Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Krótka historia wczesnych wyszukiwarek

  1. Excite - urodzony w 1993 roku
  2. Wieśniak! - Urodzony w 1994 roku
  3. WebCrawler - urodzony w 1994 roku
  4. Lycos - Urodzony w 1994 roku
  5. Infoseek - urodzony w 1994 roku
  6. AltaVista - Urodzony w 1995 roku
  7. Inktomi - urodzony w 1996 roku
  8. Zapytaj Jeeves (teraz Ask) - Urodził się w 1997 roku
  9. Google - urodzony w 1997 roku
  10. MSN Search (obecnie Windows Live) - urodzony w 1998 roku
  11. Uwertura - Urodzony w 1998 roku
  12. AllTheWeb - Urodzony w 1999 roku

  Celem wszystkich wyszukiwarek jest wyszukiwanie i organizowanie rozproszonych danych znalezionych w Internecie. Przed opracowaniem wyszukiwarek Internet był zbiorem witryn FTP (File Transfer Protocol), w których użytkownicy nawigowali, aby znaleźć określone udostępnione pliki. Wraz ze wzrostem centralnej listy serwerów internetowych dołączających do Internetu, a World Wide Web stał się interfejsem do wyboru w celu uzyskania dostępu do Internetu, rosła potrzeba wyszukiwania i organizowania rozproszonych plików danych na serwerach FTP. Wyszukiwarki zaczęły się z tego powodu, aby łatwiej poruszać się po serwerach internetowych i plikach w Internecie.

  Pierwsza wyszukiwarka została opracowana jako projekt szkolny przez Alana Emtagea, studenta z McGill University w Montrealu. W 1990 r. Alan stworzył Archie, indeks (lub archiwa) plików komputerowych przechowywanych na anonimowych stronach FTP w danej sieci komputerów („Archie” zamiast „Archiwa” pasowały do ​​parametrów długości nazwy - stąd stała się nazwą pierwsza wyszukiwarka). W 1991 roku Mark McCahill, student Uniwersytetu w Minnesocie, skutecznie użył paradygmatu hipertekstowego do stworzenia Gopher, który również szukał w plikach odniesień do zwykłego tekstu.

  Przeszukiwalna baza danych stron internetowych Archie i Gophera nie miała możliwości użycia słów kluczowych w języku współczesnym w nowoczesnych wyszukiwarkach. W 1993 r. Graficzna przeglądarka internetowa Mosaic poprawiła przede wszystkim interfejs tekstowy Gopera. Mniej więcej w tym samym czasie Matthew Gray opracował Wandex, pierwszą wyszukiwarkę w formie, którą znamy dziś w wyszukiwarkach. Technologia Wandex jako pierwsza przeszła indeksowanie i przeszukiwanie katalogu indeksowanych stron w sieci. Kolejny znaczący postęp w wyszukiwarkach pojawił się w 1994 r., Kiedy wyszukiwarka WebCrawler zaczęła indeksować pełny tekst stron internetowych, a nie tylko tytuły stron internetowych.

  Podczas gdy zarówno katalogi internetowe, jak i wyszukiwarki zyskały popularność w latach 90., wyszukiwarki opracowały własne życie, stając się preferowaną metodą wyszukiwania w Internecie. Na przykład główne wyszukiwarki używane obecnie powstały w latach 1993–1998.

  Excite - urodzony w 1993 roku


  Excite urodził się w lutym 1993 roku jako projekt uniwersytecki o nazwie Architext z udziałem sześciu studentów studiów licencjackich w Stanford, którzy chcieli wykorzystać analizę statystyczną relacji między słowami, aby poprawić trafność wyszukiwania w Internecie. Ten szkolny projekt doprowadził ostatecznie do komercyjnej wersji Excite jako przeszukiwalnej wyszukiwarki pod koniec 1995 roku. Dzięki solidnemu wzrostowi w 1996 roku, Excite kupił WebCrawler i Magellan. Pod koniec lat 90. Excite współpracował z MSN i Netscape świadcząc usługi wyszukiwania. W 1999 r. Excite został sprzedany dostawcy usług szerokopasmowych @ Home.com (później przekształcając się w Excite @ Home) w ramach połączenia o wartości 6,7 mld USD po tym, jak jego ruch zaczął spadać wraz z wydaniem Google w 1998 r. Ze znacznym zadłużeniem, Excite @ Home złożył wniosek o ogłoszenie upadłości w październiku 2001 r. i sprzedał swoją szybką sieć AT&T za 307 mln USD. Miesiąc później, InfoSpace złożył ofertę o wartości 10 milionów dolarów na zakup aktywów Excite @ Home, w tym nazw domen i znaków towarowych z sądu upadłościowego. Oferta Infospace została zaakceptowana, a następnie zasilili stronę internetową Excite i sprzedali komponenty portalu iWon. Robot Dogpile InfoSpace zastąpił Excite, dzięki czemu wyniki wyszukiwania Dogpile i Excite są takie same. Zarówno Excite, jak i Dogpile są również zasilane przez katalog LookSmart, z wyjątkiem tego, że Dogpile zawiera wiele innych katalogów InfoSpace. Również w ramach umowy InfoSpace nabył prawa do WebCrawler. Ask Jeeves (obecnie Ask.com) zakupił portal Excite.com w 2004 roku. Obecnie Excite oferuje wyniki wyszukiwania za pomocą narzędzia metasearch łączącego wyniki z narzędzi pay-per-click i naturalnych narzędzi wyszukiwania.

  Wieśniak! - Urodzony w 1994 roku


  David Filo i Jerry Yang zaczęli Wieśniak! w 1994 r. Pierwotnie był to ceniony katalog stron, które zostały skatalogowane przez ludzkich redaktorów. Ten katalog zawiera obszerną listę stron internetowych obsługiwanych przez sieć regionalnych katalogów. W 2001 roku Yahoo! zaczął pobierać opłatę za umieszczenie jej w wykazie katalogów. Działanie Yahoo! Pomogło w kontrolowaniu liczby witryn i pomogło pokryć koszty dzięki dodatkowym dochodom.

  Początkowo Yahoo! używał drugorzędnych usług wyszukiwarki do obsługi swojego katalogu. Partnerstwa zawarły umowy z Inktomi i Google. W październiku 2002 r. Yahoo przerzuciło się na listę przeszukiwaczy dla swoich wyników wyszukiwania. W 2004 r. Yahoo! zakupił usługę Overture za kliknięcie, która zaledwie kilka miesięcy wcześniej kupiła AltaVista i AlltheWeb oraz bazę danych wyszukiwania Inktomi. Dzięki tym akwizycjom Yahoo! połączył te narzędzia, aby utworzyć własny indeks wyszukiwania. Dzisiaj Overture zmienia nazwę na Yahoo! Search Marketing i zapewnia płatne przychody z reklam w wyszukiwarkach. Yahoo! Katalog pozostaje jednym z najlepszych indeksów zasilających aukcje.

  WebCrawler - urodzony w 1994 roku


  WebCrawler był pierwszą wyszukiwarką zapewniającą wyszukiwanie pełnotekstowe. W 1994 roku Brian Pinkerton, student informatyki i inżynierii na University of Washington, wykorzystał swój wolny czas na stworzenie WebCrawlera. Z WebCrawler, Brian wygenerował listę Top 25 strony internetowe 15 marca 1994 r. Zaledwie miesiąc później, 20 kwietnia 1994 r., Brian ogłosił wydanie WebCrawler na żywo w sieci z bazą danych 4000 stron internetowych. 11 czerwca 1994 r. Brian opublikowane do grupy dyskusyjnej Usenet comp.infosystems.announce, że indeks WebCrawler był dostępny do wyszukiwania. Do 14 listopada 1994 r. WebCrawler wykonał milionowe zapytanie. Do końca roku WebCrawler podpisał dwóch sponsorów, DealerNet a Starwave zapewnia niezbędny kapitał na finansowanie WebCrawler. Niecały rok później WebCrawler w pełni operował przychodami z reklam.

  Młody America Online, bez dostępu do sieci, nabył WebCrawler 1 czerwca 1995 roku. 4 września 1995 roku Spidey został stworzony jako maskotka WebCrawlera. 1 kwietnia 1997 roku (bez oszustwa) WebCrawler został sprzedany przez AOL do Excite. Początkowo WebCrawler miał być uruchamiany przez własny dedykowany zespół w ramach Excite, ale ostatecznie oba zostały połączone razem na tym samym zapleczu. W 2001 roku Excite zbankrutował i został zakupiony przez InfoSpace. W ramach umowy InfoSpace nabył WebCrawler. Dzisiaj InfoSpace uruchamia WebCrawler jako narzędzie do meta-wyszukiwania, łączące wyniki z Google, Yahoo !, Live Search (dawniej MSN Search), Ask, About.com, MIVA, LookSmart i innych. Jeśli chodzi o Spidey, jest teraz fioletowy.

  Lycos - Urodzony w 1994 roku


  Lycos był jedną z pierwszych wyszukiwarek opracowanych w 1994 roku na Uniwersytecie Carnegie Mellon przez dr Michaela Mauldina i zespół badaczy. Nazwa Lycos pochodzi od łacińskiego terminu „lycosidea”, odnoszącego się do pająków wilków, które polują i aktywnie łowią łup. Firma została założona na 2 miliony dolarów w ramach finansowania kapitału podwyższonego ryzyka z CMGI. Na czele firmy stanął Bob Davis, który skoncentrował się na budowie Lycos w portalu internetowym wspieranym reklamą. Firma pojawiła się publicznie w kwietniu następnego roku za niewielkie pieniądze. Z fenomenalnym wzrostem w katalogu, Lycos miał największy indeks pod koniec 1996 r. Z 60 milionami dokumentów. W 1997 roku Lycos Pro został uruchomiony z nowym algorytmem wyszukiwania i nadal się rozwijał. Do 1999 roku Lycos wyłoniłby się z zatłoczonego pakietu, by stać się najczęściej odwiedzanym portalem internetowym. W ciągu następnych kilku lat Lycos stałby się jednym z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw internetowych i nabył prawie dwadzieścia znanych marek internetowych.

  Na przykład w lutym 1998 r. Lycos nabył Tripod Inc., stronę internetową, na której ludzie budowali własne strony internetowe. Tego lata wprowadzono wyszukiwanie języka, a strony wyników wyszukiwania zostały przeprojektowane. W tym samym czasie usługi katalogowe WhoWhere Inc. i usługi pocztowe Mail City zostały nabyte za 133 mln USD w magazynie. Pod koniec 1998 r. Lycos nabył Wired Digital (właściciela HotBota) za 83 mln USD.

  Do 1999 roku Lycos był jednym z najczęściej odwiedzanych narzędzi wyszukiwania w sieci i nadal angażował się w nowe projekty i przejęcia. W lutym tego samego roku Lycos stał się USA / Lycos Interactive Networks, gdy USA Networks kupiło 61,5% udziałów w firmie za 18 mld USD. W rezultacie Lycos ogłosił później projekt stworzenia narzędzia do wyszukiwania informacji w witrynie wiadomości USATODAY.com. W kwietniu 1999 r. Lycos dołączył do Open Directory Project prowadzonego przez Netscape. W czerwcu 1999 r. Lycos dołączył do Intelliseek, aby udostępnić katalog ponad 7400 baz danych, które wcześniej nie były dostępne w sieci. We wrześniu 1999 r. Lycos nabył Quote.com, stronę z informacjami o inwestycjach i uruchomił Lycos Zone, edukacyjną stronę internetową dla dzieci z filtrowaniem treści. Wreszcie w grudniu 1999 r. Firma Lycos zainwestowała w technologię wyszukiwania FAST, która rozpoczęła zasilanie zaawansowanej technologii wyszukiwania Lycos.

  W maju 2000 r. Terra Networks, internetowy oddział hiszpańskiego giganta telekomunikacyjnego Telefinica, kupił Lycos za 5,4 mld USD, tworząc nową firmę Terra Lycos. To przejęcie oznaczało 3000-krotny zwrot z początkowej inwestycji kapitału podwyższonego ryzyka i 20-krotność początkowej wartości oferty publicznej. Lycos pozostał nazwą amerykańskiej marki franczyzowej. Za granicą firma była znana jako Terra Networks, a założyciel Bob Davis opuścił firmę.

  Lycos ucierpiał w wyniku katastrofy dotcomów w 2001 roku. Pod koniec 2001 roku Lycos porzucił swojego robota i zaczął dostarczać wyniki wyłącznie z FAST. W sierpniu 2004 r. Terra sprzedała Lycos Daum Communications Corporation za 95,4 mln USD. Ta niska liczba stanowiła mniej niż 2% początkowej inwestycji Terry. Do października 2004 r. Transakcja została sfinalizowana, a nazwa firmy wróciła do Lycos.

  Z nowym właścicielem Lycos skupił się na tym, by stać się miejscem docelowym społeczności dla rozrywki szerokopasmowej, a nie portalem wyszukiwania. W lipcu 2006 r. Sprzedano Wired News, który był częścią Lycos od czasu przejęcia Wired Digital w 1998 r. Sprzedawano także dział Lycos Finance, znany z Quote.com i Raging Bull.com oraz z serwisu randkowego online Matchmaker.com. Lycos odzyskał również własność znaku towarowego Lycos z Carnegie Mellon University, dzięki czemu stał się Lycos, Inc.

  Od 2006 roku Lycos ogłosił wprowadzenie Lycos Phone, Lycos Mail i Lycos MIX. Te usługi i narzędzia łączą czat wideo IM, odtwarzacz mp3 i nieograniczony rozmiar wysyłania i odbierania plików za pośrednictwem poczty e-mail, zegarka wideo i czatu oraz aplikacji społecznościowych. Lycos pozostaje czołowym 25 internetowym celem podróży, jest 13. największą na świecie własnością internetową i pozostaje piątym portalem internetowym za Yahoo !, MSN, AOL i MySpace.

  Infoseek - urodzony w 1994 roku


  Infoseek, znany również jako „duży żółty”, został założony przez Steve'a Kirscha w 1994 r. Na początku w styczniu 1994 r. InfoSeek był usługą płatną. Usługa opłat została wycofana w sierpniu 1994 r., A Infoseek został ponownie przedstawiony jako Infoseek Search w lutym 1995 r.

  Pozycja Infoseka w świecie wyszukiwarek została przyspieszona w 1995 r. Dzięki umowie z Netscape, w której stała się ona domyślną wyszukiwarką Netscape. W czerwcu 1996 r. Infoseek wszedł na giełdę i do września następnego roku obsługiwał 7,3 miliona odwiedzających miesięcznie.

  Infoseek w wyjątkowy sposób posiadał bardzo złożony system modyfikatorów wyszukiwania, w tym modyfikatorów boolowskich. W listopadzie 1996 r. InfoSeek wprowadził Ultrasmart / Ultraseek i przeprojektował swoją stronę w przyszłym roku, aby uwzględnić informacje o kanałach lub katalogach. Do marca 1998 r. Infoseek zamieścił stronę wyszukiwania z zaawansowanymi technikami wyszukiwania. Infoseek oferuje również unikalną usługę hostingową bez reklam i nie ma ograniczeń co do ilości miejsca dla użytkowników.

  Latem 1998 r. 43% Infoseek zostało zakupione przez Disneya. Od tego momentu Infoseek był częścią szerokiej branży medialnej Disney Corporation. Umowa obejmowała przejęcie Infoseek przez Starwave Corporation, w tym ESPN.com i ABCNews.com. Technologia Infoseek została następnie połączona z Starwave's, tworząc sieć Go.com. W lipcu 1999 r. Disney posiadał 72% udziałów w Go.com, a zainteresowania mediów Disneya obejmowały Disney.com, Family.com, ABC.com, ABCNews.com i ESPN.com.

  Poza relacjami z Disneyem, Infoseek nadal się zmieniał. We wrześniu 1998 r. Firma Infoseek rozpoczęła oferowanie kombinacji przeglądanych ręcznie i tradycyjnych wyników wyszukiwania w Internecie. W następnym miesiącu Infoseek przejął Excite jako domyślną wyszukiwarkę WebTV Microsoftu i uruchomiono darmową stronę internetową Infoseek Express. W 1999 roku Li Yanhong, inżynier Infoseek, przeniósł się do Pekinu w Chinach i był współzałożycielem wyszukiwarki Baidu.

  Latem 2000 roku technologia oprogramowania Ultraseek Server firmy Infoseek została sprzedana firmie Inktomi i zmieniła nazwę na Inktomi Enterprise Search. W grudniu 2002 r. (Przed zakupem Inktomi przez Yahoo!) Ultraseek został sprzedany konkurentowi Verity Inc. Verity przywróciło markę Ultraseek i opracowało produkt, dopóki nie został przejęty przez Autonomy PLC w grudniu 2005 r. Autonomia nadal się rozwija i marketing w wyszukiwarce Ultraseek.

  W lutym 2001 roku wielu pracowników Infoseek próbowało wspólnie wykupić Infoseek od Disneya, kiedy Disney zwolnił cały personel Infoseek. Dzisiaj domena Infoseek.com przekazywana jest do Go.com, a nazwa marki nie jest używana w Ameryce Północnej. Tylko w Japonii (jako Infoseek Japan) i Australii (Infoseek Australia) używana jest nazwa Infoseek.

  AltaVista - Urodzony w 1995 roku


  AltaVista, czyli „widok z góry”, opracowany na podstawie badań naukowców z Western Research Laboratory w Digital Equipment Corporation (DEC) w Palo Alto w Kalifornii wiosną 1995 r. Próbowali zaprezentować swój komputerowy system baz danych o nazwie Alpha 8400 TurboLaser, który był szybszy niż jego konkurenci. Naukowcy opracowali narzędzie do przeszukiwania w celu indeksowania, przechowywania i szybkiego indeksowania każdego słowa wszystkich stron internetowych HTML w Internecie. To nowe narzędzie wyszukiwania było potężne. Na przykład w sierpniu 1995 r. Przeprowadził pierwsze pełnowymiarowe przeszukiwanie sieci, przywracając około 10 milionów stron.

  Dwoma kluczowymi naukowcami zaangażowanymi w rozwój AltaVisty byli Louis Monier i Michael Burrows. Louis napisał robota (zwanego Scooter), a Michael napisał indeksator. Po przetestowaniu nowej wyszukiwarki z 10 000 pracowników DEC, AltaVista otworzyła się dla publiczności 15 grudnia 1995 r. W altavista.digital.com. Początkowo maszyny przetwarzania wewnętrznego otrzymywały 13 milionów zapytań dziennie. Wraz z wydaniem AltaVista stała się pierwszą przeszukiwalną pełnotekstową bazą danych w sieci WWW z prostym interfejsem. Ponad 300 000 odwiedzających skorzystało z narzędzia wyszukiwania pierwszego dnia i do końca 1996 r. Otrzymało 19 milionów odsłon, a pod koniec 1997 r. 80 milionów dziennie.

  Jak na ironię w 1996 r. AltaVista zaczął oferować wyłącznie wyniki wyszukiwania dla Yahoo! który pewnego dnia zostanie właścicielem AltaVista. Przed tym okresem firma DEC została przejęta przez Compaqa za 9,6 mld USD na początku 1998 r. Pomimo sukcesu jako skromny interfejs wyszukiwania, w 1999 r. Compaq wydał AltaVista jako portal internetowy, ponownie ironicznie licząc na konkurencję z Yahoo! Można rozumieć, że strategia portalu AltaVista była przyczyną jego ostatecznego spadku, a także powstania Google. Do 2002 r. Wysiłki wróciły do ​​wyostrzenia jakości prostego interfejsu wyszukiwania.

  W czerwcu 1999 r. CMGI, internetowa firma inwestycyjna z 20% udziałem w Lycos, zgodziła się nabyć 83% AltaVista. CMGI zaplanował publiczną ofertę AltaVista w kwietniu 2000 r., Ale anulował IPO, gdy pękła bańka internetowa.

  Pod koniec 2002 r. AltaVista stała się pierwszą wyszukiwarką internetową oferującą wyszukiwanie obrazów, dźwięku i wideo w ramach nowej gamy funkcji multimedialnych. Ponadto AltaVista zyskał innowacyjne uznanie dzięki wydaniu Babel Fish, pierwszego w historii wielojęzycznego wyszukiwania w Internecie. Babel Fish może tłumaczyć słowa, zwroty lub całą stronę internetową na, z angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, portugalskiego, włoskiego i rosyjskiego. Dzięki zaawansowanym funkcjom wyszukiwania multimediów oraz tłumaczeniu i rozpoznawaniu języków AltaVista była prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym technologicznie narzędziem wyszukiwania w tym czasie w Internecie.

  W lutym 2003 r. Overture zakupił AltaVista za 140 mln USD. Cena ta stanowiła ułamek wyceny AltaVista w wysokości 2,3 miliarda dolarów trzy lata wcześniej. Niestety, prawdopodobieństwo, że AltaVista będzie kontynuować swoje innowacyjne dziedzictwo dzięki Overture Services, Inc., szybko zginęło, gdy Yahoo! zakupione Overture pod koniec 2003 r. Dzięki temu zakupowi AltaVista stała się Yahoo! przy użyciu tego samego indeksu wyszukiwania i interfejsu użytkownika. W maju 2008 r. Serwis tłumaczeń Babel Fish firmy AltaVista został również oznaczony marką jako firma macierzysta jako Yahoo! Babel Fish.

  Inktomi - urodzony w 1996 roku


  Inktomi zostało założone w lutym 1996 r. Przez Erica Brewera, profesora informatyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz Paula Gauthiera, doktoranta. Byli zaangażowani w rządowy projekt badawczy finansowany przez Agencję Zaawansowanych Projektów Badawczych rządu USA w zakresie obliczeń równoległych między komputerami osobistymi i stacjami roboczymi, dzięki czemu działają jak superkomputer. W ten sposób założyli firmę opartą na ich sukcesie, tworząc narzędzie wyszukiwania.

  Firma została nazwana na cześć mitycznego pająka Indian Lakota znanego z przebiegłości, a nie brutalnej siły. Po utworzeniu z Dave'em Perterschmidtem na stanowisku dyrektora generalnego, Brewera jako głównego naukowca i Gauthiera jako dyrektora ds. Technologii, firma założyła pierwszego klienta z HotWired, który wprowadził wyszukiwarkę HotBot w 1996 roku. reklamy zgodne z przeglądarką użytkownika. HotBot ewoluował w końcu w nowsze wersje, w tym 5.0 wydane w 1998 roku przy użyciu platformy Windows NT, a nie Unix. Interfejs i infrastruktura serwera zostały zmienione w celu zwiększenia użyteczności i zaoferowania nowych funkcji.

  Inktomi nie był tylko dostawcą wyszukiwania; jego misją było zbudowanie skalowalnych aplikacji w centrum Internetu. W związku z tym wysiłki Inktomi doprowadziły do ​​rozwoju wielu narzędzi wyszukiwania i funkcji znanych narzędzi wyszukiwania, a także narzędzi do zarządzania ruchem internetowym i ogólnie możliwościami. Na przykład w 1997 r. Przetestowano serwery ruchu sieciowego Inktomi w wersji beta, które zarządzały przepływem danych w sieci, eliminując wąskie gardła i nadmiarowy ruch internetowy i korporacyjny intranet oraz przepustowość. Serwery używały buforowania do tworzenia zlokalizowanych repozytoriów informacji. Dzięki temu informacje były bliżej użytkownika, a nie za każdym razem w sieci szkieletowej Internetu. W tym czasie ilość zbędnego ruchu w Internecie wynosiła od 40 do 80 procent. W związku z tym istniał duży rynek dla takich technologii z dostawcami usług internetowych, dostawcami sieci i przedsiębiorstwami. Dużym klientem zainteresowanym technologiami serwera ruchu Inktomi był Microsoft w 1997 roku. Microsoft zgodził się na użycie serwera ruchu i technologii wyszukiwania Inktomi w sieci Microsoft Network od 1998 roku.

  Od 1998 roku Inktomi podpisał wiele umów z klientami. America Online i Digex Inc. stały się licencjobiorcami Inktomi's Traffic Server i zaczęli używać go w swoich własnych sieciach jeszcze tego samego roku. Inktomi opracowało również umowy z Digital Equipment Corporation i Intelem na port Traffic Server za pomocą platform Unix i Windows NT. Również w maju 1998 r. Yahoo! postanowili wykorzystać technologię wyszukiwarki Inktomi jako preferowany wybór. Wszystkie te transakcje wpłynęły na pierwszą ofertę publiczną Inktomi w czerwcu 1998 r. Cena akcji pierwszego dnia podwoiła się z 18 do 36 USD, a miesiąc później została sprzedana po 90 USD. W listopadzie 1998 r. Wzrosła do 130 USD za akcję.

  Inne ważne wydarzenia w 1998 r. Obejmowały wydanie Traffic Server 2.0 z pamięcią podręczną multimediów, większą liczbą protokołów i innymi funkcjami wydajności i wsparcia. W tym samym roku firma Inktomi nabyła C2B Technologies za około 90 milionów USD, pomagając w rozwijaniu możliwości wyszukiwania produktów i usług dla klientów takich jak Yahoo! i nowe media. Silnik zakupów zadebiutował wiosną 1999 roku. Mniej więcej w tym samym czasie Inktomi nabyło ImpulseBuy.net za 110 milionów dolarów, zapewniając bazę danych i więcej możliwości dla handlowców. Wraz z rozszerzeniem usług zakupów e-commerce w 1999 r., Inktomi zmodernizowało i wydało Traffic Server 3.0. Traffic Server 3.0 zawierał więcej wsparcia dla systemów operacyjnych, w tym Windows NT, oraz nowych interfejsów programowania aplikacji, umożliwiających dostawcom zewnętrznym świadczenie usług o wartości dodanej. W rezultacie, wraz z wydaniem Traffic Server 3.0, Inktomi ogłosiło partnerstwo z sześcioma partnerami serwisowymi.

  W sierpniu 1999 r. Dokonano emisji wtórnej akcji o wartości 300 mln USD. Mniej więcej w tym samym czasie Inktomi zakupiło oprogramowanie WebSpective za 106 milionów dolarów. Pod koniec roku Inktomi wypuściło Traffic Server E5000 i Traffic Server E200. Te serwery ruchu pomogły sieciom korporacyjnym zarządzać danymi dla użytkowników bez konieczności korzystania z całej infrastruktury sieciowej i serwerowej. Pod koniec 1999 r. America Online zrezygnował z Excite do bazy danych Inktomi, aby zasilić swoją wyszukiwarkę. Podobnie MSN porzucił AltaVistę, którą wykorzystali wcześniej w Inktomi.

  W 2000 roku Inktomi utworzył sojusze z kilkoma partnerami, aby wejść na rynek infrastruktury bezprzewodowego Internetu. W czerwcu 2000 r. Inktomi nabył Ultraseek od Infoseek za 344,7 mln USD. Inktomi ogłosiło utworzenie 500-milionowej bazy danych wyszukiwarki wyszukiwarek o nazwie GEN3. W sierpniu 2000 r. Inktomi zawarł sojusz z America Online i Adero Inc., tworząc sieć dystrybucji Content Bridge. Content Bridge pozwoliłby producentom stron internetowych i hostom informacji i e-commerce płacić za przesyłanie ich treści do serwerów buforujących dużą sieć dostawców usług hostingowych. Tuż przed uruchomieniem Content Bridge w styczniu 2001 r. Adero wycofało się i sprzedało swoje udziały Inktomi za 23,5 mln USD.

  W innej wielkiej transakcji w 2000 r. Inktomi nabyło FastForward Networks za 1,3 mld USD. FastForward Networks porzucił swoją nazwę i stał się częścią działu mediów Inktomi. FastForward Network był twórcą oprogramowania do transmisji internetowych zapewniających wsparcie dla tysięcy jednoczesnych transmisji internetowych. Dzięki tej akwizycji Inktomi mogło wydać pakiet produktów o nazwie Media Distribution Network, który obsługiwał dystrybucję mediów parujących w sieci. Pakiet Media Distribution Network dobrze uzupełniał pakiet Content Delivery Suite do zarządzania i dystrybucji zawartości statycznej.

  W 2001 roku Inktomi wprowadziło rozwiązanie Search Everywhere integrujące różne produkty wyszukiwania Inktomi. Inktomi rozpoczęło również ulepszanie swojego oprogramowania wyszukiwarki za pomocą XML (Extensible Markup Language) na poziomie korporacyjnym i bardziej kompleksowych wyników wyszukiwania, w tym trafności, klasyfikacji i rankingu. Inktomi dodał rozproszoną architekturę indeksowania, która częściej skanuje sieć, łącząc zawartość z oddzielnych baz danych. W lutym 2001 r. Inktomi wypuściło Traffic Server 4.0, rozszerzając platformę na systemy operacyjne Linux o zwiększonej mocy obliczeniowej i wydajności. W maju 2001 r. Inktomi wprowadziło program pay-for-placement o nazwie Index Connect, w którym uczestnicy mogli przesyłać meta informacje o multimediach i innych plikach, umożliwiając im wyświetlanie w wynikach wyszukiwania.

  Mniej więcej w tym samym czasie, aby zmniejszyć obciążenie związane z biznesem e-commerce, Inktomi sprzedał swój dział e-commerce dzięki wyszukiwarce zakupów i bazie klientów e-centives, firmie zajmującej się marketingiem online. Tymczasem Inktomi rozszerzyło swoje usługi dystrybucji treści. W lipcu 2001 r. Firma Inktomi nabyła eScene Networks ze sprzedażą mediów strumieniowych. Z tego przejęcia powstał Inktomi Media Publisher z możliwościami biznesowymi do katalogowania, indeksowania i publikowania treści multimedialnych.

  Pomimo udanych przejęć i wydań produktów, Inktomi poniosło straty finansowe w 2001 r. Wraz z upadkiem bańki internetowej pojawiły się napięcia ekonomiczne dla sektora internetowego. W rezultacie Inktomi zmniejszyło liczbę pracowników. Wartości zapasów Inktomi spadły, powodując znaczną stratę w ciągu roku.

  W marcu 2003 r. Inktomi został zakupiony przez Yahoo! za 235 milionów dolarów. Inktomi kontynuowało dostarczanie wyników do Yahoo! rywal MSN Search. Tymczasem Google kontynuowało dostarczanie wyników do Yahoo! W lutym 2004 r. Yahoo! zastąpił Google wyszukiwarką opartą na technologiach Inktomi.

  Zapytaj Jeeves (teraz Ask) - Urodził się w 1997 roku


  Ask został opracowany w 1996 r. Przez Garreta Gruenera i Davida Warthena i uruchomiony w 1997 r. Jako Ask Jeeves. W 2006 r. Usunięto nazwę „Jeeves”; zmiana wizerunku po Ask Jeeves została zakupiona w 2005 r. przez Barry Diller's InterActiveCorp (IAC) . Początkowo jako Ask Jeeves, ludzcy redaktorzy wymieniali ważne witryny wraz z płatnymi aukcjami i wynikami wyciągniętymi z witryn partnerów. Po przejęciu Direct Hit w 2000 r. I Teoma w 2001 r. Ask rozpoczął rozwój własnej technologii wyszukiwania. Wraz ze wzrostem finansowym Ask nabył inne firmy, w tym Excite i iWon.

  Dzisiaj, z naciskiem na wykazy płatnych ofert, Ask walczy o udział w rynku z Google, Yahoo! I MSN Search.

  Google - urodzony w 1997 roku


  Google zostało założone w 1998 roku jako kolejny projekt szkolny na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii. W styczniu 1996 roku doktoranci Stanford, Larry Page i Sergey Brin, rozpoczęli badanie koncepcji wyszukiwarki opartej na rankingu trafności. Page i Brin uważali, że wyszukiwarki powinny analizować i oceniać strony internetowe na podstawie liczby wyświetleń wyszukiwanych haseł na stronach internetowych. Podobnie Page i Brin opracowali wyszukiwarkę o pseudonimie „BackRub”. BackRub sprawdził liczbę i jakość linków powracających do stron internetowych w celu oszacowania wartości witryny. Badania Brina i Page doprowadziły ich ostatecznie do opracowania algorytmu analizy łącza PageRank ™, którego wyszukiwarka Google użyłaby, aby przypisać wagę numeryczną elementom dokumentu z hiperłączami.

  W 2000 roku Google zastąpił Inktomi jako dostawca wyników wyszukiwania w Yahoo! a później AOL i Netscape. Mimo że Yahoo! oderwał się od Google w 2004 r., jego udział w rynku stale rośnie, odpowiadając za około 70 procent wszystkich wyszukiwań internetowych. Google udział w rynku stale wzrastał przez lata.

  MSN Search (obecnie Windows Live) - urodzony w 1998 roku


  MSN Search to usługa oferowana w ramach sieci usług internetowych firmy Microsoft. Sieć Microsoft zadebiutowała jako dostawca usług internetowych i usług internetowych w sierpniu 1995 r. W latach 90. Microsoft uruchomił Internet Explorer jako dołączoną część swojego systemu operacyjnego i oprogramowania. MSN Search został uruchomiony po raz pierwszy w 1998 roku, wyświetlając wyniki wyszukiwania z Inktomi, a później łącząc wyniki z Looksmart. Przez krótki czas w 1999 r. Zamiast Inktomi używano wyników wyszukiwania AltaVista. Od 2004 roku usługa MSN Search zaczęła korzystać z własnych wbudowanych wyników wyszukiwania. Od tego czasu MSNBot nieustannie indeksuje sieć. Dzisiaj wyszukiwanie obrazów odbywa się za pomocą Picsearch. Nazwa MSN Search została zmieniona na Windows Live w 2006 roku.

  Uwertura - Urodzony w 1998 roku


  Uwertura jest uważana za pioniera płatnych poszukiwań. Został uruchomiony przez Billa Grossa w 1998 roku jako GoTo. Overture została pokonana przez Google, gdy AOL wybrał Google jako partnera reklamowego. Overture kupił AltaVista i AllTheWeb z nadzieją na zdobycie dźwigni przeciwko Google, ale ostatecznie były zakupione przez Yahoo! w 2003.

  AllTheWeb - Urodzony w 1999 roku


  AllTheWeb został uruchomiony w 1999 roku, prezentując technologie wyszukiwania w wyszukiwarce FAST. Czasami nazywane jest to szybkim lub szybkim wyszukiwaniem. W kwietniu 2003 r. ALLTheWeb został zakupiony przez Overture za 70 mln USD w 2003 r. I trafił do Yahoo! Szukaj po Yahoo! zakupione Uwertury.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»