Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Optymalizacja magazynu Sunway w Shushary (St. Petersburg)

  1. Inne artykuły na ten temat:

  2009

  W sierpniu 2008 r., W strefie przemysłowej Sankt Petersburga we wsi Shushary, uruchomiono magazyn żywności Sunway.

  W sierpniu 2008 r., W strefie przemysłowej Sankt Petersburga we wsi Shushary, uruchomiono magazyn żywności Sunway. Powierzchnia zabudowy 12 000 metrów kwadratowych. m obejmował terminale rozładunkowe do transportu ładunków, pomieszczenia chłodnicze do przechowywania owoców, a także własną podstację z trzema generatorami elektrycznymi tłoków gazowych i jednym pomocniczym generatorem dieslowskim.

  Podczas operacji magazynowych występowały ciągłe awarie w działaniu generatorów, od przełączenia do trybu awaryjnego, aż do całkowitego wyłączenia. Wyłączenie generatorów, które obsługują normalne działanie magazynu, bezpośrednio wpłynęło na jakość owoców. Na przykład, aby przechowywać banany, należy stale utrzymywać temperaturę +4 ° C i pewną wilgotność w pomieszczeniu. Po wyłączeniu generatora wymagane warunki zostały naruszone, przechowywany produkt szybko się pogorszył, a firma musiała ponieść straty. Należy zauważyć, że ilość owoców przechowywanych w magazynie Sunway była znaczna i wynosiła około połowy zapotrzebowania wszystkich sklepów i supermarketów w Petersburgu.

  W budynku magazynowym znajdowało się 8 pomieszczeń sprężarkowych z 3 jednostkami każda (rys. 1, 2). Okazało się, że wyłączenia nastąpiły z powodu kaskadowego włączania / wyłączania odbiorników w ciągu zaledwie kilku minut. Ponieważ każdy z trzech generatorów wytwarzał 500 kW mocy, a normalny pobór mocy wynosił 450–460 kW, pozostałe dwa były włączane wyjątkowo rzadko. Jednak wraz ze wzrostem obciążenia potrzeba było czasu, aby uruchomić drugi i trzeci generator, a także zsynchronizować je i podzielić obciążenie między nimi.

  2009  W sierpniu 2008 r

  Rys. 1. Osłona sprężarki Rys
  Rys. 2. Pomieszczenie sprężarki

  Rezultatem były dwa scenariusze i oba były niepożądane:

  • Niemal jednoczesne połączenie dużej liczby konsumentów nie pozwoliło pozostałym dwóm generatorom na normalną pracę, a pierwsze, niezdolne do wytrzymania obciążenia, zawiodło.
  • Gwałtowny spadek obciążenia poniżej poziomu minimalnego doprowadził do odłączenia generatora.

  Początkowo, aby uniknąć pierwszej opcji, zdecydowano się na utrzymanie 2 generatorów przez cały czas. A możliwość sytuacji zgodnie z drugą wersją, jak sądzono, zostanie wykluczona w najbliższej przyszłości po pełnym przeniesieniu całej wielkości produkcji ze starego magazynu. Jednak takie podejście nie było skuteczne, nie rozwiązało problemów.

  W rezultacie, po szczegółowej analizie sytuacji, Klinkmann przedstawił właścicielom obiektu grupy Sunway propozycję ustanowienia „systemu zarządzania włączeniem klienta”. Wspólne rozwiązanie opracowano z Energoform i IPcenter Engineering, które wcześniej zostały zaproszone do rozwiązywania problemów z magazynem. Początkowo proponowany system obejmował sterowniki Unitronics i terminale GSM СINTERION, co pozwoliło nie tylko kontrolować kolejność uruchamiania generatorów, ale także informować personel odpowiedzialny za sieć GSM o aktualnym stanie sprzętu.

  System wygląda dość prosto, ale działa bardzo wydajnie. Sterownik Unitronics V120 z terminalem CINTERION TC65 GSM jest instalowany w każdej sprężarce, na której wejściach klienci żądają włączenia, a wyjścia dają sygnał włączenia / wyłączenia sprężarek. W tym przypadku wszystkie sterowniki są połączone siecią Modbus RTU o długości 600–700 metrów. W przypadku utraty komunikacji zapewniona jest kopia sieciowa za pośrednictwem kanału GSM. Główny sterownik produkowany przez Unitronics znajduje się w podstacji obok generatorów. Odbiera dane o stanie generatorów za pomocą sygnałów dyskretnych. W tym samym miejscu, w głównej tablicy rozdzielczej (MSB), zainstalowano elektroniczny licznik energii elektrycznej Janitza, który przekazywał odczyty mocy, prądu i napięcia do sterownika za pośrednictwem sieci Modbus RTU.

  Założono, że od teraz wszystko będzie działać bez awarii. Ale pojawiły się nowe trudności. Integratory systemu były „między dwoma pożarami”. Personel sprzętu sprężarkowego wyraził swój protest: „Opóźnienie włączenia nie może przekroczyć 120 sekund, w przeciwnym razie nastąpi zatrzymanie awaryjne i woda się zgromadzi!”

  W rezultacie ustawiono parametry opóźnienia włączenia, które są wygodne dla jednej lub drugiej strony, ale nie pozwalają systemowi działać poprawnie jako całość. Błąd firm integracyjnych, czyli Klinkmann, Energoform i IPcenter Engineering, polegał na stworzeniu zdolności personelu obsługującego do skonfigurowania systemu do niezależnej pracy. Z tego powodu wypadki nadal miały miejsce.

  A sprawca częstych przestojów urządzeń jest coraz częściej nazywany integratorami systemu. Następnie firmy integracyjne wraz z firmą Sunway, której produkty były przechowywane w magazynie, ponownie zjednoczyły się, aby znaleźć wyjście z tej sytuacji.

  Nowym krokiem w optymalizacji działania systemu magazynowego Sunway była decyzja o wprowadzeniu wszystkich danych w czasie rzeczywistym do systemu InTouch SCADA opracowanego przez Wonderware (rys. 3).

  3)

  Rys. 3. Wizualizacja procesów za pomocą systemu InTouch SCADA

  System InTouch SCADA jest interfejsem człowiek-maszyna (HMI), jako niezależne oprogramowanie, umożliwia zdalne monitorowanie systemu z pojedynczej konsoli operatora i identyfikowanie, w którym momencie i gdzie dokładnie występuje problem. System SCADA InTouch zainstalowany w centralnej sterowni (rys. 4).


  Rys. 4. Serwer z zainstalowanym systemem InTouch

  Teraz główny inżynier elektryk może obserwować wykresy, które wyraźnie pokazują prawdziwy obraz tego, co się dzieje. Na podstawie wykresów udało się opracować optymalny tryb pracy generatorów. Na spotkaniu eksperci z Sunway, Klinkmann, Energoform i IPcenter Engineering ostatecznie zgodzili się na przyjęcie 2-minutowego opóźnienia włączenia. W ten sposób powstała praca magazynu. Klient był zadowolony z wyniku.

  Pobierz artykuł w formacie PDF. Pobierz artykuł w formacie PDF

  Inne artykuły na ten temat:

  Zgłoś błąd


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»