i krajowym konkursie Zhas Kanat, wyprodukowała programy na kanale telewizyjnym Almaty i była redaktorem naczelnym magazynu Mass Media, wydawnictwa KMG.

  Swoją historię PR rozpoczęła w 2007 r. W Renaissance Communication Management Agency. W latach 2008-2012 pracowała jako redaktor treści, pisarka w służbie prasowej burmistrza Ałmaty.

  Jako specjalista ds. Public relations współpracowała z różnymi firmami, w tym z WE Partners / Korn Ferry (Kazachstan-USA). Jest autorem licznych publikacji na tematy biznesowe, społeczne, społeczno-polityczne i kulturalne w publikacjach Capital, Kazakhstanskaya Pravda, Vecherny Almaty, Gazeta.kz, Rendezvous, a także w publikacjach korporacyjnych.

  Ukończył z wyróżnieniem kazachski Narodowy Konserwatorium im. Kurmangazego, wydział „Art Management”, specjalność „edytor muzyki”.

  Za autorski projekt telewizyjny „Person” w kanale telewizyjnym Almaty otrzymała nagrodę dziennikarską Seimar za fundusz socjalny, 2006.

  Ma medal 20 lat niepodległości Republiki Kazachstanu, 2011.

  Asel Ashirbekova

  Zarządzanie relacjami zewnętrznymi McKinsey & Company w Kazachstanie

  Asel ukończył Eurasian National University. Gumilow, specjalizujący się w prawie międzynarodowym, później uzyskał stopień MPA na American University w Waszyngtonie, gdzie otrzymała stypendia od Bolashak.

  Od 2008 do 2017 r. Assel kierował działem public relations i relacji inwestorskich / działem komunikacji zewnętrznej w Mining and Metallurgical Corporation ERG (dawniej ENRC). W 2010 roku pracowała w siedzibie głównej w Londynie. W 2015 r. Pełniła funkcję dyrektora Departamentu Komunikacji ERG w Kazachstanie. Później kierowała działem komunikacji krajowej firmy Kazakh Invest. Od stycznia 2018 r. Odpowiada za komunikację zewnętrzną oddziału McKinsey & Company w Kazachstanie.

  Asel Gabbasova

  Wiceprezes klubu PR-nieśmiały 2015-2016.

  Starszy kierownik ds. Komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej Samruk-Kazyna JSC.

  W 2005 roku otrzymała dyplom Eurasian National University. L.N. Gumilyov, Astana, z wykształceniem w dziedzinie stosunków międzynarodowych.

  W latach 2009–2011 studiowała w ramach programu prezydenta Republiki Kazachstanu „Bolashak” na Uniwersytecie Moskiewskim. LN Lomonosov (Moskwa), uzyskując tytuł magistra dziennikarstwa, kierunek „Public Relations”.

  W marcu 2013 r. Wzięła udział w programie modułowym Europejskiego Instytutu Nauczania PR w Paryżu (dyrektor instytutu to Jacques Seguela). Ma wystarczające doświadczenie w dziedzinie PR.

  Kariera „PR man” rozpoczęła się w JSC „Kazzheldortrans” (obecnie - JSC „KazTemirTrans”), filii JSC „NC” KTZ ”, gdzie przez 3 lata pracowała jako główny specjalista działu public relations.

  Po powrocie z Moskwy pracowała przez pewien czas jako szef działu public relations w Narodowym Centrum Rozwoju Transport Logistics JSC (filii NC KTZh), a następnie pracowała nad projektem PR w Success K.

  Zulfira Mukhamedyarova

  Wiceprezes Club PR w Astanie 2013-2015

  Od 2008 roku pracuje w firmie Kazakhmys. Obecnie pełni funkcję szefa komunikacji wewnętrznej. Uczestnik programu Kazakhmys „100 talentów”.

  Organizowała imprezy państwowe i regionalne, fora, koncerty, tele-mosty i wywiady z VIPami. Ma bogate doświadczenie w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Organizowała i wspierała wizyty inwestorów i analityków międzynarodowych banków w przedsiębiorstwach firmy.

  Wcześniej pracowała w międzynarodowej firmie energetycznej AES, wspierała College Hill w Londynie w jednym z projektów w Kazachstanie.

  Ukończyła CIPR (Chartered Institute of Public Relations) w Londynie, Almaty International Business University i Pavlodar Pedagogical University.

  Olga Abdrakhmanova

  Szef komunikacji, ambasada Wielkiej Brytanii, Kazachstan

  Doświadczenie w OL - 19 lat. Obecnie i od 12 lat prowadzę serwis komunikacyjny Ambasady Brytyjskiej w Astanie. Wcześniej pracowała przez 2 lata jako ekspert ds. Stosunków zewnętrznych w Azjatyckim Banku Rozwoju w Kazachstanie. Swoją karierę rozpoczęła od stanowiska menedżera ds. Public relations w hotelu Intercontinental Astana. Jest ekonomistą pierwszego wykształcenia, menedżerem turystyki w drugim i dopiero po raz trzeci uzyskał kwalifikację PR-managera w Omsk Technical University. Następnie studiowała w Royal Institute of Public Relations, otrzymała uznaną kwalifikację PR w Wielkiej Brytanii i wpisała się na listę akredytowanych specjalistów w tej dziedzinie. We wrześniu 2016 r. Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Uniwersytecie Roberta Gordona, uzyskując dyplom z komunikacji korporacyjnej i spraw publicznych.

  Aksulu Arzykulova

  Zastępca dyrektora ds. Public relations

  JSC „NC” Astana EXPO-2017 ”

  Edukacja jest dziennikarzem. Karierę rozpoczęła w regionalnej gazecie „Syr Boyi” w Kyzyłorda, kontynuowała pracę jako dziennikarka w niezależnej gazecie „Akmesht akshamy”, „Forum”, redaktorka i prezenterka kazachskiego radia i telewizji regionalnej. W dziedzinie komunikacji i PR przyszedł w 2004 roku. Ma doświadczenie w służbie publicznej. Pracowała jako sekretarz prasowy miasta Kyzylorda akim, również w dziale pracy z polityką medialną i informacyjną Departamentu Polityki Wewnętrznej, a także szefem działu monitoringu i analizy informacji w Departamencie Ochrony Praw Dziecka Ministerstwa Edukacji i Nauki Republiki Kazachstanu.

  W 2009 r., Kontynuując karierę jako specjalista ds. PR w Astanie, pracowała jako menedżer ds. PR i koordynator projektu dla samorządu terytorialnego w Republice Kazachstanu Aimak, później jako kierownik ds. Zerde SA, szef służby prasowej Ice Palace Alau, Konsultant w służbie prasowej partii „Nur Otan”. W 2014 r. Była doradcą ds. Prezes Public Relations zarządu KazGUU JSC. Jednocześnie prowadziła wsparcie PR projektów „Bez dymu” i Fundacji Charytatywnej „Kashietti Zhol”. Konsultuje zarówno organizacje publiczne, jak i prywatne w opracowywaniu strategii PR i planowania mediów, a także w przygotowywaniu wystąpień (tez) pierwszych przywódców w języku państwowym.

  Saltanat Askerbekkyzy

  Szef działu prasowego Astana Opera Theatre

  Absolwent Almaty Institute of International Journalism (1998) jest tłumaczem dziennikarskim (perskim). Ukończyła zaawansowane kursy z zakresu dziennikarstwa międzynarodowego na Uniwersytecie w Teheranie (Iran, 1997) oraz dziennikarstwo telewizyjne w Międzynarodowej Organizacji Międzynaro- dowej (2000). Uczestnik programu wymiany doświadczeń USAID w Analytical Journalism (USA, 2002). Karierę rozpoczęła w programie informacyjnym „Informbureau” kanału 31 (1998) z korespondentem kazachskiej rady redakcyjnej, a później pokazała się jako prezenterka wiadomości i redaktor naczelna. W 2007 roku została zaproszona do służby prasowej banku Kaspi, gdzie nadzorowała pracę stosunków zewnętrznych z prasą języka kazachskiego, organizowała wydarzenia instytucji finansowej wśród mediów i inne kwestie. Ciekawym doświadczeniem dla niej był okres rebrandingu banku kaspi. Od 12 czerwca 2013 r. Kieruje służbą prasową teatru Astana Opera w stolicy.

  Ainura Ashimova

  Kierownik ds. Rozwoju grupy PR BI

  Ainur Dzhumadilova

  Dyrektor naczelny Public Relations Service Banku Rozwoju Kazachstanu JSC

  Araisar Zhұmabayuly

  Dyrektor Elorda Aqparat LLP

  Ukończył Kazachski Państwowy Uniwersytet Narodowy. Al-Farabi Wydział Dziennikarstwa. Na tej samej uczelni uzyskał tytuł magistra socjologii (wydział filozofii i nauk politycznych). Następnie ukończył Almaty Institute of Continuing Education z dyplomem z finansów. Ma doświadczenie w mediach (od 1997 do 2009). Przez lata pracował w miejskiej gazecie „Stolichnoye obozrenie”; TRK „Channel 31”, TRK „Shahar”; RTRK „Kazachstan”, JSC „Khabar”. Pracował w dziale public relations w korporacji inwestycyjnej i przemysłowej „TSC-group”. Od 2009 do 2016 roku - Sekretarz prasowy Ministra Inwestycji i Rozwoju (wcześniej - MIT RK, MINT RK), oficjalny przedstawiciel MID RK. Od sierpnia 2016 r. Do stycznia 2017 r. - Doradca ds. Polityki informacyjnej burmistrza Astany. Obecnie jest szefem zasobu medialnego akimatu stolicy - Elorda Aqparat LLP.

  Asel Ibraeva

  Doradca ds. Public relations i marketingu spółki naftowo-gazowej „BG Kazachstan”

  Jego działalność obejmuje opracowywanie i wdrażanie strategii komunikacyjnej firmy, koordynację projektów komunikacji wewnętrznej, zarządzanie projektami sponsoringowymi, wsparcie informacyjne dla projektów społecznych realizowanych przez firmę w ramach dobrowolnych inwestycji.

  Assel ma ponad osiem lat praktycznego doświadczenia w PR. W 2006 r., Po raz pierwszy w Kazachstanie, zainicjowała i przez 8 lat prowadziła międzynarodowy projekt sportowy i charytatywny BG Energy Challenge dla firm działających w sektorze ropy i gazu w Kazachstanie.

  Od 2003 r. Zajmuje różne stanowiska w BG Kazachstan, odpowiadając za politykę korporacyjną, projekty społeczne i sponsoringowe. Przed dołączeniem do BG Kazachstan pełniła funkcję przedstawiciela Bureau de Passage Unii Europejskiej (UE) w Astanie. Organizowała spotkania z agencjami rządowymi dla ambasadorów krajów spoza UE. Ukończyła Uniwersytet Kokshetau. Sh. Ualihanova Wydział Języków Obcych w 2000 roku. Ma tytuł magistra ekonomii. Jest członkiem stowarzyszonym CIPR (UK).

  W wolnym czasie zajmuje się prowadzeniem imprez jako wiodący (7. Asian Winter Games, międzynarodowe wydarzenia sportowe, turystyczne i edukacyjne).

  Saken Kalkamanov

  Dyrektor wykonawczy, Success K Communications Agency

  Saken ma bogate doświadczenie w dziedzinie środków masowego przekazu. Uczył się w ENU. L.N.Gumilev o specjalności dziennikarza. Swoją karierę rozpoczął w 1997 roku jako korespondent w centrum handlowym Tsesna-Asia, przygotowując wiadomości i prowadząc codzienne programy rozrywkowe.

  Ponadto w 1998 r. Został zatrudniony jako lider wiadomości dla Republikańskiej Korporacji „Telewizja i Radio Kazachstanu” i pracował tam przez 4 lata jako kierownik ds. Usług reklamowych i korespondent takich programów jak „Tan Sholpan”, „Aksham”, „Novosti” i „Otanandar”.

  Od 2002 roku pracował w kanale telewizyjnym Astana jako redaktor, reporter, analityk, prezenter i odpowiedzialny za wydanie programu News. Od 2008 roku Saken jest sekretarzem prasowym i szefem służby prasowej KazAgro National Management Holding JSC przez 3 lata. Obecnie jest sekretarzem prasowym szefa Public Relations w Ministerstwie Rolnictwa Republiki Kazachstanu.

  Mahabbat Sadvakasova

  Autor i kierownik projektu Mamaspace.kz

  W 2005 r. Uzyskała wykształcenie na Uniwersytecie Stanowym Kokshetau im. Sh.Ualikhanova, wydziale języków obcych, wydziale języka angielskiego w Instytucie Ekonomii i Zarządzania im. Kokshetau w zakresie marketingu. Ma tytuł magistra filologii angielskiej.

  Od 2006 r. Do chwili obecnej pracuje w dziedzinie PR (koordynator ds. Public relations w JSC Trading House KazMunayGas, kierownik ds. Public relations w JSC National Company KazMunaiGas, główny specjalista JSC KazMunaiGas - przetwórstwo i marketing).

  Współzałożyciel pierwszej publikacji online dla specjalistów PR w Kazachstanie PRDrive .

  Gaukhar Karimov

  Gaukhar Karimov

  PR-dyrektor holdingu budowlano-inwestycyjnego BI Group od stycznia 2016 roku.

  Ukończyła je RSSMS. K. Baiseitovoy i KazNU im. Al-Farabi, specjalny kurs School of Journalism N. Zvereva (Rosja). Obecnie zapisany na kurs MBA w Swiss Business School.

  Poważne doświadczenie w dziedzinie mediów, produkcji mediów, komunikacji, public relations. Doświadczenie w przywództwie i pracy redakcyjnej w służbie wiadomości w telewizji i druku. Umiejętności coachingowe - warsztaty dla specjalistów PR, studentów i dziennikarzy.

  Kluczowe obszary to komunikacja zewnętrzna i wewnętrzna, strategie komunikacyjne, planowanie mediów, wsparcie PR, copywriting, analityka informacji, tworzenie treści multimedialnych, zarządzanie grupami komunikacyjnymi i projektami.

  Wkład w rozwój społeczeństwa:

  2005 - 2013 - członek Stowarzyszenia Kobiet Biznesu Republiki Kazachstanu (realizacja na zasadzie wolontariatu projektów charytatywnych na rzecz pomocy społecznej i humanitarnej dla kobiet i dzieci, promocja projektu społecznego na rzecz szkolenia bezrobotnych kobiet w Ałmaty i regionie Ałma-Ata).

  Od 2015 r. - wolontariat w dziedzinie PR: wykłady i wsparcie PR dla organizacji charytatywnych i projektów „Mama's House”, IQanat, fundusz korporacyjny „BI-Zhuldyzai”.

  Nagrody zawodowe:

  1. Nagraj je. Rada Masgutova Związku Dziennikarzy Republiki Kazachstanu i Komitetu Kultury Republiki Kazachstanu w zakresie dziennikarstwa śledczego, która zidentyfikowała nazwę i przywróciła sprawiedliwość historyczną w odniesieniu do bohatera II wojny światowej Bakhturasa Beysekbayeva, który został pośmiertnie nagrodzony tytułem Bohater Rosji i Halyk Kaharmany w 1998 roku.
  2. Tytuł Laureata Związku Dziennikarzy Republiki Kazachstanu za projekt wizualizacji kazachskich bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Astanie w 65. rocznicę zwycięstwa (wraz z akimatem miasta).
  3. Wdzięczność Prezydenta Republiki Kazachstanu za udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu VII Szczytu OBWE w Astanie.
  4. Nagroda Republikana Azhara w dziedzinie osiągnięć kobiet w Kazachstanie w nominacji „Kultura” za szereg projektów telewizyjnych dotyczących historii Kazachstanu.

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»