Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  optymalizacja zarządzania kapitałem obrotowym

  Optymalizacja zarządzania kapitałem obrotowym

  Zarządzanie kapitałem obrotowym jest elementem planowania operacyjnego i na dłuższą metę należy je odróżnić od zarządzania finansami.

  Dostępność wolnych środków wiąże się z kosztami - wartością utraconej szansy na zysk z wykorzystania środków firmy lub z ich inwestycji.

  W związku z tym firma musi zrównoważyć korzyści płynności z rentownością : konieczne jest utrzymywanie gotówki, dopóki krańcowy koszt utrzymania płynności jest równy wartości utraconego dochodu z odsetek.

  Zarządzanie gotówką polega na optymalizacji ilości gotówki dostępnej w firmie i maksymalizacji dochodów ze wszystkich wolnych środków, których firma nie pożyczyła w tej chwili.

  Bardzo ważne jest, aby przedsiębiorstwa zidentyfikowały zapotrzebowanie na gotówkę, ponieważ umożliwia to:

  • zminimalizować koszty finansowania;
  • maksymalizować dochód z nadwyżek pieniężnych;
  • aby uniknąć trudności wynikających z nieoczekiwanej niemożności dokonania niezbędnych płatności.

  Prognoza przepływów pieniężnych jest częścią pracy budżetu przepływów pieniężnych.

  Prognozy przepływów pieniężnych obejmują oczekiwane lub przewidywane wpływy i płatności gotówkowe firmy. Ujawniają nadwyżkę lub niedobór gotówki, która czasami ma miejsce. Prognozy przepływów pieniężnych można sporządzać na jeden dzień, tydzień lub miesiąc. Są to zazwyczaj krótkie okresy, ponieważ zarządzanie przepływami pieniężnymi jest w dużej mierze zadaniem operacyjnym. Nawet dobrze skapitalizowana firma może napotkać krótkoterminowe trudności z powodu harmonogramu wpływów i płatności. Konieczność dokonania dużej płatności lub spóźnione otrzymanie środków od klienta może spowodować krótkoterminowy deficyt środków pieniężnych, który może być trudny i kosztowny do pokrycia, jeśli nie jest znany z góry. Gdy firma jest zmuszona nagle zwrócić się do banku o awaryjny kredyt w rachunku bieżącym, może w dłuższej perspektywie uszkodzić stosunki z bankami.

  Z drugiej strony, nagromadzenie dużej nadwyżki gotówki może dać znacznie niższy dochód, gdy zostanie ona umieszczona na rachunku bieżącym, w porównaniu z oszczędnościami lub depozytami czasowymi. Aby umieścić środki na lokacie czasowej (na przykład miesiąc lub kwartał), firma musi być pewna, że ​​środki te nie będą potrzebne w tym okresie. Prognoza przepływów pieniężnych jest niezbędnym elementem efektywnego zarządzania gotówką. W naszej praktyce prognozy przepływów pieniężnych nazywane są kalendarzami płatności .

  Zwykle (domyślnie) przedsiębiorstwa wypełniają krótkoterminowy deficyt gotówkowy korzystając z kredytów w rachunku bieżącym. Ale oprócz tego dość drogiego zasobu na pokrycie deficytu, możesz skorzystać z szeregu kroków, które pozwalają na pokrycie krótkoterminowych luk pieniężnych.

  Zarządzanie gotówką

  Jeśli budżet firmy wskazuje na nadwyżkę gotówki, kierownik finansowy musi rozważyć krótkoterminowe możliwości inwestycyjne. Wszelkie nadwyżki gotówki, w których chwilowo nie ma potrzeby natychmiastowego działania, nawet jeśli mówimy o inwestycji na okres przed rozpoczęciem następnego dnia roboczego. Przy podejmowaniu decyzji o sposobie inwestowania krótkoterminowej nadwyżki środków pieniężnych należy wziąć pod uwagę:

  • okres, za który można zapewnić fundusze;
  • kwota, którą można dostarczyć;
  • szacowany zwrot z inwestycji o określoną kwotę;
  • ryzyko związane z wczesnym wycofaniem zainwestowanych środków z obiegu;
  • łatwość wdrożenia.

  Celem inwestycji krótkoterminowych jest maksymalizacja zwrotu z inwestycji po opodatkowaniu, a także zminimalizowanie ryzyka dla początkowo zainwestowanego kapitału.

  Inwestując nadwyżkę środków pieniężnych w instrumenty krótkoterminowe, należy zważyć stosunek rentowności i ryzyka. Ponadto należy przeanalizować płynność inwestycji, a mianowicie, jak szybko inwestycja może zostać sprzedana w razie potrzeby.

  Dlatego zarządzanie kapitałem obrotowym staje się zadaniem firmy, które może być powierzone tylko wysoko wykwalifikowanym rzemieślnikom, którzy mają duże doświadczenie praktyczne w organizowaniu takich procesów - dla specjalistów naszej firmy.

  Optymalizacja zarządzania kapitałem obrotowym  Zarządzanie kapitałem obrotowym jest elementem planowania operacyjnego i na dłuższą metę należy je odróżnić od zarządzania finansami


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»