Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Innowacyjne metody promowania książek dla dzieci do czytelnika »GBU„ AIMTS ”LC

  Jak przyciągnąć dzieci i młodzież do czytania Jak przyciągnąć dzieci i młodzież do czytania? Jak sprawić, by czytanie było potrzebne wszystkim? Pytania te stały się przedmiotem dyskusji uczestników warsztatów „Innowacyjne metody promocji książek dla dzieci dla czytelnika” , które odbyły się 26 stycznia 2017 r. W oparciu o Państwową Instytucję Edukacyjną Medyczną Instytucję Edukacyjną „Liceum nr 1 - Liceum” LC.

  Uczestnicy seminarium zostali ciepło powitani przez zastępcę dyrektora do spraw edukacyjnych państwowej instytucji edukacyjnej „Liceum nr 1 - Liceum” LPR Ludmiły Szpilowej, która przeprowadziła wycieczkę po muzeum szkolnym i opowiedziała o historii szkoły, która jest jedną z najstarszych szkół w mieście Antracyt.

  Z informacją „Innowacyjne metody promowania książek dla dzieci dla czytelnika” mówił metodolog państwowej instytucji budżetowej „Centrum Informacji i Metodologii Antracytu” LC Ałtajskiej Republiki Alla Shchibrya Powiedziała, że ​​w warunkach globalizacji informacji osłabienie zainteresowania czytaniem jest trendem globalnym, a problem ten staje się coraz bardziej dotkliwy. Nie tylko wyobcowanie młodych ludzi z książki, upadek powszechnej kultury książki, ale także utrata narodowych tradycji czytania książek. Wzrost liczby „nie-czytelników”, utrata zainteresowania czytaniem i czytaniem w różnych grupach wiekowych i społecznych wymaga szczególnej uwagi.

  Szczególna rola w promowaniu i rozwoju czytania dzieci należy dziś do biblioteki szkolnej, która powinna przyczynić się do budowy i wdrożenia nowej strategii edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój wiedzy i umiejętności niezbędnych dzieciom w wieku dorosłym.

  Istnieje wiele metod i technik pracy, aby przyciągnąć dzieci i młodzież do książki, ale współczesne życie każe nam szukać nowych sposobów na przyciągnięcie dzieci do czytania.

  Alla Shchibrya przedstawiła bibliotekarzom nowe innowacyjne metody i formy pracy nad formowaniem i rozwojem młodzieży zainteresowanej czytaniem, w tym:

  akcje: flashmob, bibliokvest, bookcrossing, zmierzch biblioteki, libmob, „Zawieszona książka” itp.

  imprezy masowe: czytelnik korzyści, bibliocafe (lub kawiarnia książkowa), maraton biblio, biblioperofomance, bulwar biblioteczny, huśtawki dyskusyjne, obserwacja poezji, bitwa poetycka itp.

  formy wizualne i informacyjne: ekran przeczytanych książek, filoordów lub węgierskiej krzyżówki, kryptogram, zwiastun książki, kołdra biblioteczna itp.

  Organizowanie i prowadzenie różnych imprez przy użyciu środków technicznych, takich jak: mosty kosmiczne, wirtualne konferencje, okrągłe stoły, literackie salony z elektronicznymi prezentacjami, projekty biblioteczne - wszystko to przyczynia się do kształtowania wizerunku biblioteki jako nowoczesnego centrum kulturalnego i informacyjnego. Prezentacja została potwierdzona prezentacją, której towarzyszyły szczegółowe komentarze krok po kroku, które miały duże znaczenie praktyczne.

  W kwestii „Interaktywne formy biblioteki wspierającej czytanie” wystąpiła bibliotekarz państwowej instytucji edukacyjnej „Szkoła średnia nr 1 w Liceum Antracytowym” LNR Elena Lebedeva . Zachowując tradycje, nieustannie poszukuje nowych form pracy z dziećmi z jednym celem: zorganizować czytanie dzieci, tworząc potrzebę czytania i smaku czytelnika. Jej występowi towarzyszył film oparty na materiale z doświadczenia zawodowego. Ponadto Elena Lebedeva powiedziała, że ​​najbardziej obiecującym kanałem promocji w tej chwili jest Internet, a najpopularniejszą formą jest format wideo. Buktrailer w takich warunkach staje się doskonałym narzędziem do promowania kreatywności. Zwiastun książki to pomost między książką a jej potencjalnym czytelnikiem.

  Jak zauroczyć widza w dwie minuty? Jak stworzyć dobrą książkę reklamową? A co powinien zrobić booktrailer, aby uzyskać tysiące wyświetleń? Odpowiedzią na wiele pytań było obejrzenie zwiastunów szkolnych bibliotekarzy „Book Trailer - najlepsza reklama książki”.

  Jednym z aktywnych sposobów, w jaki użytkownicy mogą nauczyć się, jak pracować z zasobami informacyjnymi, jest prowadzenie gry zespołowej (inne nazwy to „walker”, „biblioprobe”). Larisa Melnik , bibliotekarz antracytowych szkół średnich I-III etapy nr 3, LC powiedziała uczestnikom seminarium o technologii biblikvests w rozwoju działań informacyjnych dzieci i młodzieży . Powiedziała, że ​​zadania mogą być poświęcone różnym tematom. Ostatnio większość bibliotek zaczęła prowadzić wycieczki po bibliotece w formie orientacji na zadania („Noc biblioteki”, „Bibliocamera”). W ramach gry uczestnicy rozwiązują problemy logiczne, szukają niezbędnych informacji, uczą się pracować z zasobami informacyjnymi, znajdują przydatne informacje i stosują je. Gra Quest uczy korzystania z biblioteki, wprowadza lokalizację działów, umieszcza w niej referencyjny aparat bibliograficzny. Quest przyczynia się do rozwoju osobistych cech użytkowników, takich jak uwaga, pamięć, szybkość i logika myślenia. Gra promuje rozwój umiejętności pracy zespołowej u dzieci i młodzieży. Pod koniec przemówienia Larisa Melnik zaprosiła bibliotekarzy, aby spróbowali swoich sił i odpowiedzieli na pytania bibliokvestu na temat kreatywności

  A.S. Puszkin.

  Wystawy są wizytówką biblioteki, a ich projekt wykorzystuje technologie biblioteczne, muzealne i reklamowe. Biorąc pod uwagę rosnące potrzeby i coraz bardziej zróżnicowane zainteresowania czytelników, bibliotekarze dążą do tego, aby wystawy były bardziej interesujące i atrakcyjne. Irina Bogdanova, bibliotekarz Państwowej Instytucji Edukacyjnej „Specjalistyczna Szkoła Antracytowa nr 5” LPR, przedstawiła uczestnikom seminarium nietradycyjne formy wystaw książek . Opowiedziała o nowych podejściach do modelowania działań wystawowych, które nie tylko przyciągają uwagę, ale także intensyfikują aktywność poznawczą czytelników, przyczyniają się do wzrostu poziomu percepcji, powodując przypływ emocji.

  Wystawa „Książka hilar ducks” zainteresowała wielu bibliotekarzy, ponieważ jej istotą jest to, że czytelnicy są zaproszeni do losowego wyboru książki, bez znajomości jej nazwy, nazwiska autora lub gatunku. Czytelnicy są zapraszani na kolorowo dekorowaną wystawę, na półkach, na których umieszczone są książki zawinięte w papier, a jedyną wskazówką do wyboru są naklejki na opakowaniu, wskazujące na cel literatury wieku.

  Natalia Yakimenko , szef bibliotek bibliotek szkolnych, zasugerowała, aby bibliotekarze wzięli udział w studium socjologicznym Tradycje i innowacje w bibliotekach: plusy i minusy . Celem tego badania jest zbadanie osobistej gotowości bibliotekarzy do wprowadzania nowych rzeczy w ich pracy. Wyniki tego badania zostaną ogłoszone na spotkaniu Ministerstwa Obrony Biblioteki.

  Podsumowując seminarium, metodolog Alla Shchibrya zauważyła, że ​​bibliotekarze ogólnych organizacji edukacyjnych miasta nieustannie poszukują nowych form i metod pracy w celu popularyzacji książek i czytania z czytelnikami w każdym wieku. W swojej pracy wykorzystują technologie multimedialne, projektowanie stron internetowych, Internet. Możesz mówić o odrodzeniu pracy masowej w nowej perspektywie, świeżym, innowacyjnym strumieniu w tej pracy, ale w połączeniu z tradycjami, które zostały już udowodnione przez czas.

  Na obecnym etapie główną misją bibliotekarza szkolnego jest uczenie dziecka samodzielnej pracy z książką, aby mógł samodzielnie zdobywać wiedzę z książki i prowadzić badania. To od ławki szkolnej dziecko musi znieść myśl: „Biblioteka, czytanie, książka i wiedza to jedno, to podstawa przyszłości”

  Materiały warsztatowe - warsztat „Innowacyjne metody promowania książek dla dzieci dla czytelnika”

  Jak przyciągnąć dzieci i młodzież do czytania?
  Jak sprawić, by czytanie było potrzebne wszystkim?
  Jak zauroczyć widza w dwie minuty?
  Jak stworzyć dobrą książkę reklamową?
  A co powinien zrobić booktrailer, aby uzyskać tysiące wyświetleń?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»