Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Jak ważne jest wewnętrzne linkowanie do SEO?

  Nawet jeśli jesteś nowy w optymalizacji SEO swojej witryny / blogu, jestem pewien, że przeczytałeś już wiele materiałów na temat wewnętrznych linków. Większość głównych stron / blogów marketingu cyfrowego opublikowało wiele artykułów na ten temat, a wielu specjalistów SEO wyraziło swoją opinię na ten temat w vlogach, konferencjach, artykułach itp.

  Jednakże, gdy pewnego dnia prowadziłem prezentację przed młodą i entuzjastyczną publicznością, zdałem sobie sprawę, że nadal istnieje wiele uprzedzeń dotyczących budowania linków, a wiele szczegółów dotyczących wewnętrznych strategii łączenia nie jest jeszcze w pełni zrozumiałych. Dlatego postanowiłem wyjaśnić wszystkie te rzeczy w obszernym artykule.

  Linki wewnętrzne a linki zewnętrzne

  Jestem pewien, że wszyscy znają zewnętrzny (wychodzący) link do zewnętrznej domeny lub strony internetowej, podczas gdy wewnętrzny (przychodzący) link wskazuje na inną stronę w tej samej witrynie.

  Wielu ekspertów SEO uważa, że ​​linki zewnętrzne przekazują znacznie więcej uprawnień i zdolności rankingowych niż linki wewnętrzne. Uważa się, że uzyskanie wysokiej jakości linków zewnętrznych, które są postrzegane jako wotum zaufania z witryn osób trzecich, jest najważniejszym celem uzyskania wysokiej pozycji w rankingach.

  Dlatego większość SEO koncentruje się na uzyskaniu dużej liczby zewnętrznych linków prowadzących do ich stron internetowych i mniejszym znaczeniu dla wewnętrznych linków, co w rzeczywistości ma duży potencjał do zwiększenia rankingu i uczynienia witryny przyjazną dla użytkownika.

  Właściwie zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne łącza służą różnym celom strategii treści i SEO, dlatego też nie należy ich ignorować.

  Znaczenie łączenia wewnętrznego

  Linki wewnętrzne są uważane za bardzo ważny sygnał na stronie, nad którym masz pełną kontrolę. Możesz wybrać odpowiedni tekst zakotwiczenia i odpowiednie strony docelowe. Utworzone wewnętrzne linki podpowiedzą wyszukiwarkom, jakie treści są odpowiednie dla tego tekstu zakotwiczenia, a także pomogą odwiedzającym poruszać się po witrynie.

  Ignorowanie korzystania z linków wewnętrznych może uniemożliwić indeksowanie i rankingowanie strony przez Google. Na przykład strona osierocona, która nie jest w znacznym stopniu powiązana z resztą witryny, prawdopodobnie nie zostanie dobrze sklasyfikowana.

  Oprócz wartości SEO linków wewnętrznych, połączenie jest również cenne dla użytkownika. Skuteczna struktura połączeń poprawia nawigację użytkownika, zapewniając dodatkowe sposoby interakcji z witryną.

  Architektura strony i wewnętrzny ranking stron

  W interesujący artykuł opublikowany w 2016 r. felietonista Paul Shapiro podzielił się swoją metodą określania, co nazywa „wewnętrznym rankingiem PageRank”. Autor podkreśla fakt, że architektura witryny odgrywa ważną rolę w sposobie, w jaki zarówno użytkownicy, jak i wyszukiwarki mogą poruszać się po Twojej stronie, co ostatecznie wpływa na Twoje rankingi stron internetowych.

  Mamy do czynienia z dwoma rodzajami wewnętrznych linków: linkami ze struktury nawigacyjnej strony internetowej i drugorzędnymi wewnętrznymi linkami, które pojawiają się w kontekście całej witryny. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić podczas tworzenia strony internetowej, jest zorganizowanie linków nawigacyjnych w logicznej, łatwej do zrozumienia strukturze. Całkowita liczba łączy, które występują między stroną internetową a stroną główną, powinna zostać zmniejszona. Ponieważ jest to najważniejsza strona witryny, autorytet strony głównej powinien być wykorzystywany do równomiernego rozłożenia soku łącza w całej witrynie, co poprawia ranking każdej strony internetowej.

  Z punktu widzenia UX, aby informacje, produkty i usługi na Twojej stronie były jak najprostsze dla użytkowników i wyszukiwarek, wewnętrzna struktura linkowania Twojej architektury informacji powinna łączyć się zarówno pionowo, jak i poziomo:

  Z punktu widzenia UX, aby informacje, produkty i usługi na Twojej stronie były jak najprostsze dla użytkowników i wyszukiwarek, wewnętrzna struktura linkowania Twojej architektury informacji powinna łączyć się zarówno pionowo, jak i poziomo:

  Link pionowy byłby linkiem na pasku nawigacyjnym, a link poziomy byłby linkiem na głębokiej stronie, który prowadzi do innej strony na tym samym poziomie. Ścieżki nawigacyjne można wykorzystać do wdrożenia poziomej struktury łączącej w całej witrynie. Oto przykład idealnej struktury strony (zwanej również Bruce Claya architektura silosu ):

  Oto przykład idealnej struktury strony (zwanej również Bruce Claya  architektura silosu  ):

  Wtórne linki wewnętrzne i wewnętrzny ranking stron

  Linki wewnętrzne, które pojawiają się w kontekście, wpływają również na to, jak wyszukiwarki indeksują i oceniają strony.

  Wszyscy słyszeliśmy o Rankingu Strony (nazwanym tak po Współzałożyciel Google Larry Page ), który określa „znaczenie” każdej strony w sieci i rangę określającą jej przydatność w oparciu o ilość i jakość linków otrzymanych z innych stron.

  Ale według Paul Shapiro , ten pomysł może być również zastosowany do stron w obrębie jednej strony, a metryka typu PageRank może być użyta do wykrycia problemów w architekturze witryny.

  Aby obliczyć wewnętrzny ranking strony internetowej, musimy zaindeksować naszą witrynę i przeanalizować listę wszystkich wewnętrznych linków uzyskanych za pomocą narzędzia, takiego jak na przykład Screaming Frog. Potrzebujesz również R , darmowe oprogramowanie do obliczeń statystycznych i grafiki działające na wielu platformach.

  Po zainstalowaniu biblioteki możesz użyć następującego kodu w połączeniu z indeksowaniem Screaming Frog w swojej witrynie:

  Po zainstalowaniu biblioteki możesz użyć następującego kodu w połączeniu z indeksowaniem Screaming Frog w swojej witrynie:

  Na przykład to, co dostałem po zbadaniu strony wewnętrznej rankingu klientów:

  Na przykład to, co dostałem po zbadaniu strony wewnętrznej rankingu klientów:

  Patrząc na tę listę, widzimy, że nasza górna strona jest stroną kontaktową, która nie jest w porządku. Zwykle strona główna powinna być na górze, a dzieje się tak ze względu na sposób, w jaki struktura wewnętrznych linków została skonstruowana. Teraz, gdy zdałem sobie sprawę, że mamy problem, mogę nad nim pracować i znaleźć skuteczne rozwiązanie usprawniające naszą stronę.

  Zbadaj wewnętrzne łącza konkurencji

  Jeśli chcesz być w stanie konkurować z innymi stronami w swojej niszy, dobrym pomysłem byłoby przestudiowanie wewnętrznej struktury powiązań konkurencji i robienie notatek dotyczących:

  • Obecność słów kluczowych w ich adresach URL, znacznikach tytułu, H1 i tekstach kotwicy
  • Obecność linków w pierwszych 100 słowach strony
  • Data opublikowania artykułów / postów i ich aktualizacja
  • Długość ich artykułów.

  Jeśli przygotowujesz się do budowy nowej strony internetowej, możesz wykorzystać te informacje, aby zrozumieć siłę treści konkurenta i określić, czy możesz go wyprzedzić i ile czasu to może zająć. Badanie konkurencji pod kątem wewnętrznej struktury linkowania może być również przydatne do generowania nowych pomysłów dotyczących treści.

  Jeśli masz już stronę z dużą ilością treści wokół strategicznych słów kluczowych, na które się kierujesz, zdecyduj o swojej podstawowej treści i upewnij się, że używasz w niej głównego słowa kluczowego.

  Anchor Texts

  Jak wyjaśnił Rand Fishkin w jednym ze swoich Artykuły z piątkowej tablicy Teksty kotwicowe linków wewnętrznych mają zwykle mniejszy wpływ niż linki zewnętrzne. Nie zaleca się używania najważniejszego słowa kluczowego w tekście zakotwiczenia, ponieważ nie będzie ono wiarygodne i użyteczne dla użytkowników, którzy mogą przestać klikać na stronie lub odbić więcej. Oczywiście, nie nadużywanie tekstów kotwic dokładnego dopasowania nie oznacza, że ​​powinieneś w ogóle przestać używać wewnętrznych linków.

  Jednak od czasu aktualizacji Google Penguin w 2012 r. Zasady optymalizacji tekstu kotwicy bardzo się zmieniły. Metody nadmiernej optymalizacji tekstu zakotwiczenia stały się przestarzałe i należy ich unikać za wszelką cenę. Według Ogólne wytyczne Google , łączenie powinno być naturalne i wszechstronne. Google nie lubi spamowania, zbyt bogatych tekstów kotwicznych, ale docenia proste, naturalne kotwice, istotne dla treści (tworzenie odmian słów kluczowych dla struktury tekstu kotwicy wydaje się dobrym pomysłem).

  Dobra wewnętrzna struktura łączenia zapewnia wartość UX

  Wstawianie linków wewnętrznych do treści do indeksacji może nie wydawać się mądre, ale linki mogą również pomóc w UX witryny. Link umieszczony w treści przekazuje czytelnikom miejsce, w którym mogą zebrać więcej informacji, strony o podobnej treści, sposób, w jaki mogą dokonać zakupu lub skontaktować się z Tobą, który działa jako przewodnik do osiągnięcia celu marketingowego .

  Najlepiej byłoby umieścić linki w postach na blogu w innych odpowiednich postach. Te odpowiednie linki poprawią Twój UX i zwiększą ruch i liczbę potencjalnych klientów. Bardzo ważne jest również, aby strony internetowe nie zawierały żadnych uszkodzonych linków. Jeśli tak, przekieruj linki do innych odpowiednich stron. Strony internetowe powinny również ładować się szybko, aby zapewnić pozytywne wrażenia użytkownika i zapobiec odbiciom.

  Wnioski

  Kiedy mówimy o budowaniu linków, często myślimy o linkach zwrotnych, które pozostają wysoko na naszej priorytetowej liście działań SEO. Ale to nie znaczy, że powinniśmy przeoczyć UX i ogólną wartość SEO tworzenia właściwej wewnętrznej struktury linków.

  Podczas gdy linki zwrotne z różnych i autorytatywnych domen odgrywają dużą rolę w rankingu Twojej witryny, ich efekty mogą zostać wzmocnione przez przejrzystą, logiczną wewnętrzną strukturę linkowania, która równomiernie rozsiewa sok na całej witrynie.

  Aby to uprościć, poniżej przedstawiłem również najważniejsze szczegóły dotyczące wewnętrznej struktury linkowania:

  Aby to uprościć, poniżej przedstawiłem również najważniejsze szczegóły dotyczące wewnętrznej struktury linkowania:


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»