Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Jak zoptymalizować dysk SSD w systemie Windows 7?

  W ostatnich latach tempo wdrażania najnowszych technologii wzrosło szczególnie wyraźnie. To, co było tylko wczoraj, przedwczoraj, można było tylko śnić, dziś jest czymś powszechnym w życiu codziennym. Ale wszystko, co nowe, ma swoje własne cechy, które należy wziąć pod uwagę, a do których nie trzeba się od razu przyzwyczaić, ale z których nie można uciec ...

  Dzisiaj chcę porozmawiać o niektórych niuansach i zawiłościach związanych z obsługą systemu Windows 7 na dysku SSD. W przeciwieństwie do dysków twardych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, z ich elementami mechanicznymi (wrzeciono, głowice i płyty), dyski SSD z definicji nie mają elementów mechanicznych. Nie usłyszysz od nich dźwięków charakterystycznych dla HDD, działają znacznie szybciej, zużywając znacznie mniej energii. To prawda, że ​​wszystkie te zalety mogą być nieco przyćmione przez fakt, że takie napędy mają bardzo ograniczony „zasób silnika” - ograniczoną liczbę możliwych cykli zapisu i kasowania danych.

  Biorąc pod uwagę cechy systemu operacyjnego komputera, w szczególności Windows 7, łatwo jest dojść do wniosku, że konieczne jest ograniczenie dostępu systemu do dysku SSD. Istnieje szereg operacji, polegających na tym, że możliwe jest znaczne zmniejszenie liczby takich połączeń, a tym samym znaczne wydłużenie żywotności obecnie nie najtańszego elementu.

  Optymalizuj SSD Fresh SSD

  Jeśli zastanawiałeś się już, jak zwiększyć przeżywalność dysku SSD lub bardziej poprawnie, zoptymalizuj dysk SSD, a następnie prawdopodobnie przeczytaj artykuły opisujące różne sposoby optymalizacji jego wydajności, w tym zmianę ustawień systemu i „kopanie” w rejestrze. Mogę założyć, że większość użytkowników nie korzystała z tych porad elementarnych z powodu ignorancji i obaw przed zrobieniem „czegoś złego” (i zrobili to dobrze!). Wszystko może być o wiele prostsze, jeśli nie jesteś administratorem lub po prostu doświadczonym programistą, doskonały program jest dla Ciebie bardzo przydatny, poza tym jest darmowy, SSD Fresh. Oszczędzaj czas i nerwy, spójrz na to ...

  Pobierz plik instalacyjny (pod artykułem) na swój komputer i uruchom. Procedura instalacji jest normalna, standardowa i nie powoduje żadnych pytań. Jedyną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest aktywacja programu. Aby uzyskać bezpłatną aktywację, wystarczy wypełnić i wysłać deweloperom standardowy formularz z ich adresem e-mail.

  W odpowiedzi na Twoją wiadomość otrzymasz list z linkiem, kliknij na nią, a aktywacja programu nastąpi automatycznie.

  Co może zrobić program SSD Fresh?

  W zakładce „Przegląd” obserwujemy wszystkie dyski komputera, informacje o typie nośnika, jego interfejsie, wolumenie, systemie plików, a także o ilości miejsca na dysku.

  Poniżej znajduje się następna zakładka „Optymalizacja” (Optymalizacja) Poniżej znajduje się następna zakładka „Optymalizacja” (Optymalizacja). Są tutaj różne elementy optymalizacji, przejdźmy do nich:

  Są tutaj różne elementy optymalizacji, przejdźmy do nich:

  - Wyłącz indeksowanie . To narzędzie dotyczyło pracy z dyskami HDD. Istotą tego procesu jest przyspieszenie dostępu do plików. System zaindeksował całą zawartość partycji, a sam indeks został zapisany na dysku. Biorąc pod uwagę początkowo wysoką szybkość odczytu i zapisu właściwą dla dysków SSD, wyłączamy indeksowanie, klikając łącze Optymalizuj. Przeczytaj więcej o tym, jak przyspieszyć komputer, wyłączając indeksowanie. tutaj .

  - Defragmentacja . Ponieważ głowicy czytającej brakuje a priori w napędach półprzewodnikowych i po prostu nie ma fizycznego ruchu, proces defragmentacji całkowicie traci znaczenie. Powiem więcej, nadmierne cykle zapisu występujące podczas defragmentacji - kasowanie danych bezpośrednio zmniejsza żywotność naszego dysku SSD. Wyłącz, a także w „Defragmentuj pliki rozruchowe”.

  - Znacznik czasu . Najprawdopodobniej informacje o dostępie systemu operacyjnego do plików nie są dla Ciebie przydatne, poza tym proces ten skraca czas życia dysku SSD z powodu częstego nadpisywania danych. Wyłącz przez analogię z defragmentacją.

  - Prefetch . Aby uzyskać szybki dostęp do często używanych aplikacji, ta opcja jest odpowiedzialna za wstępne załadowanie ich do pamięci RAM komputera. Ponieważ szybkość reakcji w dyskach półprzewodnikowych jest dość wysoka, wyłączamy tę funkcję, tak samo jak niepotrzebne.

  - Rejestrowanie zdarzeń w systemie Windows . Nie kłócę się, w logu systemowym można wyraźnie zobaczyć i dowiedzieć się wszystkiego o działaniu systemu operacyjnego. Informacje mogą być przydatne, więc ten przedmiot jest pozostawiony każdemu według własnego uznania. Ja sam dokonałem wyboru w kierunku zwiększenia zasobów mojego dysku SSD i wyłączenia tej funkcji.

  - Odzyskiwanie systemu . Tu także miecz obosieczny. Z jednej strony, możliwość przywrócenia systemu do stanu roboczego (w takim przypadku ...) może być zawsze przydatna. Z drugiej strony - utrata miejsca na dysku, a także częste przepisywanie danych, zabijanie drogiego dysku SSD. Wybór należy do ciebie.

  - Tworzenie nazw 8.3 . Jeśli nie jesteś tak staroświecki i nie używasz aplikacji 16-bitowych (na przykład dla DOS), które nie akceptują długich nazw folderów i plików, ale używają nowoczesnego oprogramowania, to format tworzenia nazw 8.3 najprawdopodobniej nigdy nie będzie ci przydatny. Możesz kliknąć „Optymalizuj” iw tym przypadku.

  - Funkcja przycinania systemu Windows . Specjalnie dla napędów półprzewodnikowych! Zwiększa żywotność dysku SSD i zgodnie z tym musi być dołączony! Z niewielką rezerwacją dotyczącą obsługi tej opcji przez sam napęd, zaleca się sprawdzenie u jego producenta.
  Jeśli jesteś całkowicie zadowolony z optymalizacji wszystkich wymienionych pozycji, możesz po prostu kliknąć link „Optymalizuj wszystkie ustawienia” w prawym górnym rogu okna programu, nie tracąc czasu.

  Tak więc, optymalizacja dysku SSD została zakończona, zorientowaliśmy się, jak prawidłowo skonfigurować dysk SSD, aby zwiększyć jego żywotność i efektywne wykorzystanie dzięki bezpłatnemu programowi SSD Fresh. Na pewno warto uważnie przyjrzeć się wszystkim punktom i dokonać optymalizacji - to jest twój napęd, Twój czas i pieniądze! Wszystkie te informacje będą niewątpliwie przydatne, jeśli zdecydujesz się przenieść system Windows 7 z dysku twardego na dysk SSD.
  Nie zapomnij zapisać się do moich aktualizacji, aby zawsze wiedzieć, jak usprawnić pracę na komputerze. Odpowiedzi i komentarze są mile widziane!

  Co może zrobić program SSD Fresh?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»