Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Optymalizacja grafiki sieciowej za pomocą parametru „time-resources” Ta optymalizacja jest wykonywana przez: TechElements.ru

  Optymalizacja sieci z zasobami czasu

  Ta optymalizacja jest wykonywana metodą heurystyczną. Po pierwsze, harmonogram jest optymalizowany przez parametr „czas”, a następnie, jeśli spełnia czas ścieżki krytycznej, przez zasoby (ludzkie, materiałowe itp.). Dzięki parametrowi „time” istnieje kilka sposobów dostosowania harmonogramu do terminów, na przykład zmiana topologii sieci, skrócenie czasu pracy, który leży na ścieżce krytycznej itp.

  W naszym przypadku odpowiada nam tcr = 16 tygodni, a harmonogram nie jest optymalizowany przez parametr „time”.

  Optymalizacja harmonogramu sieciowego dla parametru „zasoby ludzkie” jest ograniczona do obliczania liczby wykonawców w okresach kalendarzowych i doprowadzania ich do określonych limitów. W tym celu na siatce kalendarza nanoszony jest harmonogram sieci (rys. 4.2, a), natomiast prace są przedstawione za pomocą strzałek w skali czasu ich zakończenia do najwcześniejszych dat, a rezerwy czasu pracy (prywatne rezerwy prac drugiego rodzaju) są przedstawione za pomocą linii kropkowanych ze strzałką.

  Po skonstruowaniu wykresu w skali czasu, liczby wykonawców są umieszczane nad strzałkami (pracami), które są następnie sumowane w okresach kalendarzowych, a wyniki są porównywane z dostępną liczbą. Zgodnie z harmonogramem sieci zbuduj harmonogram ładowania zasobów ludzkich na planowane okresy (rys. 4.2, b). Jeśli obliczone liczby przekraczają dostępną liczbę wykonawców w dowolnym okresie (w naszym przypadku liczba rozporządzalna wynosi 4 osoby), to początek pracy jest przesuwany do wcześniejszych lub późniejszych okresów w ramach istniejących rezerw czasu pracy z oczekiwaniem, że ilość zasobów ludzkich dla okresy kalendarzowe nie przekraczały rzeczywistej liczby pracowników.

  Jeśli obliczone liczby przekraczają dostępną liczbę wykonawców w dowolnym okresie (w naszym przypadku liczba rozporządzalna wynosi 4 osoby), to początek pracy jest przesuwany do wcześniejszych lub późniejszych okresów w ramach istniejących rezerw czasu pracy z oczekiwaniem, że ilość zasobów ludzkich dla okresy kalendarzowe nie przekraczały rzeczywistej liczby pracowników

  a)

  a)

  b)

  Rysunek 4.2 a) to schemat sieci czasowej; b) - ładowanie zasobów ludzkich na planowane okresy.

  W naszym przypadku występują nadmierne liczby w poszczególnych okresach planowania (patrz Rys. 4.2, b). W związku z tym rozpoczęcie pracy nr 6 w ramach dostępnego czasu zostało przeniesione na ostatni okres pracy. Harmonogram załadunku zasobów ludzkich po optymalizacji przedstawiono na Rys. 4.3. Priorytet ruchu prac wzdłuż osi czasu został podany w celu pracy z największymi rezerwami czasowymi. Dalszy spadek liczby zaangażowanych osób jest niepraktyczny ze względu na specyfikę wykonywanej pracy.

  Dalszy spadek liczby zaangażowanych osób jest niepraktyczny ze względu na specyfikę wykonywanej pracy

  Rys.4.3 Pobieranie zasobów ludzkich po optymalizacji.

  Wnioski

  Rozwój nowej jednostki zmniejszył złożoność produkcji. Wymagania dotyczące kontroli zmniejszyły się, ponieważ zastosowane elementy są bardziej niezawodnymi elementami. Zwolniona siła robocza może być skierowana na inne potrzeby.

  Opracowanie i wdrożenie jednostki sterującej silnikiem krokowym jest opłacalne. Kryterium uzasadniającym to stwierdzenie jest dodatnia NPV (NPV = 1 384 417,11 rubli). Analiza wyników efektywności inwestycji pokazuje, że zainwestowane środki zostaną zwrócone w piątym miesiącu drugiego roku w obliczeniach bez dyskontowania oraz w 7. miesiącu pierwszego roku w obliczeniach ze stopą dyskontową i dyskontową w wysokości 10,14%.

  Wniosek

  W trakcie pracy obliczono czas między awariami systemu dla różnych funkcji.

  Aby poprawić niezawodność systemu, wybrano kanał sterowania dozowaniem gazu. Z przeprowadzonych obliczeń wynika, że ​​największy wzrost niezawodności występuje podczas redundancji. Wprowadzenie redundancji niezmiennie zwiększa koszty systemu i koszty utrzymania. Najlepszym rozwiązaniem w naszym przypadku jest zwiększenie niezawodności najbardziej zawodnego elementu w kanale.

  Inne artykuły

  Obliczanie obszaru zasięgu stacji bazowej metodami Okamura-Hata i Wolfish-Ikegami
  Komunikacja komórkowa jest jednym z rodzajów komunikacji radiowej mobilnej, która opiera się na sieci komórkowej. Kluczową cechą jest to, że całkowity obszar pokrycia jest podzielony na komórki (komórki), określone przez obszary pokrycia poszczególnych stacji bazowych (BS). Plaster miodu częściowo pokrywają się i razem obraz ...

  Obliczanie prostownika napięcia
  Wybierz obwód prostownika zasilacza, narysuj go, określ wymagania dla produktów zawartych w jego składzie, a także oblicz dane dla projektu transformatora. Źródło zasilania działa z sieci o napięciu U1 z częstotliwością fc, zmiany napięcia są możliwe w ...


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»