Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Duties Obowiązki menedżera personalnego

  1. Menedżer HR: pozycja w firmie
  2. HR Manager Education
  3. Jaką wiedzę powinien mieć kierownik działu kadr?
  4. HR Manager: obowiązki zawodowe
  5. Prawa i obowiązki menedżera HR
  6. Jakie cechy powinien mieć menedżer ds. Rekrutacji?
  7. 5 cech wymaganych przez dyrektora HR
  8. Opis stanowiska HR Managera

  Kierownik personalny, jeśli chce odnieść sukces, musi spełniać bieżące wymagania rynku. Co musisz wiedzieć i być w stanie, do czego dążyć - przeczytaj artykuł.

  Z artykułu dowiesz się:

  Przydatne dokumenty na ten temat:

  Menedżer HR: pozycja w firmie

  Menedżer HR, znany również jako HR, jest specjalistą odpowiedzialnym za pracę z pracownikami organizacji. Jednak jego obowiązki mogą się różnić w różnych firmach. Na przykład w małych firmach są przypisane wszystkie funkcje - od rekrutacja przed ukończeniem dokumentacji, w dużych, zadania są rozdzielone między personelem personelu obsługi.

  Tabela z zaleceniami ekspertów. Obowiązki specjalisty HR

  Obowiązki specjalisty HR

  Pobierz tabelę

  Informacje: nie każda organizacja potrzebuje menedżera HR - obowiązki są często przypisywane kierownikowi ds. Personalnych, sekretarzowi lub księgowemu.

  Nowoczesny menedżer to menedżer strategiczny. Od tego zależy sukces organizacji, jej rentowność i perspektywy. Musi wziąć pod uwagę nie tylko interesy właścicieli firm, ale także pracowników, być w stanie szukać rozwiązań kompromisowych i przekonać. To właśnie działania HR i jego styl zarządzania determinują klimat psychologiczny, poziom motywacji i zaangażowania, wydajność pracy jako całości.

  HR Manager Education

  Osoby z wyższym wykształceniem specjalistycznym mogą ubiegać się o stanowisko HR. W ostatnich latach akceptuj i pracowników, którzy ukończyli szkolenia, które mają dyplom. Z reguły mogą polegać jedynie na roli asystenta, ale wzrost kariery nie jest wykluczony. Jeśli twoim celem jest zostać dyrektorem ds. Personelu, a nie zwykłym rumem HR, prosimy o cierpliwość i poprawę swojej wiedzy i umiejętności, umiejętności osobistych i zawodowych.

  Przykład

  Celowy i młody menedżer HR Stanislav marzył o objęciu stanowiska dyrektora na etapie szkolenia. Po ukończeniu studiów, po ukończeniu praktyki, dostał pracę. Oczywiście pozycja, na którą został przyjęty, nie pozwoliła na rozwinięcie twórczego potencjału. W roli asystenta Stanislav pracował przez rok i uświadomił sobie, że musi coś zmienić. Zapisał się na zaawansowane szkolenia, dodatkowo uczestniczył w szkoleniach, pracował z psychologami . Fakt, że rośnie w naszych oczach w profesjonalny sposób, został szybko zauważony. Kierownictwo postanowiło przenieść go z asystenta na specjalistę, a rok później objął stanowisko dyrektora, kierując departamentem.

  Zmiany warunków rynkowych, rozwój sfery zarządzania prowadzi do tego, że wiedza uzyskana początkowo nie wystarczy. Jeśli nie masz czasu na trening z powodu dużego obciążenia, okresowo bierz kursy na odległość. Możesz zobaczyć zawartość programów. w School of Human Resources Director nawigować w którym kierunku iść.

  Jaką wiedzę powinien mieć kierownik działu kadr?

  Aby wypełnić obowiązki menedżera ds. Rekrutacji, aby zarządzać pracownikami, musisz mieć rozległą wiedzę. Jednocześnie nie wystarczy posiadać techniki selekcji, wyszukiwania, motywacji itp., Musisz znać podstawy psychologii, ponieważ musisz pracować z zespołem, w którym każda osoba ma swoje własne cechy.

  Generalnie powinieneś wiedzieć:

  • prawa wpływające na zarządzanie personelem;
  • cele rozwoju organizacyjnego;
  • metody analizy jakości pracy;
  • cechy planowania kadrowego;
  • podstawowa socjologia pracy;
  • praktyki zarządzania zespołem;
  • systemy płac;
  • procedura rejestracji umów o pracę na czas określony i na czas nieokreślony;
  • metody oceny skuteczności pracy;
  • normy bezpieczeństwa pracy;
  • formy dokumentacji personalnej i wymagania dotyczące jej;
  • metody pracy szkoleniowej z personelem.

  Rekrutacja jest procesem zawodowym, więc ucz się rozpoznawać cechy osobiste i zawodowe innych osób, bez których wykonywanie obowiązków służbowych jest niemożliwe. Dodatkowo opanuj wiedzę, która pomoże w przeprowadzeniu testów psychologicznych i zawodowych, zinterpretuj wyniki.

  To ważne! Staraj się nie tylko opanować wiedzę niezbędną do pracy, ale także stale się rozwijać. Im szersze horyzonty - tym więcej możliwości. Weź pod uwagę, że wysokość kariery nie jest osiągnięta przez tych, którzy ukończyli prestiżowy uniwersytet, ale przez ludzi zorientowanych na cel, którzy nie szczędzą wysiłku i czasu na dodatkowe szkolenia. Spójrz wszystkie wymagania dotyczące zawodu w „Ramkach systemowych”.

  HR Manager: obowiązki zawodowe

  HR jest przypisany do obowiązków określonych w opisie stanowiska. Menedżer organizuje pracę w firmie lub w ramach jednostki strukturalnej, monitoruje zgodność z prawem, a aby osiągnąć wysokie wyniki, HR przygotowuje propozycje ulepszeń i przekazuje je wyższym władzom. Ale jego obowiązki na tym się nie kończą.

  Opis stanowiska HR Managera

  Opis stanowiska HR Managera

  Pobierz dokument

  Menedżer HR, którego obowiązki wymagają kompleksowej pracy, jest zaangażowany w:

  • monitorowanie sytuacji na rynku pracy, informowanie kierownictwa o poziomie przeciętnych wynagrodzeń w regionie i kraju;
  • prowadzenie szybkiego wyszukiwania specjalistów na rynku pracy i wśród pracowników firmy;
  • stworzenie systemu motywacji niematerialnej;
  • szkolenie personelu podczas szkoleń, seminariów itp .;
  • poradnictwo zarządzanie zasobami ludzkimi ;
  • organizacja wywiadów i testów w celu określenia umiejętności i cech personelu;
  • przygotowanie środków mających na celu wprowadzenie nowych pracowników do zespołu;
  • koordynacja szkolenia personelu;
  • zmiany personalne mające na celu rozwiązywanie problemów strategicznych;
  • planowanie i rozwiązywanie problemów związanych z pracą, sporządzanie i podpisywanie umów o pracę, prowadzenie akt osobowych itp .;
  • tworzenie rezerwy kadrowej

  Za co odpowiada kierownik personelu - określa podręcznik i zapisy w instrukcjach i umowie. Mimo to powinieneś być w stanie wykonywać inne funkcje: tworzyć zespół i grupy robocze, organizować profesjonalne i psychologiczne adaptacja , certyfikacja. Spróbuj opanować nowoczesne techniki zarządzania, które pomogą zmniejszyć liczbę stresujących sytuacji, osiągnąć szacunek kolegów i uznanie osobistych zasług przez przełożonych.

  Przykład

  Kierownik personelu Ilya, choć pracował od ponad roku, nie nauczył się podstaw psychologii i socjologii. Jego styl zarządzania pozostawiał wiele do życzenia - jego koledzy wyraźnie go nie lubili, a władze starały się ich nie zwiększać. Liczba konfliktów wzrosła, Ilya była zdenerwowana. Pewnego dnia napisał list rezygnacyjny. Sytuacja w firmie ustabilizowała się, gdy inny menedżer przejął jego rolę. Natychmiast zauważył, że klimat psychologiczny został osłabiony.

  Prawa i obowiązki menedżera HR

  Od tego, jakie obowiązki funkcjonalne kierownika personelu wykonuje pracownik, zależy jego prawa i obowiązki. HR może reprezentować interesy firmy podczas pracy z klientami, partnerami, konkurentami i władzami, aby korespondować z zewnętrznymi organizacjami bez zgody szefa.

  Menedżer ma prawo inicjować przygotowywanie dokumentacji personalnej, żądać od szefów działów strukturalnych i innych menedżerów informacji, których potrzebuje do pracy. Podpisuje dokumenty w ramach swoich kompetencji, przedstawia propozycje działań dyscyplinarnych.

  Być przygotowanym do pociągnięcia do odpowiedzialności za niewłaściwe wykonywanie obowiązków, szkody w organizacji, rozpowszechnianie tajemnic handlowych i innych poufnych informacji. Naruszenie dyscypliny pracy i bezpieczeństwa pociąga za sobą również karę.

  To ważne! Kierownik personelu może ponosić odpowiedzialność administracyjną, dyscyplinarną i karną. W wielu organizacjach przewiduje się kary, które polegają na obniżeniu płac.

  Jakie cechy powinien mieć menedżer ds. Rekrutacji?

  Obowiązki HR nie mogą być wykonywane, jeśli nie posiadasz niezbędnych cech osobistych, zawodowych i biznesowych. Tylko kompetentni i rozwinięci menedżerowie zręcznie radzą sobie z pracą, przewodzą zespołowi, motywują go do rozwoju i rozwoju kariery. Są w stanie utrzymać cennych specjalistów w firmie nawet w warunkach kryzysowych, wybrać metody stymulacji, które nie wywierają dużego obciążenia na budżet.

  Menedżer musi być w stanie negocjować, znaleźć wspólny język z trudnymi ludźmi, wiedzieć, jak wpływać, aby osiągnąć pożądany cel. Dlatego umiejętność czytania i pisania, elastyczność, edukacja i inne cechy zwracają szczególną uwagę podczas przyjmowania nowego HR.

  Jeśli planujesz rozwijać się i rozwijać, popraw następujące cechy zawodowe:

  • umiejętności organizacyjne;
  • umiejętności celowego wykonywania zadań;
  • elastyczność i zdolność adaptacji;
  • kompetencje.

  Ważne jest, aby specjalista ds. Zasobów ludzkich miał charyzmę, aby miał jasną pozycję w życiu. Powinien być wyposażony w inne cechy, z których część można rozwinąć, a nie winić za naturalny brak.

  5 cech wymaganych przez dyrektora HR

  1. Zdolność do pokonania strachu i kontrolowania siebie , nawet gdy chcesz płakać, przeklinać, odchodzić, zatrzaskując drzwi. Jeśli to konieczne, musisz mieć możliwość samodzielnego nalegania.

  2. Zdolność nie tylko do rozwiązywania konfliktów! Konieczna jest umiejętność przekładania negatywnej energii konfliktów na produktywny kanał, tak aby przeciwnicy nie mieli poczucia, że ​​zostali oszukani, zmuszeni do poświęcenia swoich zasad.

  3. Zrozumienie, z jakim językiem rozmawiać z pracownikiem. Tylko jeśli potrafisz się do tego przystosować, zrozumie cię. Ktoś po prostu sympatyzuje, a ze szczytami trzeba wyjaśnić liczbowo.

  4. Pokaż odpowiedni humor i pokaż optymizm. Pomaga to przezwyciężyć trudności i negatywne, ma dla ciebie pracowników.

  5. Otwartość dyrektora HR na komunikację , ale jednocześnie wykazanie obiektywności i bezstronności. Nie chodź z niedostępnym wyglądem. Nie zakładaj maski tragedii.

  Idealny menedżer HR to pewny i wszechstronnie opracowany specjalista. Trudno jest określić konkretne cechy, które musi posiadać. Ulepszaj kwalifikacje, naucz się komunikować, słuchaj kolegów, określ motywy, pragnienia i aspiracje. Unikaj stresujących sytuacji, planuj godziny pracy. Wiernym asystentem w pracy jest zarządzanie czasem. Jeśli jesteś uważny i rozsądny, ujawnij swój potencjał, pokaż profesjonalizm i szybko osiągnij poprawę.

  Opis stanowiska HR Managera

  Prawo nie przewiduje jednego opisu stanowiska pracy. Wynika to z faktu, że w niektórych organizacjach funkcje menedżera personalnego są wykonywane przez jedną osobę, która prowadzi wszechstronną pracę we wszystkich obszarach, druga - dział może obejmować 10-15 pracowników, a nawet więcej.

  Przy tworzeniu dokumentu określa się, jaką wiedzę powinien posiadać kierownik personelu, obowiązki i wymagania. Są one wybierane na podstawie zakresu działań, funkcji, celów, aktualnej pozycji firmy itp. Zaleca się, aby wziąć gotowy dokument jako podstawę, którą można później rozwinąć - usunąć niepotrzebne elementy i dodać brakujące. Pozwoli to uniknąć błędów w opisie zadania.

  Wraz z rozwojem i rozwojem organizacji opisy stanowisk są weryfikowane i uzupełniane. Ale to nie znaczy, że w przypadku poszerzenia granic odpowiedzialności będziesz musiał szukać nowej pracy, ponieważ problem jest rozwiązany poprzez uzyskanie dodatkowej edukacji. Spróbuj spełnić wymagania standardu zawodowego . W jakim kierunku się poruszać, aby nie stać się nieopłacalnym, przeczytaj w „Systemie kadrowym”.

  Wniosek

  Jeśli jesteś menedżerem HR, zaplanuj swoją karierę, kultywuj siebie, a nie tylko wykonuj swoją pracę. W przeciwnym razie prędzej czy później twoje miejsce zajmie bardziej energiczny i celowy pracownik, który posiada niezbędne cechy i zna nowoczesne technologie zarządzania.

  Rekrutacji?
  Jaką wiedzę powinien mieć kierownik działu kadr?
  Rekrutacji?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»