Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Jak wykonać badanie słów kluczowych dla SEO

  1. Co to jest słowo kluczowe?
  2. Dlaczego Keyword Research jest ważny?
  3. Proces badania słów kluczowych: najlepsze praktyki
  4. Tom wyszukiwania słowa kluczowego
  5. Czy Twoje słowo kluczowe jest najlepszą opcją?
  6. Trudność słowa kluczowego
  7. Trafność i zamiar słów kluczowych
  8. Nie używaj tego samego słowa kluczowego dla wielu stron
  9. Te wskazówki doprowadzą Twoje badanie słów kluczowych do następnego poziomu

  Wiele osób rozumie znaczenie SEO - w ten sposób możesz uzyskać więcej informacji na swojej stronie bez wydawania pieniędzy na płatne wyszukiwanie. Jednak zwykłe pisanie treści nie pozwoli wykonać zadania. Musisz nauczyć się, jak badać słowa kluczowe dla SEO.

  Badanie słów kluczowych jest podstawą każdej udanej kampanii SEO. Badanie słów kluczowych pokazuje, w jaki sposób Twoi klienci szukają Twoich produktów i / lub usług.

  A ponieważ zachowania klientów stale się zmieniają, badania słów kluczowych nie są po prostu jednorazową czynnością z góry. Najlepsi specjaliści ds. Marketingu SEO podchodzą do badań nad słowami kluczowymi jako ciągłym działaniem i odpowiednio aktualizują swoje kampanie zgodnie z nowymi ustaleniami.

  Podczas gdy badania słów kluczowych mogą być żmudne i skomplikowane, jest to absolutnie konieczne, jeśli chcesz napędzać wyniki SEO.

  Co to jest słowo kluczowe?

  Zanim zanurzymy się w procesie badania słów kluczowych, wyjaśnijmy, co rozumiemy przez „słowo kluczowe”.

  Jeśli użytkownik wpisze „SEO” w Google, „SEO” będzie słowem kluczowym. Podobnie, jeśli użytkownik wpisze w Google „Agencje SEO blisko mnie”, słowem kluczowym będzie „Agencje SEO blisko mnie”.

  Słowo kluczowe to po prostu zawartość zapytania użytkownika . Nie daj się zwieść słowom mnogim fazy „słowa kluczowego”. Słowo kluczowe może zawierać jedno lub wiele słów.

  Dlaczego Keyword Research jest ważny?

  Jak wspomniano wcześniej, badanie słów kluczowych jest podstawą udanej kampanii SEO. Dzieje się tak, ponieważ daje wgląd w słowa kluczowe, których szukają klienci, i ostatecznie, do jakich słów kluczowych należy optymalizować witrynę.

  Dotyczy to nie tylko SEO, płatny marketing w wyszukiwarkach działa również najlepiej, gdy informuje o nim najnowsze trendy słów kluczowych.

  Powiedzmy, że jesteś właścicielem firmy telefonii komórkowej i chcesz sprzedawać więcej telefonów za pośrednictwem swojej witryny. Możesz pokusić się o opisanie swoich produktów jako „Telefony komórkowe”. Jednak po przeprowadzeniu badania słów kluczowych może się okazać, że „Smartphone” i „Urządzenia mobilne” są bardziej owocnymi słowami docelowymi. W wyniku tego wglądu lepsze wykorzystanie słów kluczowych w kopii witryny zapewni lepsze wyniki SEO i zwiększy widoczność Twojej firmy, gdy ludzie będą szukać „smartfona” i „urządzenia mobilnego”.

  Ale jak dokładnie określilibyśmy, że „Smartphone” i „Urządzenia mobilne” są lepszymi słowami kluczowymi do optymalizacji witryny pod kątem „Telefony komórkowe?”

  Proces badania słów kluczowych: najlepsze praktyki

  Przeprowadzając badania słów kluczowych, należy wziąć pod uwagę czynniki ilościowe i jakościowe. Czynniki oparte na bardziej obiektywnej / ilościowej analizie są zazwyczaj łatwiejsze do celów oceny słów kluczowych.

  Kiedy jednak zaczniesz oceniać metryki jakościowe, możesz zejść do dziury królika bez dna. Zacznijmy od bardziej obiektywnych wskaźników.

  Tom wyszukiwania słowa kluczowego

  Liczba wyszukiwań słów kluczowych to liczba wyszukiwań (średnio) określonych słów kluczowych otrzymywanych co miesiąc. Nie przeprowadzasz prawidłowo badań słów kluczowych, jeśli nie optymalizujesz słów kluczowych, które są aktualnie wyszukiwane. Cały cel badania słów kluczowych polega na znalezieniu tego, czego szukają klienci i terminologii, której używają, aby można było tworzyć treści dostosowane do tej terminologii.

  Dostępnych jest kilka narzędzi, które dają wgląd w wielkość wyszukiwania słów kluczowych, np SEMRush , Google Keyword Planner , Moz , Ahrefs , i więcej.

  Korzystając z SEMRush, aby sprawdzić objętość wyszukiwania słowa kluczowego, „badania słów kluczowych”, nasze ustalenia są następujące:

  Korzystając z SEMRush, aby sprawdzić objętość wyszukiwania słowa kluczowego, „badania słów kluczowych”, nasze ustalenia są następujące:

  Jak widać, termin badanie słów kluczowych obejmuje 5400 wyszukiwań miesięcznie, a 200 milionów wyników pojawia się, gdy wyszukiwane jest słowo „badanie słów kluczowych”. Możesz również sprawdzić „dopasowywanie fraz” lub ściśle powiązane słowa kluczowe z terminem „badania słów kluczowych”. Oto kilka przykładów:

  Oto kilka przykładów:

  Ta funkcja jest przydatna w wyszukiwaniu alternatywnych słów kluczowych lub długich słów kluczowych w blogach i jest zazwyczaj oferowana przez inne narzędzia do badania słów kluczowych poza SEMRush. Zauważysz również, że pojawiła się tutaj nowa statystyka, zwana „KD” - omówimy to nieco później.

  W SEMRush dostępna jest także funkcja „trafnych słów kluczowych”, dzięki której można znaleźć bardziej zbliżone alternatywy do terminu „badania słów kluczowych”.

  Jak widać odpowiednia sekcja słowa kluczowego wygląda bardzo podobnie do sekcji dopasowywania fraz. W lewej kolumnie możesz zobaczyć powiązany procent. Tak trafne jest to słowo kluczowe dla tego, czego szukasz. Pomoże to znaleźć inne opcje słów kluczowych i frazowanie / słownictwo, które możesz wykorzystać w kopii strony.

  Wyniki, które do tej pory analizowaliśmy, mają zastosowanie do wyszukiwań ogólnokrajowych, czyli liczby średnich wyszukiwań miesięcznie ze Stanów Zjednoczonych.

  Ale co, jeśli chcemy wyświetlić liczbę wyszukiwań dla określonej lokalizacji geograficznej? Kolejne narzędzie do badania słów kluczowych, Google Keyword Planner, oferuje funkcję oceny liczby wyszukiwań według miasta.

  Kolejne narzędzie do badania słów kluczowych, Google Keyword Planner, oferuje funkcję oceny liczby wyszukiwań według miasta

  Dlaczego znaczenie ma badanie słów kluczowych w mieście? Uwzględnia dialekty i warunki regionalne. Na przykład ludzie w Wisconsin nazywali „bełkotami fontann”. Oznaczałoby to, że w Chicago można znaleźć większą liczbę wyszukiwań „fontann wodnych”, ale większą liczbę wyszukiwań dla „bełkotek” w Milwaukee.

  Geograficznie ukierunkowane trendy w wyszukiwaniu słów kluczowych są również bardzo ważne, jeśli masz lokalną firmę. Jeśli jakiś termin nie jest często wyszukiwany w twoim regionie, możesz rozważyć przepisanie / przeredagowanie kopii. Jeśli nikt w pobliżu nie szuka sformułowania, którego używasz do opisu swoich produktów / usług, otrzymasz tylko nieistotny ruch.

  Czy Twoje słowo kluczowe jest najlepszą opcją?

  Czasami możesz używać terminu na swoje produkty, który nie jest tak bardzo wyszukiwany jak inny termin. Oto przykład: powiedzmy, że pracujesz dla firmy wyciągów krzesełkowych, która pomaga starszym właścicielom domów wejść na górę. Przeprowadziłeś badania słów kluczowych dla „wyciągów krzesełkowych” i odkryłeś, że ma on dużą objętość wyszukiwania:

  Przeprowadziłeś badania słów kluczowych dla „wyciągów krzesełkowych” i odkryłeś, że ma on dużą objętość wyszukiwania:

  Wiesz jednak również, że konkurenci uzyskują więcej organicznego ruchu i konwersji niż Ty. Po wejściu na ich stronę zauważysz, że używają terminu „winda schodowa” nad „wyciągiem krzesełkowym”. Na początku możesz nie myśleć o tym zbyt wiele, ale jedna mała zmiana może mieć duże znaczenie; „Winda schodowa” ma znacznie większą pojemność wyszukiwania niż „wyciąg krzesełkowy”:

  Na początku możesz nie myśleć o tym zbyt wiele, ale jedna mała zmiana może mieć duże znaczenie; „Winda schodowa” ma znacznie większą pojemność wyszukiwania niż „wyciąg krzesełkowy”:

  Częścią badania słów kluczowych jest upewnienie się, że używasz właściwych słów kluczowych. Podczas gdy w przypadku windy schodowej vs wyciągu krzesełkowego, prawdopodobnie będziesz chciał korzystać zarówno z całej witryny - oba są naprawdę mocnymi słowami kluczowymi, a ranking dla nich doprowadzi ruch do Twojej witryny. W innych przypadkach możesz wybrać między 1000 wyszukiwań miesięcznie a 10 wyszukiwań miesięcznie. Jeśli w tym przypadku wybierzesz niewłaściwe słowo kluczowe, możesz stracić na wielu potencjalnych klientach.

  Trudność słowa kluczowego

  W idealnym świecie kierowałbyś się na słowa kluczowe o najwyższej liczbie wyszukiwań. W większości przypadków wymagane jest jednak bardziej strategiczne myślenie.

  Załóżmy na przykład, że posiadasz mały sklep z grami wideo. Możesz pomyśleć, że twoim celem na liście pierwszej strony Google dla określenia „gry wideo” powinien być:

  Ponad 200 000 miesięcznych wyszukiwań - brzmi świetnie, prawda? Jednak nierealistyczne jest myślenie, że strona internetowa małej firmy będzie klasyfikowana jako „gry wideo” (nie twierdząc, że nie jest to możliwe, ale stawiasz czoła ogromnym witrynom i markom takim jak GameStop, IGN i GameSpot).

  SEMRush oferuje funkcję trudności słowa kluczowego (KD). Zasadniczo jest to miara tego, jak trudno byłoby organicznie oceniać dane słowo kluczowe. Jeśli na pierwszej stronie Google dla danego słowa kluczowego znajduje się kilka wysoce autorytatywnych stron internetowych, można oczekiwać, że KD tego słowa kluczowego będzie wysokie. Kilka stron internetowych niższego szczebla wypełniających stronę Google - jeden wynik może wskazywać niski współczynnik KD.

  Powyższy wykres pokazuje, że termin „gry wideo” ma KD 93,95 na 100. To dość trudne i zajmie dużo treści i linków do rankingu dla tego słowa kluczowego. Przez długi okres czasu i wzrost witryny możliwe jest uszeregowanie pod kątem tego bardzo trudnego słowa kluczowego, ale w przypadku małej firmy istnieje więcej możliwych do uzyskania słów kluczowych.

  Termin „sklepy z grami wideo” może być łatwiejszym terminem do wypróbowania. Ma KD 73,96, co znacznie ułatwia rangowanie na głównej stronie Google.

  Które wyniki KD są najlepsze dla Twojej witryny? To naprawdę zależy od etapu Twojej firmy i strony internetowej.

  Jeśli masz duży ruch organiczny, wiele wysokiej jakości linków i atrakcyjne treści, możesz strzelać do słów kluczowych, które są nieco trudniejsze (KD 80+). Jednak nie powinieneś skupiać się tylko na tych słowach kluczowych - miksuj je z łatwiejszymi do rangowania słowami kluczowymi.

  Mniejsze lub rozwijające się firmy powinny patrzeć na słowa kluczowe o trudnościach 65-75. Nawet jeśli słowo kluczowe ma niską KD, nie oznacza to, że głośność jest niska. Na przykład „sklepy z grami wideo” mają 40 500 zapytań miesięcznie.

  Gdy tworzysz więcej treści i zdobywasz więcej linków, znajdziesz się w rankingu innych słów kluczowych, które są trudniejsze ze względu na autorytet witryny.

  Podczas gdy SEMRush nie jest jedynym narzędziem do badania słów kluczowych oferującym funkcjonalność KD, nie każde narzędzie pozwala użytkownikom analizować metryki KD. Te, które to robią, mogą działać w różnych skalach liczbowych. Na przykład niski wynik KD w narzędziu do badania słów kluczowych Moz może być bliższy zakresowi 20-30, podczas gdy niski wynik KD w przypadku SEMRush może być bliższy zakresowi 60–70. Analizując KD z różnych narzędzi, pamiętaj, że pomiary każdego narzędzia są różne.

  Trafność i zamiar słów kluczowych

  Najbardziej niedocenioną taktyką w badaniach słów kluczowych wydaje się być trafność i zamiar. Jest to czynnik jakościowy podczas badania słów kluczowych, które mogą doprowadzić cię do króliczej nory.

  Jednym z zadań, które zawsze powinieneś wykonywać, badając żywotność słowa kluczowego, jest wyszukiwanie go w wyszukiwanym słowie kluczowym. Wracając do naszego przykładu sklepu z grami wideo, powiedzmy, że nasz właściciel sklepu chciał skierować reklamy na „Gry wideo”. Przeanalizujmy typy wyników, które wypełniają pierwszą stronę Google podczas wyszukiwania tego zapytania:

  Podczas gdy niektórzy wielcy sprzedawcy detaliczni (Walmart, Amazon, Gamestop) pojawiają się w wynikach organicznych i lokalnych pakietach, widzimy również następujące typy wysokiego rankingu treści:

  • Artykuły z gier wideo
  • Recenzje gier wideo
  • Blogi gier wideo
  • Wikipedia

  Ponieważ pierwsza strona Google słowa kluczowego „Gry wideo” nie składa się głównie ze sklepów i sprzedawców detalicznych, musimy zakwestionować zamiar wyszukiwania tego słowa kluczowego. Na podstawie wyników tego wyszukiwania wygląda na to, że większość użytkowników zamierza znaleźć zawartość bloga i artykułu z wiadomościami podczas wyszukiwania tego słowa kluczowego. Te rodzaje treści nie pojawiałyby się na pierwszej stronie Google inaczej.

  Pamiętaj, że Google to firma pod koniec dnia, a ich algorytm wyszukiwarek jest ich produktem. Jeśli ich algorytm zapewnia wyniki, których użytkownicy nie są zainteresowani, ludzie rzadziej korzystają z wyszukiwarki Google w stosunku do konkurencyjnych wyszukiwarek. Ponieważ ostatecznym celem Google jest odzwierciedlenie w wynikach wyszukiwania ich zamiarów wyszukiwania klientów, Google nieumyślnie ujawnia zamiar wyszukiwania za danym słowem kluczowym - odzwierciedla to ich wyniki!

  Dlatego tak ważne jest, aby fokus słów kluczowych dopasował się do właściwej intencji wyszukiwania tego słowa kluczowego!

  Nawet jeśli kierujesz słowo kluczowe o najniższym możliwym KD, nie pojawi się w organicznych wynikach wyszukiwania, jeśli fokus słowa kluczowego treści nie jest zgodny z intencją wyszukiwania tego słowa kluczowego.

  Pisząc kopię strony produktu lub usługi, upewnij się, że celujesz w słowo kluczowe, którego wyniki wyszukiwania na stronie są zdominowane przez inne strony produktów / usług. Pisząc kopię artykułu edukacyjnego, upewnij się, że celujesz w słowo kluczowe, w którym wyniki wyszukiwania po stronie są zdominowane przez inne artykuły edukacyjne.

  Nie używaj tego samego słowa kluczowego dla wielu stron

  Ucząc się, jak badać słowa kluczowe dla SEO, wielu ludzi zapomina o tym, jak ważne jest, aby nie używać stale tych samych słów kluczowych dla każdej strony.

  Używając innego ustawienia słowa kluczowego dla każdej strony witryny, każda strona ma wyjątkową wartość dla użytkowników. Gdy używasz tego samego słowa kluczowego dla wielu stron, strony Twojej witryny mogą konkurować ze sobą o rankingi słów kluczowych, zmniejszając w ten sposób wartość SEO Twojej witryny i jej treści. Bez względu na jakość linków lub treści na Twojej stronie, nie będziesz w stanie uszeregować konkurencyjnych słów kluczowych na pierwszej stronie.

  Podczas przeprowadzania badań słów kluczowych ważne jest dokumentowanie i śledzenie wszystkich poszczególnych stron internetowych oraz ich koncentracji na słowach kluczowych. Podczas tworzenia nowych stron lub wpisów na blogu należy sprawdzić, które słowa kluczowe już zostały użyte, aby nie przetwarzać słów kluczowych.

  Te wskazówki doprowadzą Twoje badanie słów kluczowych do następnego poziomu

  Badania nad słowami kluczowymi są ważną częścią rangi witryny pod względem organicznym. Jeśli nie wiesz, jak wyszukiwać słowa kluczowe dla SEO, będziesz miał trudności z uzyskaniem ruchu bez płacenia za to.

  Chociaż te wskazówki wydają się proste, mogą być różnicą między sukcesem a porażką. Zawsze upewniaj się, że skupienie słów kluczowych dla każdej indywidualnej strony internetowej jest unikalne, ma przyzwoitą liczbę wyszukiwań, nie jest dla witryny zbyt trudne do uszeregowania i dostosowuje się do właściwej intencji wyszukiwania.

  Jeśli potrzebujesz pomocy, powinieneś rozważyć zatrudnienie Specjalista SEO - ktoś, kto dokładnie wie, czego szuka, i codziennie pracuje ze słowami kluczowymi. SoMe Connect może pomóc Twojej witrynie zwiększyć ruch, poprawiając rankingi słów kluczowych. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj .

  Co to jest słowo kluczowe?
  Dlaczego Keyword Research jest ważny?
  Co to jest słowo kluczowe?
  Dlaczego Keyword Research jest ważny?
  Ale jak dokładnie określilibyśmy, że „Smartphone” i „Urządzenia mobilne” są lepszymi słowami kluczowymi do optymalizacji witryny pod kątem „Telefony komórkowe?
  Ale co, jeśli chcemy wyświetlić liczbę wyszukiwań dla określonej lokalizacji geograficznej?
  Dlaczego znaczenie ma badanie słów kluczowych w mieście?
  Czy Twoje słowo kluczowe jest najlepszą opcją?
  Które wyniki KD są najlepsze dla Twojej witryny?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»