Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Historia marketingu od starożytności do czasów współczesnych.

  1. Marketing w starożytności.
  2. Marketing w średniowieczu.
  3. Rozpocznij nowoczesny marketing.
  4. Historia marketingu - praktyka nowoczesnego marketingu.
  5. Wniosek

  Seria artykułów na temat marketingu byłaby niepełna, gdyby nie podano historii marketingu Seria artykułów na temat marketingu byłaby niepełna, gdyby nie podano historii marketingu. Przecież istnieje przekonanie, że kiedyś (na początku XX wieku) Amerykanie wzięli go i wymyślili. Ale, jak każde poważne zjawisko, marketing nie pojawił się nagle. A jego korzenie są znacznie głębsze niż początek XX wieku. Dlatego interesujące jest prześledzenie historii powstawania i rozwoju marketingu. W końcu historia marketingu pomoże nam poznać ewolucję marketingu i lepiej zrozumieć nowoczesny marketing.

  Marketing w starożytności.

  Historia marketingu idzie do starożytnego świata. W końcu marketing opracowany równolegle z przedsiębiorczość równolegle z rozwojem handlu. Wraz z rozwojem rynku zaczęły się rozwijać pewne elementy marketingu, takie jak ceny i reklama. Znane wpisy reklamowe na papirusie z Starożytny egipt , a nawet reklamy, rzeźbione na granitowych płytach. Początek produkcji produktów nie tylko na potrzeby własne, ale także na wymianę, już przypomina prymitywne formy marketingowe.

  Cóż, w Starożytna grecja i Starożytny rzym marketing zaczął zdobywać bardziej nowoczesne formy i schematy. Produkcja zaczęła koncentrować się na popycie. Udoskonalono metody sprzedaży, zaczęto z powodzeniem wykorzystywać PR i reklamę. A reklama może konkurować z nowoczesnością. Na przykład jedna z zachowanych reklam:

  „Aby oczy błyszczały tak, że policzki są cięte, aby dziewczęce piękno zachowało się przez długi czas, inteligentna kobieta kupi kosmetyki w rozsądnych cenach od Exliptos”.

  Wraz z rozwojem demokracji w tych państwach elementy marketingu zaczęły być wykorzystywane w życiu politycznym. W starożytnej Grecji pojawiły się pierwsze prace teoretyczne na temat ekonomii i marketingu. Na przykład Arystoteles w swoich pismach na temat ekonomii podaje wiele zaleceń dotyczących cen, najpierw wprowadza pojęcie ceny i wartości produktu, jako niezbędny warunek wymiany towarów na pieniądze.

  Grecy należą do początku międzynarodowego marketingu. Zaczęli importować wiele towarów, których produkcja nie była opłacalna w Grecji i eksportować własne produkty.

  W starożytności rozpoczęły się pierwsze wojny cenowe. Gdyby towary ze starożytnej Grecji odznaczały się wysoką jakością i były dość drogie, to towary, na przykład z Kartaginy, wyróżniały się niską jakością i niższymi kosztami. A te produkty zaczęły być bardzo poszukiwane na wszystkich rynkach.

  Marketing w średniowieczu.

  Interesująca historia marketingu w średniowieczu. W średniowieczu marketing zaczął przybierać bardziej nowoczesne formy. Naturalnie marketing rozwijał się głównie w krajach o rozwiniętej produkcji przemysłowej. Amerykańscy naukowcy uważają, że marketing zaczął wchodzić w strategiczne plany niektórych przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii w XVII wieku. I wprowadzony przez kolonistów w Stanach Zjednoczonych, gdzie był dalej rozwijany. Rzeczywiście, w handlu w Anglii zaczęto już śledzić silne ruchy marketingowe. Było to szczególnie widoczne w promocji i popularyzacja whisky.

  Wiadomo jednak, że rosyjscy kupcy z powodzeniem używali elementów nowoczesnego marketingu od XVI i XVII wieku Wiadomo jednak, że rosyjscy kupcy z powodzeniem używali elementów nowoczesnego marketingu od XVI i XVII wieku. W Rosji postanowiono stymulować kupujących za pomocą znanych ruchów marketingowych. Na przykład zawsze starali się mieć swoich klientów, słusznie wierząc, że stały klient jest najbardziej efektywny. W tym celu zastosowaliśmy kilka prostych technik: wydaliśmy towary za niewielką łapówkę, rozdaliśmy darmowe drobiazgi zwykłym klientom, daliśmy towary do testów itp. Jak widać, te działania marketingowe są nadal aktualne.

  Peter Drucker, wybitny amerykański ekonomista i teoretyk zarządzania, uważał, że Japonia jest kolebką nowoczesnego marketingu. W 1690 roku w Tokio przedsiębiorca Mitsui otworzył pierwszy na świecie dom towarowy. W tym sklepie handel był zorganizowany na zasadzie nowoczesnych supermarketów. Mitsui wyprzedził swój czas o około dwa i pół wieku. Po raz pierwszy w historii marketingu handlowego biznesmen skoncentrował się na swoich klientach, kupując tylko to, co było potrzebne, zapewniając system gwarancji jakości towarów, systematycznie umieszczając towary na półkach, stale poszerzając asortyment towarów.

  W średniowieczu pojawiają się prace z dziedziny ekonomii, pojawiają się doktryny ekonomiczne, ale praca, która systematyzuje koncepcje marketingu, reprezentującego marketing jako naukę, nie została jeszcze osiągnięta.

  Rozpocznij nowoczesny marketing.

  W XIX wieku, zwłaszcza w drugiej połowie, nastąpiły zasadnicze zmiany w gospodarce. Bardzo szybko wzrosła produkcja towarów i usług. Zaczęły powstawać liczne produkcje, znacznie pogorszone konkurencja. W związku z tym problem implementacji nasilił się. Sprzedaż po prostu zaczęła pozostawać w tyle za możliwościami produkcyjnymi. Pilnie potrzebna była koncepcja teoretyczna, która mogłaby zrozumieć wszystkie te radykalne zmiany. Tak powstał współczesny marketing i historia marketingu przeszła na nowy etap.

  Pierwszą osobą, która uświadomiła sobie znaczenie i funkcję marketingu w biznesie, był amerykański wynalazca i przedsiębiorca Cyrus McCormick (1809–1884) . Cyrus McCormick jest lepiej znany jako wynalazca pierwszego kombajnu i właściciel zakładu do produkcji młocarni. Młocarnie McCormicka sprzedawały się bardzo dobrze kosztem jego pomysłowości w dziedzinie technik marketingowych. McCormick założył sieć małych przedstawicielstwa firmy ze specjalnie wyszkolonymi sprzedawcami, którzy wykazali się omłotem w terenie. Jako pierwszy zauważył, że marketing powinien być jedną z najważniejszych funkcji firmy. A zadaniem marketingu powinno być dążenie do stworzenia kręgu konsumentów. Stworzył takie obszary nowoczesnego marketingu, jak badania i analiza rynku , zasady ustalania cen i usług.

  Tak więc od połowy XIX wieku zaczęła się rozwijać nowoczesna teoria marketingu. A na początku XX wieku drukowane prace zaczęły pojawiać się w marketingu, próbując opisać marketing jako nową teorię ekonomiczną. W 1901 r. Stany Zjednoczone opublikowały „Raport Komisji Przemysłowej ds. Sprzedaży Produktów Rolnych” , który jako pierwszy przeanalizował stan rynku i który można słusznie uznać za pierwsze drukowane badania marketingowe.

  Również w 1901 roku kilka amerykańskich uniwersytetów (Harvard, Illinois i Michigan) zaczęło czytać niezależny kurs marketingowy, wybierając go z ogólnej ekonomii. Nowy kurs zawierał przykłady technik działań marketingowych firm przemysłowych, techniki sprzedaży hurtowej i detalicznej. Szczególną uwagę zwrócono na problemy związane z organizacją kampanii reklamowych. Najwyraźniej od tego czasu marketing stał się związany ze sprzedażą. Najwyraźniej zatem pierwszy etap historii marketingu nazywano sprzedażą.

  Historia marketingu - praktyka nowoczesnego marketingu.

  Trzeba powiedzieć, że jego praktyka miała ogromny wpływ na rozwój marketingu teoretycznego. Historia marketingu zna wiele wspaniałych znalezisk i ruchów marketingowych. Chcę podać przykłady błyskotliwych działań marketingowych przedsiębiorców z tego samego czasu.

  Przykład 1 Założyciel firmy  „Gillette”  King Gillett był nie tylko doskonałym wynalazcą, ale także doskonałym sprzedawcą Przykład 1 Założyciel firmy „Gillette” King Gillett był nie tylko doskonałym wynalazcą, ale także doskonałym sprzedawcą. Wynalazł pomysłowy chwyt marketingowy, który stał się bardzo popularny. Dzisiaj ten model marketingowy nazywa się „przynętą haczykową”. Znaczenie tego modelu polega na tym, że główny produkt jest sprzedawany po niższej cenie, a zysk jest uzyskiwany dzięki wielokrotnej sprzedaży często zastępowanego produktu, bez którego główny nie działa. Gillette zaczął sprzedawać swoje maszyny do golenia prawie od samego początku koszt własny lub nawet jako prezent dla zestawu ostrzy. Nauczył więc konsumentów swoich produktów i zmusił ich do kupowania tylko akcesoriów do golenia. Ten król należy do słynnego wyrażenia:

  „Nie trzeba oszczędzać pieniędzy na zakup rynku”.

  Przykład2. Założyciel firmy „Firma HJ Heinz” Henry Heinz, w przeciwieństwie do innych producentów warzyw i owoców w puszkach, zdecydował się na produkcję żywności gotowej do spożycia lub żywności wymagającej minimalnego czasu na gotowanie. To, na razie, nowość, przyszła do gustu kobietom, które w tamtych czasach zaczęły masowo pracować i spędzać mniej czasu w kuchni.

  Heinz najpierw zaczął stosować metody promocji, które teraz stały się klasykami marketingu. Na przykład oferował bezpłatne pamiątki odwiedzającym swoje stoisko na wystawie, zorganizowane dla klientów, aby zwiedzili jego produkcję.

  Przykład 3. Założyciel firmy John Dewar & Sons do produkcji whisky Thomas Dewar, aby promować swój produkt w Stanach Zjednoczonych, wpadł na świetny chwyt marketingowy. W 1891 roku przedstawił ówczesnemu prezydentowi USA Benjaminowi Harrisonowi beczkę whisky Dewara. Prasa zawyżyła hałaśliwą firmę, oskarżając prezydenta o patriarchę. Głównym zarzutem było to, że nie wspierał lokalnych producentów, ale wolał whisky Dewara. To była najlepsza i prawie bezpłatna reklama. Zamówienia i kontrakty na dostawy spadały jak deszcz. Whisky Dewara stała się bardzo popularna we wszystkich stanach. W 1895 roku John Dewar & Sons otworzył przedstawicielstwo w Stanach Zjednoczonych.

  Wniosek

  Jak widać, w wielu przypadkach to praktyczne wykorzystanie kroków marketingowych stało się domeną teorii i zostało opisane w wielu pracach marketingowych.

  Chcę też dodać, że w tym artykule właśnie rozpoczęliśmy historię marketingu. W kolejnych artykułach będziemy go kontynuować. Przecież, jak już zauważyłeś, historia marketingu pozwala odkrywać i ulepszać wiele odkryć marketingowych.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»