Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Optymalizacja Androida

  1. Jak zoptymalizować wydajność systemu operacyjnego Android przy użyciu ustawień aplikacji
  2. Jak przyspieszyć działanie systemu Android, czyszcząc pamięć podręczną
  3. Jak przyspieszyć działanie Androida poprzez przetaktowanie procesora
  4. Jak zoptymalizować żywotność baterii mobilnej z systemem operacyjnym Android
  5. Jak zoptymalizować system operacyjny Android, inne sposoby

  Smartfony i tablety z systemem operacyjnym Google Android są od dawna zasłużenie popularne. Łatwość obsługi i wszechstronność tych urządzeń pozwalają na wykonywanie różnorodnych zadań, dzięki którym zwykły mały telefon staje się pełnoprawnym komputerem mobilnym. Czy zauważyłeś jednak, jak z czasem jakość pracy mobilnego zwierzaka z systemem operacyjnym Android może spaść? Prędkość uruchamiania aplikacji maleje, smartfon zwalnia w tych zadaniach, w których wcześniej „latał”, a bateria zaczyna rozładowywać się tak szybko, jakby została wymieniona?

  Wszystkie te nieprzyjemne zjawiska mogą być związane z faktem, że system operacyjny urządzenia jest stopniowo zapychany fragmentami starych programów, różnymi śmieciami, niektóre aplikacje działające w tle, stale „zjadają” ładowanie baterii itp. Aby Twój telefon lub tablet działał przez długi czas, konieczna jest tak zwana optymalizacja systemu operacyjnego i jego programów, czyli czyszczenie go z całego nadmiaru i przyspieszanie pracy.

  Optymalizacja systemu operacyjnego Android może odbywać się na różne sposoby i działać na różnych poziomach systemu. A dziś porozmawiamy o tym, jak zoptymalizować wydajność urządzenia mobilnego i jak przyspieszyć pracę Androida.

  Jak zoptymalizować wydajność systemu operacyjnego Android przy użyciu ustawień aplikacji

  Ogólnie rzecz biorąc, spowolnienie działania smartfonu na Androidzie może często wynikać z faktu, że z powodu instalacji wielu programów system stopniowo zapycha się, aplikacje blokują pamięć podręczną, stale surfują po Internecie, ładują reklamy, których nie potrzebują itp. Zanim zoptymalizuję pracę swojego przyjaciela z telefonu komórkowego, dobrze byłoby dowiedzieć się, jakie zasoby są wydawane na co, instalując aplikację do monitorowania systemu. Dobrą opcją wśród polubień jest program. Aplikacja SystemPanel / Menedżer zadań , ale możesz użyć dowolnego innego o podobnej funkcjonalności. Wiedząc, że zużywa najwięcej zasobów systemu, łatwiej będzie sobie poradzić z tym zjawiskiem.

  Istnieje kilka prostych przepisów, które utrzymują mobilnego asystenta w najbardziej produktywnym stanie po rozpoczęciu korzystania z niego. Aby osiągnąć stabilność i przyspieszyć działanie urządzenia mobilnego, postępuj zgodnie z prostymi wskazówkami dotyczącymi jego optymalizacji:

  1. Zainstaluj na telefonie lub tablecie tylko te aplikacje, których naprawdę potrzebujesz . Jeśli nie wiesz dokładnie, dlaczego potrzebujesz konkretnej aplikacji, lepiej jej nie instalować. Nie musisz zaśmiecać swojego urządzenia mobilnego, nie jest jasne, dlaczego aplikacje lub gry pobrane z rynku Google Play, tylko po to, aby zobaczyć, co to jest. Częsta instalacja i późniejsze usuwanie aplikacji z pewnością zaśmieci pamięć podręczną urządzenia z Androidem;

  2. Wyłącz automatyczne ładowanie dodatkowych aplikacji. Wiele aplikacji jest ładowanych wraz z uruchomieniem systemu i zawiesza się w pamięci RAM, zabierając zasoby i zużywając moc procesora, nawet bez wiedzy użytkownika. Zainstaluj aplikację, która analizuje listę startową i wyłącz w niej aplikacje, które nie powinny się uruchamiać z systemem Android. Jedną z aplikacji do tego celu jest darmowy program. Menedżer autouruchamiania .

  Menedżer autouruchamiania

  3. Usuń aplikacje wbudowane w oprogramowanie sprzętowe, którego nie chcesz używać. Bardzo często producenci urządzeń mobilnych dodają do swojego oprogramowania układowego pewną liczbę markowych aplikacji zaprojektowanych do współpracy z usługami producenta lub po prostu pełnią funkcję reklamową. Zazwyczaj takie aplikacje są całkowicie bezużyteczne dla użytkownika, a niektóre z nich mogą całkiem „zważyć”, a nawet odgryźć pamięć RAM telefonu lub tabletu. Usuń wszystko, co możesz. Czego bezpiecznie czyścić, a co lepiej nie dotykać, można znaleźć na specjalistycznych forach, w wątku dedykowanym do urządzenia. W większości przypadków usuwanie aplikacji wbudowanych w oprogramowanie układowe jest możliwe tylko na urządzeniach z prawami administratora, ale prawa Superużytkownika są przydatne w każdym przypadku, więc uzyskanie ich teraz to dobry moment. A jak dokładnie to się robi, możesz przeczytać w tym artykule naszej bazy wiedzy: Jak uzyskać prawa roota do Androida.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat usuwania standardowych aplikacji na Androida, zajrzyj tutaj: Usuń standardowe aplikacje na Androida.

  4. Jeśli to możliwe, przenieś aplikacje na kartę micro SD. Przesyłanie zainstalowanych aplikacji na kartę pamięci micro-SD zwalnia miejsce w pamięci głównej na inne aplikacje. W razie potrzeby możesz przenieść nawet te programy, które nie są przesyłane zwykłymi środkami. Aby to zrobić, musisz jednak użyć oprogramowania innych firm, na przykład Kopia zapasowa tytanu . Więcej informacji na temat przesyłania aplikacji na kartę pamięci można znaleźć w naszym artykule FAQ. „Instalowanie aplikacji na karcie pamięci z systemem Android”.

  5. Zablokuj reklamy w aplikacji. Deweloperzy aplikacji na Androida uwielbiają umieszczać w nich reklamy, co zapewnia im dodatkowe przychody. Często osadzona reklama to jedyny sposób na wsparcie darmowej wersji programu. Jednocześnie taka reklama może być dość natrętna, a ponadto aplikacja nieustannie wspina się w Internecie, zjadając nasz ruch mobilny. Najprostszym sposobem blokowania reklam jest użycie dowolny bloker Ogólnie rzecz biorąc, usunięcie osadzonych reklam w systemie operacyjnym Android jest osobnym, szerokim tematem, który można przeczytać, czytając następujący artykuł w naszym FAQ: usuń reklamy na Androida.

  6. Zabronić aplikacjom darmowego dostępu do Internetu. Jeśli podejrzewasz, że jakaś aplikacja stale surfuje po Internecie, przesyła niezrozumiałe informacje i zużywa ruch, ale nie chcesz usuwać aplikacji ze względu na jej użyteczność, możesz po prostu uniemożliwić dostęp do sieci za pomocą programu zapory. Jednym z prostych i darmowych takich programów jest DroidWall - Zapora systemu Android.

  Jednym z prostych i darmowych takich programów jest  DroidWall - Zapora systemu Android

  Jak przyspieszyć działanie systemu Android, czyszcząc pamięć podręczną

  Oprócz powyższego, zaleca się regularne czyszczenie systemu operacyjnego przed gromadzącymi się w nim odpadami . Pozwoli to zarówno przyspieszyć działanie smartfona lub tabletu, jak i zwolnić przestrzeń pamięci wymaganą przez potrzeby użytkownika. Śmieci w systemie operacyjnym Android znajdują się głównie w pamięci podręcznej, czyli w plikach tymczasowych, które tworzą aplikacje dopasowane do Twoich potrzeb. Pamięć podręczna każdej aplikacji może być czyszczona ręcznie, ale jest długa i niewygodna. Znacznie bardziej rozsądne jest korzystanie ze specjalistycznych aplikacji, które są tworzone przez wystarczającą liczbę, oprócz darmowych. Dobrą opcją wśród nich jest na przykład Clean Master Phone Boost .

  Dobrą opcją wśród nich jest na przykład  Clean Master Phone Boost

  Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zoptymalizować i przyspieszyć Androida, czyszcząc pamięć podręczną w artykule z naszej strony internetowej: Jak wyczyścić Androida ze śmieci .

  Jak przyspieszyć działanie Androida poprzez przetaktowanie procesora

  Innym sposobem na zoptymalizowanie wydajności, wymuszenie szybszego działania telefonu lub tabletu, jest zwiększenie częstotliwości procesora lub, po prostu, przetaktowanie go. Ta operacja na procesorach mobilnych nie jest tak popularna jak na ich komputerowych odpowiednikach, ale wiedza o tej możliwości przyspieszenia urządzenia mobilnego nie będzie zbyteczna. W przypadku starszych urządzeń ze słabymi procesorami przetaktowywanie może być dość istotne.

  Bądź ostrożny! Zakłócenia w częstotliwości procesora mogą niekorzystnie wpłynąć na jego stabilność z powodu przegrzania, taka operacja może również całkowicie wyłączyć smartfon lub tablet. Wszystkie czynności związane z przetaktowywaniem procesora wykonujesz na Androidzie wyłącznie na własne ryzyko i ryzyko.

  Przed przetaktowaniem twojego procesora, zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z wynikami takiego przetaktowywania od właścicieli urządzeń mobilnych podobnych do twojego, aby zrozumieć bezpieczne granice maksymalnej częstotliwości i być świadomym możliwych problemów. Ponadto należy pamiętać, że zwiększenie częstotliwości procesora koniecznie doprowadzi do zwiększenia zużycia energii przez smartfon lub tablet, a tym samym do skrócenia żywotności baterii. Tutaj musimy szukać rozsądnej równowagi między zwiększaniem wydajności a zmniejszaniem autonomii urządzeń.

  Przyspieszony procesor na Androida za pomocą specjalnych programów. Jednym z najbardziej popularnych wśród nich jest AnTuTu CPU Master które można pobrać za darmo z rynku Google Play. Program wymaga praw roota, ale mamy nadzieję, że już je otrzymałeś, stosując się do powyższych zaleceń dotyczących optymalizacji Androida.

  Program wymaga praw roota, ale mamy nadzieję, że już je otrzymałeś, stosując się do powyższych zaleceń dotyczących optymalizacji Androida

  Czasami w niestandardowym oprogramowaniu sprzętowym dla urządzeń przenośnych częstotliwość procesora jest już zwiększona do poziomu uznawanego przez autorów oprogramowania układowego za akceptowalny lub użytkownik ma możliwość wyboru limitu zwiększania częstotliwości. Wystarczy poszukać odpowiedniego oprogramowania układowego z tą optymalizacją.

  Jak zoptymalizować żywotność baterii mobilnej z systemem operacyjnym Android

  Twój telefon lub tablet może stać się prawdziwym „samolotem” po wykonaniu powyższych optymalizacji. Jednak każde przyspieszenie urządzenia mobilnego nie zapewni zadowolenia, jeśli urządzenie zostanie zbyt szybko rozładowane. Optymalizacja żywotności baterii na Androidzie jest bardzo ważnym krokiem w ogólnej optymalizacji systemu operacyjnego.

  Aby bateria nowego smartfona lub tabletu osiągnęła maksymalną moc, a następnie utrzymywała ją przez długi czas, należy ją obrócić. Aby to zrobić, musisz rozładować nową baterię do zera, a następnie naładować ją całkowicie, pozostawiając ładowarkę podłączoną na jakiś czas po pojawieniu się komunikatu „Naładowany” na wskaźniku ładowania. Operacja ta musi być powtórzona trzy razy, po czym bateria skalibrowana w ten sposób będzie działać na szczycie swojej mocy. Jeśli często i losowo ładujesz urządzenie mobilne, zaleca się regularne wykonywanie tej kalibracji baterii.

  Ponadto wyłącz interfejsy bezprzewodowe za każdym razem, gdy ich nie potrzebujesz, korzystaj z profili energooszczędnych urządzenia, włącz automatyczną kontrolę jasności, aby ekran nie działał przez cały czas maksymalnie. Aby drastycznie wpłynąć na żywotność baterii, możesz zmniejszyć częstotliwość procesora, używając przepisu z poprzedniej sekcji.

  Istnieje kilka programów zaprojektowanych specjalnie w celu dostrojenia zużycia energii przez urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Snapdragon BatteryGuru i Battery Doctor (Battery Saver) są wśród nich najbardziej popularne, ale są też inne podobne, które można łatwo znaleźć na rynku Google Play.

  Snapdragon BatteryGuru  i  Battery Doctor (Battery Saver)  są wśród nich najbardziej popularne, ale są też inne podobne, które można łatwo znaleźć na rynku Google Play

  Optymalizacja żywotności baterii w systemie operacyjnym Android jest bardzo obszernym i interesującym tematem, a jeśli zdecydujesz się na nią poważnie zainteresować, zalecamy uważne przeczytanie następującego artykułu w naszej bazie wiedzy: Oszczędzanie baterii na Androidzie.

  Jak zoptymalizować system operacyjny Android, inne sposoby

  Istnieją inne sposoby przyspieszenia pracy systemu Android. Na przykład, możesz w menu ustawień swojego urządzenia, w pozycji „Dla programistów”, zaznaczyć opcję „ Przyspiesz działanie GPU ”, co może nieznacznie zwiększyć wydajność renderowania grafiki. Możesz wyłączyć synchronizację swojego urządzenia z usługami Google , jeśli go nie potrzebujesz. Jeśli masz zainstalowane na żywo tapety na Androida na pulpicie zgodnie z tym przepisem , również je wyłącz, ponieważ jest to bardzo obciążająca zasoby funkcja systemu operacyjnego. Ponadto każdy widżet obecny na komputerach stacjonarnych zawiesza się w pamięci RAM urządzenia, a jeśli nie używasz widżetu, usuń go, a tym samym zwolnij zasoby telefonu lub tabletu.

  Jak widać, optymalizacja Androida to złożony problem, a przed przyspieszeniem Androida użytkownik musi przeprowadzić pewne szkolenie. Ale wierzcie nam, skóra jest zdecydowanie warta świeczki. Po wykonaniu co najmniej niektórych operacji wymienionych w artykule zwiększona szybkość systemu operacyjnego i jego aplikacji, a także ogólna szybkość działania smartfona lub tabletu będą widoczne gołym okiem. Więc spróbuj i życzę powodzenia!

  Czy zauważyłeś jednak, jak z czasem jakość pracy mobilnego zwierzaka z systemem operacyjnym Android może spaść?
  Prędkość uruchamiania aplikacji maleje, smartfon zwalnia w tych zadaniach, w których wcześniej „latał”, a bateria zaczyna rozładowywać się tak szybko, jakby została wymieniona?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»