Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Mity na temat promocji wideo SEO Youtube

  1. Mity SEO Youtube
  2. Co wpływa na ranking filmów w YouTube
  3. Algorytm wyszukiwania w YouTube obejmuje następujące czynniki:
  4. 1. Opublikuj długie opisy
  5. 2. Użyj słów kluczowych specyficznych dla wideo.
  6. 3. Ogłaszaj filmy w tematycznych społecznościach społecznościowych.
  7. 4. Zachęcaj użytkowników do subskrybowania Twojego kanału i podobania się filmowi.
  8. 5. Organizuj publikacje w tematycznych listach odtwarzania.
  9. Jak zwiększyć widoczność filmów w YouTube

  Jak nie marnować czasu na bzdury i dlaczego nie powinieneś używać rady „guru”, aby promować swój kanał na YouTube. W tym celu przeanalizowałem radę „guru”. Aby uniknąć błędów, wystarczy zrozumieć, że są to mity i nie działają.

  Odkryłem, że „mity” na temat metod promocji na Youtube „rosną”. Te udane mity promocyjne zostały stworzone przez seniorów SEO, którzy nie mają pojęcia, jak działa YouTube. Osoba poświęca ogromną ilość czasu na wykorzystanie tej techniki do promowania treści wideo, ale wynik jest co najwyżej trochę powyżej zera. Zamiast tworzyć i odpowiednio promować samą treść. Problem polega na tym, że opisane poniżej metody mają tak niewielki wpływ na promocję treści wideo, że można je po prostu zignorować, w najlepszym razie wpływ tych czynników nie przekracza 5% na promocję wideo. Ale najpierw najważniejsze.

  Mity SEO Youtube

  Przeglądając dość znaną stronę texterra.ru , natknąłem się na artykuł Jak poprawić pozycję filmów na YouTube: 5 zaawansowanych taktyk , Co z kolei jest adaptacją artykułu 5 Zaawansowana taktyka SEO YouTube, aby zwiększyć ruch w Twoich filmach i witrynie » Brian Dean . Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jedno, ta „magiczna” optymalizacja SEO nie ma silnego wpływu na promocję wideo .

  Przeanalizuję artykuł kolejno. Fakt, że kursywa, cytuje z artykułu o texterra.

  Co wpływa na ranking filmów w YouTube

  Po wpisaniu zapytania do YouTube usługa oferuje odpowiednie filmy. Treść wideo jest klasyfikowana za pomocą algorytmu wyszukiwania.

  To prawda, ale w górnym numerze pojawią się filmy o świetnym czasie i liczbie wyświetleń, a nie zoptymalizowane pod kątem SEO .

  Dalej pojawia się cały szereg mitów i urojeń, które analizujemy bardziej szczegółowo:

  Algorytm wyszukiwania w YouTube obejmuje następujące czynniki:

  • Nazwa filmu wideo . Wyszukiwarka YouTube określa znaczenie semantyczne tytułu wyszukiwanej frazy. Określa, czy jest to czynnik drugorzędny, inne rzeczy są równe, wideo zostanie wyeliminowane na górze, gdzie jest więcej widoków.
  • Opis filmu . Obecność słów kluczowych w opisie zwiększa widoczność wideo dla robota wyszukiwania. Podnosi, ale znowu film z dużą liczbą widoków zostanie wyeliminowany.
  • Tagi Obecność tagów pomaga wyszukiwarce YouTube określić trafność filmu dla konkretnego żądania. Wpływ znaczników jest znacznie przesadzony.
  • Odszyfrowywanie wideo . Ręczne dekodowanie daje wyszukiwarce dodatkowy powód do zwiększenia oceny wideo. W większości przypadków strata czasu.
  • Jakość wideo . YouTube preferuje filmy wysokiej jakości. Jeśli uznamy, że wideo jest produktem, a wszystkie inne rzeczy są takie same, YouTube zapewni wyższą pozycję oglądanemu wideo.
  • Autorytet kanału . Wskaźnik ten obejmuje wiek kanału, liczbę subskrybentów, zgodność opublikowanych materiałów z wybranym przedmiotem. Sam fakt wiarygodności nie daje przewagi w rankingu wideo.
  • Liczba i czas trwania widoków . Im więcej użytkowników oglądało film, tym większe są szanse na wysokie pozycje w emisji. Czas oglądania odnosi się do czynników behawioralnych. Jeśli użytkownicy oglądają wideo od początku do końca, wyszukiwarka zapewnia mu wysoką pozycję w emisji. Ale to prawda, jest to najważniejszy czynnik w rankingu filmów na Youtube.
  • Liczba dystrybucji wideo . Ten współczynnik rankingowy obejmuje liczbę udostępniania za pomocą przycisków sieci społecznościowych, a także liczbę filmów umieszczonych w witrynach. Nie ma takiej zależności, że pozycja w emisji zależy od liczby udostępniania. Sharingi, dawaj poglądy, a już liczba wyświetleń wpływa na problem.
  • Liczba komentarzy, upodobań i niechęci . Im więcej komentarzy otrzyma film, tym większe są szanse na dotarcie do pierwszej pozycji. Dotyczy to polubień. W związku z tym nie lubią zmniejszać szans na wideo na wysokich miejscach w rankingu. Jednocześnie algorytm wyszukiwania w YouTube uwzględnia nie tylko całkowitą liczbę polubień i antypatii, ale także stosunek tych wskaźników. YouTube nie bierze pod uwagę liczby upodobań i komentarzy. Na górze jest wiele filmów, w których liczba niechęci to dwukrotność liczby polubień. Wiele filmów, w których komentarze są całkowicie wyłączone.

  Ponadto same wskazówki promocyjne:

  1. Opublikuj długie opisy

  Google nie może oglądać i słuchać Twoich filmów. Dlatego wyszukiwarka nie może bezpośrednio określić wartości opublikowanych treści. Próbuje wypełnić tę lukę tekstem otaczającym wideo. Głównym źródłem tekstu jest opis wideo. Wyszukiwarka używa go do określenia znaczenia treści dla żądań użytkowników.

  Publikując długie opisy, zwiększasz widoczność wideo dla użytkowników, którzy wprowadzają różne zapytania do pola wyszukiwania, w tym zapytania niskiej częstotliwości. Dlatego postaraj się, aby opis zawierał co najmniej 1,5 tysiąca znaków lub 200 słów.

  Google nie dba o śmieci w SEO. Na przykład masz zoptymalizowane wideo dla tej reguły, bardziej znany bloger ma tylko nagłówek identyczny z twoim, zgadnij, kto pierwszy raz znajdzie się na szczycie? Wielu znanych blogerów nie ma tagów i opisów ani opisów linków do sieci społecznościowych, czyli w rzeczywistości śmieci referencyjnych.

  2. Użyj słów kluczowych specyficznych dla wideo.

  Wysokie pozycje w wydawaniu YouTube gwarantują uwagę odbiorców na temat treści i przejść na stronę.

  Nie powtórzę, tak samo jak w ust. 1. Słowa kluczowe mają niezwykle mały wpływ na wyniki wyszukiwania.

  3. Ogłaszaj filmy w tematycznych społecznościach społecznościowych.

  Popularne społeczności tematyczne w sieciach społecznościowych są dobrym źródłem ukierunkowanego ruchu. Administratorzy społeczności są wierni publikowaniu wideo, które odpowiada na pytania publiczności. Dlatego zachęcamy do publikowania linków do filmów w grupach tematycznych.

  Im więcej wyświetleń, upodobań i dystrybucji Twój film wideo odbierze, tym wyższa będzie Twoja pozycja w wyszukiwarce YouTube. Dlatego publikując treści w społecznościach społecznościowych, rozwiązujesz jednocześnie dwa zadania: zwiększ zasięg swoich odbiorców i zwiększ pozycję wideo w wyszukiwaniu.

  To wszystko prawda, nawet nic do dodania. Czas i liczba wyświetleń wpływa bezpośrednio na ranking wideo.

  4. Zachęcaj użytkowników do subskrybowania Twojego kanału i podobania się filmowi.

  Wyszukiwarka YouTube poświęca wiele uwagi czynnikom behawioralnym rankingu treści. Jeśli publiczność lubi Twoje filmy, system daje im pierwszą pozycję w tym wydaniu.

  To także prawda. Nie bierze się pod uwagę faktu polubień, ale fakt, że film zyskuje więcej wyświetleń z powodu udostępniania. Im bardziej interesujący jest film, tym chętniej ludzie go udostępniają, liczba wyświetleń rośnie, film trafia na szczyt.

  5. Organizuj publikacje w tematycznych listach odtwarzania.

  Organizuj publikacje w tematycznych listach odtwarzania. Po pierwsze, jest wygodny dla użytkowników, którzy mogą szybko znaleźć odpowiednie kolekcje. Po drugie, daje Ci możliwość opublikowania opisu listy odtwarzania za pomocą popularnych słów kluczowych. Dzięki temu masz dodatkową szansę na wysoką pozycję w wyszukiwaniu YouTube.

  Sam fakt posiadania list odtwarzania i organizowania filmów w kategorie nie ma wpływu na problem. Ten mit pochodzi z tej samej serii, co „użyj długich opisów” i „słowa kluczowe”.

  Jak zwiększyć widoczność filmów w YouTube

  Algorytm wyszukiwania YouTube występuje w dwóch wielorybach. Pierwszym z nich jest określenie znaczenia semantycznego tekstu otaczającego wideo na życzenie użytkownika. Druga to ocena czynników behawioralnych. Rozważ to podczas optymalizacji filmów. Twórz szczegółowe opisy, używaj słów kluczowych w tytule wideo. Stymuluj komentarze, subskrypcje, polub i udostępniaj. Postaraj się, aby Twój film znalazł się na szczycie wszystkich wyników Google.

  Pierwszym i najważniejszym jest zapotrzebowanie na wideo ze strony publiczności, czynniki społeczne, ile możesz zaangażować publiczność, jak chętnie dzielą się Twoimi filmami, jak szybko rośnie liczba wyświetleń wideo. I bardzo niewielki wpływ na wyniki wyszukiwania ma optymalizacja wideo SEO.

  Do czego to wszystko sprowadziłem? Ponadto ten artykuł z texterra jest szkodliwy dla osoby podejmującej pierwsze kroki na Youtube. Problem nie występuje w konkretnym artykule, widziałem coś takiego wiele razy w wielu różnych miejscach: blogi, fora, filmy. Problem tkwi w przesuniętych priorytetach. Zamiast tworzyć wysokiej jakości treści i promować je wśród ludzi żyjących, zdobywać poglądy i sławę, człowiek spędza na filmach zoptymalizowanych pod kątem SEO ogromną ilość czasu, który nigdy się nie opłaca. Wystarczy pomyśleć o radzie „napisz opis filmu w 1,5 tys. znaki ”, w tym czasie możesz nakręcić więcej materiałów wysokiej jakości, a ta treść da nowe widoki i popularność niż seamy-podwiązka w opisie wideo.

  Użycie tych „szkodliwych wskazówek” przez osobę, przeznaczając lwią część czasu na optymalizację wyszukiwarek, pozwala uniknąć najważniejszej rzeczy - tworzenia wysokiej jakości treści. Po nim pojawi się również rozczarowanie, ponieważ widoki na wideo z takiej „optymalizacji” nie pojawią się.

  Zabawny fakt, przedsiębiorczy sprzedawcy „napiwek Brian Dean” pięknie zapakowany w kursie informacyjnym i sprzedany. Recenzent kursu wideo, Frank Horrigan, skrytykował ten kurs. Chodzi o to, że jego film szkoleniowy zajął wyższą pozycję na Youtube i Google na kluczowe żądanie tego kursu wideo niż sam kurs wideo. Co bezpośrednio potwierdza prosty fakt, liczba i czas oglądania bezpośrednio wpływają na ranking wideo, a nie optymalizację SEO.

  Możesz dowiedzieć się, jak naprawdę promować swoje filmy, czytając artykuł: Trzy zasady promocji w serwisie YouTube

  Na przykład masz zoptymalizowane wideo dla tej reguły, bardziej znany bloger ma tylko nagłówek identyczny z twoim, zgadnij, kto pierwszy raz znajdzie się na szczycie?
  Do czego to wszystko sprowadziłem?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»