Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Jak skonfigurować Bitrix dla SEO

  1. Czy Bitrix ma jakieś zalety w wyszukiwaniu?
  2. Wady Bitrix dla promocji w wyszukiwarkach
  3. Wymagania systemowe i wydajność
  4. Buforowanie
  5. Usługi wbudowane i moduły Bitrix
  6. Optymalizacja kodu
  7. Wbudowana optymalizacja i wykorzystanie CDN
  8. Mikromarkowanie
  9. Moduł optymalizacji SEO
  10. Formacja metatagów
  11. Rozwiązania innych firm z „Marketplace Bitrix”
  12. Wniosek
  13. Wiktor Pietrow

  1C-Bitrix jest dziś jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS). Służy do tworzenia sklepów internetowych, witryn korporacyjnych, a nawet zasobów informacyjnych. Witryny optymalizacji pod kątem wyszukiwarek w Bitrix mają szereg funkcji, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu i promowaniu witryny.

  Czy Bitrix ma jakieś zalety w wyszukiwaniu?

  Marketerzy Bitrix i ich partnerzy stworzyli mit, że strony na Bitrix są lepsze niż strony na darmowym CMS. Podobno wyszukiwarki widzą, że na stronie zainwestowano znaczne budżety, ponieważ Bitrix jest zastrzeżonym systemem zarządzania treścią, a fakt ten daje stronie pewne bonusy w rankingu.

  To nie jest prawda. Teoretycznie można zobaczyć pośredni link: jeśli nie oszczędzasz pieniędzy na CMS, prawdopodobnie zainwestujesz w promocję strony. Ale sam fakt korzystania z płatnej Bitrix nie daje żadnych korzyści w rankingu. Wręcz przeciwnie, będziesz musiał zainwestować w integrację funkcjonalności, która w innych systemach CMS istnieje początkowo lub jest skonfigurowana za pomocą dwóch kliknięć. W przypadku Bitrix prawie zawsze potrzebujesz pomocy programisty i dodatkowych inwestycji.

  Jeśli planujesz tylko zamów stronę internetową na Bitrix , pamiętaj: dla rozwoju witryny będziesz potrzebował wsparcia technicznego od doświadczonego programisty.

  Wyraźną zaletą Bitrixa jest możliwość szablonowania metatagów. W ogromnym katalogu sklepu internetowego można ustawić wynik tytułu i opisu w ciągu pięciu minut, biorąc pod uwagę nazwę produktu i jego właściwości. To samo dotyczy szablonu nagłówka i alt dla obrazów.

  To samo dotyczy szablonu nagłówka i alt dla obrazów

  Bardzo wygodny do pracy z mapą witryny. xml i roboty. txt, ale więcej na ten temat poniżej.

  Wady Bitrix dla promocji w wyszukiwarkach

  • Dynamiczne strony . Inteligentne filtry z katalogu 1C-Bitrix pozwalają użytkownikowi na wybranie interesującego produktu z niezwykłą precyzją, wybierając dostępne parametry (marka, kolor, rozmiar, cena, kraj pochodzenia itp.). Niestety, nie jest możliwe wygenerowanie unikalnych metatagów dla takiej strony, a optymalizatorzy często muszą je zamykać z wyszukiwarek. Podwójne dynamiczne strony - być może najpoważniejszy problem związany z SEO-promocją sklepów internetowych na Bitrix.
  • Wysoka intensywność zasobów . Niestety wymagania hostingowe dla tego CMS są bardzo wysokie. Będziesz potrzebował wydajnej usługi hostingowej zoptymalizowanej pod kątem Bitrix, najlepiej, jeśli potrzebujesz wziąć VPS. A to nie tylko budżety na hosting płatności, będziesz musiał zapłacić za usługi inteligentnego administratora systemu, który wie, jak pracować z serwerami.
  • Problemy z jądrem . W praktyce ten zamknięty obszar dla zwykłych śmiertelników zmienia się w całkowitą nieprzewidywalność w pracy. Rzuciliście kolejną aktualizację - a zdjęcia w katalogu odpadły. Lub synchronizacja z 1C. Albo coś innego. W tym celu potrzebujesz stałej pomocy technicznej - licencja wewnętrzna i płatna: bez skontaktowania się z działem pomocy technicznej praca z Bitrix będzie trudna.

  A teraz - więcej o wszystkich przedmiotach.

  Wymagania systemowe i wydajność

  Wybór hostingu

  Aby witryna na 1C-Bitrix działała szybko, będziesz potrzebował odpowiedniego hostingu zoptymalizowanego dla tego CMS. Dokładne parametry można określić dopiero po przewidywaniu ruchu, w zależności od konkretnego rynku i wielu innych czynników. Jeśli szacowany ruch do Twojej witryny nie przekracza stu sesji dziennie, możesz korzystać ze zwykłego hostingu wirtualnego. W przypadku sklepu internetowego o dużym obciążeniu z wieloma zintegrowanymi usługami, systemem filtrowania i wieloma połączeniami z bazami danych należy wdrożyć witrynę na VDS (dedykowany serwer wirtualny). Witryna z niewielkim indeksowaniem, która nie ma zasobów systemowych, to złe czynniki behawioralne i mniejsza konwersja.

  Buforowanie

  Oprócz zasobów serwera przydzielonych tylko dla Twojej witryny, musisz skonfigurować system buforowania i maksymalnie ograniczyć liczbę zapytań do bazy danych. Będziesz również potrzebował udziału administratora systemu i programisty, albo własnymi rękami, albo naciskając pojedynczy przycisk w panelu sterowania hostingu, nie zrobisz tego

  Witryna musi działać dla wszystkich użytkowników (anonimowych i zarejestrowanych) z włączonymi mechanizmami „buforowania komponentów” i „zarządzanej pamięci podręcznej” na stronie „Ustawienia - Ustawienia produktu - Automatyczna pamięć podręczna”. W przypadku poszczególnych komponentów buforowanie można włączyć lub wyłączyć niezależnie.

  Elastyczne buforowanie ustawień w Bitrix upraszcza pracę z witryną

  Aby buforować dane pośrednie w opracowanym kodzie, należy użyć klasy Bitriks CPhpCache.

  Wielu właścicieli witryn jest przerażonych skalą wydajności w panelu administracyjnym, pokazując, że witryna jest powolna lub bardzo wolna. Nie bój się z wyprzedzeniem: ta skala wykorzystuje niektóre średnie dane uzyskane z zewnętrznych urządzeń mobilnych uzyskujących dostęp do witryny. Rozmiar próbki danych statystycznych jest nieznany, podobnie jak położenie geograficzne urządzeń testowych. Możliwe, że użytkownicy nie mają problemów z szybkością, w przeciwieństwie do tych klientów testowych.

  Usługi wbudowane i moduły Bitrix

  W zależności od wersji „Bitrix” wiele modułów, dodatków i usług, niezbędnych i niepotrzebnych, można zintegrować i uruchomić na stronie. Jeśli masz problem z wydajnością, poproś webmastera, aby ocenił, czy wszystkie te moduły są potrzebne i czy niepotrzebne mogą zostać wyłączone. Na przykład moduł analityki internetowej, integracja z sieciami społecznościowymi, forum itp. Niestety, nie każdy moduł Bitrix można po prostu wyłączyć, niektóre z nich są połączone z innymi modułami niezbędnymi do działania.

  Niestety, nie każdy moduł Bitrix można po prostu wyłączyć, niektóre z nich są połączone z innymi modułami niezbędnymi do działania

  W zależności od wersji Bitrix, posiadacz licencji otrzymuje zestaw modułów. Niektóre z nich nie są potrzebne, ale nie zawsze można je usunąć.

  Jako minimum nie zalecam łączenia modułu Web Analytics: poważnie zwiększa to obciążenie serwera, a jego dane nie różnią się dokładnością. Jeśli nie używasz wbudowanych danych analityki internetowej do analizy ruchu, wyłącz moduł. Jeśli potrzebujesz systemu analitycznego po stronie serwera, zwróć uwagę na usługi innych firm. W większości przypadków wystarczą tradycyjne Google Analytics i Yandex Metrics.

  Optymalizacja kodu

  W przeciwieństwie do wielu innych systemów zarządzania treścią (takich jak WordPress), w których prawie każde zadanie rozwiązuje się instalując wtyczki, które pozostawiają w kodzie nadmiar prawie niezniszczalnych śmieci, szablony 1C-Bitrix mogą i powinny być zoptymalizowane:

  • Wszystkie css i javascript, z wyjątkiem skryptów systemu analitycznego i kodu wygenerowanego przez sam Bitrix, muszą zostać przeniesione do plików zewnętrznych. W przeciwnym razie zwiększysz wagę strony i zwiększysz współczynnik html / tekst, co w przyszłości może negatywnie wpłynąć na zdolność robotów wyszukujących do zrozumienia treści stron i witryny jako całości.
  • Liczba szablonów i komponentów powinna być bardzo ograniczona. Powielone fragmenty muszą być również umieszczone w plikach zewnętrznych i połączone jako region dołączania.
  • Dowolny kod PHP na stronach powinien być zaprojektowany jako komponent lub jako dołączony obszar.

  Wbudowana optymalizacja i wykorzystanie CDN

  Możesz włączyć łączenie plików css i javascript. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że daje to pewien wzrost prędkości poprzez zmniejszenie liczby połączeń z serwerem, a także przez uproszczenie procesów buforowania. Ale oczywiście strona nie zacznie z tego „latać”.

  Nie polecam korzystania z wbudowanej możliwości korzystania z CDN: w porównaniu z rzeczywistymi CDN ta usługa 1C-Bitrix nie działa dobrze i może nawet spowolnić pobieranie. Wszelkie wzory tutaj nie są identyfikowane, przetestuj tę możliwość samodzielnie na swojej stronie internetowej.

  Mikromarkowanie

  W obecnych edycjach 1C-Bitrix nie ma wbudowanych modułów do integracji mikrodanych. Niezależnie od kierunku witryny, musisz zintegrować kilka podstawowych typów mikromarkowania w swojej witrynie:

  • Towar (jeśli mówimy o sklepie internetowym)
  • Treść (jeśli mówimy o zasobie informacyjnym)
  • „Okruchy chleba” (dla każdego rodzaju witryny)
  • Informacje o organizacji i osobowościach.

  Można to zrobić za pomocą Schema.org. Aby jednak użytkownicy mogli udostępniać dane na stronie w sieciach społecznościowych jednym kliknięciem, należy zintegrować układ formatu OpenGraph. Taki znacznik implikuje standardowy urywek z obrazem, tytułem i linkiem do strony źródłowej, podsumowaniem strony (ogłoszenie).

  Możesz zamówić integrację z deweloperem, zajmie to kilka godzin jego czasu, możesz skonfigurować mikrodirecting za pomocą Google Tag Manager (ta opcja jest gorsza), możesz wyszukać odpowiednie rozwiązanie na rynku „Bitrix”. Decyzja należy do ciebie.

  Moduł optymalizacji SEO

  Moduł optymalizacji SEO został opracowany przy udziale specjalistów „Ashmanov i partnerów”: doradzali programistom i testowali pracę. Moduł zawiera ustawienia robotów. txt i sitemap.xml. W przeciwieństwie do wielu wbudowanych modułów optymalizacji wyszukiwarek w innych systemach zarządzania treścią, w 1C-Bitrix jest on bardzo dobrze wdrażany. Użytkownik może bezpośrednio w interfejsie części administracyjnej wybrać wszystkie niezbędne ustawienia bez edycji plików na serwerze za pomocą FTP i nie używać oprogramowania innych firm do generowania mapy witryny.

  Użytkownik może bezpośrednio w interfejsie części administracyjnej wybrać wszystkie niezbędne ustawienia bez edycji plików na serwerze za pomocą FTP i nie używać oprogramowania innych firm do generowania mapy witryny

  Aby skonfigurować roboty. txt w Bitrix zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia, w tym podstawowy zestaw dyrektyw dla robotów

  W narzędziu do edycji plików robotów. txt wygodnie wdrożył dyrektywy edycyjne dla wybranych wyszukiwarek, a nawet dla poszczególnych robotów. Edytor jest prosty, nie ma wielu możliwości, ale jeśli rozumiesz, co chcesz zamknąć przed indeksowaniem i co rozwiązać, poradzisz sobie z interfejsem.

  Co musisz zamknąć:

  • Foldery systemowe
  • Przefiltrowane strony
  • Listy porównawcze
  • Szukaj w witrynie
  • URL z parametrami
  • Strony serwisowe

  Reszta zależy od szablonu i struktury witryny.

  W standardowych przypadkach proponuje się generowanie robotów. za jednym kliknięciem z podstawowymi ustawieniami domyślnymi. Skorzystaj z tej okazji jako szablonu startowego.

  Mapa strony mapa strony. xml jest również bardzo łatwy do skonfigurowania: możesz wybrać pliki, bloki informacyjne i po prostu usunąć niepotrzebne, aby nie były wyświetlane na mapie witryny. Duża wada: dynamiczne strony utworzone przez „inteligentny filtr” nie zostaną uwzględnione na mapie witryny.

  Formacja metatagów

  Ta funkcjonalność jest dobrze wdrożona na poziomie out-of-box. W standardowych blokach informacyjnych można określić szablony, tworząc tytuły, opisy meta, słowa kluczowe, alt dla obrazów. Można nawet ustawić opcję zmiany nazwy buforowanych obrazów (zazwyczaj Bitrix przypisuje im całkowicie nieczytelne nazwy, co nie jest zbyt dobre dla optymalizacji).

  Poniżej znajdziesz listę możliwości wyjścia metatagów ręcznie lub za pomocą kodów i funkcji.

  1. Ręczne wypełnianie pól tytułu, opisu i słów kluczowych. Jeśli nie chcesz używać konstrukcji szablonów, możesz ręcznie zarejestrować je dla danej sekcji lub strony.
  2. Aby użyć specjalnych konstrukcji w nawiasach klamrowych, musisz najpierw wpisać znak równości, przykład {= this.Name}. Istnieją słowa zastrzeżone:
   • to jest bieżący element. Przykład: {= this.Code} - kod znaku elementu.
   • rodzic - sekcja nadrzędna. Przykład: {= parent.PreviewText} - tekst ogłoszenia sekcji nadrzędnej
   • sekcje - sekcje nadrzędne zaczynające się od najwyższego poziomu. Przykład: {= this.sections.name} - Nazwy sekcji nadrzędnych.
   • iblock - blok informacji bieżącego elementu lub sekcji. Przykład: {= iblock.PreviewText} - opis bloku informacji.
   • właściwość - własność.
  3. Dane katalogu handlowego (dostępne w redakcji są wyższe niż „Małe firmy”):
   • catalog.sku.property.COLOR - własność oferty sprzedaży „Color”. Przykład: {= distinct this.catalog.sku.property.COLOR}.
   • catalog.sku.price.BASE - ceny ofert handlowych typu „BASE”. Przykład: {= min this.catalog.sku.price.BASE}.
   • katalog.waga - waga produktu. Przykład: {= this.catalog.weight}.
   • catalog.measure jest jednostką miary dla towarów. Przykład: {= this.catalog.measure}.
   • sklep - magazyny. Przykład: {= concat catalogue. zapisz „,”}.
  4. Funkcje:
   • niższe - spowoduje, że wartość będzie mała. Przykład: {= niższe to.Nazwa}
   • upper - spowoduje, że wartość będzie wielka. Przykład: {= upper this.Name}
   • graniczne elementy graniczne przez separator. Przykład: {= limit {= this.PreviewText} "." 2} pozostaw tekst do drugiego punktu, zaczynając od początku.
   • concat - określony separator i kilka linii połączonych separatorem. Przykład: {= concat this.sections.name "/"} - wszystkie nazwy sekcji nadrzędnych zostaną połączone ukośnikiem. Przy wyjściu „Odzież / Kurtki / Zima”.
   • min - znajduje minimalny element. Przykład: {= min this.catalog.sku.price.BASE}.
   • max - znajduje maksymalny element. Przykład: {= max this.catalog.sku.price.BASE}.
   • distinct - pozostawia tylko wartości bez powtórzeń (unikalne).
   • translit - transliteracja znaczenia. Przykład: {= translit this.Name}

  Dzięki takim kodom i funkcjom możesz w ciągu kilku minut dostosować wyniki unikalnych i pouczających metatagów do sklepu internetowego lub katalogu dowolnego rozmiaru.

  Możliwość korzystania z tych kodów i funkcji może być ograniczona przez użyte ustawienia szablonu lub metatagu. Jeśli coś nie działa - skontaktuj się z pomocą techniczną lub pomocą techniczną „1C-Bitrix”.

  Rozwiązania innych firm z „Marketplace Bitrix”

  Jak to często bywa, rozwiązania innych firm, zwłaszcza te płatne, mogą znacznie uprościć pracę i zwiększyć funkcjonalność. Dla 1C-Bitrix również to działa: na swoim rynku można znaleźć doskonałe moduły, dzięki którym łatwiej będzie skonfigurować sklep internetowy do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

  Przykład. Nie jest tajemnicą, że głównym sposobem promowania sklepów internetowych dla Yandex jest dodawanie nowych kategorii za pomocą tagowania stron. W ten sposób możesz zebrać dużo ruchu o niskiej częstotliwości i wysokiej konwersji. Na przykład sprzedajesz koszule. Pojedyncza lista „koszulek” nie przyniesie dużego ruchu, musisz utworzyć podkategorie: według rozmiaru, marki, tkaniny, stylu, koloru. Tak więc asortyment sklepu znacznie się rozszerza bez dodawania kart produktów, a odwiedzającemu sklep jest znacznie wygodniej znaleźć właściwy.

  Wygodny system filtrowania, który generuje dodatkowe listy bez powielania treści, można zaimplementować za pomocą narzędzi samego Bitrix, ale jak wspomniano powyżej, do tego potrzebny będzie doświadczony programista. Specjalista ds. SEO odpowiedzialny za promocję sklepu internetowego nadal będzie musiał poważnie pracować nad unikalnością metatagów i tekstów, znaleźć sposoby na ukrycie zbędnych rzeczy itp. Dzięki gotowemu płatnemu rozwojowi możesz zmniejszyć koszty rozwoju i czas na tworzenie stron z tagami, i - te same pieniądze, jeśli chodzi o SEO.

  Jeśli jesteś zainteresowany optymalizacją SEO i budżetów na promocję sklepów internetowych na platformie Bitrix, spójrz na gotowe rozwiązania na rynku. Kosztują pieniądze, ale korzyści z ich używania są znacznie droższe.

  Nie otrzymuję zapłaty za reklamę, więc nie podajemy odniesień do takich modułów. Możesz łatwo znaleźć właściwą. Na razie patrz przykład: wzrost pozycji w Yandex miesiąc po integracji takiego rozwiązania (dodano 50 stron docelowych z unikalnymi adresami URL, metatagami i nagłówkami poziomu h1, bez żadnych innych zmian).

  Wniosek

  Jak zauważyłeś, wszystkie zalecenia dotyczące optymalizacji CMS „1C-Bitrix” mają przede wszystkim charakter techniczny i dotyczą „wbudowanych” funkcji tego systemu. Biorąc pod uwagę podstawowe niuanse, możesz łatwo skonfigurować system, który jest gotowy do promocji. Ale nie zapominaj, że SEO nie ogranicza się do aspektów technicznych. Przydatne dla użytkowników zoptymalizowana zawartość, przemyślany interfejs i kompetentna praca z linkami i sieci społecznościowe pozwoli Ci skutecznie promować swoje produkty i usługi w możliwie najkrótszym czasie.

  Wiktor Pietrow

  Sprzedawca internetowy

  Specjalista SEO. Szczególną uwagę zwrócono na techniczną optymalizację witryny, semantykę i współczynniki rankingu tekstu.

  Czy Bitrix ma jakieś zalety w wyszukiwaniu?
  Czy Bitrix ma jakieś zalety w wyszukiwaniu?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»