Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Kanoniczny

  1. Co jest kanoniczne Tag kanoniczny to element HTML, który wskazuje Google lub innym wyszukiwarkom,...
  2. Co to jest kanonizacja?
  3. Jak korzystać ze znaczników kanonicznych

  Co jest kanoniczne

  Tag kanoniczny to element HTML, który wskazuje Google lub innym wyszukiwarkom, że konkretna strona powinna być widoczna przed inną, która ma dokładnie taką samą treść. Używając tego tagu, automatycznie ukryjesz inne strony z wyszukiwarek, ale nadal będą one widoczne dla odwiedzających.

  Ale dlaczego musimy to zrobić? Cóż, jedną z najlepszych praktyk SEO dla każdej witryny, która chce podnieść swoje rankingi, jest… unikanie duplikatów ! Dlatego informując Google, na którą stronę należy spojrzeć, zapobiegniemy karaniu naszej witryny za to, że mają duplikaty treści. Brzmi logicznie, prawda?

  Mówiąc to, jako eksperci SEO, najpierw chcemy znaleźć i śledzić wszystkie zduplikowane strony, które muszą zaimplementować ten rel = canonical w swoim nagłówku HTML. Po drugie, musimy upewnić się, że nasza strona nie ma błędnych kanonizacji i naprawić je (nie martw się, tam dotrzemy). Ostatecznie chcemy zobaczyć przejrzystą strukturę z zerowymi widocznymi duplikatami.

  Co to jest kanoniczny tag w SEO?

  Jak już wspomnieliśmy, kanoniczny jest tagiem, który umieszczamy w nagłówku HTML każdej z powielonych stron, co wskazuje wyszukiwarkom, która z powielonych stron powinna zwrócić uwagę. Ale dlaczego kanoniczne są ważne dla SEO? Każdy optymalizator wyszukiwarki dba o to, jak Google indeksuje i indeksuje swoje strony, dlatego stale przeprowadzamy audyty witryn, aby wykrywać problemy i je naprawiać.

  Strony internetowe muszą oferować jakość i oryginalną treść . Wyszukiwarki rozumieją, że witryny, które mają zduplikowane treści, nie dostarczają istotnych informacji swoim użytkownikom, a zatem nie klasyfikują ich jako wysoko.

  Powielone treści pojawiają się regularnie z wielu powodów, na przykład:

  • Błędne adresy URL = www nie www
  • Cięcia szlaków = mypage.com/home Vs. mypage.com/home/
  • Bezpieczne strony = https Vs. http

  Ponieważ jest to poważny problem, chcemy uniknąć generowania tego typu stron i naprawić jak najwięcej istniejących stron, dodając do nich znacznik kanoniczny. Czasami unikanie ich jest niemożliwe, więc kanonicy będą musieli być wdrażani od pierwszego dnia.

  Spójrzmy na niektóre zastosowania kanoniczne :

  Przykład 1: Prowadzisz witrynę e-commerce C2C, a trzech różnych użytkowników sprzedaje iPada Mini 16 GB, więc najprawdopodobniej skopiują opis istniejącego. Aby uniknąć powielania treści, będziemy musieli nadać priorytet jednemu z nich.

  Przykład 2: Gdy jest paginacja dla tej samej kategorii i nie chcesz, aby numer 2, 3, 4 itd. Był indeksowany. Będziesz musiał zastosować kanoniczne, aby skierować wyszukiwarki na stronę główną (zobacz, jak zastosować poniższy kod.)

  Przykład 3: Sprzedajesz buty i masz parę fajnych skórzanych butów. Problem polega na tym, że będziesz chciał umieścić je w kategorii „buty” i kategorię „skóra”; ale to ta sama strona, dwa razy. Musisz więc poinformować Google, który z nich jest ważniejszy.

  Co to jest kanonizacja?

  Ale w jaki sposób specjaliści SEO wybierają główny kanoniczny adres URL? Kanonizacja to proces wyboru adresu URL, który będzie traktowany priorytetowo. Każdy specjalista SEO ma swoją własną strategię, ale ogólnie przyjrzymy się odwiedzinom, strukturze (priorytetyzacji stron bliżej domu), liczbie linków przychodzących, autorytetowi i tak dalej.

  Uważaj na niedopasowane kanoniczne, ponieważ mogą powodować pętlę kanoniczną; Oznacza to, że Twoja strona zmyli bota Google. Zawsze upewniaj się, że kanoniki są dobrze wdrożone, wskazując na istniejące strony i kod 200 statusu (unikając jakichkolwiek kodów przekierowań).

  Aby zapewnić poprawną implementację, będziesz musiał przeanalizować swoją stronę za pomocą SEO Crawler . FandangoSEO może być świetnym sojusznikiem. Dzięki naszemu narzędziu będziesz w stanie zidentyfikować wszystkie swoje kanoniczne, sprawdzić, czy są jakieś zduplikowane strony, które ich nie mają lub czy wskazują niewłaściwy adres URL. Platforma pomoże rozwiązać wszelkie problemy za pomocą instrukcji w aplikacji! 🙂

  Jak korzystać ze znaczników kanonicznych

  Przejdźmy teraz do tematu z bardziej technicznym podejściem. Rozmawialiśmy o tagach i adresach URL, ale… jak to właściwie wygląda?

  Łatwy. Wpisz preferowany adres URL w tym tagu:

  <link rel = ”kanoniczny” href = ”http://www.original-URL.com/” />

  WAŻNE: Musisz wkleić ten sam kod na wszystkich trzech stronach w nagłówku HTML.

  Powrót do przykładu nr 2: witryny handlu elektronicznego wyświetlają listę produktów, wyświetlając je na różnych stronach, aby uniknąć przeciążenia strony, być bardziej przyjaznym dla użytkownika i mieć dobrą szybkość witryny. Przede wszystkim będziemy musieli dodać znacznik kanoniczny, który wskazuje wszystkie strony (/ 1, / 2, / 3 itd.) Na stronę główną adresów URL.

  Następnie będziemy chcieli przekazać sok link przez te strony, dodając znaczniki rel = „next” i rel = „ prev .

  <link rel = ”canonical” href = ”http://www.example.com/product”>

  <link rel = ”next” href = ”http://www.example.com/product-variation-1 ″ />

  W przypadku pierwszej strony odmiany (odmiany produktu-1) chcesz dodać następujące tagi:

  <link rel = ”canonical” href = ”http://www.example.com/product”>

  <link rel = ”prev” href = ”http://www.example.com/product” />

  <link rel = ”next” href = ”http://www.example.com/product-variation-2 ″ />

  W przypadku drugiej strony z odmianami (wersja produktu-2) chcesz dodać te tagi:

  <link rel = ”canonical” href = ”http://www.example.com/product”>

  <link rel = ”prev” href = ”http://www.example.com/product-variation-1 ″ />

  <link rel = ”next” href = ”http://www.example.com/product-variation-3 ″ />

  Gotowy do walki z twoją duplikatem?

  Sprawdź teraz kanoniczne

  Co to jest kanonizacja?
  Ale dlaczego musimy to zrobić?
  Brzmi logicznie, prawda?
  Co to jest kanoniczny tag w SEO?
  Co to jest kanonizacja?
  Ale w jaki sposób specjaliści SEO wybierają główny kanoniczny adres URL?
  Rozmawialiśmy o tagach i adresach URL, ale… jak to właściwie wygląda?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»