Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) i zapach informacji. Omni Marketing Interactive.

  1. Czym jest zapach informacji?
  2. Cele zapachu informacji
  3. Pozwól na szybką orientację (gdzie jestem?)
  4. Przekazuj przybycie (czy jestem we właściwym miejscu?)
  5. Przekazuj wybór trasy (Jak mogę uzyskać żądaną treść?)
  6. Przekazuj wartość (czy powinienem kliknąć ten link?)
  7. Powiązane artykuły

  Aby naprawdę zrozumieć zachowanie wyszukiwarki, specjaliści internetowi powinni wiedzieć, jak wyszukiwarki internetowe lokalizują, odkrywają i śledzą zapach informacji

  Aby naprawdę zrozumieć zachowanie wyszukiwarki, specjaliści internetowi powinni wiedzieć, jak wyszukiwarki internetowe lokalizują, odkrywają i śledzą zapach informacji

  Aby naprawdę zrozumieć zachowanie wyszukiwarki internetowej, specjaliści od optymalizacji wyszukiwarek powinni wiedzieć, w jaki sposób poszukiwacze lokalizują i śledzą zapach informacji.

  Czym jest zapach informacji?

  Na stronie internetowej zapach informacji składa się z tekstowych i graficznych wskazówek, które:

  1. Ułatw przejrzystą nawigację (gdzie mogę się udać?)
  2. Pozwól na szybką orientację (gdzie jestem?)
  3. Komunikuj przybycie (czy mogę powiedzieć, że przybyłem? Czy jestem we właściwym miejscu?)
  4. Komunikuj potencjalne wybory trasy (Jak mogę dotrzeć do miejsca docelowego, które ma moją pożądaną treść?)
  5. Przekazuj wartość treści (czy powinienem kliknąć ten link?)

  Cele zapachu informacji

  Ułatw przejrzystą nawigację (gdzie mogę się udać?)

  Na stronach wyników wyszukiwania (SERP), główna wskazówka tekstowa, która komunikuje się: „Gdzie mogę iść?” jest niebieskim, podkreślonym linkiem tekstowym.

  Na przykład w naturalnych (algorytmicznych) aukcjach wyszukiwania główny niebieski podkreślony link tekstowy zawiera treść (X) HTML tytułu-tagu. W aukcjach wyszukiwania wiadomości główny niebieski, podkreślony link tekstowy to nagłówek historii. Treść tytułu i nagłówki służą wielu celom:

  • Trafność (ranking). Wszystkie główne wyszukiwarki używają tagów tytułu i nagłówków w celu określenia trafności strony.
  • Kliknij. Link hipertekstowy jest podstawowym wezwaniem do działania w SERP.
  • Zaufanie użytkownika. Jeśli w linku hipertekstowym znajdują się słowa kluczowe, często zwiększają one pewność użytkownika ... że użytkownicy dotrą na właściwe miejsce po kliknięciu (lub dotknięciu) linku.

  Poszukiwacze uważają, że jeśli klikną link zawierający frazę kluczową, przejdą na stronę zawierającą treść związaną ze słowem kluczowym.

  Jednak wyszukiwarki wyświetlają więcej niż tekst w swoich SERP. Wyszukiwarki internetowe wyświetlają miniatury zdjęć na listach wyszukiwania, które prowadzą do stron internetowych zawierających obrazy graficzne i filmy. Te miniatury są również częścią zapachu informacji.

  Czego oczekują wyszukiwarki internetowe, gdy wpisują nazwisko obecnego prezydenta USA Baracka Obamy? Czy spodziewają się zobaczyć miniaturę z Barackiem Obamą? A może spodziewają się zobaczyć zdjęcie Królowej Anglii? Albo kotka w stroju kowboja?

  Co ciekawe, wielu specjalistów SEO szczerze wierzy, że rozwój linków i media społecznościowe wyprzedzają wszystkie czynniki na stronie w celu optymalizacji. Nigdy w to nie wierzyłem ani nie ćwiczę, ponieważ widzę, jak ważny jest dla użytkowników zapach informacji. Żadne kampanie rozwoju linków nie będą skuteczne, jeśli zapach informacji nie zostanie wzmocniony w SERP i odpowiednich stronach docelowych.

  Jeśli zapach informacji jest silny, ludzie klikają. Jeśli zapach informacji słabnie lub znika, wyszukiwarki zwykle opuszczają stronę.

  Pozwól na szybką orientację (gdzie jestem?)

  Na stronie internetowej orientacja jest zachowaniem, w którym poszukiwacze określają swoją pozycję w odniesieniu do innego punktu, ustanawiając „poczucie miejsca”. Innymi słowy, osoby wyszukujące szybko ustalają, do której strony odwiedzają i jaką część witryny (jeśli w ogóle) przeglądają. Jeśli wyszukiwarki nie wierzą, że „wylądowali” we właściwym miejscu, opuszczą witrynę.

  Wyszukiwarki internetowe orientują się bardzo szybko, czasami mniej niż 1 sekundę po załadowaniu strony.

  Strony docelowe powinny zawsze potwierdzać zapach informacji poszukiwaczy, zarówno tekstowych, jak i graficznych. Na przykład, jeśli kupujący online chce kupić różowy szalik z kaszmiru Burberry, strona docelowa produktu powinna zawierać zdjęcie produktu z różowego szalika z kaszmiru Burberry. Zawartość tagu tytułu strony produktu powinna zawierać te słowa kluczowe, a także inne teksty na stronie.

  Przekazuj przybycie (czy jestem we właściwym miejscu?)

  Orientacja i przybycie są ze sobą ściśle powiązane. Wskazówki, które pomagają wyszukiwarkom i wyszukiwarkom ustalić aktualną lokalizację w witrynie, również komunikują przybycie.

  Oto kilka przykładów przedmiotów, które przekazują przybycie:

  • Stan „Włączony” w nawigacji podstawowej i lokalnej
  • Główny nagłówek strony (zwykle sformatowany jako h1)
  • Linki nawigacyjne oparte na lokalizacji

  Zaadaptowane z książki Information Architecture for World Wide Web autorstwa Petera Morville'a i Louisa Rosenfelda Zaadaptowane z książki Information Architecture for World Wide Web autorstwa Petera Morville'a i Louisa Rosenfelda. Używane za zgodą.


  Każda strona na stronie internetowej powinna zawierać wskazówki dotyczące przyjazdu.

  Uwaga: użytkownicy uważają również za pomocne wiedzieć, czy strona już przeglądała.

  Przekazuj wybór trasy (Jak mogę uzyskać żądaną treść?)

  Komercyjne wyszukiwarki internetowe są dalekie od doskonałości. Link na liście wyszukiwania może doprowadzić użytkowników do żądanej witryny, ale nie do żądanej strony w witrynie.

  Zarchiwizowana strona może mieć inny adres URL (adres internetowy). Albo właściciel witryny może połączyć treści z wielu stron internetowych.

  Niezależnie od scenariusza, jeśli osoby poszukujące zdecydują się pozostać w witrynie i nadal lokalizować pożądaną treść, powinny być w stanie zlokalizować szlak (element nawigacyjny), który prowadzi do tej treści.

  Poszukiwacze poszukują utrzymania zapachu informacji, postrzegając i interpretując:

  • Clickability / tappability - Poszukiwacze muszą znać elementy na stronie internetowej, które są klikalne, a nie klikalne, możliwe do przechwycenia i niedostępne.
  • Poprzednia wizyta - Wyszukiwacze chcą wiedzieć, czy oglądali już określoną treść w witrynie.
  • Etykieta - etykieta nawigacyjna powinna się komunikować bliskość . Innymi słowy, do jakiej treści prowadzi link?

  Przekazuj wartość (czy powinienem kliknąć ten link?)

  Dlaczego wyszukiwarki internetowe powinny klikać Twoje aukcje organiczne, a nie inne? Co zrobiłeś, aby zwiększyć liczbę kliknięć? W tytule? Fragment? Szlak nawigacyjny? Struktura adresu URL?

  Czy treść tagu HTML jest tak atrakcyjna, jak opisy i / lub opis metatagów?

  Jeśli korzystasz z reklam w wyszukiwarkach, dlaczego wyszukiwarki internetowe mają klikać reklamę w Twojej wyszukiwarce? Jak zachęciłeś ich do kliknięcia linku? Czy Twoja reklama zawiera żądaną treść słowa kluczowego? Czy reklama jest czytelna lub trudna do zrozumienia ze względu na upychanie słów kluczowych, aby pomieścić wszystkie rodzaje kombinacji słów kluczowych?

  Jeśli masz wideo i / lub kanał wideo, czy każdy film odnosi się do frazy kluczowej, którą określają twoje grupy odbiorców jako słowa zapytania? Czy twoi odbiorcy oczekują filmu? A może Twój film zawiera mnóstwo marketingowych szumów, więc Twoja witryna może mieć widoczność wyszukiwarki na pierwszej stronie SERPów?

  Zapach informacji ma wiele wspólnego z oczekiwaniami użytkowników. Jeśli użytkownicy chcą zobaczyć wideo na dany temat, prawdopodobnie użyją słowa „wideo” lub „wideo” jako słowa kluczowego, co wskazuje na zamiary transakcyjne. Jeśli nie spodziewają się zobaczyć aukcji wideo, mogą kliknąć wideo z ciekawości… lub nie. Specjaliści ds. Użyteczności często wykonują testy oczekiwane w celu określenia modele myślowe poszukiwacza .

  Aby umożliwić wyszukiwanie treści internetowych, zapach informacji powinien być jasno określony i konsekwentnie utrzymywany na stronie internetowej. Ale pamiętaj: powinieneś starać się zrozumieć zapach informacji z perspektywy użytkowników. Nie perspektywa SEO ani perspektywa działu marketingu. Nie perspektywa dyrektora generalnego lub działu IT (drżenie). Zapach informacji powinien być czytelny dla użytkowników.

  Narzędzia do badania słów kluczowych nie dają pełnego i dokładnego obrazu modeli mentalnych poszukiwaczy.

  Porozmawiaj z odwiedzającymi Twoją stronę. Obiektywnie obserwuj ich zachowanie. Zobacz, jak zapach informacji istnieje (lub nie istnieje) na Twojej stronie. Odpowiedzi mogą cię zaskoczyć.

  Dla tych, którzy są zainteresowani czytaniem szczegółowych informacji o zapachu informacji, przeczytaj więcej na ten temat Peter Pirolli i teoria poszukiwania informacji .

  Powiązane artykuły

  Jeśli podobała Ci się ta architektura informacji i wskazówka nawigacyjna witryny, tutaj znajdziesz więcej linków do powiązanych wskazówek dotyczących optymalizacji i artykułów z Omni Marketing Interactive:

  Możesz także przeczytać nasze artykuły z innych online publikacje .


  Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące optymalizacji wyszukiwarek (SEO) Omni Marketing Interactive, użyteczności stron internetowych, architektury informacji (IA) lub usług projektowania stron internetowych, zadzwoń do nas pod numer 847-426-4256 .

  Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące optymalizacji wyszukiwarek (SEO) Omni Marketing Interactive, użyteczności stron internetowych, architektury informacji (IA) lub usług projektowania stron internetowych, zadzwoń do nas pod numer 847-426-4256

  Czym jest zapach informacji?
  Gdzie jestem?
  Czy jestem we właściwym miejscu?
  Jak mogę uzyskać żądaną treść?
  Czy powinienem kliknąć ten link?
  Czym jest zapach informacji?
  Czego oczekują wyszukiwarki internetowe, gdy wpisują nazwisko obecnego prezydenta USA Baracka Obamy?
  Czy spodziewają się zobaczyć miniaturę z Barackiem Obamą?
  A może spodziewają się zobaczyć zdjęcie Królowej Anglii?
  Albo kotka w stroju kowboja?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»