Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Fizjologia poczęcia | Sana-med

  Fizjologia poczęcia

  Struktura komórek zarodkowych

  Komórki u ludzi dzielą się na dwa rodzaje: somatyczne i seksualne. Od somatycznego („soma” - ciało) „stworzyło” wszystkie narządy i tkanki w ciele. Komórki zarodkowe - gamety (jaja + plemniki) są w stanie zjednoczyć się i dać początek życiu nowego organizmu.

  Kobiece komórki rozrodcze rozwijają się w jajnikach ( „Struktura i funkcja żeńskiego układu rozrodczego” ). Komórka jajowa składa się z powłoki, cytoplazmy i jądra. Wokół jego powłoki znajduje się warstwa komórek ochronnych - „promienna korona”. Materiał genetyczny znajduje się w jądrze jaja - jest to zestaw chromosomów.

  Komórka plemnikowa składa się z ogona, głowy i szyi. Ogony zapewniają ruchliwość plemników, głowa zawiera jądro z chromosomami.


  Ogony zapewniają ruchliwość plemników, głowa zawiera jądro z chromosomami

  „Spotkanie” plemników z jajkiem

  Około w połowie cyklu miesiączkowego w ciele kobiety dochodzi do owulacji - uwalniania już dojrzałych jaj z pęcherzyka do jamy brzusznej ( „Struktura i funkcja żeńskiego układu rozrodczego” ). Następnie jajko znajduje się w jajowodzie. Ważną rolę odgrywają tu wyrostki rurki macicy - fimbrie, które tworzą przepływ płynu w kierunku światła jajowodu. Aktywność fimbrii osiąga maksimum w środku cyklu miesiączkowego. Dalej w jajowodzie (w oddziale jajników) odbędzie się „spotkanie” plemnika i komórki jajowej, które doprowadzi do zapłodnienia.

  Proces nawożenia

  Po wytrysku plemniki przemieszczają się wzdłuż żeńskich dróg rodnych przez kilka godzin. Podczas ruchu plemniki działają na różne czynniki kobiecego ciała (komórki układu odpornościowego, śluz itp.), Które wspierają ich zdolność do rozwoju i zapłodnienia. Plemnik zawiera pewne czynniki biologiczne, które powodują redukcję jajowodów, co przyczynia się do promowania nasienia. Do zapłodnienia plemniki muszą przejść przez szereg „barier”: szereg komórek „promiennej korony” i skorupki jaja. Ważną rolę odgrywa tutaj akrosom, rodzaj „czapki” na głowie plemnika, która zawiera kilka enzymów, które niszczą skorupkę jaja. Do udanego zapłodnienia jednego jajka potrzeba około 100 - 400 tysięcy plemników. Dlatego, jeśli stężenie i / lub ruchliwość plemników jest niskie, szanse na ciążę zmniejszają się ( „Przyczyny męskiej niepłodności” ).


  Wygląda jak pod mikroskopem
  komórka jajowa i otaczające nasienie
  12 godzin po zapłodnieniu, jądra są przestawiane w komórkach rozrodczych. Jądra komórek męskich i żeńskich zbiegają się i łączą materiał genetyczny z utworzeniem zygoty (zarodka jednokomórkowego).


  Tak wygląda zygota, zarodek jednokomórkowy, pod mikroskopem. Strzałki wskazują na przedjądrza - jądra żeńskich i męskich komórek rozrodczych zawierające materiał genetyczny rodziców.

  Zarodek przedostaje się do jamy macicy

  Po zapłodnieniu zarodek przemieszcza się przez jajowód i wchodzi do macicy. Niektóre czynniki przyczyniają się do ruchu zarodka: zmieniając ciśnienie w jajowodzie, przyczynia się do ruchu zarodka; oscylacyjne ruchy kosmków zawartych w błonie śluzowej jajowodu przyczyniają się do przemieszczania zarodka do macicy. Zatem zmiany w strukturze i / lub funkcji komórek fimbrii i kosmków jajowodu mogą powodować bezpłodność ( „Proces klejenia” ). Podczas ruchu zarodka przez jajowód zarodek jest podzielony, co powoduje powstanie wielokomórkowego zarodka (moruli). Na etapie moruli embrion wchodzi do macicy, gdzie osiąga ostatni etap rozwoju, blastocysty. Na tym etapie zarodek jest wprowadzany do śluzówki macicy. Aby tak się stało wylęg - pęknięcie skorupy zarodka, po którym zarodek łączy się z endometrium. Po tym wszystkim embrion kontynuuje swój rozwój w wyściółce macicy.


  Tak wygląda proces wylęgu.
  Sam zarodek i błona śluzowa macicy biorą udział w procesie przyłączania zarodków. Zaburzenia zarodka lub śluzówki macicy mogą prowadzić do braku ciąży.

  Niezbędne warunki do pomyślnego poczęcia

  • Dojrzały pęcherzyk w jajniku, jajo utworzone i zdolne do zapłodnienia, owulacja, dobre funkcjonowanie ciałka żółtego.
  • Obecność wystarczającej liczby ruchliwych plemników, które mogą przeniknąć jajowody i zapłodnić jajo.
  • Średnie jajowody, które zapewniają aktywny ruch plemników.
  • Przenikanie jaja do jajowodu, jego „spotkanie” z plemnikami i warunki sprzyjające połączeniu komórek zarodkowych.
  • Przejście embrionu przez jajowód, dostanie się do macicy.
  • Błona śluzowa macicy, zdolna „wziąć” embrion.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»