Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Logiczna pułapka: jak sprzedać 20 $ za 200!

  „Istnieją dwa sposoby handlu:
  1) niskie ryzyko - długi dystans,
  2) agresywnie - na małej odległości.
  Plusy częściej podążają pierwszą ścieżką, wpatrują się w drugą ścieżkę, gonią za zyskiem, ale nie trafiwszy w obronę - ostro skaczą w ogonie. Każdy szarpnięcie rynku jest przeciwko - a rachunek topnieje ...
  Melkor

  Uderzający przykład użycia ludzkiej próżności i pożądliwości Uderzający przykład użycia ludzkiej próżności i pożądliwości. W tych samych pasjach manipuluje się systemami „stymulowania” sprzedaży od dystrybutorów w MLM, gdy osoba kupuje ogromną ilość towarów ze względu na nieznaczne premie i wysokie oceny, których nie może sobie pozwolić na realizację.


  Przyjmowanie pieniędzy od studenta MBA jest łatwiejsze niż wzięcie lizaka od dziecka. Do czasu otrzymania dyplomu z reguły nie jest to już wymagane - oni sami zaczynają rozrzucać pieniądze na lewo i na prawo. Chociaż śmiech na ludziach, którzy są pod wrażeniem zdolności umysłowych, jest nieludzki - ta historia o studentach MBA zasługuje na to, by znaleźć się w domenie publicznej.


  Każdego roku profesor Max Bazerman sprzedaje dwudziestodolarowy rachunek na MBA z Harvard Business School znacznie wyższy niż jego wartość nominalna. Jego rekord sprzedaje 20 USD za 204 USD. I robi to w następujący sposób.


  Pokazuje rachunek całej klasie i zgłasza, że ​​da 20 $ osobie, która za to da najwięcej pieniędzy. To prawda, że ​​jest mały warunek. Człowiek, który był bezpośrednio za zwycięzcą, będzie musiał dać profesorowi kwotę, którą był gotów dać za 20 USD.


  Żeby było jasne - powiedzmy, że dwie najwyższe oferty to 15 USD i 16 USD. Zwycięzca otrzymuje 20 $ w zamian za 16 $, a druga osoba będzie musiała dać profesorowi 15 $. To są warunki.


  Licytacja zaczyna się od jednego dolara i szybko sięga 12–16 USD. W tym momencie większość studentów rezygnuje z aukcji i pozostają tylko dwie osoby z najwyższymi ofertami. Powoli, ale pewnie, aukcja zbliża się do 20 $.


  Oczywiste jest, że wygrana jest już niemożliwa, ale ja też nie chcę przegrać, ponieważ przegrany nie tylko nie dostanie nic - będzie również musiał zapłacić profesorowi nominalną wartość swojej ostatniej oferty.


  Gdy tylko aukcja przekroczy 21 dolarów, klasa wybuchnie śmiechem. Studenci MBA, podobno tak mądrzy gotowy zapłacić za dwadzieścia dolarów powyżej par . W rzeczywistości jest to komiczny i bardzo dokładny opis zachowania posiadaczy MBA.


  Jednak aukcja trwa i szybko sięga 50 USD, a następnie do stu, do 204 USD - rekordu Bazermana za jego karierę nauczycielską. Nawiasem mówiąc, podczas szkoleń profesor robi tę samą sztuczkę z najlepszymi menedżerami i dyrektorami generalnymi dużych firm - i zawsze sprzedaje o 20 USD więcej niż wartość nominalna (pieniądze są wydawane na cele charytatywne).


  Dlaczego ludzie niezmiennie płacą o 20 dolarów więcej pieniędzy i co profesor próbuje pokazać?


  Osoba, szczególnie w biznesie, ma słaby punkt - awersję do strat lub strach przed stratą. Liczne eksperymenty pokazują, że człowiek zachowuje się wyjątkowo irracjonalnie, a nawet nieodpowiednio, gdy zaczyna tracić pieniądze.


  Początkowo wszyscy uczniowie uważają, że mają możliwość otrzymania darmowych pieniędzy. W końcu nie są głupcami i nie zapłacą więcej niż dwadzieścia dolarów za dwadzieścia dolarów. Jednakże, gdy licytacja osiągnie 12-12 $, druga osoba zdaje sobie sprawę, że ma poważną stratę, więc zaczyna licytować więcej, niż zamierzał, zanim aukcja osiągnie 21 $. Na tym etapie obaj uczestnicy stracą pieniądze. Ale ktoś straci tylko dolara, a ktoś dwadzieścia. Aby zminimalizować straty, każda osoba stara się zostać zwycięzcą. Jednak ta rasa prowadzi tylko do tego, że obaj uczestnicy aukcji tracą coraz więcej pieniędzy, aż wielkość strat osiągnie taką wartość, że po prostu nie ma sensu kopać głębiej.


  Tak więc chęć uzyskania darmowej dwudziestki jest stratą. Najciekawsze jest to, że jest dużo danych - zwłaszcza na giełdzie iw kasynie - które pokazują zjawisko Bazermana w akcji. Mężczyzna zaczyna tracić pieniądze. Zamiast naprawiać stratę, ma nadzieję, że uda mu się odzyskać stratę - i prawie zawsze traci coraz więcej pieniędzy.


  Pamiętajcie więc o trudnej lekcji profesora - strach przed stratą prowadzi do wielkich strat. Napraw straty, gdy są minimalne. Nigdy nie ufaj pieniądzom osoby z MBA.

  Dlaczego ludzie niezmiennie płacą o 20 dolarów więcej pieniędzy i co profesor próbuje pokazać?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»