Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Digitalizacja kaset audio w domu. Nagrywaj dźwięk z komputera line-in. + Wideo

  1. Jak digitalizować stare kasety audio na komputerze?
  2. Program do nagrywania dźwięku z wejścia linii PC.
  3. Digitalizacja kaset audio przez wejście komputera. [Wideo]

  Pozdrawiam Cię na stronie compblog.ru!

  W tym artykule powiem ci, jak pisać dźwięk przez wejście liniowe karty dźwiękowej komputera. Nagrywamy z centrum muzycznego z możliwością odtwarzania kaset audio, ale w ten sposób można nagrywać na przykład z combo gitarowego, miksera, syntezatora. Ogólnie rzecz biorąc, z dowolnego urządzenia, które ma wyjście liniowe.

  Więc pewnego dnia klient podszedł do mnie z nietypowym zamówieniem - musiała digitalizować stare taśmy audio . Rekordy na taśmach są rzadkie, są tak ogólne, że można je przełożyć na postać, ponieważ cała sztuka odmiany jest od dawna digitalizowana i układana na torrentach .

  Procedura digitalizacji jest niezwykle prosta i każdy może sobie z tym poradzić. Po co płacić studia? Po prostu przeczytaj ten artykuł, aby upewnić się, obejrzyj film na końcu i sam zdigitalizuj swoje kasety!

  Treść artykułu:

  Jak digitalizować stare kasety audio na komputerze?

  Zacznijmy więc. Potrzebujemy 3 rzeczy :

  1. Komputer z kartą dźwiękową z wejściem liniowym . Wejście liniowe jest zwykle niebieskie i występuje na dowolnym domowym komputerze.
   Pozdrawiam Cię na stronie compblog
  2. Magnetofon kasetowy lub stereo z magnetofonem. Jeśli tego nie masz, prawdopodobnie ktoś z twoich przyjaciół pozostał.
  3. Kabel audio AUX. Z jednej strony - gniazdo audio 3,5 mm (mini-jack), az drugiej 2 RCA (tulipany, kompozyt, dzwonki, złącza AV). Zapytaj w sklepie „ minijack for two tulips ” - zrozumiesz 😉

  Ponadto musisz pobrać darmowy i łatwy w użyciu program do nagrywania dźwięku z wejścia liniowego, ale więcej na ten temat później.

  Przygotujmy sprzęt do digitalizacji kaset audio . Wszystko jest proste:

  1. Szukamy wyjść na magnetofonie / centrum muzycznym „Line out”, łączymy z nimi tulipany.
  2. Po drugiej stronie podłączamy kabel do wejścia liniowego karty dźwiękowej naszego komputera. Pozwól, że ci przypomnę, że jest zwykle niebieski.

  Wszystko, rozważmy, skonfigurowaliśmy sprzęt do digitalizacji, teraz zainstaluj i skonfiguruj oprogramowanie.

  Program do nagrywania dźwięku z wejścia linii PC.

  Do nagrywania z wejścia liniowego użyję Audacity . Jest łatwy w użyciu, funkcjonalny, a jednocześnie - całkowicie darmowy i swobodnie dystrybuowany.

  Możesz go pobrać na oficjalnej stronie dewelopera sourceforge.net lub tutaj, na moim blogu, klikając link:

  Pobierz Audacity, bezpłatną wersję rosyjską

  Pobierz program, zainstaluj go. Procedura instalacji jest dość prosta i nie spowoduje żadnych pytań, wszystko jest tam standardowe.

  Po instalacji - uruchom program. Następnie wybierz, z którego źródła zapiszemy dźwięk. Domyślnie należy tam zainstalować mikrofon. Musimy wybrać - Line in (wejście liniowe):

  Musimy wybrać - Line in (wejście liniowe):

  Czy umieściłeś kasetę w centrum muzycznym i przewinąłeś ją do początku? Przejdźmy teraz do digitalizacji , ponieważ mamy wszystko na to gotowe!

  Naciskamy przycisk REC w programie Audocity, a następnie natychmiast bierzemy do magnetofonu i klikamy Play . Czy zgasł dźwięk magnetofonu? Patrzymy na ekran komputera i obserwujemy „fale” nagranego dźwięku:

  Jeśli nie widziałeś tych fal, zrobiłeś coś złego. Jeśli tak, to digitalizacja już trwa.

  Czekamy na zakończenie kasety i kliknięcie programu Stop . Przytrzymując klawisz Ctrl i obracając kółkiem myszy, możesz zmienić skalę w edytorze.

  Łatwo jest usunąć puste przestrzenie na początku i na końcu - wystarczy wybrać je za pomocą myszy i nacisnąć klawisz Del . W filmie poniżej możesz zobaczyć, jak to robię.

  Następnie w górnym menu programu kliknij Plik—> Eksportuj dźwięk, wprowadź nazwę pliku i kliknij „ Zapisz ”.

  Następnie w górnym menu programu kliknij Plik—> Eksportuj dźwięk, wprowadź nazwę pliku i kliknij „ Zapisz ”

  Zrobione! Jedna strona taśmy jest zdigitalizowana, a teraz leży w formie muzycznego pliku „.wav” na komputerze! Przewracamy taśmę i digitalizujemy drugą stronę.

  Teraz możesz słuchać plików na komputerze. Jeśli chcesz nagrać płytę CD z muzyką , posłuchać centrum muzycznego lub samochodu - skorzystaj z programu Ashampoo Burning Studio Free. Ten program jest bezpłatny. Radzę obejrzeć film na moim kanale YouTube, gdzie to zrobiłem przegląd tego darmowego programu do nagrywania płyt CD / DVD . Z niego dowiesz się, gdzie go pobrać, jak go zainstalować i jak z niego korzystać.

  Jeśli coś w artykule pozostaje niejasne - zobacz wideo poniżej. Tam szczegółowo opisałem proces digitalizacji taśm audio na komputerze.

  Digitalizacja kaset audio przez wejście komputera. [Wideo]

  Nawiasem mówiąc, nie zapomnij zapisz się na mój kanał YouTube - Będę bardzo wdzięczny.

  Dzisiaj dowiedzieliśmy się, jak cyfryzować stare kasety audio przez wejście liniowe komputera domowego. Spotkałem się również z programem Audacity . Nawiasem mówiąc, to nie tylko program do nagrywania dźwięku, ale pełnoprawny, wielościeżkowy edytor audio.

  Żegnam się z tym. Powodzenia dla wszystkich!

  Jeśli masz coś do powiedzenia - napisz w komentarzach! Odpowiem na wszystkie pytania 😎

  Jak digitalizować stare kasety audio na komputerze?
  Po co płacić studia?
  Czy zgasł dźwięk magnetofonu?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»