Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 i Windows 8 pod SSD.

  Mam nadzieję, że wszyscy to wiedzą  SSD  - dyski, choć szybkie, ale wrażliwe na częste nagrania Mam nadzieję, że wszyscy to wiedzą SSD - dyski, choć szybkie, ale wrażliwe na częste nagrania. Dlatego, aby dysk SSD jako dysk systemowy działał jak najdłużej, można zminimalizować obciążenie zapisu.

  Osiąga się to poprzez różne ustawienia systemu, które omówię w tym poście.

  Ważna uwaga. Przed wyborem optymalizacji systemu Windows zaleca się przeczytanie ten artykuł . Wybierz optymalizację w zależności od potrzeb. Nie musisz ich wszystkich robić. Dla niedoświadczonego użytkownika użycie absolutnie wszystkich optymalizacji może spowodować spadek wydajności i inne problemy z systemem. Jeśli nie wiesz, co dokładnie robisz, lepiej tego nie robić.

  Oto kilka ustawień, które mogą pomóc przedłużyć żywotność dysku SSD i ewentualnie zwiększyć wydajność:

  • Przełącz ustawienia BIOS kontrolera SATA na AHCI .
   Jeśli nie zrobiłeś tego dla Windows 7 z dyskami SATA, nadszedł czas, aby to zrobić, zwłaszcza z SSD. Przełączenie tego trybu na już zainstalowany system Windows spowoduje brak jego działania. Aby przełączyć się na system na żywo, powinieneś zapoznać się z przez to .
  • Włącz buforowanie zapisu na dysku.
   W menedżerze urządzeń wybierz dysk SSD i skonfiguruj go odpowiednio:

   Osoby posiadające UPS mogą włączyć drugą opcję. W razie jego braku nie włączyłem go.
  • Wyłącz indeksowanie wyszukiwania.
   Uwaga. Optymalizacja ta ma sens tylko wtedy, gdy rzadko używasz wyszukiwania w systemie Windows .
   We właściwościach sekcji na dysku SSD usuwamy pole wyboru umożliwiające indeksowanie.

   Kliknij „Komputer” prawym przyciskiem, wybierz drugi element („Zarządzaj” w wersji angielskiej) i wyłącz usługę wyszukiwania systemu Windows.

   Jeśli na komputerze jest zainstalowany Microsoft Live Desktop lub Google Desktop, warto je zburzyć, ponieważ sami regularnie zajmują się indeksowaniem.
  • Wyłącz defragmentację zgodnie z harmonogramem.
   Nowsze systemy, takie jak Windows 8, powinny domyślnie dostosować się do SSD. Dlatego nie zaleca się wyłączania defragmentacji, ponieważ optymalizator TRIM będzie używany zamiast defragmentatora w tym systemie na dysk SSD .
   Otwórz Defragmentator Windows przez Start i wyłącz pracę tam zgodnie z harmonogramem.
  • W tym samym miejscu, w którym usługa indeksowania została wyłączona, wyłączamy usługę defragmentacji.
  • Wyłącz Prefetch i Superfetch .
   Windows 7 jest przeznaczony dla dysków SSD i wyłącza dla nich Superfetch. Jeśli chcesz się upewnić, że to prawda, możesz sprawdzić zgodność następujących wartości w rejestrze:
   HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Contro l Menedżer sesji Zarządzanie pamięcią Klucz Preselekcja Parametry, wartość EnableSuperfetch powinna wynosić zero, wartość EnablePrefetcher powinna również wynosić zero.
  • Wyłącz plik stronicowania.
   SSD najlepiej jest używać z dużą ilością pamięci RAM. W tej sytuacji można wyłączyć plik stronicowania, który spowalnia pracę i zużywa dysk SSD.
   Kliknij prawym przyciskiem myszy „Komputer”, wybierz właściwości, wybierz „Zaawansowane ustawienia systemu”, przejdź do zakładki „Zaawansowane” i wybierz ustawienia prędkości. W następnej zakładce „Zaawansowane” przejdź do ustawień pamięci wirtualnej i usuń plik stronicowania ze wszystkich dysków.

   Po wyłączeniu pliku stronicowania w każdej sekcji nie zapomnij kliknąć przycisku „Ustaw”. Jeśli masz mało pamięci RAM i naprawdę potrzebujesz pliku stronicowania, lepiej jest umieścić go na partycji, która nie znajduje się na dysku SSD. Aby zastosować te ustawienia, może być konieczne ponowne uruchomienie tego, co system powiadomi.
  • Wyłącz przywracanie systemu.
   Nie zalecane dla użytkowników korzystających z przywracania systemu. Zalecenie jest odpowiednie dla tych, którzy używają obrazów sekcji lub oprogramowania stron trzecich .
   W tym samym „Zaawansowanym ustawieniu systemu” wybierz zakładkę „Ochrona systemu” i wyłącz nadmiarowość na wszystkich (lub tylko na dyskach SSD).
  • Wyłącz tryb uśpienia (Hibernacja).
   W „Start” wpisz cmd , kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę cmd i wybierz „Uruchom jako administrator”.
   Wprowadź następującą komendę: powercfg -h off
  • Włącz TRIM .
   Windows 7 i 8 powinny zawierać TRIM dla SSD, ale można to sprawdzić. Aby sprawdzić status lub ustawić parametry korzystania z TRIM, potrzebny jest wiersz polecenia z uprawnieniami administratora, a także wyłączenie trybu uśpienia.
   Żądanie bieżącego statusu: zapytanie zachowania fsutil wyłączoneeletenotify

   Jeśli wartość wynosi zero, funkcja TRIM jest włączona. Jeśli nie, to powinno być uwzględnione:

   zestaw zachowań fsutil disabledeletenotify 0

  • Dostosuj system plików.
   Aby zwiększyć wydajność i zasoby dysku SSD, możesz wyłączyć nagrywanie ostatniego dostępu do pliku.
   Otwórz regedit (Start-> uruchom lub po prostu skróty WIN + R) i zmień klucz HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Kontrola systemu plików lub, jeśli go nie ma, utwórz wartość DWORD „ NtfsDisableLastAccessUpdate ” równą jeden. Możesz także wyłączyć tę funkcję w wierszu poleceń: fsutil behavior set disablelastaccess 1

   Jeśli system nie używa starych aplikacji DOS, które wymagają starych krótkich nazw plików, możesz wyłączyć przechowywanie nazw plików DOS 8
   Jeśli system nie używa starych aplikacji DOS, które wymagają starych krótkich nazw plików, możesz wyłączyć przechowywanie nazw plików DOS 8.3. Aby to zrobić, ustaw parametr NtfsDisable8dot3nameCreation na jeden.
   Przydatne będzie również zwiększenie dostępnej pamięci systemu plików poprzez ustawienie NtfsMemoryUsage (DWORD) na „2”.

  • Zmień konfigurację pamięci podręcznej przeglądarki na pamięć RAM lub inny dysk twardy.
   Opera pozwala po prostu wyłączyć pamięć podręczną dysku:

   Firefox wymaga nieco bardziej skomplikowanych ustawień: wpisz about: config w pasku adresu, kliknij dwukrotnie browser.cache.disk.enable i przełącz się na False . Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, wybierz Nowy , Liczba całkowita , utwórz opcję „ browser.cache.memory.capacity ” i wprowadź wartość opcji w kilobajtach. 32768 dla 32 megabajtów, 131072 dla 128 megabajtów itp.
  • Przenosimy tymczasowe foldery na inną partycję.
   W „Zaawansowanych ustawieniach systemu” na karcie „Zaawansowane” wybieramy zmienne środowiskowe („Zmienne środowiskowe”) i ustawiamy zmienne TMP i TEMP dla użytkownika i całego systemu, tak aby wskazywały katalog, który nie znajduje się na dysku SSD.

   Następnie możesz wyczyścić katalog, w którym były wcześniej pliki tymczasowe.
  • Przenosimy foldery użytkowników na inne dyski.
   Prawie wszystkie foldery użytkowników, takie jak Moje dokumenty, Pulpit, Moja muzyka itp., Można przenieść na inne dyski. Aby to zrobić, wystarczy utworzyć odpowiednie katalogi na innym dysku, a następnie przejść do C: Użytkownicy% Your_User%, kliknąć prawym przyciskiem myszy żądany folder i przenieść folder do innej lokalizacji. Po wybraniu katalogu docelowego system zaproponuje również przeniesienie tam zawartości, aby nie kopiować ręcznie.
  • Jeśli masz dużo pamięci RAM i chcesz przyspieszyć programy, które używają plików tymczasowych lub Twoja przeglądarka nie może być skonfigurowana do używania tylko pamięci dla pamięci podręcznej, możesz wyeksportować pliki tymczasowe i pamięć podręczną przeglądarki do RamDisk. Jeśli usuniesz tymczasowe katalogi na RamDisk, musisz upewnić się, że jest on wystarczający do rozpakowania dużych pakietów instalacyjnych i jest dostępny natychmiast po uruchomieniu systemu (przed zalogowaniem użytkownika). Jeśli więc RamDisk nie jest dostępny przed zalogowaniem, instalacja aktualizacji za pomocą restartu może spowodować błąd.
   Ponadto nie wszystkie RamDisk'i zapewniają zauważalny wzrost wydajności.

  Aby dowiedzieć się, jaki jest stan zdrowia dysku SSD, możesz zobaczyć SMART informacje za pomocą specjalnych narzędzi producenta lub narzędzi uniwersalnych Życie SSD .

  Dla bardziej wyrafinowanych poprawek można odczytać dyskusja na temat Habrahabra . I dla większej radości możesz przeczytać post ” Jak zrujnowałem SSD w dwa miesiące

  UPD: nadal może być przydatne do czytania to jest .

  UPD2: Aby nie popaść w pełną paranoję, czekając na śmierć SSD za miesiąc, zaleca się przeczytanie to jest .


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»