Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Jak samodzielnie przeprowadzić optymalizację strony SEO?

  1. Co to jest nowoczesne SEO?
  2. Jak samemu promować stronę: główne obszary pracy
  3. 2. SEO na stronie: Przygotowanie strony
  4. Wybór domeny i hostingu
  5. Optymalizacja prędkości obciążenia
  6. Ustawienie indeksu
  7. Poprawiona konstrukcja i użyteczność
  8. 3. SEO na stronie: Optymalizacja treści
  9. 4. Elementy SEO off-page
  10. Wniosek

  Z artykułu dowiesz się:

  • co stanowi nowoczesne SEO;
  • jak zbudować rdzeń semantyczny;
  • jak zoptymalizować SEO „farszu”;
  • jaka powinna być zawartość strony;
  • który obejmuje zewnętrzne SEO.

  Ekologiczne wyniki wyszukiwania są jednym z głównych źródeł ruchu. Rozwój sieci społecznościowych, reklamy kontekstowe i displayowe, marketing wideo i inne kanały nie zachwiały pozycją SEO i nie doprowadziły do ​​zmniejszenia budżetów przeznaczonych na ten obszar. W Rosji przez ponad miesiąc użytkownicy ponad 3,5 miliarda razy trafiają na strony z wyszukiwarek. I zgodnie z Barometrem Konsumentów, 91% respondentów z Rosji odpowiedziały, że korzystają z wyszukiwarek, gdy chcą znaleźć konkretny produkt (dla porównania sieci społecznościowe wykorzystują tylko 19% respondentów do tych celów).

  Problem polega na tym, że po wprowadzeniu numeru algorytmy Yandex i Google, mające na celu walkę z oszustwem, zasady SEO zmieniły się znacząco. Tradycyjne zalecenia (takie jak dodawanie fraz kluczowych z Yandex.Wordstat do tekstów i masowych linków do zakupów) nie dają już takiego samego efektu, jak poprzednio, a nawet mogą prowadzić do nałożenia sankcji.

  Następnie powiemy, jak zoptymalizować stronę opartą na SEO, aby spełnić obecne wymagania wyszukiwarek, gdzie zacząć i jakie zasoby są do tego potrzebne. Dowiesz się również, jakie działania mogą zaszkodzić Twojej stronie i czego absolutnie nie można zrobić.

  Co to jest nowoczesne SEO?

  Aby zrozumieć, jak działa SEO, musisz zrozumieć logikę budowania wyników wyszukiwania. Po wprowadzeniu przez użytkownika zapytania w Yandex lub Google otrzymuje listę wyników. Wszystkie są podzielone na trzy grupy:

  • wyszukuj reklamy kontekstowe (do 4 górnych i 4 niższych pozycji na stronie oznaczonej „Reklama”);
  • mapa (lista organizacji z ich lokalizacją na mapie; wyniki wydawania zależą od lokalizacji użytkownika i charakteru wniosku);
  • dostawa ekologiczna (reszta wyników wyszukiwania to 10 pozycji na stronę w Google, 10-15 - w Yandex).

  Ponadto, bloki z wideo, zdjęciami i wiadomościami mogą być mieszane z tym problemem. Typowy problem na żądanie handlowe jest następujący:

  Podobny obraz może odstraszyć SEO. Głównym argumentem jest to, że pierwsza pozycja w organicznych jest w rzeczywistości piątą pozycją w ogólnych wynikach wyszukiwania, a łatwiej jest uruchomić reklamę kontekstową i uzyskać natychmiastowe wyniki.

  Ale to powierzchowne spojrzenie. SEO, w przeciwieństwie do reklamy kontekstowej, działa w dłuższej perspektywie i zapewnia stabilny ruch. Ponadto SEO pozwala prowadzić użytkowników na ogromnym segmencie żądań, w przypadku których prowadzenie reklamy kontekstowej jest niepraktyczne (na przykład zapytania informacyjne, markowe i ogólne).

  Wyniki emisji są oparte na złożonych algorytmach wyszukiwarek, które uwzględniają setki czynników. Nawet programiści wyszukiwarek nie będą w stanie przewidzieć pozycji witryny, ponieważ dane wyjściowe są dynamiczne i zależą nie tylko od konkretnej witryny, ale także od konkurencyjnych witryn i użytkownika, który wprowadza zapytanie (gdzie to jest, jakie są jego preferencje, z jakiego urządzenia pochodzi i itp.)

  Ze względu na złożoność algorytmu rankingu w SEO, praca nad jednym lub dwoma czynnikami (na przykład tekstami i linkami) nie wychodzi na pierwszy plan - ważna jest złożona praca we wszystkich obszarach.

  Ponadto optymalizacja SEO zyskała „zhumanizowany” wygląd - aby dostać się na górę, musisz stworzyć witrynę, która będzie użyteczna i wygodna dla użytkowników. Ten użytkownik witryny jest na czele, a nie wyszukiwarki. Jest to podstawowa różnica między nowym SEO od tradycyjnego, która jest związana z pakowaniem.

  Zalecamy przeczytać: Jak zrozumieć, czym jest użyteczność: 35 punktów na tysiąc

  Konwencjonalnie wszystkie czynniki rankingu można podzielić na 2 duże grupy:

  • wewnętrzny (na stronie);
  • zewnętrzne (poza stroną).

  SEO na stronie wiąże się ze zmianami na stronie, aby uczynić ją bardziej wygodną, ​​szybszą, bardziej informacyjną, atrakcyjną. Obejmuje to wszystkie prace wykonywane w witrynie.

  Off-page SEO to zestaw środków mających na celu zwiększenie autorytetu (cytowania) witryny, poprawę jej indeksowania i widoczności w wyszukiwarkach.

  Ostatecznym celem SEO jest doprowadzenie witryny do najwyższej pozycji w wyszukiwanych hasłach.

  Ale który TOP?

  Zwykle odnosi się do pierwszej 10. Ale jeśli analizujesz statystyki rozkład ruchu w zależności od pozycji , okazuje się, że pozycje 6-10 dają niewiele więcej przejść niż pozycje 11-20:

  Jeśli więc Twoja witryna znajduje się w TOP-10, nie jest to powód, aby przestać - kontynuuj pracę i staraj się dostać do TOP-5.

  Ustaliliśmy podstawy SEO. Przejdź do optymalizacji i promocji.

  Jak samemu promować stronę: główne obszary pracy

  1. SEO na stronie: Wybór rdzenia semantycznego

  Zestaw fraz kluczowych pogrupowanych według pewnych cech nazywany jest rdzeniem semantycznym.

  Dlaczego potrzebujesz rdzenia semantycznego:

  • Umożliwia identyfikację potrzeb informacyjnych użytkowników i uzyskanie trafności stron dla zapytań (jest to główna funkcja rdzenia semantycznego, ponieważ bez zrozumienia potrzeb odbiorców niemożliwe jest stworzenie strony internetowej, która rozwiąże ich problemy).
  • Upraszcza rozwój struktury witryny (na przykład podczas analizy okazało się, że użytkownicy często interesują się białymi sofami i pytają znacznie mniej o bzu. W tym przypadku wskazane jest poświęcenie jednej z sekcji białej sofie w sklepie z sofami online).
  • Ustawia punkty odniesienia podczas ustawiania przypisania technicznego dla copywriterów (autorzy tekstów kierują się zapytaniami określonymi w zadaniu).

  Idealnie, semantyczny rdzeń powinien być skompilowany przed rozwojem witryny. Łatwiej będzie więc zaadaptować stronę do tego. Jeśli masz już stronę internetową, ale nie masz semantyki, pamiętaj o jej zebraniu.

  Istnieją różne narzędzia do pracy z rdzeniem semantycznym. Aby zaoszczędzić pieniądze, korzystaj z bezpłatnych usług:

  • Yandex.Wordstat . Podstawowy selektor słów dla Runeta. Zawiera zapytania do Yandex. Dane dla każdej frazy można przeglądać w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dostępne statystyki dotyczące krajów i regionów, wydawania komputerów i urządzeń mobilnych. Brak - w obfitości ręcznie robionych. Częściowo problem został rozwiązany za pomocą specjalnych operatorzy vordstat i wtyczka Yandex Wordstat Assistant ale nadal proces jest czasochłonny. Yandex.WordStat jest bardziej odpowiedni w przypadkach, gdy trzeba szybko spojrzeć na statystyki na konkretną frazę, zamiast zbierać pełnoprawny rdzeń.
  • Keyword Planner . Jest to baza danych słów kluczowych systemu reklamowego Google AdWords. Nadaje się do optymalizacji komercyjnych projektów dla Google, ale baza żądań informacji jest gorsza od Yandex.Wordstat.
  • Seopult . Jest to zautomatyzowany system reklamowy, który umożliwia zbieranie fraz kluczowych za darmo. Aby rozpocząć, musisz dodać swoją witrynę do systemu, uruchomić promocję SEO i zbudować jądro. Ostatnio byłem zaktualizowany selektor słów , który pozwala „na maszynie” zebrać do 2000 rozszerzeń z Yandex.Wordstat dla każdego danego słowa. W razie potrzeby wyeksportuj wyrażenia lub uruchom promocję na nich bezpośrednio w SeoPult.

  Istnieją również płatne usługi do zbierania semantyki:

  • KeyCollector . Program komputerowy do pracy z różnymi usługami zbierania semantyki. Funkcjonalność programu jest szeroka, ale przestudiowanie go wymaga czasu (podręcznik ma ponad sto stron). Odpowiednie profesjonalne SEO. Koszt - 1800 rubli za 1 licencję.
  • Semrush . Potężna usługa automatycznego gromadzenia semantyki. Odpowiedni dla tych, którzy promują witryny na rynkach zachodnich. Koszt - od 99,95 USD miesięcznie.

  Zbieranie fraz kluczowych to tylko pierwszy etap. Następnie muszą być zgrupowane . To nie jest tylko dystrybucja do grup logicznych - proces grupowania uwzględnia grupowanie fraz kluczowych w witrynach z wyszukiwarek TOP. Rezultatem klastrowania jest gotowy rdzeń semantyczny, który można wykorzystać do opracowania struktury witryny i przypisania zadań copywriterom.

  Do klastrowania używany jest program Just Magic, ale ma on specyficzny interfejs i nauka wymaga czasu. Nadaje się do niezależnej pracy przy grupowaniu narzędzie z SeoPult . Koszt - od 5 kopiejek na żądanie.

  W procesie zbierania rdzenia semantycznego pojawia się pytanie: do jakiej wyszukiwarki się poruszać? Na Yandex, Google, zarówno na raz, jak i ogólnie, jakieś inne? Aby uzyskać odpowiedź, spójrz na statystyki popularności wyszukiwarek w RuNet :

  Jednoznaczni liderzy - Yandex i Google. Zajmują w przybliżeniu równe pozycje. Biorąc pod uwagę fakt, że baza danych fraz wyszukiwania WordStat jest bardziej obszerna niż Google Keyword Planner, w celu zaoszczędzenia zasobów należy kierować się Yandex. Ale to tylko dotyczy Runeta. Aby promować witrynę w krajach, w których Yandex nie jest popularny (lub wcale, jak w przypadku Ukrainy), preferuj bazy danych Google i inne usługi.

  2. SEO na stronie: Przygotowanie strony

  Obejmuje to zestaw prac mających na celu stworzenie wygodnej witryny, która będzie się podobać i wysoko oceniać w wyszukiwarkach. Praca prowadzona jest w kilku kierunkach.

  Wybór domeny i hostingu

  Preferuj domenę zrozumiałą dla odbiorców docelowych i łatwą do zapamiętania, zapłać co najmniej rok wcześniej. Unikaj domen o złej historii (możesz to sprawdzić) tutaj ). Wybierz hosting w tym kraju, na którym publiczność oblicza witrynę. Wraz z domeną kup i zainstaluj certyfikat SSL (jest to szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych i innych witryn, w których użytkownicy pozostawiają dane osobowe).

  Optymalizacja prędkości obciążenia

  Z pomocą Google PageSpeed ​​Insights określić szybkość ładowania stron, a jeśli witryna uzyskała mniej niż 90 punktów (dla wersji na komputery stacjonarne i mobilne), postępuj zgodnie z zaleceniami sugerowanymi przez usługę. Nie możesz zrobić tego bez pomocy programisty, ale możesz zrobić coś samodzielnie (na przykład, kompresować obrazy, włączać kompresję GZIP i konfigurować buforowanie za pomocą wtyczek).

  Ustawienie indeksu

  W folderze głównym witryny utwórz plik robots.txt, w którym określ ustawienia indeksowania (generator - pr-cy.ru/robots). Konieczne jest zamknięcie plików usług, stron archiwum, tagów, autorów z robotów. Zobacz - główne strony serwisu, pliki CSS i JS. Skonfiguruj generowanie dynamicznej mapy witryny.xml w folderze głównym (na przykład w WordPress można to zrobić za pomocą wtyczki SEO Pack All in One). Aby przyspieszyć indeksowanie stron, skonfiguruj nagłówki Last-Modified i użyj usług ping.

  Poprawiona konstrukcja i użyteczność

  Strona powinna być wygodna dla oczu, wygodne i czytelne czcionki bezszeryfowe (Roboto, Arial itp.), Niedopuszczalny bałagan elementów, niepotrzebnie skomplikowana animacja, migające tło, to wszystko, co przeszkadza w oglądaniu treści. Ważna jest łatwa nawigacja: konfiguruje się zwykły układ menu z niewielką liczbą elementów, łańcuch nawigacyjny (okruchy chleba) i semantyczne (zrozumiałe) adresy URL, jest formularz wyszukiwania witryn, wyszukiwanie znaczników. Wygoda strony i zapewnienie wewnętrznych linków. Porzuć stosowanie specjalnych programów do łączenia i dystrybucji „wagi” między stronami - uporządkuj linki, uwzględniając narzędzie dla odwiedzających.

  3. SEO na stronie: Optymalizacja treści

  To za treść, którą użytkownicy przychodzą na stronę, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość. Treść oznacza nie tylko tekst, ale także obrazy, filmy, aplikacje itp. Ale to na podstawie tekstów wyszukiwarki określają znaczenie dokumentów dla zapytań wyszukiwania.

  Oznaki jakości tekstu:

  • Wyjątkowość Dotyczy to nie tylko wyjątkowości technicznej, którą łatwo sprawdzić za pomocą advego.ru lub text.ru. Wyszukiwarki nauczyły się odróżniać przepisywanie od prawdziwie oryginalnych tekstów, więc nie powtarzaj tekstów innych ludzi, ale wnieś coś własnego, przemyśl je i poddaj recyklingowi. Dozwolone jest używanie małych, nie unikalnych fragmentów z tekstów innych ludzi (definicje, cytaty itp.), Ale w odniesieniu do oryginalnych źródeł.
  • Trafność. Tekst musi być zgodny z żądaniem użytkownika. Jeśli artykuł nazywa się „Jak wbić gwóźdź”, a następnie opowiada o historii wynalezienia gwoździa, ten tekst jest nieistotny. Jeśli tworzysz tekst na konkretną frazę kluczową, ujawnij temat specjalnie wskazany w tytule. Próbując zwiększyć trafność, nie należy nadmiernie nasycać tekstu kluczowymi zapytaniami (nie więcej niż 3-4 wpisy na 2000 znaków), w przeciwnym razie zostaniesz objęty sankcjami za ponowną optymalizację.
  • Umiejętność czytania i pisania. Wyszukiwarki nie lubią tekstów obfitujących w błędy ortograficzne i gramatyczne. Nie zezwalaj na bezpośrednie wprowadzanie „zakrzywionych” fraz kluczowych do tekstów ( „kup Moskwa tanio”, „zasłony na sprzedaż zasłon” itp.). Priorytetem jest jakość tekstu.
  • Wygoda czytania. Dobrze skonstruowane teksty są znacznie łatwiejsze do odczytania i bardziej czytelne. Akapity, listy, podtytuły, cytaty, linki kotwiczne - wszystko to ułatwia nawigację po artykule i utrzymuje odwiedzającego na stronie.

  W trakcie wypełniania strony zwróć uwagę na kompilację metaopisów - tytuł i opis. Niektóre optymalizatory wypełniają również metatag słów kluczowych, ale dla wyszukiwarek i użytkowników nie ma to znaczenia, ale konkurenci mogą analizować swoje wartości i uzyskać listę kluczowych żądań. Więc to zależy od Ciebie, ale zalecamy powstrzymanie się od wypełniania go. Dlatego nie zalecamy wypełniania go.

  Podczas kompilowania metatagów rozważ zalecenia:

  • Metatagi muszą zawierać informacje, które są istotne dla użytkowników, zachęcając ich do przejścia na stronę, ale nie wprowadzają w błąd;
  • tytuł - umieść główne informacje w pierwszych 50 znakach ze spacjami;
  • opis - opisy wszystkich stron o długości około 300 znaków ze spacjami; W pierwszych 160-170 postaciach powinna znajdować się pełna myśl z najważniejszymi informacjami. Faktem jest, że Google odzwierciedla fragmenty około 300 znaków, a Yandex - 160-170. Tworząc opis naszych rekomendacji, optymalizujesz go natychmiast dla obu wyszukiwarek;
  • W tytule i opisie dodaj główne frazy kluczowe, ale wprowadź je naturalnie, bez ponownego spamu.

  Oprócz tekstu optymalizuj obrazy:

  Aby osiągnąć i utrzymać wysokie pozycje, regularnie aktualizować zawartość i stymulować aktywność użytkowników (komentarze, polubienia, przeglądanie wielu stron itp.). Wyszukiwarki powinny stale sygnalizować, że witryna rozwija się i poprawia.

  4. Elementy SEO off-page

  Zewnętrzne SEO to przede wszystkim praca nad budowaniem masy linków przychodzących i rejestrowaniem witryny w usługach wyszukiwarek.

  Linki są jednym z najważniejszych czynników rankingowych. Wyszukiwarki dzielą je na naturalne i spamowe - tylko pierwsza praca na plus, podczas gdy druga może być usankcjonowana w postaci obniżenia pozycji lub wykluczenia witryny z listy.

  Zalecamy przeczytać: Podstawy Linkbuilding: Jak prawidłowo zwiększyć wagę łącza

  Znaki naturalnych linków:

  • wpisane w treści tematyczne, prowadzą do przydatnych stron dla użytkowników;
  • znajduje się w głównych częściach terenu, w widocznym obszarze, dobrze odróżnialnym od ogólnego tła;
  • może znajdować się obok zewnętrznych linków do innych zasobów;
  • są bezankornymi ( „site.ru”, „tutaj”, „tutaj”, „na stronie” ) lub mają markową kotwicę (sklep „N” , firma „N” );
  • regularnie kieruj ruch na stronę docelową;
  • prowadzić z witryn, które nie są spamowane przez linki wychodzące, mają wysoką reputację i stabilny ruch.

  Możesz budować naturalne linki na różne sposoby:

  • tworzenie wysokiej jakości treści, do których będą się odwoływać z blogów, mediów i sieci społecznościowych;
  • pisanie darmowych postów dla gości na temat warunków umieszczania linku do Twojej strony;
  • szukaj interesujących treści tematycznych i propozycję uzupełnienia ich materiałami o własnej stronie internetowej, sklepie lub serwisie;
  • umowa dotycząca integracji naturalnych linków za opłatą (bezpośrednio lub przez specjalistyczna usługa ).

  Możesz zrozumieć, ile linków potrzebujesz, analizując profile referencyjne najlepszych konkurentów. Aby to zrobić, zapisz domeny z TOP-10 Yandex przez główne kluczowe zapytania i użyj jednej z usług do analizy masy odniesienia ( Ahrefs , Majestic lub Linkpad ). Ponadto zrozumiesz, której kotwicy użyć, jaka powinna być proporcja linków nofollow i które domeny wybrać do umieszczenia.

  Zwiększaj masę odniesienia stopniowo, ale regularnie. Dla młodej strony wystarczy 5-7 jakości linków miesięcznie. Po 6 miesiącach pracy można stopniowo zwiększać głośność do 10-15 linków i więcej, w zależności od skali aktywności.

  SEO poza stroną nie ogranicza się do budowania linków. Wyszukiwarki mają przydatne usługi, które pomagają poprawić indeksowanie i widoczność:

  Wniosek

  Niezależna promocja witryny SEO to żmudny i złożony proces. Nowoczesne SEO od dawna rozwijane jest od większości zakupów linków i pisania „tekstów SEO” do potężnego narzędzia marketingowego, które pozwala ulepszyć witrynę, uczynić ją użyteczną dla odwiedzających i widoczną w wyszukiwarkach.

  Jeśli nie masz całkowitej pewności, że możesz zrobić wszystko dobrze, odwiedź intensywne kursy na temat optymalizacji strony i promocji z centrum szkoleniowego CyberMarketing.

  Nie masz czasu na naukę i musisz promować witrynę? Użyj automatycznego systemu Seopult stworzony specjalnie dla małych i średnich firm. SeoPult pozwala dosłownie w 15-20 minut rozpocząć promocję SEO witryny bez przyciągania innych specjalistów.

  Co to jest nowoczesne SEO?
  Co to jest nowoczesne SEO?
  Ale który TOP?
  W procesie zbierania rdzenia semantycznego pojawia się pytanie: do jakiej wyszukiwarki się poruszać?
  Na Yandex, Google, zarówno na raz, jak i ogólnie, jakieś inne?
  Nie masz czasu na naukę i musisz promować witrynę?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»