Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Joomla! vs WordPress: Która platforma jest dla Ciebie odpowiednia?

  1. Joomla! I WordPress w porównaniu (7 kluczowych aspektów)
  2. 1. Joomla! vs WordPress - Łatwość użycia
  3. 2. Joomla! vs WordPress - Szablony i motywy
  4. 3. Joomla! vs WordPress - Wtyczki i rozszerzenia
  5. 4. WordPress vs Joomla! - Search Engine Optimization (SEO)
  6. 5. Joomla! vs WordPress - konserwacja
  7. 6. Joomla! vs WordPress - Bezpieczeństwo
  8. 7. Joomla! vs WordPress - Pomoc i wsparcie

  Decyzja o budowie strony internetowej jest łatwa. Podstępną częścią jest wybór platformy, która pomoże Ci najlepiej osiągnąć unikalną wizję. Szybkie wyszukiwanie Google wyjaśni to WordPress i Joomla! są jednymi z najbardziej popularnych opcji systemu zarządzania treścią (CMS). Nieuniknione pytanie, które należy zadać, brzmi: „Którego powinienem użyć?”

  Ostatecznie ostateczna odpowiedź będzie zależeć od konkretnych wymagań. Podczas ważenia Joomla! vs WordPress, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Na przykład warto zastanowić się nad tym, ile dostosowań trzeba wykonać w witrynie, a także ile czasu trzeba zainwestować w procedury konserwacji i bezpieczeństwa.

  W tym artykule przedstawimy Ci kompletny podział obu platform. Zaczniemy od przedstawienia ich historii i kluczowych różnic, zanim bardziej szczegółowo przeanalizujemy ich mocne i słabe strony. Pod koniec tego artykułu będziesz w stanie określić, kto wygra dla Ciebie, jeśli chodzi o Joomla! vs WordPress. Wejdźmy do środka!

  Zanim zbadamy kluczowe aspekty Joomla! i WordPress , rzućmy okiem na tła każdej platformy, a także jak różnią się na poziomie podstawowym.

  WordPress, początkowo opracowany i wydany w 2003 r., To darmowy i open-source CMS, który idealnie nadaje się do blogowania, handlu elektronicznego i stron internetowych każdej wielkości. Ta potężna, intuicyjna i elastyczna platforma ma ewoluował przez lata , a teraz moce około 30% internetu! Jest to idealna platforma, jeśli szukasz atrakcyjnej, skalowalnej i szybko reagującej witryny.

  Ważne jest, aby wyjaśnić od razu, że w tym artykule będziemy badać WordPress.org - często określany jako „prawdziwy WordPress”. To oprogramowanie, które można pobrać, wymaga nazwy domeny i hostingu. Nie martw się, jeśli nie chcesz inwestować w hosting - darmowy hosting z 000webhost w pełni obsługuje WordPress. Nie należy go mylić z WordPress.com , który jest zasadniczo usługą hostingową.

  com  , który jest zasadniczo usługą hostingową

  Joomla !, założona w 2005 r. I pozycjonująca się jako zmiana marki Mambo CMS , jest także darmową i otwartą platformą. Obecnie Joomla! uprawnienie około sześciu procent wszystkich stron internetowych. Jest dobrze przystosowany do dużych witryn biznesowych i oferuje szereg szablony i rozszerzenia (są to odpowiedniki WordPressa) tematy i wtyczki odpowiednio).

  Podsumujmy podstawowe różnice między Joomla! vs WordPress, używając kilku podstawowych porównań:

  • Złożoność: chociaż z pewnością nie musisz być programistą, aby uporać się z Joomla !, jest znacznie bardziej złożony w użyciu niż WordPress. Chociaż to oznacza, że ​​Joomla! umożliwia nieco większą swobodę w dostosowywaniu i strukturyzacji witryny, proces nie jest tak prosty jak w WordPressie.
  • Blogowanie: Ponieważ WordPress zaczął działać jako platforma blogowania, znacznie łatwiej jest szybko i łatwo udostępnić swoje posty. Chociaż Joomla! osiągnął sprawiedliwy stosunek do blogowania, platforma nie jest tak uproszczona jak WordPress i nadal wymaga pobierz rozszerzenia zbudować wyjątkowy blog.
  • Focus: Joomla! kładzie duży nacisk na bycie platformą społecznościową i zapewnia szereg funkcji sieci społecznościowych. WordPress ma również silny nacisk na społeczność, ale kładzie większy nacisk na łatwość obsługi.
  • Szybkość: Z odpowiednia platforma hostingowa , Strony WordPress mogą korzystać z błyskawicznego ładowania. Chociaż Joomla! szybkość witryny może oczywiście również korzystać z odpowiedniego hostingu, dodatkowe wewnętrzne ulepszenie jest wymagane, aby optymalnie zwiększyć prędkość.

  Teraz, gdy omówiliśmy tła i podstawowe różnice między Joomla! i WordPress, jesteśmy gotowi porównać bardziej specyficzne aspekty platformy. Zanurzmy się!

  Joomla! I WordPress w porównaniu (7 kluczowych aspektów)

  Podczas próby wyboru między WordPress a Joomla !, warto rozważyć kilka kluczowych aspektów. W kolejnych sekcjach porównamy dwie platformy, aby zobaczyć, jak się mierzą.

  1. Joomla! vs WordPress - Łatwość użycia

  vs WordPress - Łatwość użycia

  Oczywiście kluczowym elementem ostatecznego wyboru będzie łatwość konfiguracji i użytkowania platformy. Ponieważ będziesz regularnie korzystał z systemu CMS do tworzenia postów, aktualizowania informacji o produktach, kontaktowania się z gośćmi itd., Będziesz chciał zapewnić łatwą nawigację.

  Joomla! jest stosunkowo łatwy zacznij od . Proces instalacji ręcznej jest dobrze udokumentowane , a konfiguracja ustawień w celu spełnienia Twoich wymagań jest dość prosta. W rzeczywistości WordPress i Joomla! procesy instalacji ręcznej są stosunkowo podobne. Szybkość, z jaką WordPress można zainstalować może jednak znacząco wpłynąć na to, jakiego planu hostingowego używasz. Na przykład 000webhost oferuje a oszczędzająca czas funkcja automatycznej instalacji , umożliwiając uruchomienie witryny WordPress w ciągu kilku minut.

  Po zakończeniu procesu instalacji różnica w łatwości użytkowania między platformami jest znacznie wyraźniejsza. Joomla! panel sterowania jest dużo mniej intuicyjny niż panel WordPressa, mimo że menu po lewej stronie są skonstruowane w ten sam sposób. Na przykład nie jest od razu jasne, która funkcja umożliwia tworzenie stron lub określenie wyglądu witryny. Chociaż w domyślnym Joomla dostępnych jest znacznie więcej opcji! instalacja niż w WordPress, efekt będzie prawdopodobnie bardziej utrudnieniem niż pomoc początkującemu użytkownikowi.

  Dla porównania, Pulpit WordPress jest znacznie prostsze do załatwienia naturalnie. Wynika to w dużej mierze z możliwości uzyskania przez administratora zgrabnego przeglądu ważnych elementów witryny i wyświetlenia menu rozwijanych w ramach każdej z głównych opcji. Na przykład, umieszczając kursor myszy nad zakładką Wygląd , natychmiast zostaną wyświetlone opcje dodawania motywów, nagłówków, widżetów i innych elementów dostosowywania. Z drugiej strony, menu Joomla jest podzielone na mniej zrozumiałe sekcje ( Struktura , Treść itp.). Krótko mówiąc, jeśli chcesz szybko budować swoją witrynę i przy minimalnym zamieszaniu, WordPress jest lepszym rozwiązaniem.

  2. Joomla! vs WordPress - Szablony i motywy

  vs WordPress - Szablony i motywy

  Uzyskanie odpowiedniego wyglądu witryny będzie prawdopodobnie kolejnym głównym problemem. Chociaż możesz zbudować wspaniałą stronę na WordPressie i Joomla !, obie platformy nie są sobie równe, jeśli chodzi o ilość opcji estetycznych, które masz na wyciągnięcie ręki.

  Głównie, szablony (termin Joomla!) i tematy (wersja WordPress) jest tym, czego używasz do kontrolowania sposobu, w jaki Twoje treści są prezentowane w Twojej witrynie. Jako takie są kluczowym elementem projektu. Joomla! oferuje około tysiąca szablonów do wyboru, podczas gdy użytkownicy WordPress mogą wybierać spośród tysięcy motywów darmowych i premium.

  Dzięki WordPress możesz wyszukać odpowiedni motyw bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego, przechodząc do opcji Wygląd > Motywy . Tam możesz zawęzić wyszukiwanie według popularności, tematu, funkcji i innych czynników. Dostępny jest również pasek wyszukiwania, który pomoże Ci szybko znaleźć najlepszą opcję motywu dla Twoich potrzeb.

  Chociaż Joomla! umożliwia wyszukiwanie szablonów z panelu sterowania w podobny sposób, funkcja wyszukiwania jest poważnie ograniczona. Istnieje bardzo niewiele opcji filtrowania wyszukiwania szablonów. Ponadto pasek wyszukiwania odpowiada tylko określonym nazwom szablonów, a nie tematom. W związku z tym zazwyczaj musisz wyjść poza swoją witrynę, aby znaleźć odpowiednie szablony.

  Tak daleko jak dostosowanie i modyfikacja idzie, Joomla! oferuje nieco większą elastyczność niż WordPress. Jednak proces dostosowywania motywu WordPress jest o wiele prostszy. Co więcej, WordPress umożliwia tworzenie motywów potomnych . Są to kopie istniejących motywów, które umożliwiają dokonywanie zmian w bezpieczny i szybki sposób. Joomla! brakuje odpowiednika tej funkcji, a proces tworzenia szablonu jest nieco bardziej zawiły .

  3. Joomla! vs WordPress - Wtyczki i rozszerzenia

  vs WordPress - Wtyczki i rozszerzenia

  Aby zbudować wspaniałą stronę internetową, musisz rozszerzyć jej funkcjonalność, aby lepiej zaspokoić potrzeby odwiedzających i usprawnić zarządzanie witryną. Wtyczki i rozszerzenia pozwalają to zrobić. Ważne jest jednak wyjaśnienie, co oznaczają oba te terminy w odniesieniu do WordPress i Joomla!

  W WordPress, wtyczki są podstawowym narzędziem do Państwa dyspozycji w celu zwiększenia funkcjonalności witryny. Są tysiące do wyboru, zapewniające wszystko, od zabezpieczeń i ulepszeń SEO, po moduły formularzy rejestracji klientów i zaawansowane narzędzia analityczne. Joomla! również oferuje wtyczki , które są po prostu rodzaj rozszerzenia (innymi słowy, oprogramowanie, które zapewnia dodatkową funkcjonalność na stronie Joomla!). Wtyczki w Joomla! mają znacznie węższy zakres i są głównie używane do modyfikowania treści.

  W skrócie, Joomla! dodaje dodatkową warstwę złożoności, jeśli chodzi o rozszerzanie funkcjonalności witryny, podczas gdy WordPress upraszcza rzeczy, zapewniając intuicyjny, łatwy do przeglądania katalog wtyczek. Na przykład, jeśli chcesz dodać funkcję do Joomla! na stronie, musisz przeglądać podsekcje rozszerzenia ( składniki , pakiety itp.) Używając WordPressa, po prostu szukałbyś rodzaju wtyczki, którą chciałeś i przejrzałeś wyniki.

  Co więcej, WordPress umożliwia dostęp i instalowanie wtyczek bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego, bez konieczności przeglądania stron trzecich. Proces dla Joomla! jest trochę bardziej czasochłonny, w tym musisz przeglądaj zewnętrzny katalog , a następnie załaduj i zainstaluj pliki na Joomla! instalacja.

  4. WordPress vs Joomla! - Search Engine Optimization (SEO)

  - Search Engine Optimization (SEO)

  Aby upewnić się, że Twoja witryna zajmuje wysoką pozycję w wyszukiwarkach, Search Engine Optimization (SEO) jest absolutnie niezbędna. Zwykle ulepszanie SEO polega na dodawaniu kluczowych terminów do różnych obszarów treści, wstawianiu wewnętrznych i zewnętrznych linków oraz ułatwianiu dostępu do witryny robotom indeksującym wyszukiwarki ( takich jak Googlebot ) jak to możliwe.

  Jako taki przy badaniu Joomla! vs WordPress, chcesz mieć pewność, że platforma, z którą będziesz pracować, sprawia, że ​​zarządzanie SEO jest tak proste, jak to możliwe. WordPress jest wyraźnym zwycięzcą, jeśli chodzi o zwiększenie potencjału SEO witryny. Jest ich mnóstwo przydatne wtyczki SEO do wyboru . Najbardziej popularne wśród nich jest Yoast SEO , który zapewnia prosty system sygnalizacji świetlnej umożliwiający śledzenie SEO.

  Joomla! oferuje wiele SEO i metadane rozszerzenia do wyboru i są tam zasoby zwiększanie potencjału SEO Twojego Joomla! teren . Jednak żadna z nich nie oferuje szybkiego i niezawodnego systemu sprawdzania SEO dostarczanego przez wtyczki WordPress. Musisz poświęcić znacznie więcej czasu i energii, aby Twój SEO był na równi z Joomla! strona niż w WordPressie.

  Innym ważnym czynnikiem wpływającym na SEO witryny jest wybór dostawcy usług hostingowych. Przecież strona o słabym czasie działania, bez ułatwień dla rozwoju i nazwa domeny podrzędnej prawdopodobnie będą walczyć w rankingach wyszukiwarek. Na szczęście, z 000webhost , możesz mieć pewność, że roboty indeksujące będą w stanie zlokalizować i zbadać Twoją witrynę.

  5. Joomla! vs WordPress - konserwacja

  vs WordPress - konserwacja

  Aby Twoja strona działała sprawnie, ważne jest regularne przeprowadzanie konserwacji. Obejmuje to upewnienie się, że witryna jest zaktualizowana, prawidłowo utworzona kopia zapasowa, wolna od spamu i szybko się ładuje. Czasami może być konieczne przeprowadzenie bardziej rozbudowanej konserwacji w celu naprawy martwych stron, zastąpienia nieaktywnych łączy lub przywrócenia witryny po włamaniu. CMS, którego używasz, powinien sprawić, że proces regularnej konserwacji witryny będzie tak prosty, jak to tylko możliwe.

  Interfejs Joomla! Zawiera specjalny obszar konserwacji . Jest to jednak ograniczone do aktualizacji witryny. Możliwe jest również umieść swoją Joomla! strona w trybie konserwacji , więc możesz pozwolić użytkownikom na froncie wiedzieć, że pracujesz na swojej stronie i wkrótce wróci on do trybu online. Chociaż te funkcje są przydatne, mnóstwo opcji w Joomla! panel sterowania może uczynić proces konserwacji witryny męczącym i wymagającym intensywnych badań procesem.

  Jeśli chodzi o utrzymanie witryny WordPress, są dostępne liczne przydatne wtyczki złagodzić kłopoty. Umożliwiają one tworzenie stron „Coming Soon”, upraszczają tworzenie kopii zapasowych witryn, zapewniają szybkość witryny i wiele więcej. Podobnie jak w przypadku Joomla !, możesz także ustawić WordPress na tryb konserwacji. Jednak WordPress oferuje więcej sposoby, aby to zrobić i upraszcza odpowiednio proces przekierowania ruchu.

  Oczywiście, jeśli hostujesz własną witrynę WordPress, będziesz musiał poświęcić więcej czasu na konserwację. Wybór dostawcy wysokiej jakości hostingu, takiego jak 000webhost, może znacznie ułatwić zadanie. Na przykład po zakończeniu instalacji automatycznej WordPress za jednym kliknięciem zapewniamy regularną kopię zapasową witryny, cieszy się 99% gwarancją dostępności i pozostaje łatwy do skalowania, jeśli wystąpi nagły wzrost ruchu.

  6. Joomla! vs WordPress - Bezpieczeństwo

  vs WordPress - Bezpieczeństwo

  Wyrażenie „najpierw bezpieczeństwo” doskonale pasuje do procesu wyboru CMS. Będziesz chciał się upewnić, że używana przez Ciebie platforma zapewni odpowiednią ochronę przed hakerami, zwłaszcza jeśli zależy ci na dochodach swojej witryny. Obie Joomla! a WordPress oferuje niezawodne podstawowe funkcje zabezpieczeń po instalacji. Jednak oba wymagają również rozszerzonej funkcjonalności, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo. Kluczowe różnice dotyczą tego, jak łatwo można to zrobić na każdej platformie.

  Główne problemy związane z bezpieczeństwem Joomla dotyczą zazwyczaj przejęcia bazy danych i błędy wykonania kodu , które potencjalnie mogą dać hakerom możliwość manipulowania role użytkownika i uprawnienia . Joomla poczyniła znaczne postępy w zakresie bezpieczeństwa w ostatnich aktualizacjach i utrzymuje obszerna lista kontrolna pomoc administratorom w rozwiązywaniu problemów, gdy tylko się pojawią. Jednak system CVE (Common Vulnerabilities and Exposures) ustalił, że platforma pozostaje bardziej podatna na opisane powyżej ataki w porównaniu do WordPressa .

  WordPress wymaga tego podjąć pewne działania aby zapewnić bezpieczeństwo na żelazo. Mogą one obejmować zmianę domyślnego adresu URL logowania WordPress, umożliwiając uwierzytelnianie dwuetapowe, implementacja Secure Socket Layers (SSL) i utworzenie zapory ogniowej. Chociaż może się to wydawać długą listą zadań, proces dla każdego z nich jest stosunkowo łatwy. WordPress nie ma obszerna dokumentacja bezpieczeństwa , ale nie musisz być biegły we wszystkich punktach, aby odpowiednio chronić swoją stronę. Naprawdę nie możesz powiedzieć tego samego dla Joomla!

  Podobnie jak w przypadku konserwacji witryny, wybór odpowiedniego hosta internetowego jest ważnym krokiem w celu zapewnienia optymalnego zabezpieczenia witryny. 000webhost, zasilany przez Hostinger , zapewni ci spokój umysłu zaawansowane środki bezpieczeństwa . Należą do nich słabe powiadomienia o hasłach, ostrzeżenia o wtyczkach, które są nieaktualne (a zatem podatne na ataki), zasoby antywirusowe i wiele innych.

  7. Joomla! vs WordPress - Pomoc i wsparcie

  vs WordPress - Pomoc i wsparcie

  Wreszcie, podczas budowania strony internetowej przy użyciu dowolnego CMS, nieuchronnie napotkasz pytania, na które nie wiesz, jak odpowiedzieć. Jako taki, będziesz chciał rozważyć, jaką pomoc i wsparcie oferuje Joomla! vs oferta WordPress.

  Joomla! jest dostosowany do potrzeb dużych firm. Ponieważ platforma zawiera bardziej złożone opcje i funkcje niż WordPress, potrzeba rozwiązywania problemów jest znacznie bardziej prawdopodobna. Chociaż interfejs platformy zapewnia natychmiastowy dostęp do Joomla! strona pomocy , jest stosunkowo niezgrabny w użyciu, bez paska wyszukiwania do wyszukiwania konkretnego błędu lub problemu. Zewnętrzny Joomla! forum wsparcia pozostawia również wiele do życzenia, jeśli chodzi o żeglugę. W rezultacie możesz znaleźć się w sytuacji, w której musisz zapłacić za zewnętrznego programistę lub narzędzie do rozwiązywania problemów, aby rozwiązać konkretne problemy związane z Twoją witryną.

  W ostrym kontraście Forum wsparcia WordPress pozwala szybko znaleźć problem, z którym masz do czynienia. Co więcej, różne motywy i wtyczki dostępne w WordPress pochodzą z ich własnych forów wsparcia, co sprawia, że ​​zadanie skierowania konkretnych zapytań jest znacznie mniej bolesnym procesem. Każda opcja na pulpicie WordPress zawiera również rozwijany przycisk pomocy, który daje jasny i zwięzły przegląd tego, co robić. To sprawia, że ​​krzywa uczenia się jest szybsza. Wreszcie WordPress Codex umożliwia natychmiastowe wyszukiwanie terminów, z którymi możesz nie być zaznajomiony.

  Oczywiście dostawca usług hostingowych może złagodzić potrzebę ciągłego przelewania forów i przewodników. Na przykład 000webhost oferuje wsparcie społeczności, aby pomóc szybko rozwiązać ogólne problemy dotyczące instalacji WordPress.

  Jeśli jesteś średnio zaawansowany technicznie i chcesz zbudować rozbudowaną i rozbudowaną witrynę, Joomla! jest realną opcją. Oferuje nieco szerszy zakres dostosowywania niż WordPress, bez konieczności intensywnego korzystania z rozszerzeń. W szczególności warto sprawdzić, czy jesteś zainteresowany tworzeniem obszernego serwisu biznesowego lub społecznościowego.

  Jeśli jednak chcesz zbudować solidną, wysoce funkcjonalną i dobrze obsługiwaną witrynę o dowolnym rozmiarze, WordPress jest rozwiązaniem, z którym możesz sobie poradzić. Jest o wiele bardziej intuicyjny i przyjazny dla początkujących niż Joomla !, i posiada znacznie więcej opcji w zakresie motywów i wtyczek. Co więcej, to jest daleko bardziej popularny CMS , dzięki czemu łatwiej uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące rozwiązywania problemów. Dla większości osób, które chcą zbudować i dostosować stronę internetową, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie, co WordPress ma do zaoferowania.

  Wniosek

  Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na proces wyboru systemu CMS do budowy witryny. Wybrana przez Ciebie platforma będzie podstawą Twojej witryny i określi, jak łatwa będzie twoja witryna. Wpłynie to również na bezpieczeństwo, skalowalność, wydajność w wyszukiwarkach i wiele innych.

  Jeśli chodzi o Joomla! vs WordPress , wybór, który dokonasz, sprowadzi się ostatecznie do tego, jaki typ witryny chcesz utworzyć. Jednak, jak widzieliśmy w powyższych porównaniach, WordPress oferuje znacznie więcej w zakresie układów, rozszerzonej funkcjonalności i przyjaznej dla użytkownika konstrukcji. Z odpowiednim dostawcą usług hostingowych taki jak 000webhost , możesz nawet pobrać wyjątkową witrynę WordPress za darmo.

  Czy masz jeszcze jakieś pytania dotyczące Joomla! vs WordPress? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

  Nieuniknione pytanie, które należy zadać, brzmi: „Którego powinienem użyć?
  Vs WordPress?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»