Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Oceny i recenzje, część 1

  1. Czym jest konwersja do instalacji i od czego ona zależy? Jednym ze sposobów oceny skuteczności strategii...
  2. Oceny i recenzje na stronach aplikacji
  3. Wpływ średniej oceny na konwersję do instalacji
  4. System zapytań o ocenę
  5. Razem

  Czym jest konwersja do instalacji i od czego ona zależy?

  Jednym ze sposobów oceny skuteczności strategii ASO jest analiza współczynników konwersji. Konwersja w sklepach z aplikacjami może być kilku typów:

  • App Units / Impressions - stosunek liczby trafień aplikacji w wynikach wyszukiwania w instalacji;
  • Jednostki aplikacji / Wyświetlenia strony produktu - stosunek liczby odsłon strony aplikacji w instalacji;
  • Wyświetlenia strony produktu / wyświetlenia - stosunek liczby wyświetleń aplikacji w wynikach wyszukiwania do widoku strony.

  Do tej pory tylko iTunes Connect umożliwia przeglądanie i analizowanie wszystkich trzech typów konwersji. Konsola Google Play udostępnia tylko dane dotyczące współczynnika konwersji od wyświetlenia strony aplikacji do instalacji.

  Średnia konwersja według kategorii

  Możesz analizować współczynniki konwersji dla swojej aplikacji w iTunes Connect Analytics lub w sekcji „ Źródła ruchu ” w Google Play.

  Współczynnik konwersji z wyświetlacza na instalację przez wyszukiwanie kanału w iTunes Connect App AnalyticsWskaźnik konwersji z widoku strony do instalacji w konsoli Google PlayWspółczynnik konwersji z wyświetlacza na instalację przez wyszukiwanie kanału w iTunes Connect App AnalyticsWskaźnik konwersji z widoku strony do instalacji w konsoli Google Play

  Ale zawsze pozostaje pytanie: czy są wystarczająco dobre, czy trzeba coś zmienić na stronie aplikacji?

  Aby odpowiedzieć na to pytanie, stworzyliśmy aplikację AppFollow Test porównawczy - tabela średnich konwersji według kategorii App Store i Google Play.

  Raport o średniej konwersji w kategoriach według kanału wyszukiwania w App Store na kwiecień 2018 r

  Porównując nasze własne współczynniki konwersji z danymi w tabeli, analizujemy nasze własne optymalizacje ASO. Jeśli nasze wskaźniki są daleko w tyle, musisz zmienić coś na stronie aplikacji, aby zwiększyć konwersję do instalacji.

  Oceny i recenzje na stronach aplikacji

  Średnia ocena aplikacji i liczba ocen są wyświetlane na górze strony. Aby zobaczyć szczegółowy podział ocen i popularnych opinii, musisz przewinąć poniżej:

  Oceny i recenzje w App Store i Google PlayOceny i recenzje w App Store i Google Play

  Sekcje z oceną na obu stronach są podobne: średnia ocena w dużym druku i po lewej to podział według szacunków. W App Store legenda jest tworzona w postaci gwiazdek (od 5 do 1), aw Google Play oceny są podzielone według koloru (od zielonego do czerwonego).

  Dalej jest sekcja z popularnymi recenzjami. Tutaj pasza w sklepach jest inna:

  W App Store użytkownik widzi jedną z najpopularniejszych recenzji wszechczasów i odpowiedź dewelopera, jeśli taka istnieje. Aby zobaczyć pięć innych popularnych recenzji, musisz przewinąć w prawo, co nie jest zbyt oczywiste.

  W Google Play istnieje kilka popularnych recenzji i liczba polubień z odpowiedziami dla programistów. Jest to bardziej kompetentne podejście, naszym zdaniem niemożliwe jest dokonanie oceny aplikacji w jednym przeglądzie. Ponadto Google Play przeprowadza semantyczną analizę recenzji i podkreśla „Polecane funkcje”, aby szybko zrozumieć istotę aplikacji bez czytania pełnego opisu lub recenzji.

  Na stronach gier Google Play pokazuje również średnią ocenę rozgrywki, poziom grafiki i łatwość zarządzania. Jeśli aplikacja lub gra ma wystarczającą liczbę recenzji, Google Play analizuje je i grupuje według znalezionych słów kluczowych. Wyniki są wyświetlane w bloku „Przegląd najważniejszych informacji”, natomiast są dostępne tylko w języku angielskim.

  Wyniki rozgrywki, grafiki i wygody oraz sekcja Przegląd najważniejszych wydarzeń w Google PlayWyniki rozgrywki, grafiki i wygody oraz sekcja Przegląd najważniejszych wydarzeń w Google Play

  Wpływ średniej oceny na konwersję do instalacji

  Dwie trzecie patrzy na średnią ocenę aplikacji przed pobraniem. I ta liczba jest jeszcze większa, jeśli chodzi o płatną aplikację. W obu witrynach ocena jest wyświetlana na ekranach wyszukiwania i ekranach aplikacji, więc niezależnie od tego, w jaki sposób przyciągniesz użytkownika (ruch organiczny lub płatny), zawsze będzie on widział ocenę i decydował o pobraniu, w tym na podstawie tego.

  W obu witrynach ocena jest wyświetlana na ekranach wyszukiwania i ekranach aplikacji, więc niezależnie od tego, w jaki sposób przyciągniesz użytkownika (ruch organiczny lub płatny), zawsze będzie on widział ocenę i decydował o pobraniu, w tym na podstawie tego

  Według Apptentive

  Według badania Z entuzjazmem 40% respondentów wierzy w recenzje bardziej niż osobiste rekomendacje . Pozytywne oceny i opinie innych osób są dowodem na to, że wszyscy lubią aplikację, a nie tylko ograniczoną grupę przyjaciół z ogólną opinią. Apptentive został poproszony o tysiąc użytkowników o minimalną ocenę, na której są gotowi pobrać aplikację, i otrzymał następujące informacje:

  Trzygwiazdkowa oceniana aplikacja traci połowę wszystkich potencjalnych pobrań.

  Aplikacja z oceną 3 * traci połowę wszystkich potencjalnych pobrań , aplikacja z 1 * i 2 * traci prawie wszystkie możliwe pliki do pobrania. Wszystkie optymalizacje tekstowe i graficzne stają się bezużyteczne, jeśli ocena aplikacji jest niższa niż 4 gwiazdki. Ponadto niska ocena komplikuje pracę specjalistów w zakresie płatnego ruchu i całego działu marketingu.

  W App Store możesz poprawić błędy i zresetować szacunki w następnej wersji. Ta opcja znajduje się na dole nowej wersji strony aplikacji. Aby znaleźć przyczynę złych ocen, przeanalizuj wszystkie negatywne opinie. Nie najprzyjemniejsze komentarze mogą ukryć klucz do rozwiązania problemu: poziom bezczynności w grze, długa odpowiedź serwera na zapytanie lub banalna awaria.

  Nie ma możliwości zresetowania ocen w Google Play, dlatego starannie przetestuj aplikację na wszystkich popularnych urządzeniach. Aby zrekompensować efekt jednej negatywnej recenzji na średnią ocenę, potrzebujesz 10 pozytywnych .

  Jeśli wszystkie błędy zostaną poprawione, a aplikacja działa zgodnie z oczekiwaniami użytkownika, otrzymasz wzrost konwersji w instalacji. Apptentive dowiedział się, że poprawa oceny z 1–2 do 4–5 doprowadzi do zwiększenia pobrań 6–7 razy .

  Apptentive dowiedział się, że poprawa oceny z 1–2 do 4–5 doprowadzi do zwiększenia pobrań 6–7 razy

  Zależność konwersji do pobrania od średniej oceny aplikacji w App Store

  System zapytań o ocenę

  Zadowoleni użytkownicy nie są skłonni oceniać, ale niezadowoleni będą pierwszymi w kolejce do negatywnej oceny lub recenzji. Mając to na uwadze, prosimy o ocenę i przegląd w momencie, gdy użytkownik rozwiązał zadanie, dla którego aplikacja jest przeznaczona, a ostatnie negatywne doświadczenie było dawno temu (na przykład błąd krytyczny). W tym momencie jest najbardziej zadowolony z aplikacji i jest gotowy do pozytywnej oceny.

  Przykład żądania oceny systemu na ekranie oczekiwania wyszukiwania aplikacji HotellookPrzykład żądania oceny systemu na ekranie oczekiwania wyszukiwania aplikacji Hotellook

  Jeśli żądanie ratingu systemu zostanie umieszczone w żądanej części aplikacji, doprowadzi to do gwałtownego wzrostu liczby pozytywnych ocen .

  Hotellook iOS wprowadził wniosek o ocenę systemu w czerwcu 2017 r. Zobacz, jak dramatycznie wzrosła liczba ocen:

  Wzrost liczby ocen aplikacji iOS Hotellook zgodnie z AppFollow

  Pamiętaj, że całkowita liczba ocen wzrasta: zarówno dodatnia, jak i ujemna. Jeśli Twoja aplikacja otrzyma negatywne oceny i opinie przed aktualizacją, ich liczba również wzrośnie. Dlatego upewnij się, że aplikacja działa stabilnie i bezbłędnie, a żądanie oceny jest składane w momencie, gdy użytkownik jest najbardziej zadowolony z aplikacji . Może to być kilka zwycięstw w grze z rzędu, prawidłowa odpowiedź na pytania quizu lub kilka udanych transferów środków w aplikacji finansowej. W przypadku negatywnego wyniku (porażka, błąd, awaria aplikacji) zalecamy zresetowanie licznika i nie pokazywanie żądania.

  Przed możliwością zażądania oceny za pomocą systemu popularne były żądania oceny z opcjami odpowiedzi, takimi jak poniższe:

  Opcja niestandardowego żądania oceny

  Wybierając jedno z dwóch prawych emotikonów (podobnych do klas 4 i 5), użytkownikowi wyświetlono propozycję przejścia do App Store w celu oceny. Wybierając jedną z trzech lewych emoji, użytkownik został poproszony o napisanie listu opisującego błąd lub z jego sugestią ulepszenia aplikacji. Wraz z wprowadzeniem żądania oceny systemu, tymczasowe dialogi przed złożeniem wniosku zostały zakazane przez wytyczne Apple. Użytkownik może mieć wyłączone żądania oceny systemu lub już wykorzystałeś limit trafień żądania (do 3 rocznie) - wtedy po wybraniu jednego z dwóch prawych emoji użytkownik nic nie zobaczy. Prawdopodobieństwo, że aplikacja zostanie odrzucona z powodu tego dialogu, jest niewielkie (ale nadal jest obecne, szczególnie przy ścisłym oglądaniu aplikacji z modelem subskrypcji), więc nadal można je wykorzystać do zminimalizowania liczby negatywnych recenzji w sklepie.

  W systemie Android nie ma oceny zapytań systemowych. Pozostaje własne żądanie (niestandardowe), jak w powyższym przykładzie. Chociaż tutaj można uzyskać ostrzeżenie od zespołu Google dotyczące przeszkody, gdy użytkownik zatrzymuje się. Ale prawdopodobieństwo tego, podobnie jak w App Store, jest bardzo małe, najczęściej moderatorzy proszeni są o usunięcie tego dialogu, gdy są nominowani do ficheringu. Głównym zaleceniem z niestandardowym rozwiązaniem nie jest męczyć użytkowników niepotrzebnie częstymi prośbami. Ostrożnie skonfiguruj wyzwalacze, które spowodują taki dialog.

  Razem

  • 79% użytkowników sprawdza oceny i recenzje. Ważna jest również regularna praca z nimi, a także kompetentny wybór słów kluczowych i projektowanie zrzutów ekranu;
  • Z oceną 3 i niższą aplikacja traci połowę możliwych pobrań. Neguje to wszystkie prace nad optymalizacją ASO i przyciąganiem ruchu z płatnych kanałów;
  • Ocena zapytania systemowego w systemie iOS zwiększa czasami liczbę ocen. Jeśli aplikacja działa tak, jak powinna, zwiększa konwersję.

  Jeśli masz pytania, napisz w komentarzach lub na [email protected] .

  Czym jest konwersja do instalacji i od czego ona zależy?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»