Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Jak przyspieszyć działanie systemu Windows 7: przyspieszenie sprzętowe, podkręcanie pamięci itp. + Wideo

  1. Dlaczego spada wydajność systemu Windows 7
  2. Problemy ze sprzętem
  3. Sprawdzamy pracę karty wideo
  4. Aktualizacja sterowników karty graficznej
  5. Włącz przyspieszenie
  6. Przetaktowywanie systemu operacyjnego
  7. Odinstaluj nieużywane programy
  8. Wyłącz dodatkowe usługi Windows 7
  9. Lista usług systemowych, które można wyłączyć (tabela)
  10. Usuwanie programów, które automatycznie uruchamiają się podczas uruchamiania
  11. Ogranicz liczbę współbieżnych programów
  12. Wyłącz efekty wizualne
  13. Dźwięki systemu strojenia
  14. Optymalizuj wydajność dysku twardego
  15. Defragmentator dysku twardego
  16. Czyszczenie dysku twardego
  17. Dodawanie pamięci
  18. Skanowanie w poszukiwaniu wirusów
  19. Konfiguracja BIOS dla maksymalnej prędkości komputera
  20. Windows ReadyBoost
  21. Inne metody optymalizacji
  22. Aktualizacja systemu Windows 7
  23. Ustalanie priorytetów procesu
  24. Szybsze pobieranie poprzez podłączenie wszystkich procesorów
  25. Programy innych firm: czyszczenie pamięci RAM, usuwanie wirusów i inne
  26. Ccleaner
  27. Odszyfrowacz PC
  28. Wideo: jak podkręcić Windows 7 na laptopie

  Ustawienia komputera i systemu operacyjnego nie zawsze mają na celu najwyższą wydajność komponentów sprzętowych i programowych. Producenci i użytkownicy często poświęcają szybkość, aby zmniejszyć obciążenie procesora i pamięci RAM, oszczędzając zużycie baterii i zwiększając stabilność. Ponadto znaczna część zasobów jest rozproszona przez wygodę pracy: interfejs graficzny, autoload, usługi dodatkowe. Zastanów się, jakie działania możesz wykorzystać do przyspieszenia systemu Windows 7.

  Dlaczego spada wydajność systemu Windows 7

  Istnieje wiele powodów, dla których system Windows 7 zaczyna działać wolniej niż oczekuje użytkownik, ponieważ szybkość komputera zależy zarówno od komponentów sprzętowych, jak i programowych.

  Problemy ze sprzętem

  • Złamanie. Zużyte szyny RAM, uszkodzone sektory na dysku twardym, przegrzanie procesora z powodu niewłaściwej pasty termicznej lub zapylenia i podobne przyczyny prowadzą do zmniejszenia wydajności „żelaznej” części komputera. Głównym objawem awarii jest dramatyczna zmiana w zachowaniu komputera bez widocznego powodu zewnętrznego.
  • Niewystarczające cechy. Minimalne wymagania komputera określone przez dostawcę oprogramowania oznaczają, że aplikacja może działać, ale nie tak szybko. Słaba karta graficzna, niewystarczająca pojemność pamięci lub szybkość, powolny dysk twardy lub niska częstotliwość procesora prowadzą do „zadumania” zadań wymagających dużej ilości zasobów.

  Oprogramowanie

  • Ustawienia ekonomiczne. System skonfigurowany w celu oszczędzania energii celowo zmniejsza wydajność procesora. Aby zwiększyć szybkość pracy, wystarczy odpowiednio skonfigurować komputer.
  • Przeciążona pamięć. Nawet wystarczająca ilość pamięci fizycznej może przekształcić się w jej niedobór dzięki bezmyślnemu ładowaniu wielu aplikacji jednocześnie lub dodatkowym usługom Windows 7. Utrzymanie pamięci jest jednym z najważniejszych czynników wydajności.
  • Nieefektywny wydatek. Znaczące zasoby procesora są kierowane do użytkownika: grafika i efekty wideo, dźwięk, praca z wieloma monitorami i tak dalej. Jeśli zrezygnujesz z niektórych z nich, uwolniona pojemność może zostać wykorzystana do rozwiązania podstawowych problemów.
  • Programuj pasożyty. Złośliwe oprogramowanie lub programy szpiegujące, adware, bezużyteczne i denerwujące aplikacje, preinstalowane przez producenta, aktywnie wykorzystują zasoby komputerowe do własnych celów. Wszelkie zbędne i szkodliwe powinny być regularnie usuwane.
  • Za mało miejsca na dysku twardym. Windows 7 jest wrażliwy na obecność wolnego miejsca na dysku, więc przeciążenie dysku, jego zatykanie i fragmentacja powodują, że system przekierowuje część swojej mocy obliczeniowej na zadania dodatkowe. Opieka ROM jest niezwykle ważna dla szybkości.

  Przyspieszenie sprzętowe

  System graficzny we współczesnym komputerze stał się tak znaczący, że przydzielono mu oddzielny blok: kartę graficzną, która jest wyspecjalizowanym systemem wieloprocesorowym i pamięcią wideo, oddzieloną na poziomie fizycznym od głównej. Celem tego komponentu jest usunięcie części obciążenia z procesora podczas pracy z grafiką komputerową i odtwarzaniem wideo. Domyślnie system Windows 7 nie używa karty wideo do innych celów, ale można to naprawić. Używanie komputerowej karty wideo lub innego specjalnego sprzętu w celu zmniejszenia obciążenia procesora nazywane jest przyspieszeniem sprzętowym.

  Sprawdzamy pracę karty wideo

  Ten krok jest konieczny, jeśli karta wideo jest ostatnio zainstalowana na komputerze, ale nie ma wzrostu wydajności lub istnieją wątpliwości co do jej poprawnego działania. W każdym razie dodatkowa weryfikacja nie zaszkodzi. Windows 7 ma wbudowaną ocenę wydajności krytycznych komponentów. Logiczne jest oczekiwanie, że wydajna karta graficzna będzie miała wysoką wydajność. W takim przypadku nie powinno być problemów z przyspieszeniem sprzętowym, w przeciwnym razie konieczne będzie znalezienie i wyeliminowanie przyczyny.

  Naciśnij kombinację klawiszy Win (z zastrzeżoną ikoną Windows, zwykle znajdującą się między Ctrl i Alt) a Pause / Break (jeden z trzech kluczy serwisowych, zwykle znajdujących się obok PrintScreen). Otworzy się okno „System”, w środkowej części którego podświetlona jest numeryczna ocena wydajności systemu Windows.

  Obok oceny znajduje się aktywny napis „Indeks wydajności systemu Windows”. Jeśli indeks w bieżącej konfiguracji komputera nie zostanie obliczony, napis będzie brzmiał: „Musimy zaktualizować indeks wydajności tego komputera”. W każdym przypadku naciśnij go myszką i przejdź do następnego okna.

  Aby obliczyć złożony wskaźnik wydajności, system Windows 7 testuje każdy komponent przy zadaniach z maksymalnym obciążeniem. W rezultacie określa się pięć oddzielnych ocen, a najmniejszą według zasady „wąskiego gardła” uważa się za skonsolidowaną.

  Jeśli karta wideo nie działa poprawnie lub test nie został jeszcze przeprowadzony po instalacji, system przypisze mu najniższy możliwy szacunek - 1.0 i zgłosi potrzebę rozpoczęcia testów.

  Jeśli ocena została przeprowadzona, ale wynik nadal wynosił 1,0, najprawdopodobniej problem dotyczy oprogramowania karty graficznej. Potrzebujesz zaktualizować sterowniki.

  Aktualizacja sterowników karty graficznej

  Naciśnij przycisk „Start” iw pasku wyszukiwania wpisz „Menedżer urządzeń”.

  Naciśnij przycisk „Start” iw pasku wyszukiwania wpisz „Menedżer urządzeń”

  Wymagana linia na górze

  System Windows 7 wyświetli aktywną linię „Menedżer urządzeń”, klikając na nią zobaczymy to samo okno z listą wszystkich zainstalowanych komponentów sprzętowych.

  Jesteśmy zainteresowani „kartami wideo”. Po otwarciu odpowiedniej zakładki znajdujemy zainstalowane karty wideo, w tym te, które nas interesują. Otwórz na nim menu kontekstowe.

  Wymagana opcja jest na górze, wybierz „Aktualizuj sterowniki ...”

  Z proponowanych opcji wybierz „Automatyczne wyszukiwanie zaktualizowanych sterowników”, po czym Windows 7 będzie niezależnie wyszukiwał i instalował najnowsze aktualizacje. Druga opcja będzie przydatna, jeśli niezbędne sterowniki są wstępnie zapisane na komputerze lub są dostępne na dysku.

  Aktualizacja sterownika rozwiąże problem, jeśli zamiast karty graficznej pojawi się ikona „Standardowa karta graficzna VGA”. Oznacza to, że zainstalowano oprogramowanie, które obsługuje minimalną wydajność. Jeśli w karcie „Karty wideo” nie ma zainstalowanej karty wideo, najprawdopodobniej znajduje się ona w zakładce „Inne urządzenia”, oznaczonej jako „Niezidentyfikowane urządzenie 3D”. Aktualizacja sterownika pomoże systemowi rozpoznać urządzenie i wykorzystać jego zasoby energii.

  Włącz przyspieszenie

  Naciśnij przycisk „Start” i na pasku wyszukiwania wpisz „Ustawienia ekranu”. W wynikach wyszukiwania przejdź do zakładki o tej samej nazwie.

  W wyskakującym oknie z ustawieniami monitora znajdujemy opcję „Ustawienia zaawansowane” i przechodzimy przez nią.

  Okno właściwości monitora jest zorganizowane w postaci kilku zakładek. Idź do jednego z nich o nazwie „Diagnostyka”. W głównej części karty znajduje się tylko jeden przycisk „Zmień parametry”. Jeśli nie jest podświetlona, ​​najprawdopodobniej karta wideo nie ma wystarczającej mocy do przyspieszenia sprzętowego.

  Jeśli karta wideo ma wystarczającą wydajność i sterowniki zostały pomyślnie zaktualizowane, przycisk będzie aktywny. Naciskając go, przejdź do okna z obrazem „silnika”. Suwak należy przesunąć w skrajne prawe położenie, a następnie kliknąć „OK”. Zmiany zostaną wprowadzone po ponownym uruchomieniu komputera.

  Przyspieszenie sprzętowe z reguły nie będzie dostępne, jeśli na komputerze zainstalowana jest zintegrowana lub słaba karta graficzna.

  Przetaktowywanie systemu operacyjnego

  System operacyjny może wykazywać znacznie lepszą wydajność, jeśli oczyścisz komputer z niepotrzebnych programów i plików, i wykorzystasz dostępną moc w całości.

  Odinstaluj nieużywane programy

  Komputer zatyka się na różne sposoby. Na nowym urządzeniu producent instaluje swoje aplikacje, w tym bardzo uciążliwe. Zgodnie z umową z reklamodawcami w ten sam sposób uzyskuje się wiele wersji „próbnych”, „ograniczonych” i „ograniczonych” produktów komercyjnych, których jedynym celem jest zwrócenie uwagi użytkownika na wersję płatną. Darmowe przydatne narzędzia często niepostrzeżenie narzucają „domyślne przeglądarki” i inne nieprzyjemne dodatki. Użytkownik może rozwiązać zadanie krótkoterminowe, instalując program, którego nie będzie potrzebował przez bardzo długi czas. Stopniowo problemem staje się duża liczba niepotrzebnych programów, marnotrawstwo miejsca na dysku i dodatkowe obciążenie pamięci RAM.

  Aby pozbyć się zbędnych programów, korzystamy z własnych narzędzi systemu Windows 7. W pasku wyszukiwania wpisz „programy i komponenty”, kliknij aktywny wiersz o tej samej nazwie w wynikach.

  Główna część dużego okna, które zostanie otwarte, zawiera kompletną listę zainstalowanych aplikacji, które powinny być dokładnie zbadane, a lista powinna zostać usunięta. W takim przypadku należy przestrzegać podstawowej zasady: nie jest konieczne usuwanie nieznanych programów, dopóki nie zrozumiesz ich przeznaczenia. Ponadto, aby zminimalizować ryzyko, warto zapisywać dane użytkownika.

  Aby usunąć, wybierz program za pomocą myszy na liście. Zaraz po tym na ekranie pojawia się kilka przycisków, w tym „Usuń”. Kliknij na nią myszką.

  System prosi o potwierdzenie naszej intencji. Stale wybierz „Tak”.

  Przechodząc kolejno przez skompilowaną wcześniej listę, usuwamy dodatkowe programy w ten sam sposób. Jeśli nasze „czyszczenie” było na dużą skalę, lepiej jest ponownie uruchomić komputer, a następnie zdefragmentować dysk twardy.

  Wyłącz dodatkowe usługi Windows 7

  Windows 7 to duży i uniwersalny pakiet oprogramowania i narzędzi do różnych celów. Wiele z nich jest bezużytecznych dla komputera domowego, ale jednocześnie zajmują część pamięci i dodatkowo ładują komputer. Wyłącz niektóre z nich.

  Lista usług systemowych, które można wyłączyć (tabela)

  UsługaDlaczego możesz usunąć

  KtmRm dla rozproszonego koordynatora transakcji Usługa sieciowa nie jest potrzebna w przypadku braku sieci. Pliki offline Agent zasad IPSec Adaptacyjna regulacja jasności Przydatne do oszczędzania baterii tylko za pomocą czujnika światła. Zapora systemu Windows Może zostać usunięta, jeśli zainstalowany jest program antywirusowy. Usługa sieciowa przeglądarki komputerowej, niepotrzebna w przypadku braku sieci. Pomocnicza usługa IP Na komputerze domowym jest bezużyteczna. Logowanie pomocnicze Musi być wyłączone ze względów bezpieczeństwa. Print Manager Usługa jest potrzebna tylko w przypadku posiadania drukarki. Dostęp do urządzeń HID Usługa jest potrzebna tylko wtedy, gdy istnieją urządzenia podłączone przez porty USB. Windows Defender Możesz usunąć, jeśli zainstalowany jest program antywirusowy. Klient do śledzenia zmienionych połączeń Usługa nie jest potrzebna zwykłemu użytkownikowi. Moduły kluczy IPsec do wymiany kluczy internetowych i uwierzytelnionego protokołu IP Usługa nie wymaga zwykłego użytkownika. Moduł obsługi NetBIOS Usługa sieciowa nie jest potrzebna w przypadku braku sieci. Wykrywanie SSDP Usługa jest potrzebna tylko wtedy, gdy istnieją urządzenia podłączone przez SSDP. Lepiej jest wyłączyć ze względów bezpieczeństwa. Podstawowe usługi modułu Trusted Platform Module Usługa jest potrzebna tylko wtedy, gdy istnieją urządzenia sterujące oparte na chipach TMP lub BitLocker. Wyszukaj w systemie Windows (Wyszukiwanie w systemie Windows) Jest potrzebny tylko przy bardzo aktywnym wyszukiwaniu na komputerze. Kontrola rodzicielska (Kontrola rodzicielska) Bezużyteczna usługa. Usługa sieciowa serwera, niepotrzebna w przypadku braku sieci. Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet Usługa jest potrzebna tylko wtedy, gdy istnieją urządzenia wejściowe pisma ręcznego. Usługa pobierania obrazów systemu Windows (WIA) Usługa jest potrzebna tylko w przypadku korzystania z aparatów cyfrowych i skanerów. Usługa wsparcia Bluetooth Usługa jest potrzebna tylko wtedy, gdy urządzenia są połączone przez Bluetooth. Usługa rejestrowania błędów systemu Windows Usługa nie wymaga zwykłego użytkownika. Karta inteligentna Usługa jest potrzebna tylko wtedy, gdy istnieją urządzenia monitorujące oparte na kartach inteligentnych. Usługa zdalnego rejestru nie jest potrzebna zwykłemu użytkownikowi. Lepiej jest usunąć ze względów bezpieczeństwa. Usługa faksowania jest wymagana tylko w przypadku korzystania z komputera jako faksu.

  Naciśnij kombinację przycisków Win + R, wpisz msconfig, a następnie „OK”.

  W oknie „Konfiguracja systemu” wybierz kartę „Usługi” z listą usług systemowych.

  Dla naszego celu musisz usunąć etykietę w pobliżu nazwy usługi. Czyścimy listę.

  Pozostaje wybrać przycisk „OK”. Ponieważ zmiany zaczną obowiązywać dopiero po ponownym uruchomieniu, zamknij wszystkie aktywne okna i uruchom ponownie komputer.

  Usuwanie programów, które automatycznie uruchamiają się podczas uruchamiania

  Rzadko korzystamy z niektórych programów, ale są one stale ładowane bez naszego udziału za każdym razem, gdy system jest uruchamiany. Najprawdopodobniej znajdują się na liście startowej, więc Windows 7 ładuje je do pamięci RAM na początku swojej pracy. Antywirusy, agenty pocztowe, często używane aplikacje i powinny być pobierane automatycznie, oszczędza to czas. A większość innych programów, nie licząc systemu, usuwamy.

  Aby edytować listę startową, użyjemy znanej nam konfiguracji komputera. Kliknij Win + R, wpisz polecenie msconfig, ale tym razem przejdź do zakładki „Uruchomienie”.

  Dokładnie badamy listę programów załadowanych podczas uruchamiania systemu. Nie dotykamy tych autorów, którzy są producentami Microsoft, Intel i komputerów, a resztę szacujemy na potrzebę ich stałej obecności w pamięci. Aby usunąć program, po prostu usuń znak po lewej stronie jego nazwy. Ta procedura nie ma wpływu na samą aplikację, ale jedynie uniemożliwia uruchomienie systemu Windows 7 bez polecenia użytkownika. Zmiany zostaną wprowadzone po ponownym uruchomieniu systemu.

  Ogranicz liczbę współbieżnych programów

  Wielozadaniowość jest jedną z największych zalet systemu Windows 7. Należy jednak korzystać z tej funkcji z umiarem. Każdy uruchomiony program lub karta w przeglądarce zajmuje dodatkową pamięć RAM. Nawet „zwinięta”, ale nie zamknięta aplikacja ładuje komputer.

  Czasami system zaczyna działać znacznie szybciej po prostej akcji - zamykaniu niepotrzebnych okien i wyłączaniu już niepotrzebnych programów.

  Wyłącz efekty wizualne

  Znaczny wzrost wydajności można osiągnąć poprzez zmniejszenie wygody systemu Windows 7. Efekty wizualne i interfejs Aero mają znaczący udział w mocy procesora i karty graficznej.

  Teraz w pasku wyszukiwania wpisz „System”. Przejdź do aktywnej linii o tej samej nazwie.

  Po lewej stronie otwartego okna (już nam znanego) znajduje się wymagana linia „Dodatkowe parametry systemowe”. Idź nad tym.

  W „Właściwościach systemu” wybierz zakładkę „Zaawansowane” i kliknij górny przycisk „Parametry” związany z charakterystyką „Wydajność”.

  Małe okno „Parametry wydajności” jest również zbudowane w postaci kilku zakładek. Przejdź do „Efekty wizualne”.

  Lista efektów wizualnych zajmuje główną część zakładki. Opis jest intuicyjny, więc pozostaje tylko wybrać, które efekty odrzucić i usunąć etykietę po lewej stronie nazwy. Następnie kliknij „Zastosuj” i „OK”. Interfejs stanie się nieco bardziej ascetyczny, ale obciążenie procesora zmniejszy się.

  Innym sposobem na uwolnienie dodatkowych zasobów kosztem piękna jest porzucenie zastrzeżonego interfejsu Windows Aero Theme, zastępując jego przezroczyste okna klasycznymi z wcześniejszych wersji systemu Windows. Tym razem na pasku wyszukiwania pojawiającym się po kliknięciu przycisku „Start” wpisz „Personalizacja” i przejdź do odpowiedniej linii aktywnej.

  Wyświetlone okno umożliwia wybranie jednego z dostępnych motywów lub utworzenie własnego. Jeśli nasza decyzja o rezygnacji z Aero nie uległa zmianie, wybierz jeden z tematów zebranych w obszarze „Podstawowe (uproszczone) tematy i motywy o wysokim kontraście”. Na przykład „Classic”.

  Windows 7 natychmiast przełącza się na nowy motyw, nie wymagając nawet potwierdzenia. Interfejs jest prostszy, ale programy będą działać szybciej.

  Dźwięki systemu strojenia

  Niektóre oszczędności wydajności można uzyskać, wyłączając dźwięki systemowe, czyli różne alarmy dźwiękowe towarzyszące zdarzeniom systemowym. Aby to zrobić, ponownie wywołaj okno Uruchom, używając kombinacji Win + R, aw wierszu wejściowym wpisz polecenie mmsys.cpl, a następnie kliknij OK.

  W otwartym małym oknie „Dźwięk” przejdź do karty z niezbyt oryginalną nazwą „Dźwięki”. Został zaprojektowany, aby wybrać jeden z istniejących schematów dźwiękowych lub utworzyć nowy dla zdarzeń systemowych. Jesteśmy zainteresowani schematem, w którym wszystko dzieje się bezgłośnie, dlatego na liście rozwijanej „Schemat dźwięku” wybierz „Cichy”.

  Pozostaje kliknąć „Zastosuj” i „OK”.

  Optymalizuj wydajność dysku twardego

  Przyspiesz kopiowanie i przeniesenie plików

  Aby zminimalizować ilość przesyłanych informacji, twórcy systemu Windows 7 wprowadzili technologię „zdalnej kompresji różnicowej”. Przed wysłaniem pliku podczas kopiowania system określa różnice między wysłanymi i odebranymi obiektami, a następnie wykonuje operację. Z jednej strony oszczędza to ruch, zwłaszcza podczas kopiowania, na przykład, następujących wersji baz danych lub dokumentów. Z drugiej strony technologia spowalnia bezpośredni transfer danych.

  Jeśli użytkownik nie musi stale przesyłać znacznych ilości danych, sensownym jest zakazać Windows 7 korzystania z tej technologii, co da pewien wzrost szybkości i przyspieszy kopiowanie i przenoszenie pojedynczych plików. W tym celu, jak już wiemy, wywołujemy okno „Programy i funkcje”. W lewej części tego okna znajduje się zakładka „Włącz lub wyłącz składniki systemu Windows”, przejdź do okna o tej samej nazwie.

  Teraz na liście narzędzi systemowych musisz znaleźć wiersz „Zdalna kompresja różnicowa”.

  Odznacz pole po lewej stronie nazwy usługi, a następnie naciśnij przycisk OK.

  Defragmentator dysku twardego

  Dane na dysku twardym są umieszczane w blokach w wolnych sektorach, które często są rozproszone po całej przestrzeni dyskowej. W rezultacie podczas czytania dużych plików przejście z jednego bloku do drugiego zajmuje trochę czasu, zauważalne nawet gołym okiem. Aby ponownie zebrać pliki w jedną tablicę danych i przyspieszyć napęd, stosowana jest procedura defragmentacji dysku.

  Naciskamy przycisk ekranowy „Start”, aw wierszu wprowadzania wpisujemy „Defragmentator dysków”, a następnie przechodzimy do linii aktywnej o tej samej nazwie.

  W oknie, które zostanie otwarte, w środkowej części znajduje się lista wszystkich dysków logicznych, a także przyciski kontrolujące proces defragmentacji. Przycisk „Analizuj dysk” pozwala określić rozmiar problemu dla każdego napędu, a „Defragmentator dysków” natychmiast uruchamia procedurę.

  Im większa objętość dysku i mniej wolnego miejsca na nim, tym dłużej trwa defragmentacja. Dlatego warto go uruchamiać w wolnym czasie, na przykład w nocy lub podczas przerwy w pracy. Za pomocą przycisku „Ustaw harmonogram” możesz ustawić częstotliwość i czas zabiegu, aby nie zapomnieć o nim przez długi czas.

  Czyszczenie dysku twardego

  Szybkość systemu Windows 7 znacznie spada, jeśli na dysku twardym nie ma wystarczającej ilości miejsca. System używa dysku do przechowywania plików tymczasowych, pamięci wirtualnej, ustawień i do innych celów. Dlatego usunięcie niepotrzebnych informacji, czyszczenie kosza i utrzymanie stałej wolnej przestrzeni zalecanej przez system da dodatkowy wzrost prędkości.

  Dodawanie pamięci

  Możesz fizycznie zwiększyć możliwości sprzętu komputerowego, co zwiększy produktywność, chociaż będzie to wymagało pewnych kosztów materiałowych. Niestety producenci laptopów nie dają nabywcy swobody, jaką mają właściciele komputerów stacjonarnych. Z reguły można zwiększyć pamięć RAM i miejsce na dysku.

  Jeśli na komputerze jest zainstalowany 32-bitowy system Windows 7, optymalna ilość pamięci RAM wyniesie 3 GB. Zwiększanie ilości jest bezużyteczne: system nie będzie mógł używać dodatkowych gigabajtów. Lepiej jest ponownie zainstalować system w wersji 64-bitowej, dla której 4 GB to minimalna ilość do pełnej pracy. RAM lepiej jest zmienić w warsztacie. Oprócz objętości ważne jest, aby znać fizyczne cechy listew, w tym ich prędkość.

  Najlepsze wyniki w szybkości dysku twardego zastąpią tradycyjny „dysk twardy” na dysku SSD SSD. To rozwiązanie jest drogie, więc jako kompromis można umieścić mały dysk półprzewodnikowy dla systemu Windows 7 i przechowywać informacje o głównych użytkownikach na tradycyjnym, tańszym i obszernym urządzeniu magnetycznym.

  Skanowanie w poszukiwaniu wirusów

  Szkodliwe programy nie tylko spowalniają system, wykorzystując jego zasoby do własnych celów, ale mogą również prowadzić do utraty danych i blokowania komputera. Dlatego zdecydowanie powinieneś zainstalować dobrą ochronę antywirusową z aktualnymi bazami sygnatur.

  Konfiguracja BIOS dla maksymalnej prędkości komputera

  BIOS (podstawowy system wejścia / wyjścia) zapewnia komputer i uruchamianie programów, w tym Windows 7. Zwykły użytkownik widzi wyniki swojej pracy w krótkim okresie od włączenia do uruchomienia systemu. Doświadczony użytkownik może dostosować niektóre ustawienia BIOS-u, aby zwiększyć wydajność.

  Możesz przejść do ustawień BIOS-u, włączając zasilanie komputera i naciskając klawisze Del lub F2, gdy na ekranie pojawią się pierwsze linie tekstu. Natychmiast zapamiętaj sposób na przywrócenie wszystkich ustawień, jeśli w wyniku naszych działań komputer nie będzie mógł normalnie pracować (jest to możliwe): w ustawieniach BIOS wybierz Załaduj ustawienia domyślne i uruchom ponownie.

  Niektóre parametry BIOS, które można zmienić w celu zwiększenia wydajności:

  • Pamięć podręczna poziomu 1 procesora, pamięć podręczna poziomu 2 procesora. Odpowiedzialny za użycie pamięci podręcznej pierwszego i drugiego poziomu, ważnych parametrów dla szybkości procesora. Musi być uwzględniony.
  • Szybkość uruchamiania systemu. Parametr prędkości procesora i częstotliwości magistrali systemowej. Musi być w wysokim stanie.
  • Kontrola czasu pamięci podręcznej. Określa szybkość odczytu pamięci podręcznej drugiego poziomu. Musi być szybki (Turbo).
  • Częstotliwość DRAM. Określa prędkość pasków pamięci RAM, wskazanych przez producenta na opakowaniu. Ustaw dokładną wartość, jeśli jest znana, w przeciwnym razie Auto.
  • Długość cyklu SDRAM. Ważny parametr dla ogólnej wydajności. Zainstaluj 2 (jeśli pamięć jest wystarczająco szybka).
  • Opóźnienie RAS-to-CAS. Ważne również dla wydajności. Ustaw wartość na 2.
  • SDRAM RAS Czas ładowania wstępnego. Określa przedział czasu ładowania komórek pamięci. Zainstaluj 2.
  • Metoda optymalizacji Ustawia szybkość wymiany danych z pamięcią RAM. Jest to zwykle określane przez iterację, zaczynając od najwyższej wartości.
  • Szybki test po włączeniu zasilania (lub szybki rozruch). Umożliwia wyłączenie sprawdzania komponentów sprzętowych komputera podczas uruchamiania, aby przyspieszyć rozpoczęcie pracy. Włącz to.
  • Boot Up Floppy Seek. Odpowiedzialny za znalezienie dyskietki rozruchowej podczas uruchamiania. Bezużyteczna funkcja, więc wyłącz ją.

  Nieprawidłowe ustawienia BIOS mogą spowodować awarię komputera, w takim przypadku musisz natychmiast przywrócić ustawienia domyślne. Można to zrobić za pomocą opcji Load SETUP Defaults (w menu BIOS) lub fizycznie: wyjmij baterię z płyty systemowej na dwie minuty, a następnie umieść ją na swoim miejscu.

  Windows ReadyBoost

  Windows 7 ma specjalną technologię wykorzystywania zewnętrznej pamięci flash w celu zwiększenia wydajności systemu, która nazywa się ReadyBoost. Ma to na celu zarezerwowanie pewnej ilości wolnego miejsca na szybszym nośniku zewnętrznym, na przykład na dysku flash USB, i wykorzystanie go do przechowywania plików tymczasowych. Aby włączyć ReadyBoost, musisz włożyć dysk flash USB do portu USB, kliknij nazwę dysku flash prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu kontekstowym wybierz „Właściwości”.

  W oknie „Właściwości” przejdź do zakładki ReadyBoost, w której ustawiliśmy znacznik na „Zapewnij to urządzenie dla technologii ReadyBoost” i ustaw wielkość przydzielonego miejsca.

  Funkcja ReadyBoost nie będzie przydatna, jeśli na komputerze jest zainstalowany szybki dysk SSD.

  Inne metody optymalizacji

  Regularny restart

  Okresowe ponowne uruchamianie usuwa pamięć RAM z procesów zamrażania i śmieci, aktywuje zmiany dokonane podczas automatycznego ładowania i neutralizuje przypadkowe awarie systemu. Konieczne jest ponowne uruchomienie komputera przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej jeszcze częściej.

  Aktualizacja systemu Windows 7

  Błędy skumulowane w systemie Windows 7 można naprawić, regularnie aktualizując system. Można to zrobić za pomocą punktu odzyskiwania lub ponownej instalacji systemu Windows 7 z pakietu instalacyjnego.

  Ustalanie priorytetów procesu

  Windows 7 umożliwia zmianę priorytetu zadań, przydzielając więcej zasobów komputera do najważniejszych procesów dla użytkownika. Nie daje to ogólnego wzrostu wydajności, ale może znacznie przyspieszyć wykonywanie niektórych zadań kosztem pozostałych.

  Nazywamy „Menedżera zadań” za pomocą kombinacji Ctrl + Shift + Esc i przechodzimy do zakładki „Procesy”.

  Na liście znajdujemy pożądany proces i klikamy go prawym przyciskiem myszy. W menu kontekstowym wybierz element „Priorytet” i otwórz go.

  Przełączamy przełącznik na „High” i potwierdzamy nasz wybór. Teraz proces ten otrzyma więcej zasobów komputerowych. Jeśli w tym samym menu klikniesz element „Ustaw zgodność”, możesz ustawić liczbę procesorów zaangażowanych w obsługę tego samego procesu. Nie zawsze jest jasne, które procesy odpowiadają działającej aplikacji. Aby się tego dowiedzieć, wystarczy w „Menedżerze zadań” na karcie „Aplikacje” wybrać żądany program, aw menu kontekstowym, które otwiera się prawym przyciskiem myszy, wybrać ostatni element „Przejdź do procesu”.

  Szybsze pobieranie poprzez podłączenie wszystkich procesorów

  Ładowanie systemu można przyspieszyć, zmuszając od samego początku do korzystania ze wszystkich dostępnych procesorów. Aby to zrobić, wywołaj „Konfiguracja systemu” za pomocą okna „Uruchom” i komendy msconfig. Tym razem przejdź do zakładki „Pobierz”.

  W małym oknie „Zaawansowane parametry rozruchowe” umieść etykietę na „Liczba procesorów”, po czym wybieramy maksymalną liczbę z rozwijanej listy. Kolejne uruchomienie systemu powinno przebiegać szybciej.

  Programy innych firm: czyszczenie pamięci RAM, usuwanie wirusów i inne

  Programy do optymalizacji pracy systemu Windows 7 mają swoją specjalizację. Niektóre zapisują system przed błędami rejestru, usuwają start i pomagają usunąć niepotrzebne programy, inne usuwają komputer z pasożytniczych programów, a inne zmniejszają zużycie pamięci.

  Ccleaner

  Świetny darmowy pakiet do czyszczenia komputera od wszystkiego, co zbędne. Usuwa pliki tymczasowe utworzone przez system i główne przeglądarki, czyści i defragmentuje dysk. Aplikacja zawiera narzędzia do edycji uruchamiania, odinstalowywania programów, a także do ogólnej analizy systemu pod kątem nadmiaru plików.

  Potężne narzędzie Advanced SystemCare, nawet w uproszczonej wersji bezpłatnej, może znacznie przetaktować system. Aplikacja zawiera wbudowany system analizy i rozwiązywania problemów, w tym czyszczenie pamięci RAM i dysku twardego, a także naprawianie rejestru.

  Odszyfrowacz PC

  Prosty darmowy program, który nie wymaga instalacji na dysku, specjalizuje się w wyszukiwaniu i usuwaniu „pasożytów” - bezużytecznych aplikacji dodawanych w celach reklamowych przez producentów oprogramowania i sprzętu. PC Decrapifier działa na zasadzie antywirusa: sprawdza stale aktualizowaną bazę nazw programów pasożytniczych i wyszukuje je na komputerze. Odkryte pokazuje użytkownika i oferty do usunięcia.

  Wideo: jak podkręcić Windows 7 na laptopie

  Wydajność systemu Windows 7 zależy od kombinacji zasilania sprzętu i ustawień komputera. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnych komponentów: precyzyjne dostrojenie systemu Windows może przynieść wymierne korzyści bez niepotrzebnych kosztów.

  Oceń ten artykuł: Udostępnij znajomych!


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»