Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Jak promować centrum medyczne

  1. Jak przyciągnąć pacjentów lub Brak odwiedzających - wynik złej reklamy
  2. Brak USP
  3. Ograniczona lista usług
  4. Zła lokalizacja
  5. Brak witryny
  6. Nie ruszaj się przez sieci społecznościowe
  7. Wskaźniki wyników biznesowych
  8. Praca administratora
  9. 1. Współczynnik zapisu
  10. 2. Wskaźnik frekwencji
  11. Praca personelu medycznego
  12. 1. Współczynnik zajętości specjalisty czasu
  13. 2. Liczba klientów, którzy otrzymali rekomendację
  14. 3. Dochody za okres sprawozdawczy
  15. 4. Stosunek pacjentów przyjmujących leczenie
  16. Co dalej z uzyskanymi wskaźnikami?
  17. Trendy w promocji biznesu medycznego w 2017 roku
  18. Jak promować klinikę: marketing partyzancki
  19. Drukowanie wizytówek
  20. Naciskaj na ból klientów
  21. Barter
  22. Sponsoring
  23. Szkolenie
  24. Przypomnij sobie
  25. Cechy rozwoju medycyny komercyjnej w Moskwie i regionie
  26. Reforma służby zdrowia, system CHI, regiony i Moskwa
  27. Porady kliniki milionera
  28. Alternatywa dla projektu od podstaw - zakup gotowego biznesu medycznego
  29. „Pierwszy Broker” pomoże kupić rentowne centrum medyczne
  30. Jak promować centrum medyczne: wideo

  05.05.2017

  Konkurencja w dziedzinie płatnej medycyny wzrosła na przestrzeni lat. 3-5 lat temu prywatna klinika w mieście mogła być jedyną i promowana drogą ustną. Dziś nie wystarczy otworzyć centrum medyczne - ważne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić. W tym artykule omówimy główne metody promocji i błędy popełniane przez przedsiębiorców na początku.

  W tym artykule omówimy główne metody promocji i błędy popełniane przez przedsiębiorców na początku

  Konkurencja w dziedzinie płatnej medycyny wzrosła na przestrzeni lat.

  Jak przyciągnąć pacjentów lub
  Brak odwiedzających - wynik złej reklamy

  Problemy biznesowe, jeśli nie zwracają uwagi, doprowadzą do odpływu klientów, a nawet do zamknięcia organizacji. Wymieniamy główne strefy ryzyka, z którymi prędzej czy później przedsiębiorcy rozpoczynają działalność.

  Brak USP

  Klienci nigdy nie będą wiedzieć, że jesteś lepszy od konkurencji, jeśli o tym nie mówisz. Wzorzyste znaki projektowe, młodzi lekarze tylko z uniwersytetów, logo, którego nie można odróżnić od setek takich samych. Wszystko to nie zwiększa konkurencyjności instytucji i nie przynosi zysku.

  Ograniczona lista usług

  Nie możesz zbudować udanego biznesu na jednym ultradźwięku lub implantach dentystycznych. Klienci przychodzą do centrum w nadziei na konsultację, poddanie się badaniu, przyjęcie zaleceń terapeutycznych i tutaj mogą przejść kurs terapeutyczny. Daj im taką możliwość. Nie rozdawaj konkurentom potencjalnych zysków.

  Zła lokalizacja

  Tereny przemysłowe z dala od budynków mieszkalnych - nie najlepsze miejsce dla kliniki. Nie zdziw się, jeśli przepływ odwiedzających nie wzrośnie. Skup się na centrum. Tutaj przyjdziesz nie tylko miejscowi, ale także specjaliści pracujący w okolicy.

  Brak witryny

  Gdzie klienci szukają informacji o usługach medycznych? To prawda - w Internecie. Tak więc, dopóki cała rzecz nie zostanie zniszczona, pilnie zarządzaj utworzeniem witryny firmy profilu. Z listą usług, zdjęciami specjalistów, artykułami pokrewnymi itp.

  Nie ruszaj się przez sieci społecznościowe

  O tym podwodnym kamieniu mówi firma „Ashmanov i partnerzy”. Kliniki, które osiągnęły sukces w biznesie, aktywnie wykorzystują sieci społecznościowe do promocji. Jednak wielu popełnia błędy, w tym:

  • nieprawidłowość delegowania;
  • brak informacji zwrotnej i reakcji na komentarze;
  • niejednoznaczność i nie oryginalność informacji;
  • umieszczanie postów w jednej sieci społecznościowej.

  Promowanie centrum medycznego w Internecie jest dość łatwe, jeśli planujesz kampanię reklamową. Głównym celem promocji jest zwiększenie lojalności wobec marki i generowanie popytu na usługi. Aby to zrobić, zorganizuj dyskusje w społeczności i zaplanuj treść, której 70% powinno mieć reputację, a pozostałe 30 - informacyjne.

  Wskaźniki wyników biznesowych

  Skąd wiesz, czy twoja przychodnia lekarska musi być wirowana? Wystarczy sprawdzić poziom dochodów instytucji. Jeśli pomimo podejmowanych wysiłków nie rośnie, oznacza to, że wybrana kampania marketingowa ma wady. Co dokładnie pozwoli poznać audyt wewnętrzny. Analiza porównuje wydajność administratorów i personelu medycznego ze wskaźnikami efektywności.

  Praca administratora

  Właściwe zorganizowanie pracy pracowników rejestru jest trudnym zadaniem. Świadczy o tym szef grupy konsultingowej „Sklep internetowy” Aleksander Chodakow. Wydajesz pieniądze na reklamę, dajesz znaczny procent wysoko wykwalifikowanych lekarzy, a klienci odchodzą. Jeśli tak, sprawdź działanie call center za pomocą dwóch czynników.

  Jeśli tak, sprawdź działanie call center za pomocą dwóch czynników

  Właściwe zorganizowanie pracy pracowników rejestru jest trudnym zadaniem.

  1. Współczynnik zapisu

  Jest to stosunek pacjentów, którzy są początkowo zarejestrowani w biurze medycznym do liczby połączeń przychodzących do rejestru. Im więcej osób zadzwoni do kliniki, umówi się na spotkanie, tym lepiej. Uznaje się, że kliniki są promowane (weterynaryjne, dentystyczne, multidyscyplinarne), gdzie wskaźnik ten jest mierzony jako 0,9. Należy wziąć pod uwagę nie tylko pacjentów, którzy, gdy dzwonią, wyrażają chęć wizyty u lekarza, ale także tych, którzy określają czas przyjmowania okulistów, dentystów i ginekologów, a także ceny.

  2. Wskaźnik frekwencji

  Indeks ten jest mierzony jako stosunek liczby klientów, którzy przyszli do recepcji, do tych, którzy pierwotnie zapisali się do tego konta. Za wysoki uważa się 0,9–0,95.

  Jeśli określone indeksy są poniżej normy, administratorzy wykonują słabą pracę. Jak prowadzić biznes medyczny w tej sytuacji? A. Khodakov podaje 5 zaleceń:

  1. Nie podejmuj pracy przypadkowych osób, które pochodziły z recenzji znajomych;
  2. nie bierz tych, którzy nie są zmotywowani, do zwiększenia poziomu płatności;
  3. Nie należy przenosić do pracy administracyjnej lekarzy;
  4. wymienić jasne obowiązki w umowie / porozumieniu;
  5. kontrolować, jak pracują pracownicy call center.

  Praca personelu medycznego

  Jak prowadzić rejestr wyników lekarzy? Aby to zrobić, weź pod uwagę cztery czynniki w analizie.

  Aby to zrobić, weź pod uwagę cztery czynniki w analizie

  Istnieją 4 czynniki odzwierciedlające skuteczność pracy lekarzy.

  1. Współczynnik zajętości specjalisty czasu

  Wskaźnik ten jest obliczany jako stosunek pacjentów zarejestrowanych do lekarza do liczby klientów, którą specjalista może przyjmować dziennie. W udanych klinikach obłożenie wynosi 1,0 (100%). Jeśli jest mniejszy, albo sam lekarz nie jest wystarczająco profesjonalny, albo administratorzy tęsknią za aplikacją.

  2. Liczba klientów, którzy otrzymali rekomendację

  Jeśli ta liczba jest połączona z wysokimi dochodami, lekarz uważa się za udanego. Jeśli pójdą do specjalisty zgodnie z zaleceniami, a wynik finansowy jego działalności pozostanie niski, oznacza to, że lekarz nie pracuje w celu promowania usług centrum medycznego.

  3. Dochody za okres sprawozdawczy

  Podobnie z tym wskaźnikiem. Jeśli lekarz przynosi dobre dochody klinice, ale klienci nie zwracają się do niego z zaleceniem, oznacza to, że nakłada na pacjentów kosztowne schematy leczenia, a tym samym psuje reputację instytucji.

  4. Stosunek pacjentów przyjmujących leczenie

  W technologii pomiar wydajności jest również ważnym wskaźnikiem pacjentów otrzymujących leczenie. Oznacza to, że ci, którzy przybyli na konsultacje i ostatecznie zgodzili się na proponowany kurs procedur diagnostycznych i terapeutycznych. Indeks może się wahać od 0,2 do 0,86. Jednocześnie uważa się, że lekarz jest bardziej skuteczny w swojej pracy, której leczenie wybrało większą liczbę pacjentów.

  Co dalej z uzyskanymi wskaźnikami?

  Jeśli uzyskane dane znacznie różnią się od oczekiwanych, należy skoncentrować się na poprawieniu błędów administracyjnych. Wyjaśnienie specyfiki pracy konsultantów i lekarzy, a także specjalistyczne szkolenie - dwie techniki, które poprawią wynik.

  Trendy w promocji biznesu medycznego w 2017 roku

  W 2017 r. Następujące trendy są zauważalne w promowaniu biznesu medycznego.

  • Promocja SEO strony kliniki;
  • SMM-technologia i zapisy rekordów „VKontakte”, „Odnoklassniki”, „Facebook”;
  • SERM, inaczej marketing reputacyjny;
  • redukcja kosztów reklamy kontekstowej w Yandex.Direct i Google Analytics;
  • szkolenie administratorów kliniki w przetwarzaniu aplikacji;
  • zadzwoń do delegacji do call center.

  Jak promować klinikę: marketing partyzancki

  Viktoria Shmatkova , szefowa studia D - ZERTS , opowiada, jak promować klinikę przy użyciu technik marketingu partyzanckiego .

  Victoria zaleca rozpoczęcie promocji 2-3 miesiące przed otwarciem. Klienci, którzy przyszli na prezentację, będą mogli zapoznać się z usługami wyspecjalizowanego centrum medycznego na stronie i przeczytać informacje o lekarzach w sieciach społecznościowych. Ponadto, oprócz reklam w Internecie (płatne artykuły na temat powiązanych zasobów i CEO), aktywnie korzystaj z tanich technik. Jak więc uwolnić firmę medyczną z ograniczonym budżetem.

  Drukowanie wizytówek

  Nie zapisuj na wizytówkach. Specyfiką każdego przedsiębiorstwa jest to, że klienci są bardziej skłonni wierzyć znajomym, bez względu na to, jaki mają status w firmie. Pozwól, aby Twoje wizytówki były nie tylko u głównego lekarza, ale także u zwykłych pracowników, w tym personelu medycznego, a nawet sprzątaczy. To świetny początek, aby zacząć od ust.

  Naciskaj na ból klientów

  Pamiętaj o tych lękach, które nawiedzają pacjentów. W sektorze stomatologicznym jest to strach przed bólem, w pediatrii, strach przed brakiem obowiązkowych szczepień itp. Przekonaj klientów za pomocą materiałów do prezentacji, z którymi poradziłeś sobie z głównym problemem, aw tym jesteś lepszy niż konkurenci.

  Barter

  Jak inaczej zrobić udany biznes przy minimalnych kosztach? Oferuj zniżki na usługi lokalnym organizacjom w zamian za reklamę lub usługi, których potrzebujesz. Załóżmy, że przeprowadzasz badania lekarskie w firmie promującej strony internetowe, a one z kolei opracowują dla ciebie rdzeń semantyczny i optymalizują zasoby dla zapytań.

  Sponsoring

  Aktywnie uczestnicz w administracji miasta. Czy w mieście jest wieczór charytatywny? Podaruj n-tą sumę pieniędzy na prezenty, aw zamian otrzymasz reklamę w postaci informacji o tobie jako sponsorze. Czasami nawet próbowanie starszych osób na demonstracje do 9 maja jest już krokiem naprzód.

  Szkolenie

  Aktywnie uczestnicz w działaniach edukacyjnych. Możesz nagrywać programy treningowe dla kobiet w ciąży w połączeniu ze szpitalami położniczymi, prowadzić zajęcia antykoncepcyjne i żywieniowe w instytutach i szkołach oraz prowadzić specjalistyczne kursy dla początkujących.

  Przypomnij sobie

  Baza klientów to wygodne narzędzie do promowania i zwiększania przepływu klientów. Dla tych, którzy przeszli już leczenie, należy okresowo przypominać o badaniach profilaktycznych.

  Cechy rozwoju medycyny komercyjnej w Moskwie i regionie

  Według badania przeprowadzonego przez firmę audytorską EY w 2015 r. 45% klinik w Moskwie poprawiło swoje wyniki. Powody tego są:

  • reforma opieki zdrowotnej, która doprowadziła do cięć budżetowych;
  • zmniejszenie liczby dobrowolnych programów ubezpieczeń zdrowotnych, w wyniku czego pacjenci zaczęli płacić za część usług;
  • dewaluacja rubla, co doprowadziło do spadku popularności turystyki wyjazdowej.

  Jednak do tej pory w branży medycznej istnieje taki niuans, jak kierowanie do zamożnych klientów. Kategorie ludności o niskich dochodach chodzą do bezpłatnych klinik i odkładają leczenie na ostatnią chwilę.

  Reforma służby zdrowia, system CHI, regiony i Moskwa

  Dzięki reformie centra medyczne w małych miastach są aktywnie połączone z systemem CHI. Zapewniają pewien zestaw usług na polisach i otrzymują napływ klientów oraz bezpłatną reklamę. Jednak dla 48% moskiewskich klinik współpraca z państwem jest nieopłacalna.

  System OMS w stolicy i regionie został uruchomiony później niż w innych regionach. A taryfy za leczenie ustalane są znacznie poniżej rynku, co jest nieopłacalne dla przedsiębiorców. Stawki te nie obejmują wydatków nawet na deprecjację sprzętu, dlatego postępowi uczestnicy rynku próbują odejść od współpracy z państwem i zapobiec dumpingowi cen z góry.

  Porady kliniki milionera

  Właściciel kliniki chirurgii plastycznej w Moskwie, Igor Koksharov, udziela porad na temat wytwarzania tworzyw sztucznych zgodnie ze standardami europejskimi. Różnica w usługach w Szwajcarii i Rosji polega na tym, że w europejskich centrach operacje wykonywane są przez wąskich specjalistów. Ci, którzy zajmują się chirurgią plastyczną nosa, nie zajmują się lipofillingiem ani mezoterapią. W domowych klinikach chirurdzy wykonują nawet te operacje, w których nie są silni. Wyróżnienie kliniki dr Koksharova polega na zjednoczeniu zespołu specjalistów z różnych dziedzin. W tym przypadku chirurg jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta (w zależności od obszaru korekty).

  Kolejną innowacją jest wprowadzenie modelowania. Pacjent zobaczy, jak będzie wyglądać jego twarz lub figura po operacji. W innych klinikach takie programy są rzadko stosowane i pozbawione cech anatomicznych.

  Aby zmaksymalizować zyski, dr Koksharov zaleca korzystanie z możliwości Internetu, a także odbieranie sali operacyjnej w czasie bezczynności prywatnym chirurgom. Jest to korzystne dla lekarzy, którzy nie mogą mieć swojej sali operacyjnej i centrum - ponieważ przynosi dodatkowe dochody.

  Właściciele klinik stomatologicznych w Nowosybirsku małżonkowie „Blesk” Natalya i Dmitrij Worobiewowie opowiadają, jak promować projekt tego typu. Sekret sukcesu sieci centrów medycznych „Gloss” staje się trzystopniowym systemem kontroli jakości. Dane pacjenta są sprawdzane przez kierownika oddziału i lekarza naczelnego. Pacjenci widzą wynik operacji w formie raportów. Są świadomi procesu leczenia.

  Pomagają przekonać pacjentów o potrzebie terapii i obrazach 3D jamy ustnej, które pokazują próchnicę na początkowym etapie i objawy procesów zapalnych. Trójwymiarowe projekcje sprawiają, że problemy stają się oczywiste i przekonują o konieczności leczenia przy pierwszych oznakach choroby. Na radiogramach nie widzę tych informacji.

  Poprawa jakości usług pozwala na stworzenie kilku klinik w kluczowych obszarach miasta. Więc pacjenci nie mogą spędzać czasu w drodze i iść do kliniki, która znajduje się bliżej domu.

  Alternatywa dla projektu od podstaw - zakup gotowego biznesu medycznego

  Jeśli sam otworzysz centrum diagnostyczne, będziesz musiał osobiście zająć się rozwiązywaniem wszystkich procesów biznesowych, uzyskiwaniem pozwoleń i przyciąganiem klientów. Nie wiesz, co robić? Kup gotowy projekt. W takim przypadku otrzymasz firmę z licencją, utworzoną przez zespół specjalistów i nazwę znaną wśród mas.

  Przy zakupie gotowego projektu istnieją subtelności, które pozwolą Ci wybrać rentowne przedsiębiorstwo. Zwróć uwagę na następujące punkty:

  • kwestia licencjonowania - ile usług jest wskazanych w licencji na działalność;
  • pokój - wymagania dotyczące pokoju do masażu i centrum wielofunkcyjnego są różne, dotyczy to zarówno przestrzeni, jak i wyposażenia, ale każde pomieszczenie musi spełniać normy sanitarne i higieniczne;
  • pracownicy - jak są dekorowani w centrum, czy pozostaną w stanie, gdy zmieni się zarządzanie;
  • rentowność - jaki jest ciężar kliniki, jak duży zysk przynosi miesięcznie, ile pieniędzy idzie na koszty stałe.

  „Pierwszy Broker” pomoże kupić rentowne centrum medyczne

  Zakup gotowego centrum medycznego wymaga znajomości wielu sztuczek. Aby nie popełnić błędu w wyborze, zalecamy skorzystanie z usług profesjonalistów. Specjaliści firmy First Broker podejmą się tego zadania. W kompetencjach agencji konsultingowej:

  • ocena ofert na sprzedaż;
  • tworzenie bazy propozycji dla Moskwy, Petersburga i regionów;
  • przeprowadzenie audytu wstępnego;
  • sprawdzanie rentowności przedsiębiorstwa i określanie wartości rynkowej.

  Otrzymasz również profesjonalną poradę, jak promować klinikę medyczną lub magazyn, jak przyciągać klientów i inwestorów. Zadanie klienta - podpisanie umowy. Pozostałe kwestie zostaną rozwiązane przez ekspertów agencji konsultingowych.

  Jak promować centrum medyczne: wideo


  Wróć do listy

  Jak prowadzić biznes medyczny w tej sytuacji?
  Co dalej z uzyskanymi wskaźnikami?
  Czy w mieście jest wieczór charytatywny?
  Nie wiesz, co robić?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»