Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  HostKnox :: PrestaShop 1.5 / 1.6 SEO i adresy URL Opcje preferencji Samouczek

  1. Opcje SEO i URL stron ogólnych
  2. Opcje przyjaznego adresu URL, akcentowanego adresu URL i kanonicznego adresu URL
  3. Główny adres URL sklepu i opcje ścieżki
  4. Schemat adresów URL
  5. Wygeneruj plik robota

  Opcje SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek) i adresy URL służą głównie do poprawy rankingu i widoczności witryny na stronach wyników wyszukiwarek (np. Google, Yahoo). Przede wszystkim możesz włączyć przyjazne adresy URL, możesz skonfigurować i zmienić przyjazne adresy URL niektórych ogólnych stron, które są wstępnie skonfigurowane w PrestaShop (np. Strona Skontaktuj się z nami ), możesz zmienić wzory / schematy przyjaznych adresów URL, wygenerować robots.txt plik i skonfiguruj inne opcje.

  Aby uzyskać dostęp do strony z preferencjami dla SEO i adresów URL, w panelu administracyjnym przejdź do menu Preferencje > podmenu SEO i adresy URL :

  Aby uzyskać dostęp do strony z preferencjami dla SEO i adresów URL, w panelu administracyjnym przejdź do menu Preferencje > podmenu SEO i adresy URL :

  Na otwieranej stronie znajduje się kilka paneli z opcjami. W tym samouczku omówimy je bardziej szczegółowo. Pokażemy Ci:

  W tym samouczku wykorzystaliśmy jako podstawowy przykład PrestaShop 1.6. Zrzuty ekranu pochodzą również z wersji PrestaShop. Chociaż projekt panelu administracyjnego jest inny niż w PrestaShop 1.5, opcje dla SEO i adresów URL są takie same w obu wersjach. Jeśli istnieją pewne różnice, zrobimy notatki na ten temat w samouczku.

  Opcje SEO i URL stron ogólnych

  Po przejściu do menu Preferencje > podmenu SEO i URL w panelu administracyjnym, u góry strony, która się otworzy, zobaczysz tabelę. Zawiera listę ogólnych stron domyślnych, które są zapakowane w PrestaShop: Skontaktuj się z nami, strona 404 (strona nie znaleziona), mapa witryny, strona z listą producentów, strona dla dostawców itp.

  Zawiera listę ogólnych stron domyślnych, które są zapakowane w PrestaShop: Skontaktuj się z nami, strona 404 (strona nie znaleziona), mapa witryny, strona z listą producentów, strona dla dostawców itp

  Z tej tabeli możesz zarządzać przyjaznymi adresami URL i opcjami SEO tych stron. Każda strona jest wstępnie skonfigurowana z przyjaznym adresem URL, tytułem meta i meta opisem, który będzie używany przez wyszukiwarki, więc najprawdopodobniej nie będziesz musiał edytować ani zmieniać niczego związanego z tymi stronami.

  Pamiętaj jednak, że w tej tabeli nie znajdziesz żadnej strony produktów i kategorii produktów ani stron CMS. Aby edytować przyjazny adres URL i meta opcje produktu, kategorii lub strony CMS, musisz edytować konkretną stronę produktu / kategorii / CMS. Na przykład, aby edytować opcje SEO i URL produktu, przejdź do menu Katalog > podmenu Produkty , edytuj produkt, a na formularzu produktu kliknij kartę SEO . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z samouczkiem na temat jak zarządzać produktami w PrestaShop 1.5-1.6 aw szczególności w sekcji opcje SEO produktu . Aby zarządzać opcjami SEO i URL kategorii produktów, wystarczy przejść do menu Katalog > Podmenu Kategorie i edytować kategorię; aby uzyskać więcej informacji, sprawdź samouczek na stronie jak zarządzać kategoriami produktów w PrestaShop 1.5-1.6 . Aby zarządzać opcjami SEO i URL strony CMS, przejdź do menu Preferencje > podmenu CMS i edytuj stronę; aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj samouczek na temat jak zarządzać stronami CMS w PrestaShop 1.5-1.6 .

  Jak wyjaśniliśmy, strony wyświetlane po przejściu do menu Preferencje > podmenu SEO i adresy URL to ogólne strony, które są wstępnie skonfigurowane w PrestaShop i nie można ich usunąć. Aby edytować opcje strony, po prostu kliknij jej przycisk Edytuj w tabeli (w PrestaShop 1.5 przycisk jest ikoną, która wygląda jak ołówek):

  5 przycisk jest ikoną, która wygląda jak ołówek):

  Spowoduje to otwarcie formularza z ustawieniami SEO i URL strony:

  Spowoduje to otwarcie formularza z ustawieniami SEO i URL strony:

  Dostępne są następujące opcje:

  Jeśli dokonasz zmian w opcjach, nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz .

  Pamiętaj, że jeśli zmienisz przyjazny adres URL strony, powinieneś zaktualizować plik .htaccess . Aby to zrobić, poniżej tabeli ze stronami znajdź panel o nazwie Skonfiguruj adresy URL i kliknij przycisk Zapisz (upewnij się, że opcja Przyjazny URL jest ustawiona na Tak ). Spowoduje to automatyczną aktualizację pliku .htaccess w folderze głównym Twojego PrestaShop, w związku z czym zmieniony adres URL również zostanie tam zaktualizowany.

  Aby usunąć przyjazny adres URL i opcje SEO strony, w tabeli zawierającej listę stron kliknij strzałkę obok przycisku Edytuj iz menu rozwijanego, które się pojawi, wybierz Usuń (w PrestaShop 1.5 przycisk jest ikoną kosza ):

  5 przycisk jest ikoną kosza ):

  Pamiętaj, że jeśli usuniesz element z tej listy, nie spowoduje to usunięcia rzeczywistej strony. Po prostu usunie przyjazny adres URL tej strony i innych powiązanych z nią opcji SEO. Strona nie będzie dostępna w interfejsie z przyjaznym adresem URL; będzie dostępny z oryginalnym adresem URL (w przeciwieństwie do przepisanego przyjaznego adresu URL). Na przykład przyjazny adres URL, z którym można uzyskać dostęp do formularza Skontaktuj się z nami w witrynie, to twojadomena.com/contact-us . Jeśli klikniesz przycisk Usuń dla strony kontaktu w tabeli w menu Preferencje > podmenu SEO i adresy URL w panelu administracyjnym, na froncie formularz Skontaktuj się z nami nie będzie już dostępny z adresem URL twojadomena.com/kontakt -us . Zamiast tego jego adres URL będzie oryginalny, czyli twojadomena.com/index.php?controller=contact .

  Zauważ, że jeśli usuniesz stronę z listy, jak wyjaśniono powyżej, należy odświeżyć opcję Przyjazny adres URL , która znajduje się na tej samej stronie. Po prostu kliknij przycisk Zapisz dla panelu Skonfiguruj adresy URL .

  Jeśli usunąłeś stronę z listy i chcesz dodać do niej przyjazny adres URL i skonfigurować jej opcje SEO, lub jeśli chcesz dodać jedną ze stron, które nie są skonfigurowane (są niektóre, które nie są wstępnie skonfigurowane), kliknij przycisk Dodaj nową stronę nad tabelą:

  Jeśli usunąłeś stronę z listy i chcesz dodać do niej przyjazny adres URL i skonfigurować jej opcje SEO, lub jeśli chcesz dodać jedną ze stron, które nie są skonfigurowane (są niektóre, które nie są wstępnie skonfigurowane), kliknij przycisk Dodaj nową stronę nad tabelą:

  Na otwartej stronie możesz skonfigurować jej ustawienia. Są takie same jak podczas edycji strony. Sprawdziliśmy je już.

  Opcje przyjaznego adresu URL, akcentowanego adresu URL i kanonicznego adresu URL

  Aby włączyć / wyłączyć przyjazne adresy URL dla całego sklepu, a także skonfigurować kilka innych ogólnych opcji URL, przejdź do menu Preferencje > podmenu SEO i adresy URL , na stronie, która się otworzy, przewiń w dół do panelu oznaczonego Skonfiguruj adresy URL ( jest tuż pod tabelą zawierającą strony):

  Aby włączyć / wyłączyć przyjazne adresy URL dla całego sklepu, a także skonfigurować kilka innych ogólnych opcji URL, przejdź do menu Preferencje > podmenu SEO i adresy URL , na stronie, która się otworzy, przewiń w dół do panelu oznaczonego Skonfiguruj adresy URL ( jest tuż pod tabelą zawierającą strony):

  Dostępne opcje to:

  Jeśli dokonasz zmian, nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz .

  Główny adres URL sklepu i opcje ścieżki

  Po przejściu do menu Preferencje > podmenu SEO i URL znajduje się panel z opcjami dla domeny twojego sklepu i ścieżką do folderu na koncie hostingowym, w którym zainstalowany jest PrestaShop. Panel ma etykietę Ustaw adres URL sklepu :

  Panel ma etykietę Ustaw adres URL sklepu :

  Opcje w tym panelu to:

  Nie powinieneś dokonywać żadnych zmian w tych trzech opcjach, chyba że wiesz dokładnie, co robisz. W przeciwnym razie możesz złamać sklep.

  Opcje te są używane głównie podczas przesyłania PrestaShop i zamierzasz użyć nowej nazwy domeny i / lub ścieżka przeniesionego PrestaShop jest inna. Więcej informacji na temat tego samouczka można znaleźć na stronie jak przenieść PrestaShop aw szczególności w sekcji zmiana nazwy domeny . Tam również dowiesz się, jak ustawić nazwę domeny swojego sklepu bezpośrednio w bazie danych.

  Schemat adresów URL

  Po przejściu do menu Preferencje > podmenu SEO i adresy URL na stronie, która się otwiera, znajduje się panel o nazwie Schemat adresów URL . Pamiętaj, że będzie dostępna tylko wtedy, gdy włączona jest opcja Przyjazny URL na tej samej stronie.

  Zawiera listę wzorów, z którymi tworzone są przyjazne adresy URL. Istnieje osobny wzór dla stron kategorii, stron produktów, stron CMS itp.

  Jak wyjaśniono w instrukcjach powyżej tabeli z wzorami, każdy wzór składa się ze słów kluczowych, które w rzeczywistym adresie URL są zastępowane odpowiednimi wartościami dla danego elementu. Należy zauważyć, że w większości przypadków słowa kluczowe we wzorach są ujęte w nawiasy klamrowe, zwłaszcza jeśli istnieją symbole, takie jak myślniki i podkreślenia, które mają być wyświetlane w adresie URL między słowami kluczowymi.

  Weźmy za przykład wzór stron kategorii. To {id} - {przepisać}. W wzorcu id oznacza rzeczywisty numer identyfikacyjny kategorii, a przepisanie oznacza przyjazny adres URL (określony w opcji Przyjazny URL określonej kategorii). W interfejsie spowoduje to powstanie adresów URL, takich jak 2-clothers , 3-komputery , 4 telefony komórkowe itp. Należy pamiętać, że jest to tylko część adresu URL, która odpowiada kategorii; jest to część dodana do głównego adresu URL w celu utworzenia pełnego adresu URL (np. komputery twojadomena.com/3- ).

  Dla każdej trasy / wzoru istnieje kilka słów kluczowych, których można użyć. Niektóre słowa kluczowe nie mogą być używane z określonymi trasami. Te, które można wykorzystać, są wymienione w polu tekstowym trasy. Niektóre słowa kluczowe są wymagane i muszą być użyte we wzorze. Pod polem tekstowym są oznaczone gwiazdką (*). W większości przypadków wymagane jest słowo kluczowe id .

  Jeśli chcesz, możesz również dodawać litery lub symbole jako prefiks lub sufiks słowa kluczowego. Musisz oddzielić je od słowa kluczowego dwukropkiem. Jeśli istnieje prefiks lub sufiks, jest on dodawany tak, jak do każdego adresu URL, który korzysta z tego wzorca. Jako przykład użyjmy ponownie trasy do stron kategorii. Domyślnym jest {id} - {przepisać}. Jeśli zrobimy to {id} - {category-: rewrite: _catalog}, to przykładowe adresy URL, których użyliśmy powyżej, będą wyglądały jak twoja_domena.com/2-kategoria-katalog_katalogu , twoja_domena.com/3-kategoria-katalog_katalogu itp

  Jeśli dokonasz zmian, nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz . Upewnij się, że sprawdzasz, jak zmiany działają na interfejsie, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

  Wygeneruj plik robota

  Na dole strony, która otwiera się po przejściu do menu Preferencje > podmenu SEO i adresy URL, znajduje się panel Generuj plik robotów :

  Na dole strony, która otwiera się po przejściu do menu Preferencje > podmenu SEO i adresy URL, znajduje się panel Generuj plik robotów :

  Z tego panelu możesz wygenerować plik robots.txt . Po prostu kliknij przycisk Generuj plik robots.txt .

  Plik robots.txt służy do przekazywania wskazówek robotom sieciowym (znanym również jako boty, pająki internetowe itp.) Na temat zawartości witryny, która powinna lub nie powinna być indeksowana. Takie roboty indeksujące są używane przez wyszukiwarki do indeksowania treści internetowych, ale są też inne boty, które mogą zostać wykorzystane do kradzieży treści, znalezienia adresów e-mail itp.

  Wygenerowany plik ma pewne domyślne dyrektywy, które mają dawać wskazówki botom co do treści na twojej stronie, które nie powinny być indeksowane (np. Adresy, hasła, katalogi, moduły , maile itp.). Pamiętaj, że boty spamowe niekoniecznie przestrzegają tych dyrektyw.

  Wygenerowany plik robots.txt jest umieszczany w głównym folderze PrestaShop na twoim Hosting PrestaShop konto. Jeśli istnieje już taki plik, zostanie on zastąpiony.

  Php?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»