Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Drupal 7 - Dostosuj CNC

  1. Lista wymaganych modułów
  2. Instalacja i włączenie modułów
  3. Ustawianie wzorca adresu strony
  4. Aktualizowanie istniejących adresów stron

  W poprzednim artykule „  Drupal 7 - Tworzenie listy rubryk  „rozważano, jak utworzyć listę rubryk dla witryny

  W poprzednim artykule „ Drupal 7 - Tworzenie listy rubryk „rozważano, jak utworzyć listę rubryk dla witryny. Ten artykuł jest dodatkiem do poprzedniego. Omówi, jak skonfigurować CNC dla witryny na Drupal 7, aby adres strony wyglądał następująco: http: // witryna / kategoria / artykuł

  Wiele z Drupala można wykonać za pomocą modułów, a CNC nie jest wyjątkiem. Dlatego zaczniemy od rozważenia niezbędnych modułów.

  Lista wymaganych modułów

  Pathauto - automatycznie generuje adres strony na podstawie jej tytułu.

  Token - ten moduł jest pomocniczy dla Pathauto, w dalszej części artykułu rozważymy jego możliwości.

  Transliteracja - automatycznie tłumaczy adres strony z cyrylicy na łacinę. Jest także pomocniczy dla modułu Pathauto. Pathauto bez transliteracji generuje adres strony w cyrylicy.

  Globalne przekierowanie - Pomocniczy moduł SEO. Faktem jest, że Pathauto tworzy duplikaty stron. Na przykład ta sama strona będzie dostępna pod dwoma adresami:

  • standardowy http: // witryna / węzeł / 1
  • i CNC http: // witryna / kategoria / artykuł

  Dla PS (Wyszukiwarki) takie powielanie nie jest pożądane, konieczne jest, aby jedna strona miała tylko jeden adres, lub 301 przekierowań do głównego adresu strony. Moduł Global Redirect właśnie to robi, tworzy przekierowanie 301 z http: // site / node / 1 do http: // site / category / article.

  Instalacja i włączenie modułów

  Teraz musisz pobrać powyższe moduły. Po pobraniu musisz je zainstalować. Możesz zainstalować je na kilka sposobów, jeden z nich, po prostu rozpakuj do folderu witryn witryny / all / modules:

  Teraz musisz dołączyć zainstalowane moduły. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Moduły”, zaznacz nowo zainstalowane moduły i kliknij przycisk „Zapisz ustawienia”.

  Ustawianie wzorca adresu strony

  Przejdźmy teraz do głównego punktu: ustawmy szablon lub format wyświetlania adresu URL stron Aby to zrobić, przejdź do sekcji Konfiguracja -> Synonimy URL. Na stronie, która się otworzy, przejdź do zakładki „WZORY” (Szablony). Na karcie WZORY, w polu „Wzorzec ścieżki domyślnej” wprowadź następujące dane:

  [węzeł: pole_kat] / [węzeł: tytuł]

  Następnie kliknij przycisk „Zapisz ustawienia”. Wartości zawarte w nawiasach kwadratowych można również ustawić inaczej, na przykład, tak więc [węzeł: pole_kat] / [węzeł: utworzony] / [węzeł: tytuł] lub tak / [node:title.html, wszystko zależy od formatu potrzebne adresy stron. Aby uzyskać pełną listę wymiennych wartości, które można określić w nawiasach kwadratowych, można je wyświetlić, klikając łącze „WZORY WYMIANY”. Nawiasem mówiąc, te wartości w nawiasach kwadratowych dostarczają moduł Token.

  Po tych czynnościach dodane strony będą miały cyrylicowe adresy CNC. Aby włączyć transliterację, przejdź do Konfiguracja -> Adres URL Synonimy. Następnie przejdź do karty „USTAWIENIA”. Na stronie, która się otworzy, zaznacz „Transliteruj przed utworzeniem aliasu” i kliknij przycisk „Zapisz ustawienia”.

  Aktualizowanie istniejących adresów stron

  Aby zastosować system CNC do już istniejących stron, należy je zaktualizować. Aby to zrobić, przejdź do sekcji Konfiguracja -> Synonimy URL. Na stronie, która się otworzy, przejdź do karty „BULK UPDATE”, zaznacz pole wyboru „Content paths” i kliknij przycisk „Update”. Następnie adresy wszystkich stron w witrynie staną się CNC.

  To ważne! Jeśli zdecydujesz się zmienić szablon NC, który został już zastosowany, po jego zmianie musisz najpierw usunąć istniejące aliasy stron na karcie „USUŃ ALIASY”, a następnie zaktualizować je na karcie „AKTUALIZACJA BULK”.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»