Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  ETAPY CYKLU ŻYCIA TOWARÓW

  Istnieje kilka etapów cyklu życia produktu:
  1. wprowadzenie
  2. wzrost
  3. dojrzałość
  4. nasycenie
  5. recesja.

  Etap wprowadzania produktu na rynek stawia sobie za zadanie stworzenie rynku na nowy produkt, przyciągnięcie uwagi kupujących i motywowanie zakupu. Promocja towarów na rynku wymaga dużego wysiłku. Na tym etapie wolumen sprzedaży towarów jest stosunkowo niewielki, odpowiednio wielkość produkcji jest również niewielka, w wyniku czego rozwija się ograniczony zakres konkurencji, a sam handel może być nieopłacalny. Cena produktu może być niska, aby przyciągnąć klientów, lub odwrotnie - wysoka. Dystrybucja towarów jest wąska, ograniczona do jednego lub kilku punktów sprzedaży. Głównymi konsumentami są „innowatorzy”. Z reguły są to młodzi ludzie, którzy jako pierwsi próbują nowości.

  Czasami produkt może nie zostać w ogóle zrealizowany lub może natychmiast wyprzeć konkurencyjny produkt z rynku.

  Na tym etapie konieczne jest poinformowanie potencjalnych konsumentów o nowym, nieznanym produkcie, aby zachęcić ich do przetestowania produktu, aby upewnić się, że produkt ten jest dystrybuowany przez sieć handlową i pośredniczącą.

  Cele marketingu na tym etapie: przyciągnięcie uwagi kupujących do nowego produktu, stworzenie ulepszonej reklamy, skoncentrowanie wysiłków na promowaniu produktu, wykorzystanie przewagi monopolistycznej, gromadzenie informacji o ocenie nabywców nowego produktu.

  Na tym etapie trwają zasadniczo nowe zmiany w dziedzinie biotechnologii.

  Etap wzrostu przychodzi, gdy następuje rozpoznanie towarów przez konsumentów, a zapotrzebowanie na nie zaczyna rosnąć. Promocja towarów na tym etapie wymaga maksymalnego wysiłku. Wielkość sprzedaży i produkcja samego produktu gwałtownie wzrastają, asortyment produktów i asortyment produktów rosną, a zysk z ich sprzedaży rośnie. Z reguły nowy produkt ma średnią wielkość sprzedaży wyższą niż sprzedaż innych produktów tej samej kategorii i tego samego poziomu. Cena staje się wyższa w porównaniu z ceną na etapie wprowadzania produktu. Dystrybucja produktów odbywa się szerzej, produkt wchodzi w nowe segmenty rynku.

  Zadania marketingu na etapie: zdobywanie pozycji na rynku, wypracowywanie podstawowych rozwiązań, wzmacnianie zaangażowania klientów poprzez reklamę, wydłużanie czasu trwania zrównoważonego rozwoju.

  Teraz na tym etapie są takie rzeczy jak telefony komórkowe, płyty warstwowe Niektóre elementy elektroniki użytkowej.

  Etap dojrzałości charakteryzuje się znacznym nasyceniem rynku. Promocja staje się mniej intensywna i osiąga poziom zysku. Producent zaczyna wprowadzać na rynek nowe produkty. W przypadku „dojrzałych” produktów można uzyskać rabaty i obniżyć ceny. Na tym etapie następuje spadek wolumenu i tempa sprzedaży, sprzedaż jest intensywna. Wynika to z faktu, że nowy produkt zmienia swój status i staje się znajomy, tradycyjny dla kupujących. Na tym etapie produkt zaczyna być kupowany w dużych ilościach i staje się dostępny / dla konsumentów o średnich dochodach. Na tym samym etapie produkt pojawia się jako konkurencja.

  Cele marketingu na etapie: znalezienie nowych rynków zbytu, optymalizacja kanałów dystrybucji, wprowadzenie zestawu środków promocji sprzedaży (rabaty, konkursy wśród konsumentów, sprzedaż na zasadzie premii), poprawa warunków sprzedaży i obsługi, rozwój modyfikacji produktu.

  Etap nasycenia jest bardzo podobny do poprzedniego etapu dojrzałości i charakteryzuje się w przybliżeniu tymi samymi procesami. Zmniejsza się wzrost i sprzedaż towarów, ale zyski rosną dzięki niższym kosztom produkcji. (Na tym etapie są urządzenia gospodarstwa domowego i elektronika, prawie wszystkie produkty spożywcze)

  Etap recesji występuje, gdy następuje stały, trwały spadek sprzedaży towarów, produkcji i popytu na nią. Szerokie segmenty konsumentów tracą żywe zainteresowanie produktem, ale wielu konserwatywnych konsumentów pozostaje przywiązanych do marki i produktu. W związku z tym cena takich towarów powinna spaść. Dystrybucja towarów odbywa się selektywnie. Jeśli produkt przechodzi przez etap recesji, producent ma kilka możliwości rozwiązania sytuacji. Potrafi ciąć programy marketingowe, może zmieniać i modernizować swój produkt, aby przyciągnąć do niego kupujących. Czasami istniejącym produktom można nadać nowe funkcje lub dostosować je do nowych segmentów zużycia. (Stało się tak z „intymnymi” dezodorantami, które zostały uwolnione po tym, jak dezodoranty dla ciała mocno podbiły ich konsumentów. I wreszcie producent może zatrzymać produkcję tego produktu lub zastąpić go innym produktem z tej samej serii.

  Należy zauważyć, że wszystkie przejścia z fazy do fazy są wykonywane stopniowo, bez ostrych skoków i przejść. Szczególnie ważne są etapy nasycenia i dojrzałości, kiedy usługi marketingowe muszą dokładnie śledzić początek tych procesów i podejmować odpowiednie działania, aby utrzymać produkt na rynku, zmienić plany marketingowe, zmienić samą strukturę marketingu itp. Ponieważ produkt przechodzi różne etapy, polityka marketingowa producenta powinna się zmienić.

  Czas trwania cyklu życia produktu może być inny. Zależy to od faz składowych cyklu życia, zależy od samego produktu i rynku, na którym został sprzedany. Badania wykazały, że towary średnio przechodzą dłuższy cykl życia niż produkty gotowe. Cykl życia produktu zależy od rynku. Zatem cykl życia produktu na rynku rosyjskim jest dłuższy niż cykl życia tego samego produktu na bardziej rozwiniętym gospodarczo rynku amerykańskim. Narzędzia marketingowe mają symulować cykl życia towarów, rozszerzać je lub skracać.

  Więcej:

  - 200 dokumentów
  - za 30 postów
  - w 8 możliwych działach
  - plus dwie tuziny technik
  - w jednym zorganizowanym pakiecie dokumentów:

  - 200 dokumentów  - za 30 postów  - w 8 możliwych działach  - plus dwie tuziny technik  - w jednym zorganizowanym pakiecie dokumentów:

  Aby zamówić

  Petersburg, Nevsky Prospect 22/24
  tel: (812) 90-90-400
  fax: (812) 252-19-70
  e-mail: [email protected]
  godziny otwarcia:
  od 10 do 19

  Nasza firma jest obecnie otwarta.
  2 wakaty.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»