Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Instalowanie Windows XP na Asusie, Emachines, Lenovo i innych laptopach

  1. Optymalizacja i przyspieszenie komputera. Zainstaluj system Windows Funkcje instalacji systemu Windows XP na laptopach Asus itp.
  2. Rys.1. Ekran początkowej konfiguracji BIOS - sekcja główna
  3. Rys.2. Okno wstępnej konfiguracji systemu BIOS - sekcja rozruchowa (Boot)
  4. Rys.3. Asus K50IJ laptop BIOS setup
  5. Rys.4. Wybór trybu IDE - SATA
  6. Rys.5. Wybór uruchamiania systemu Windows z napędu DVD
  7. Rys.6. Menu BIOS netbooka Lenovo S10-2
  8. Rys.7. Ustawianie trybu zgodności netbooka systemu operacyjnego Lenovo S10-2

  Optymalizacja i przyspieszenie komputera.
  Zainstaluj system Windows

  Funkcje instalacji systemu Windows XP na laptopach Asus itp.

  W poprzedni artykuł Proces zastępowania systemu operacyjnego (OS) Vista systemem Windows XP dla notebooków Emachines został szczegółowo przeanalizowany . Przypomnę, że instalacja systemu Windows XP z płyty CD / DVD rozpoczyna się zmianą parametrów uruchamiania komputera, określoną przez BIOS . Ze względu na różnice w oprogramowaniu BIOS-u niemożliwe jest dokładne określenie procedury dla konkretnego modelu laptopa, ale w każdym przypadku należy ustawić komputer, aby uruchamiał się z napędu CD-ROM i zmieniał parametr SATA-IDE . Pierwszy zazwyczaj nie powoduje problemów, ale aby znaleźć element w menu, w którym określona jest wymiana SATA - IDE jest nieco bardziej skomplikowane.

  Jak wiesz, dzięki BIOSowi komputer uruchamia się w dwóch etapach: najpierw ładowany jest BIOS , z uwzględnieniem konkretnego komputera, a następnie ładowany jest system operacyjny. W rezultacie natychmiast po załadowaniu BIOS - u możemy odczytywać-zapisywać z dysku twardego, używać klawiatury, napędu dyskowego i niektórych innych urządzeń niezbędnych do uruchomienia systemu operacyjnego. .

  Aby wejść do menu BIOS , natychmiast po włączeniu komputera naciśnij klawisz F2 (w niektórych modelach Usuń ). W tym samym czasie komputer zatrzymuje się, a na niebieskim ekranie pojawia się menu, którego liczba i skład są zależne od programisty i numeru wersji systemu BIOS . Teraz możesz wprowadzić zmiany w warunkach ładowania. Rozważ kilka przykładów.

  1. W laptopie Emachines E-510 , w wyświetlonym oknie ustawień BIOS , przejdź do zakładki Main (rys. 1) i użyj przycisków forward / back, up / down i Enter , aby ustawić parametr Sata Mode dla dysku twardego: [IDE Mode ].


  Rys.1. Ekran początkowej konfiguracji BIOS - sekcja główna

  Następnie przejdź do zakładki Boot i użyj klawiszy F5 / F6, aby przesunąć element startowy z napędu DVD (rys. 2).


  Rys.2. Okno wstępnej konfiguracji systemu BIOS - sekcja rozruchowa (Boot)

  Następnie włóż dysk instalacyjny systemu Windows XP do napędu i wyjdź z menu konfiguracji systemu BIOS , naciskając klawisz F10 - Enter .

  2. W przypadku laptopa Asus (model K50JL) w menu BIOS przejdź do zakładki Zaawansowane , jak pokazano na rysunku 3:


  Rys.3. Asus K50IJ laptop BIOS setup

  Wybierz Konfiguracja IDE , naciśnij Enter i ustaw zgodny tryb kompatybilny dla trybu działania SATA - Rys.4:


  Rys.4. Wybór trybu IDE - SATA

  Następnie przechodzimy do zakładki wyboru urządzenia rozruchowego Boot i przypisujemy rozruch systemu operacyjnego z napędu DVD, jeśli oczywiście zamierzasz z niego zainstalować Windows XP - rys.5.


  Rys.5. Wybór uruchamiania systemu Windows z napędu DVD

  Wyjdź z menu BIOS , naciskając klawisz F10 , i kontynuuj instalację systemu Windows XP z dysku CD, jak opisano wcześniej dla laptopa Maszyny elektryczne .

  3. W przypadku netbooka Lenovo S10-2 , po otwarciu menu BIOS , przejdź do zakładki Konfiguracja i użyj klawiszy w górę / w dół, aby wybrać element SATA Controller Mode - rys.6:


  Rys.6. Menu BIOS netbooka Lenovo S10-2

  Naciśnij klawisz Enter i ustaw tryb zgodności zgodny - rys.7:


  Rys.7. Ustawianie trybu zgodności netbooka systemu operacyjnego Lenovo S10-2

  Następnie definiujemy urządzenie rozruchowe na karcie BOOT , podobnie jak w poprzednich laptopach. Ponieważ netbook Lenovo S10-2 nie ma napędu DVD, można go uruchomić z zewnętrznego dysku lub z napędu flash USB. Funkcje instalacji systemu Windows z dysku flash, rozważ artykuł „Instalowanie systemu Windows z dysku flash” .

  Opisane przykłady pokazują zasadę podejścia do zmian, które należy wprowadzić w BIOS - ie w celu instalacji na laptopach z systemem Windows XP . Możesz łatwo dokonać niezbędnych zmian w menu innych wersji BIOS - u . Najważniejsze jest znalezienie elementu wyboru SATA - IDE i ustawienie kompatybilnego trybu zgodności lub po prostu wybranie IDE, a następnie zdefiniowanie urządzenia rozruchowego w sekcji BOOT .

  Najważniejsze jest znalezienie elementu wyboru SATA - IDE i ustawienie kompatybilnego trybu zgodności lub po prostu wybranie IDE, a następnie zdefiniowanie urządzenia rozruchowego w sekcji BOOT


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»