Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Optymalizuj system Windows 10 po instalacji, aby uzyskać lepszą wydajność

  1. Wskazówka 1. Sprawdź sterowniki
  2. Wskazówka 2. Rozwiązywanie problemów z komputerem
  3. 3. Wybór schematu zasilania
  4. 4. Wyłącz efekty wizualne.
  5. 5. Wyłącz dodatkowe usługi i usługi.
  6. 6. Programy automatycznego ładowania
  7. 7. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów i reklam

  Bardzo często znajduję przypadki, w których niektórzy użytkownicy z powodu braku doświadczenia uważają, że ponowna instalacja systemu operacyjnego całkowicie rozwiąże wszystkie problemy z wydajnością komputera

  Bardzo często znajduję przypadki, w których niektórzy użytkownicy z powodu braku doświadczenia uważają, że ponowna instalacja systemu operacyjnego całkowicie rozwiąże wszystkie problemy z wydajnością komputera. I co zaskakuje ich, gdy po zainstalowaniu systemu Windows 10 i wszystkich niezbędnych programów nagle okazuje się, że wszystko zaczyna znowu zwalniać i komputer ledwie się odwraca.
  Chodzi jednak o to, że czysty system operacyjny wymaga również dodatkowej optymalizacji i dostrojenia parametrów.
  W tym artykule przedstawię kilka prostych wskazówek, które pomogą nawet początkującemu zoptymalizować system Windows 10 pod kątem lepszej wydajności po zainstalowaniu czystego systemu operacyjnego na komputerze lub laptopie.

  Wskazówka 1. Sprawdź sterowniki

  Prawdopodobnie najczęściej popełnianym błędem w ponownej instalacji systemu Windows jest całkowite zapomnienie o tym, czego jeszcze potrzebujesz i zainstalowanie sterownika. W szczególności przesuwa kartę wideo. Dziesiątki mają pewien zestaw oprogramowania dla nich w dystrybucji, ale częściej sterownik uniwersalny jest po prostu instalowany. Jest oczywiście pracownikiem, ale ma tylko ograniczoną funkcjonalność i możliwości, które natychmiast stają się zauważalne przez straszne hamulce w grach i aplikacjach graficznych. Tak, a te, które zwykle są dołączane na dyskach, są również dość przestarzałe i mogą w ogóle nie działać w systemie Windows 10. Dlatego stanowczo radzę pobrać najnowsze sterowniki płyty głównej i karty graficznej zaraz po instalacji. Można to zrobić na oficjalnej stronie producenta lub za pomocą jednego bardzo przydatnego narzędzia - DriversPack Solution Online. Jest mały i możesz go pobrać z oficjalnej strony ( odniesienie ).

  Po uruchomieniu sprawdzi, które sterowniki muszą zostać zainstalowane, a które należy zaktualizować i zaoferuje wykonanie tego automatycznie lub w trybie ręcznym.

  Wskazówka 2. Rozwiązywanie problemów z komputerem

  Aby zoptymalizować wydajność w systemie Windows 10, istnieje kilka wbudowanych narzędzi, a wielu użytkowników je zaniedbuje, ale mogą one pomóc rozwiązać wiele problemów, a tym samym zwiększyć szybkość pracy. Zacznijmy od tego, że uruchamiamy wbudowane narzędzie, aby wyeliminować problemy z wydajnością, co sprawdzi parametry, które mogą prowadzić do hamowania. Na przykład - liczba jednocześnie uruchomionych programów. Naciśnij przycisk Start i wpisz wyrażenie „Rozwiązywanie problemów”:

  Kliknij znalezioną etykietę i przejdź do sekcji System i zabezpieczenia, gdzie musisz wybrać element Konserwacja systemu:

  W wyświetlonym oknie „Diagnostyka i zapobieganie problemom z komputerem” kliknij „Dalej”. Twój system operacyjny zostanie sprawdzony pod kątem problemów i po zakończeniu procesu otrzymasz ich listę. Ponadto narzędzie spróbuje naprawić ten znaleziony automatycznie. Niektóre operacje mogą wymagać uprawnień administratora.

  Drugim doskonałym narzędziem wbudowanym w Windows 10 jest „Monitor zasobów i wydajności”. Analizuje pracę i podaje szczegółowy raport, w którym można dowiedzieć się, co jeszcze może doprowadzić do powolnej szybkości pracy. Aby go użyć, naciśnij kombinację klawiszy Win + R, wprowadź polecenie:

  perfmon / raport

  Po tym kliknij „OK”. Rozpocznie się skanowanie, które potrwa kilka minut. W rezultacie powinien pojawić się następujący raport:

  W rezultacie powinien pojawić się następujący raport:

  Będzie tu dużo informacji, ale najbardziej interesuje nas sekcja „Ostrzeżenia”, w której zostaną wymienione najbardziej aktualne problemy i proponowane rozwiązania.

  3. Wybór schematu zasilania

  Jeśli masz laptopa lub netbooka, właściwy wybór schematu zasilania ma duży wpływ na wydajność i szybkość systemu Windows 10. Naciśnij kombinację klawiszy Win + X iw wyświetlonym menu wybierz „Panel sterowania”. W oknie, które zostanie otwarte, musisz znaleźć sekcję „Zarządzanie energią” i przejść do niej. Kliknij link „Pokaż ustawienia zaawansowane”:

  Z reguły w przypadku większości laptopów oszczędzających baterię należy ustawić opcję „Zrównoważony”. Musimy zaznaczyć pole „Wysoka wydajność”, aby uzyskać maksymalną prędkość z komputera. To prawda, że ​​będzie opłacana przez silniejsze ciepło ciała i szybko kończącą się baterię.

  4. Wyłącz efekty wizualne.

  Windows 10, moim zdaniem, ma bardzo ładny interfejs z przezroczystymi elementami, tłumieniem i innymi pięknościami. Ale tylko na słabym komputerze mogą dobrze zjeść zasoby systemowe. Następnie spróbuj ułatwić wygląd systemu Windows, wyłączając wszystkie dekoratory.
  Ponownie przechodzimy do Panelu sterowania i wybieramy sekcję „System”, gdzie w lewym górnym rogu wybieramy „Dodatkowe parametry systemu”, sekcję „Prędkość”, w której należy kliknąć „Parametry”:

  W oknie, które zostanie otwarte, w zakładce „Efekty wizualne”, zaznacz pole „Zapewnij najlepszą wydajność” i kliknij przycisk „OK”. Potem wygląd interfejsu okna będzie znacznie prostszy, bez cieni i animacji. W razie potrzeby wszelkie efekty wizualne systemu Windows 10 można pozostawić do gustu.
  Oczywiście nie przyniesie to prędkości huraganu, ale niewielki wzrost wydajności będzie jednoznaczny!

  5. Wyłącz dodatkowe usługi i usługi.

  Nawet w starej dobrej „Siedem” możliwe było wyłączenie niektórych nieużywanych usług, aby nie zjadły zasobów systemowych na nic. „Dziesięć” w tym nie różni się. Aby to zrobić, naciśnij kombinację klawiszy Win + R, aw linii „Otwórz” wyświetl komendę services.msc . Spowoduje to otwarcie listy usług Windhos 10.
  Które z nich można bezpiecznie wyłączyć, aby poprawić wydajność systemu Windows 10, możesz tutaj - odniesienie .

  Na przykład, jeśli zainstalowałeś system zabezpieczeń innej firmy (Kaspersky Internet Security, DrWeb itp.), Możesz bezpiecznie wyłączyć wbudowaną zaporę i Windows Defender. W każdym razie bądź bardzo ostrożny przy wyłączaniu usług.

  6. Programy automatycznego ładowania

  Pamiętaj, aby postępować zgodnie z faktem, że domyślnie uruchamia się po uruchomieniu systemu. Niedawno musiałem dosłownie wygrzebać stajnie Augiasza w autorunie moich przyjaciół w nowo zainstalowanym systemie Windows, po tym jak dziecko zainstalowało kilkanaście jego gier. Były aktualizacje [email protected] i gry sieciowe, klienci sieciowi z niezrozumiałymi usługami i aplikacjami reklamowymi oraz wiele, wiele innych. Aby zobaczyć, które aplikacje są automatycznie ładowane po włączeniu komputera - naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + Alt + Esc. Pojawi się Menedżer zadań, w którym musisz otworzyć kartę „Autostart”:

  Dokładnie przejrzyj całą listę, aby określić, które przedmioty są potrzebne, a które nie. Na przykład domyślnie aktywny jest klient usługi chmurowej Microsoft OneDrive, którego praktycznie nikt nie używa. Klikamy na niego prawym przyciskiem myszy iw menu kontekstowym wybieramy pozycję „Wyłącz”.

  7. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów i reklam

  Głównym zagrożeniem dla doskonałej pracy komputera w ogólności, aw szczególności dla systemu operacyjnego, jest złośliwe oprogramowanie o charakterze wirusowym i reklamowym. Pomimo faktu, że te ostatnie nie są uważane za wirusy, ich aktywność znacznie wzrosła ostatnio. Zmieniają wyszukiwarki, zmieniają skróty do programów i ustawienia przeglądarki. W tym celu w systemie Windows są implementowane różne moduły, które hamują działanie systemu wraz z ich aktywnością. W trudnym zadaniu radzenia sobie z tą infekcją pomoże nam dwa najlepsze w swojej klasie programy. Pierwszy to darmowy skaner antywirusowy DrWeb CureIT . Doskonale sprawdza system operacyjny pod kątem obecności innej infekcji i po jego znalezieniu usunie go. Drugim jest narzędzie ADWCleaner :

  Będzie wyszukiwać i usuwać adware i spyware w rejestrze, dynamicznych bibliotekach, przeglądarkach itp.
  Takie kontrole powinny być przeprowadzane regularnie - co najmniej raz w tygodniu. Jest to gwarancja bezpieczeństwa komputera i szybkiej pracy systemu Windows 10.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»