Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Narzędzie Moz Seo: wszystko, co musisz wiedzieć

  1. Moz: Wszystko, co musisz wiedzieć Moz jest, jak do tej pory, najważniejszym narzędziem SEO poświęconym...
  2. Otwórz Site Explorer
  3. Followerwonk
  4. Mozbar
  5. Moz Local
  6. Mozcast
  7. Moz Analytics
  8. Fresh Web Explorer
  9. Śledzenie rang
  10. Równiarka stron
  11. Trudność słów kluczowych i analiza SERP
  12. Test pełzania

  Moz: Wszystko, co musisz wiedzieć

  Moz jest, jak do tej pory, najważniejszym narzędziem SEO poświęconym pozycjonowaniu w sieci i mediom społecznościowym. Oferuje swoim klientom duży asortyment narzędzi do poprawy pozycjonowania i marketingu cyfrowego , a dziś wyjaśnimy, czym są i do czego służą.

  Oferuje swoim klientom duży asortyment narzędzi do poprawy pozycjonowania i marketingu cyfrowego , a dziś wyjaśnimy, czym są i do czego służą

  Co to jest Moz?

  Moz urodził się w Seattle w 2004 roku , chociaż w tamtym czasie był to tylko blog ekspertów od marketingu i SEO . Stopniowo zyskiwał rozgłos w kręgach SEO i marketing cyfrowy i stał się ważnym konsultantem w tych obszarach.

  Pięć lat później, w 2009 roku, zaczął tworzyć i rozwijać oprogramowanie zorientowane na SEO , stając się najważniejszą firmą w branży, która zatrudniała wielu ekspertów w świecie marketingu internetowego.

  Jednak od 2013 roku postanowili nieco odejść od klasycznego środowiska SEO, opartego na algorytmach i technikach, by oszukać Google, a nawet zmienić nazwę firmy i domeny, przechodząc z SEOMoz do Moz.

  Celem było przejście do humanizacji firmy, oferując znacznie szerszy wgląd w SEO, a także atakowanie innych rynków, które w tym czasie pojawiały się już jako przyszłość marketingu cyfrowego (na przykład Social Media ).

  Od tego momentu zaczęli generować nowe narzędzia , które nie ograniczały się tylko do zrozumienia wyszukiwarki Google, ale także do doskonalenia korzystania z sieci społecznościowych i poprawy marketingu poza środowiskiem cyfrowym.

  Obecnie Moz ma wiele narzędzi i autorytet w niezaprzeczalnym sektorze , będąc internetem i blogiem referencyjnym dla tych, którzy są zaangażowani w optymalizację wyszukiwarek i którzy próbują poprawić wyniki swojej działalności w Internecie.

  Narzędzia Moz są podzielone między bezpłatne i płatne . Zaczniemy od podania cech darmowych (pierwszych pięciu), a następnie przejdziemy do funkcji płatności (ostatnich sześciu).

  Możesz więc dowiedzieć się, ile kosztuje zapłata za usługi oferowane przez Moz. Niektóre z narzędzi mają alternatywy, ale Moz oferuje wygodę scentralizowania wszystkich narzędzi w jednej witrynie.

  Otwórz Site Explorer

  Narzędzie Moz Open Site Explorer pozwoli ci przeanalizować profil linku dowolnej witryny , w tym Twojej konkurencji, a ponadto pozwoli ci odfiltrować kilka parametrów, które mogą Cię zainteresować.

  Dlatego filtry, które można zastosować, są następujące:

  1. Strona: pokazuje zróżnicowane linki na podstawie strony, do której prowadzą.
  2. Domena i subdomena: łączy segmenty w zależności od tego, czy wskazują na domenę, czy dowolną subdomenę.
  3. Rodzaj linku: Różnica między linkami nofollow i dofollow, aby sprawdzić, ile z tych łączy przekazuje organ.
  4. Tekst zakotwiczenia: wyświetla informacje o tekście zakotwiczenia użytym do utworzenia łącza.
  5. Popularność i autorytet: algorytm Open Site Explorer przypisuje uwagi do stron na podstawie szerokiej gamy parametrów i czynników.

  To narzędzie jest niezbędne do przeprowadzenia dobrej analizy konkurencji, ponieważ pozwoli ci poznać swój profil linków w bardzo akceptowalny sposób, chociaż masz również inne narzędzia, aby to zrobić, takie jak wspomniałem w tym poście opublikowanym w marketingandweb, Ahrefs .

  Należy zauważyć, że darmowa wersja jest dość ograniczona , a kiedy ją dostaniesz Subskrypcja Moz Pozwala analizować większą ilość danych.


  Metryka, którą komentuję w filmie i którą zwykle powinieneś sprawdzić, to Spam Score, metryka budowania linków, którą Moz stosuje w skali od 0 do 17 i której nie możesz zapomnieć, na poniższym obrazku możesz zobaczyć sekcje dotyczące akceptacji lub zagrożeń, Obejrzyj wideo, aby poprawnie je zrozumieć.

  Followerwonk

  Followerwonk to narzędzie Moza, które pozwoli Ci w pełni wykorzystać Twittera. Informacje, które ci podaje, są dość surowe, więc będziesz musiał ścisnąć swój mózg, aby uzyskać z niego jak najwięcej (w przeciwieństwie do innych narzędzi, które dają ci wszystko o wiele więcej do żucia), ale prawda jest taka, że ​​pobiera wystarczającą ilość informacji przydatne

  Na przykład będziesz wiedzieć, kim są Twoi obserwujący, skąd pochodzą, kiedy są najbardziej aktywni, jakich innych ludzi obserwują itp. Dzięki tym informacjom możesz wyciągać wnioski, na przykład o tym, kiedy należy tweetować, aby uzyskać jak najwięcej z tego, lub czy nadszedł czas, aby zacząć tweetować w innym języku, ponieważ otrzymujesz obserwatorów z innych krajów.

  Ponadto pomoże ci w sieci , ponieważ pozwoli ci również nurkować w bazie danych Twittera, aż znajdziesz najbardziej wpływowych ludzi w twoim sektorze, filtrujesz ludzi na podstawie ich informacji biologicznych itp.

  Warto wspomnieć, że chociaż darmowa wersja oferuje dość surowe dane, narzędzie płatnicze (po subskrybowaniu Moz) oferuje możliwość przeprowadzenia go w znacznie bardziej przejrzysty sposób.

  Mozbar

  Mozbar de Moz jest zdecydowanie najczęściej używanym narzędziem Moz, ponieważ oferuje wiele przydatnych informacji dla każdego i jest bardzo wygodny.

  Zasadniczo jest to pasek nawigacyjny, który jest zainstalowany w przeglądarce i pokazuje przydatne informacje na temat odwiedzanych stron, takich jak DA lub PA, profil linku, który ma tę stronę itp.

  Ponadto ma również tak zwaną nakładkę SERP , która jeśli zaczynasz w SEO, może być bardzo przydatna do analizy konkurencji, ponieważ daje informacje o autorytecie różnych wyników wyszukiwania.

  Aby z niego skorzystać, wystarczy uzyskać dostęp do Moz i pobrać go . Jest dostępny dla Chrome i Firefox (chociaż wersja Firefoksa nie jest już aktualizowana i ostatecznie zniknie). Nie zapominaj, że musisz zalogować się za pomocą bezpłatnego konta Moz, aby uzyskać dane DA i PA stron, które przeglądasz.

  Moz Local

  Moz Local to narzędzie, które ma pomóc właścicielom firm w lepszym wyglądzie w wynikach Google Local . Oznacza to, że nie jest przeznaczony do samego SEO, ale do geolokalizacji.

  Wystarczy wprowadzić dane i dane firmy , a Moz będzie odpowiedzialny za umieszczenie Cię w najlepszych katalogach i wykonanie całej pracy, abyś był lepiej ustawiony w wynikach geolokalizacji Google .

  Ponadto będzie oferować statystyki, wykresy i diagramy, za pomocą których można łatwo wizualizować postępy firmy i obecność w Internecie.

  Mozcast

  Mozcast to usługa bezpłatna (ostatnia z tej listy, następujące są już płatne), która pomoże Ci dowiedzieć się, jaki jest humor Google. Prawda jest taka, że ​​jest to stosunkowo przydatne narzędzie, chociaż najważniejsze jest to, w jaki sposób skoncentrowali usługę.

  To, co robią, oferuje Ci pogodę Google jednego dnia, w porównaniu do poprzedniego dnia. Tak więc, jeśli temperatura jest bardzo wysoka lub zamiast słonecznej pogody jest burzowa, będziesz wiedzieć, że w tym dniu w Google mogą wystąpić zmiany, które mogą na ciebie wpłynąć.

  Ponadto oferuje wykres przedstawiający ewolucję nastroju Google w ostatnich dniach.

  Użyteczność tego narzędzia jest w rzeczywistości nieco ograniczona, ponieważ ostrzega cię, gdy Google jest „wkurzony” tego samego dnia , więc jeśli Twoja kolej cierpi z powodu gniewu, ostrzega cię późno, ale jest ciekawe, jeśli masz bardzo białą stronę internetową i widzisz, że to burzliwy dzień ... Może dzięki tej zmianie nastroju przewyższasz konkurencję!

  Moz Analytics

  Moz Analytics pozwoli Ci uzyskać szczegółowe informacje o postępach Twojej witryny w kilku dziedzinach, umożliwiając scentralizowanie wszystkich danych generowanych w Twojej firmie, dzięki czemu będziesz mógł wyciągnąć wnioski, na podstawie których możesz ulepszyć swój biznes.

  Moz Analytics pozwoli ci znaleźć relacje między Twoimi strategiami treści, SEO, mediami społecznościowymi i zewnętrznymi linkami, dzięki czemu możesz wyciągać ważne wnioski dotyczące tych aspektów osobno i ich wzajemnych relacji z jednego miejsca.

  Ponadto możesz analizować te dane w czasie, korzystając z wygodnych wykresów i łatwych do zrozumienia diagramów, aby nawet najmniej zrozumiałe w analizie danych mogły wyciągnąć prawidłowe wnioski na temat tego, gdzie powinna iść Twoja firma.

  Innym ważnym aspektem Moz Analytics jest to, że korzystając z innych narzędzi dostępnych dla Moz, możesz porównać swoje wyniki i postępy z wynikami konkurencji , analizując na przykład profil linku, ruch, który otrzymujesz, aktywność społeczna, którą lubisz itp.

  Fresh Web Explorer

  Dzięki Fresh Web Explorer możesz monitorować wzmianki o Twojej marce lub określonych słowach kluczowych w Internecie. Jest to narzędzie podobne do Google Alerts , ale dogłębniej analizuje internet.

  Zastosowanie tego narzędzia jest bardzo zróżnicowane, ponieważ pozwoli nam przede wszystkim monitorować naszą markę . W ten sposób, jeśli otrzymamy wiadomość, że mówimy o marce na forum, możemy się zarejestrować i skomentować.

  Jest to szczególnie przydatne, gdy ktoś próbuje poplamić markę lub naprawdę miał złe doświadczenia. Pojaw się tam i spróbuj go rozwiązać, aby uzyskać bardzo dobry wizerunek marki.

  Z drugiej strony monitorowanie konkurencji może być interesujące. Jest to przydatne z dwóch różnych powodów. Po pierwsze, postępując zgodnie z poprzednim przykładem, jeśli zauważysz negatywny komentarz na temat określonej marki, możesz zarejestrować się i zaoferować swoją jako alternatywę. Po drugie, może być przydatny do budowania linków, na wypadek, gdyby Ahrefs nie miał dość.

  Wreszcie możesz monitorować słowa kluczowe , dzięki czemu możesz znaleźć nowe strony do budowania linków i uzyskać nowe linki. Ponieważ to narzędzie dogłębnie analizuje sieć, możesz znaleźć strony, które początkowo zostały przeoczone i które mogą dać ci bardzo dobry link.

  Na koniec warto wspomnieć, że to narzędzie Moz pozwala na użycie wyrażeń regularnych , dzięki czemu możesz poprawić to, co chcesz, aby narzędzie to pokazywało (na przykład wyklucza określone słowo lub pokazuje tylko wtedy, gdy dwa słowa pojawiają się razem).

  Śledzenie rang

  Jest to jedno z najczęściej używanych i praktycznych narzędzi ze wszystkich oferowanych przez Moz . To prawda, że ​​istnieją inne narzędzia, które rozwijają tę samą pracę i wykonują ją wyłącznie (możesz więc sobie wyobrazić, że działają lepiej), ale prawda jest taka, że Moz znacznie przewyższa narzędzia śledzenia konkurencji.

  Za pomocą tego narzędzia możesz wybrać słowa kluczowe, które chcesz pozycjonować, przypisać adres URL swojej witryny i, korzystając z tych dwóch danych, zobaczyć, w jaki sposób poruszają się do przodu lub do tyłu w SERP wyszukiwarki.

  Ponadto możesz segmentować według różnych wyszukiwarek, działając z Google , Yahoo i Bing , i dostarczając informacji o maksymalnej użyteczności, takich jak na przykład ranking Google dla różnych krajów.

  Jak można się domyślić, to narzędzie jest niezbędne w świecie SEO , ponieważ pozwoli ci monitorować wszystkie słowa kluczowe, zadanie, które przy pozycjonowaniu setek słów kluczowych jest praktycznie niemożliwe do wykonania ręcznie.

  Równiarka stron

  Na stronie Grader analizuje optymalizację na stronie Twojej witryny. Ale ma zupełnie inne cechy i cele niż inne narzędzia, takie jak WooRank.

  Podczas gdy WooRank koncentruje się na analizie optymalizacji w ujęciu ogólnym i wskazaniu, na których słowach kluczowych najbardziej się skupiasz (ale te dane są nieco wtórne w stosunku do innych danych), narzędzie do oceniania stron działa na odwrót.

  Wpisujesz słowa kluczowe, dla których chcesz pozycjonować witrynę (wszystkie słowa kluczowe, w tym długi ogon, które pojawiają się na stronach blogu), a Na stronie Grader analizuje wszystkie strony, aby zobaczyć, które z nich są najbardziej zoptymalizowane nuta, która przechodzi od A (doskonała) do F (niepewność).

  Pamiętaj jednak, że ta analiza nie koncentruje się na optymalizacji na stronie ogólnie, ale na optymalizacji w odniesieniu do słów kluczowych , które chcesz pozycjonować. Dlatego analizuje tylko następujące atrybuty:

  1. Tytuł: przeanalizuje, czy tytuł ma odpowiednie parametry rozszerzenia, użycia słowa kluczowego itp.
  2. Indeksowanie: sprawdź, czy wszystkie strony są dostępne dla wyszukiwarek.
  3. Kanoniczny: sprawdź użycie kanonicznych adresów URL.
  4. Opis meta: Przeanalizuje, czy prawidłowo używasz słów kluczowych na tej stronie.
  5. Treść: Przeanalizuje, czy prawidłowo używasz słów kluczowych w treści, czy procent obecności słowa kluczowego jest należny, czy napychasz słowa kluczowe itp.
  6. URL: sprawdź rozszerzenie tego samego, użycie słowa kluczowego itp.
  7. Linki: przeanalizuje liczbę linków wychodzących i przychodzących i odpowiednio Cię oceni.
  8. ALT: Przeanalizuje użycie słów kluczowych w tym elemencie obrazów.
  9. Nagłówek: przeanalizuje, czy poprawnie używasz słów kluczowych w różnych nagłówkach.

  Oczywiście, po przeprowadzeniu analizy daje ona pewne sugestie, aby zoptymalizować strony , które dały najgorsze wyniki, i w ten sposób można lepiej pozycjonować.

  Trudność słów kluczowych i analiza SERP

  Innym szeroko stosowanym narzędziem, które trudno jest znaleźć poza Mozem (a te, które są tam naprawdę niezbyt dobre), jest narzędziem do analizy trudności pozycjonowania słowa kluczowego w Google.

  Wystarczy, że wprowadzimy słowo kluczowe lub grupę słów kluczowych, które próbujemy pozycjonować (lub które planujemy zaatakować), aby narzędzie wskazało procentowo, jaka jest trudność uzyskania pierwszych wyników.

  Ponadto, abyś miał wszystkie ważne informacje, zaoferuje ci analizę dziesięciu najlepszych wyników Google , abyś mógł zobaczyć, ile mają one przychodzących linków, ich uprawnień itp.

  Jak można się domyślić, to narzędzie SEO pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy , ponieważ pozwoli Ci zorientować się w słowach kluczowych, o które możesz konkurować od pierwszej chwili, dzięki czemu nie będziesz inwestować czasu i zasobów w te, których nie umieścisz aż do przeszłości Świetny okres czasu.

  Z drugiej strony jest to niezbędne narzędzie dla każdego Konsultant SEO , ponieważ strony internetowe klientów na ogół nie mają dużego autorytetu, ale wkrótce chcą wyników. Dzięki temu narzędziu możesz zlokalizować słowa kluczowe, które możesz atakować od samego początku. Mogę polecić inne narzędzie, o którym rozmawialiśmy w poprzednim poście Słowo kluczowe Revealer

  Test pełzania

  Narzędzie Test indeksowania jest nieco bardziej techniczne i mniej skoncentrowane na SEO (chociaż także, ponieważ sekcja techniczna jest niezbędna do prawidłowego pozycjonowania w wyszukiwarkach).

  Dzięki niemu możemy przeprowadzić analizę techniczną różnych stron witryny , analizując uszkodzone linki, linki wychodzące, rodzaj treści na każdej stronie, szybkość reakcji serwera, ...

  Jednak nie polecam korzystania z tego narzędzia, ponieważ istnieje Screaming Frog , który wykonuje tę samą pracę, ale w znacznie głębszy sposób (narzędzie Moz jest ograniczone do 3000 stron i nie oferuje tak wielu informacji).

  Jak widać, opłacanie subskrypcji Moz jest bardzo opłacalną inwestycją, ponieważ narzędzia te pozwolą opanować wszystkie aspekty marketing cyfrowy i uzyskaj dużo danych, które możesz zastosować w swoich strategiach SEO .

  Jeśli ci się podobało, udostępnij go w sieciach społecznościowych, a pomożesz mi, dzięki.

  Co to jest Moz?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»