Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Otwieranie myjni samochodowej

  1. Zalety i wady biznesu
  2. Rodzaje myjni samochodowych
  3. Standardowe pranie
  4. Mycie pędzlem
  5. Bezdotykowa myjnia samochodowa
  6. Myjnia samochodowa na sucho
  7. Myjnia samoobsługowa
  8. Zlew do samochodów ciężarowych
  9. Mobilna myjnia samochodowa
  10. Charakterystyka klienta
  11. Personel
  12. Podstawowe i dodatkowe usługi
  13. Jak wybrać sprzęt do myjni samochodowej
  14. Wybór sprzętu
  15. Wybór pokoju
  16. Wymagane dokumenty
  17. Niuanse środowiskowe

  Co roku na drogach znacznie zwiększa się liczba samochodów Co roku na drogach znacznie zwiększa się liczba samochodów. Średnio dla każdej rodziny są dwa, a nawet trzy samochody. Oczywiście każdy pojazd wymaga nie tylko konserwacji, ale także dbałości. Pod tym względem otwarcie myjni samochodowej jest dziś jednym z najbardziej opłacalnych i szybko płacących przedsiębiorstw samochodowych. Pomimo wysokiej konkurencji nie można nazwać tego segmentu rynku przesyconym. Tworząc kompetentny plan rozwoju i zapewniając naprawdę profesjonalne usługi, możesz uzyskać stały dochód. Jakie są zalety tej firmy? Jak otworzyć i promować myjnię od podstaw? Jaki sprzęt wybrać? Oraz niuanse prawne biznesu. Rozważ poniżej.

  Zalety i wady biznesu

  Wysoka popularność tego typu działalności wynika z zapotrzebowania na usługi przez cały rok. Duża ilość opadów, niska jakość nawierzchni drogi - wszystkie te czynniki zmuszają właścicieli samochodów do wjeżdżania samochodami do skrzynek myjących. Jesieniom i wiosnom towarzyszy deszcz, błoto i błoto. W związku z tym potrzeba mycia samochodu występuje prawie co tydzień. Latem trzeba oczyścić samochód z kurzu. Zimą przepływ maszyn zapewniają odczynniki, sól i piasek, które przetwarzają drogi.

  Główne zalety tego działania to:

  • Zwrot kosztów początkowych z 1,5 do 2 lat;
  • Wysoki popyt na usługę;
  • Proste wejście do niszy tego segmentu.

  Wady:

  • Wysoka konkurencja;
  • Trudności w znalezieniu odpowiedniego pokoju i lokalizacji;
  • Sezonowość. Możliwe przestoje w pewnych warunkach pogodowych.

  Rodzaje myjni samochodowych

  Istnieje kilka różnych typów myjni samochodowych. Wszystko zależy od początkowych możliwości finansowych przedsiębiorcy. Każdy typ obejmuje zakup określonego sprzętu. Od rodzaju myjni zależy od kwalifikacji personelu. W związku z tym koszt usług i zwrot kosztów będą różne.

  Główne typy:

  • Standardowy (ręczny);
  • Mycie pędzlem;
  • Bezdotykowa myjnia samochodowa;
  • Pranie na sucho;
  • Myjnia samoobsługowa;
  • Zlew do samochodów ciężarowych;
  • Mobilna myjnia samochodowa.

  Standardowe pranie

  Tradycyjna myjnia ręczna. Samochód służy personelowi. Proces jest maszyną oczyszczającą z wodą przy użyciu szamponów samochodowych. Stosowano również różne gąbki, szczotki, szmaty.

  Otwarcie takiej myjni samochodowej nie wymaga dużych zastrzyków finansowych. Inną zaletą tego typu jest to, że w procesie mycia kontaktowego pralka widzi te zanieczyszczone obszary samochodu, które wymagają dokładniejszego czyszczenia. Duże zapotrzebowanie na tę usługę powoduje stosunkowo niską cenę.

  Mycie pędzlem

  To rodzaj mycia kontaktowego. Ale czyszczenie samochodu to nie ludzie i specjalne ustawienia automatyczne. Procedura jest przeprowadzana w kilku etapach. Pod wysokim ciśnieniem maszyna jest poddawana działaniu wody. Następnie ciało jest przetwarzane gorącą pianą. Piana pochłania cały brud z powierzchni. Ponadto za pomocą specjalnych obrotowych szczotek samochód jest czyszczony. Szczotki wykonane są z syntetycznych włókien o zaokrąglonych końcach. Ważne jest, aby używać wysokiej jakości szczotek, aby nie zarysować lakieru nadwozia. Ostatni etap - zastosowanie wosku ochronnego i osuszenie samochodu.

  Najskuteczniejsze jest mycie pędzlem. W przeciwieństwie do bezstykowego radzi sobie z najtrudniejszymi zanieczyszczeniami.

  Wadą mycia kontaktowego jest „element ludzki”. Niekompetentny pracownik może przypadkowo uszkodzić lakier. Zatem przedsiębiorstwo będzie musiało poprawić błąd, ponieść straty i tym samym utracić swoją reputację. Również ta usługa zajmuje najwięcej czasu.

  Bezdotykowa myjnia samochodowa

  Zlew tego typu wykonywany jest przy użyciu specjalnego sprzętu i aktywnych pianek. Po pierwsze, górna warstwa brudu jest obniżana przez ciśnienie wody pod ciśnieniem. Następnie za pomocą urządzenia zastosowano aktywną piankę. Po utrzymaniu pewnego czasu na wpływ piany na zanieczyszczenie, ciało jest spłukiwane strumieniem wody pod silnym ciśnieniem. Podsumowując, pokrycie samochodu jest traktowane środkami polerującymi. Polski nadaje połysk, a także chroni przed brudem, kurzem i odczynnikami. Główną zaletą bezdotykowej myjni samochodowej jest minimalne ryzyko uszkodzenia pokrywy samochodu.

  Myjnia samochodowa na sucho

  Mycie za pomocą specjalnych szamponów do polerowania bez użycia wody. Szampon zawiera oleje silikonowe i środki powierzchniowo czynne. Stosowany szampon, zmiękcza i impregnuje cząsteczki brudu. Pranie na sucho gwarantuje zachowanie integralności lakieru. Szampon zapewnia połysk i ochronę przed szybkim zanieczyszczeniem i negatywnymi czynnikami pogodowymi.

  Pranie na sucho jest uważane za najbardziej łagodne. Dlatego, aby usunąć silne zanieczyszczenia, jest nieskuteczne. Ta opcja jest odpowiednia do utrzymania czystości samochodu między głównymi myjniami wodnymi.

  Myjnia samoobsługowa

  Jest to kilka pudeł z zainstalowanymi kompleksami myjni samochodowych. Sprzęt jest odpowiedzialny za konfigurację programu prania, wybór odpowiednich funkcji, a także akceptuje płatności za pośrednictwem wbudowanego akceptora monet. Główne funkcje kompleksu myjącego:

  • Zaopatrzenie w wodę (gorące i zimne);
  • Piana;
  • Wosk;
  • Osmoza;
  • Zatrzymaj się

  Z reguły pudełka działają przez całą dobę. Zaletą takiego zlewu jest to, że klient sam kontroluje proces i jest odpowiedzialny za wynik.

  Myjnia samoobsługowa nie wymaga dużego personelu myjni, wystarczy zatrudnić jedną osobę, która będzie monitorować prawidłowe działanie sprzętu.

  Myjnia samoobsługowa to kosztowny projekt. Jednak przy odpowiednim planowaniu procesu biznesowego, po raz dziesiąty, możesz odzyskać wszystkie inwestycje.

  Zlew do samochodów ciężarowych

  Warto zauważyć, że konkurencja w tym segmencie rynku jest mniejsza, ale popyt jest wysoki. Oczywiście ten projekt jest dość drogi, ale cena za usługi mycia samochodów ciężarowych jest wyższa niż za podobne usługi dla samochodów osobowych. Przy odpowiednim planowaniu rok później firma zacznie przynosić stabilne i regularne dochody.

  Dla otwarcia myjni samochodowych najlepszym miejscem będzie w pobliżu miasta i blisko ruchliwej autostrady. Ważne jest zorganizowanie przestrzeni dla wjazdu i wyjazdu z dużych samochodów ciężarowych.

  Promocja projektu myjni samochodów ciężarowych ma również pewne specjalne cechy. Aby aktywnie przyciągać klientów, reklamy myjni samochodowych powinny być umieszczane na billboardach wzdłuż autostrad, stacji benzynowych i specjalistycznych stacji radiowych.

  Myjnia samochodowa dla samochodów ciężarowych jest najlepiej zorganizowana w środowisku stacjonarnym. Z reguły pokoje te są już wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia. Tak, a uzyskanie pozwolenia w tym przypadku będzie łatwiejsze.

  Mobilna myjnia samochodowa

  Dla Rosji ten rodzaj usług jest całkiem nowy. Zaletą mobilnej myjni samochodowej jest to, że klient nie musi przychodzić do pudełka, może uzyskać usługę w dowolnym dogodnym miejscu: w garażu, na parkingu lub na podwórku. Cały proces mycia trwa do 30 minut. Oszczędność czasu dla zapracowanego właściciela samochodu jest oczywista.

  Istnieją 3 rodzaje prania mobilnego:

  Główną zaletą jest to, że woda nie jest potrzebna do prania na sucho. Do czyszczenia maszyny stosowano specjalne środki chemiczne. Doskonale usuwają zanieczyszczenia, bez szkody dla samochodu, i szybko odparowują. Główną zaletą prania na sucho jest możliwość mycia samochodu w dowolnym miejscu.

  • Umywalka w mobilnej furgonetce

  Cały proces mycia odbywa się w specjalnie wyposażonym samochodzie. Pojazd roboczy musi być wyposażony w generator diesla, zbiorniki na czystą i zużytą wodę, mini myjkę wysokociśnieniową, odkurzacz, pompę i węże. Umieszczając w reklamie samochodu informacje o firmie i usłudze, możesz przyciągnąć nowych klientów, wypełniając aktualne zamówienie.

  • Umywalka w konstrukcji prefabrykowanej

  Tak zwany zlew modułowy. Jest szybko montowany, łatwo go zrozumieć. Uzupełnieniem jest standardowe wyposażenie myjni samochodowych. Jest zainstalowany na działce, zwykle blisko ruchliwych szlaków. Główną zaletą modułowej myjni samochodowej jest to, że wybierając niefortunne miejsce, łatwo jest przenieść ją do innego obszaru.

  Podstawowymi zaletami mobilnej myjni samochodowej są niezależność komunikacji (prąd, woda), nie ma potrzeby szukania konkretnego miejsca do mycia, a także minimalnej liczby dokumentów i pozwoleń.

  Charakterystyka klienta

  Klient myjni to osoba, która kocha swój samochód. Ma możliwość zapłacenia za usługę, czyli płacącego klienta. Jeśli kierowca nie poszedł umyć samochodu na rzece lub na podwórku, wówczas ta osoba ceni swój czas. Przyszedł po wysokiej jakości usługi i wymaga profesjonalnej chemii i utrzymania wykwalifikowanego personelu.

  Z reguły klientami myjni samochodowych są przedstawiciele średniej i wyższej klasy średniej: menedżerowie, przedsiębiorcy. Wśród klientów myjni samochodowych duży odsetek kobiet. Taksówkarze, aby zapewnić komfortowe warunki swoim klientom, często korzystają z usług myjni samochodowych.

  Jeśli umieścisz myjnię w pobliżu dużego przedsiębiorstwa, możesz uzyskać klienta korporacyjnego. Cała flota firmy będzie korzystać z usług najbliższej myjni samochodowej.

  Zadaniem właściciela myjni samochodowej jest uzyskanie lojalności klientów i zbudowanie stałej bazy klientów. Aby to zrobić, konieczne jest świadczenie wysokiej jakości usług, a także nauczenie personelu współpracy z każdym klientem indywidualnie.

  Personel

  Personel myjni wybierany jest w zależności od skali projektu i trybu działania. Jeśli myjnia znajduje się w jednym pudełku, wystarczy wynająć dwie pary pracowników pracujących na zmiany. W przypadku większej liczby pól wymagana jest większa liczba pracowników.

  Standardowy personel myjni samochodowej składa się z następujących pracowników:

  • Dyrektor;
  • Księgowy;
  • Administrator (może wykonywać obowiązki kasjera);
  • Myjnie samochodowe.

  Aby otworzyć samoobsługową myjnię samochodową, wystarczy zatrudnić jednego administratora-technika, który będzie monitorował sprzęt i udzielał pomocy klientom.

  Ten rodzaj działalności nie wymaga licencjonowania, więc nie ma specjalnych wymagań dla personelu. Ale jeśli właściciel jest zainteresowany promowaniem myjni samochodowej i przyciąganiem większej liczby klientów, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość świadczonych usług. Poziom usług zależy od kwalifikacji personelu.

  Pracownik myjni samochodowej musi:

  • Aby móc korzystać ze sprzętu do mycia;
  • Zrozumieć zastosowaną chemię;
  • Dyskretnie promować dodatkowe usługi;

  Jeśli więc poświęcisz więcej czasu na doskonalenie umiejętności sprzątaczy, możesz zaoszczędzić pieniądze i nerwy. A także przyciągnąć zadowolonych i lojalnych klientów.

  Podstawowe i dodatkowe usługi

  Zewnętrzne mycie nadwozia i czyszczenie wnętrza to główne usługi w myjni samochodowej. Nadal jednak istnieje szeroki zakres usług dodatkowych, których odpowiednie zaopatrzenie można znacznie zwiększyć rentowność prania.

  Usługi te obejmują:

  • Mycie silnika;
  • Czerniejąca guma;
  • Płukanie chłodnicy;
  • Woskowanie;
  • Polerowanie ścierne;
  • Rysowanie tymczasowego wzoru na ciele;
  • Czyszczenie tworzyw sztucznych;
  • Usuwanie hologramów.

  Znaczącą rolę odgrywa miejsce oczekiwania na zamówienie. Może to być przestronny pokój z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu, telewizorem, wygodną sofą i możliwością wypicia herbaty lub kawy. Z reguły częściej klient wraca do miejsca, w którym wygodnie czekał na swoje zamówienie.

  Jak wybrać sprzęt do myjni samochodowej

  Wybór odpowiedniego sprzętu zależy od rodzaju myjni samochodowej.

  Aby wyposażyć automatyczną myjnię samochodową, będziesz potrzebować:

  • Instalacja portalowa lub tunelowa;
  • Kompleks myjący samoobsługi.

  Sprzęt do automatycznych myjni samochodowych jest dość drogi. W początkowej fazie otwierania myjni ten projekt jest zbyt ryzykowny.

  Z reguły cały sprzęt jest montowany pod klucz przez wykwalifikowanych specjalistów. W rezultacie otrzymujemy gotowe pudełka ze zautomatyzowanym i dopasowanym sprzętem.

  Do pracy myjnia samochodowa będzie potrzebować:

  • urządzenia wysokociśnieniowe;
  • kompresor;
  • odkurzacz wodny;
  • system oczyszczania wody;
  • specjalistyczne detergenty i chemikalia;
  • instalacja do mycia kół;
  • instalacja do mycia części.

  Do organizacji mycia bezstykowego, oprócz urządzenia wysokociśnieniowego, konieczne jest zakupienie generatora piany i środków myjących do mycia bezdotykowego.

  Wybór sprzętu

  Oczywiście ilość i jakość sprzętu zależy od możliwości finansowych właściciela. Zastosowanie specjalistycznego sprzętu zapewnia dobry wynik prania. W rezultacie duży strumień zadowolonych klientów.

  Europejskie marki sprawdziły się na rynku rosyjskim:

  • Myjki wysokociśnieniowe Cayman. Włoska produkcja. Ekonomiczny, łatwy w użyciu i bezpieczny dla środowiska.
  • Aparat wysokociśnieniowy EDDY. Koprodukcja Włoch i Rosji. Dzięki silnikowi trójfazowemu z chłodzeniem powietrzem urządzenie utrzymuje długą pracę.
  • Pralki duńskiej firmy Nilfisk. Kompaktowy, łatwy w obsłudze;
  • Pianki włoskiej firmy Procar. Mają dużą pojemność zbiornika. Zapewniają doskonałe wyniki przy minimalnym zużyciu detergentów.
  • Odkurzacz wodny firmy Elsea. Nadaje się do czyszczenia na sucho i na mokro. Wszechstronny, kompaktowy i mobilny.

  Wyposażenie myjni samochodowych wymaga znacznych inwestycji. Niektórzy przedsiębiorcy oferują wynajem sprzętu. Używanie używanego sprzętu jest dość ryzykowne. Technika myjni samochodowych wytrzymuje ogromne obciążenia i ekstremalne objętości, dlatego wymaga ciągłych badań technicznych. Wynajęte urządzenie może zawieść w najbardziej nieodpowiednim momencie, co doprowadzi do utraty lojalności klientów.

  Otwarcie myjni samochodowej lepiej kupić nowy sprzęt. Urządzenia muszą posiadać gwarancje i certyfikaty. Niektórzy dostawcy zapewniają również konserwację.

  Jeśli kapitał początkowy na otwarcie nie wystarczy, aby w pełni wyposażyć myjnię samochodową, możesz skorzystać z różnych programów pożyczkowych dla przedsiębiorców. Również w sklepach wszystkie towary można kupić na kredyt.

  Sklep „Automechanic” oferuje duży wybór profesjonalnych sprzęt do mycia i czyszczenia na myjnie samochodowe. Pełny zakres można wyświetlić w „Katalog produktów” . Specjalistyczny sprzęt sprawdzonych europejskich firm jest w sprzedaży. Istnieje możliwość wystawienia towarów na kredyt na korzystnych warunkach. Usługa dostawy robót.

  Wybór pokoju

  Głównym kryterium, według którego należy wziąć pod uwagę przydatność myjni samochodowej, jest jej lokalizacja. Najbardziej opłacalne są myjnie samochodowe w miejscach do spania. Blisko centrów handlowych, centrów biznesowych. Na terenie stacji paliw, w pobliżu stacji benzynowych.

  Lokal pod myjnią można kupić lub wynająć. Czasami istnieją myjnie samochodowe oferowane na sprzedaż lub wynajmowane. Opcja jest atrakcyjna, nie musisz wydawać pieniędzy na naprawy i zakup sprzętu. Należy jednak wyjaśnić, z jakiego powodu właściciele odmawiają firmie. Jeśli firma była nieopłacalna ze względu na niski ruch, lepiej odrzucić tę opcję.

  W początkowej fazie dwa pola wystarczą do rozwoju biznesu. Pokój powinien być przestronny. Musisz upewnić się w obecności wszystkich komunikatów: wody, elektryczności. W przypadku samodzielnej budowy pomieszczeń pod myjnią samochodową potrzebna jest możliwość komunikacji inżynierskiej. Pokój musi być ogrzewany. Powinieneś również zaplanować pokój rekreacyjny dla personelu, poczekalni dla klientów, a także małego magazynu.

  Wymagane dokumenty

  Aby otworzyć myjnię samochodową, potrzebujesz następujących dokumentów:

  • Szkic projektu uzgodniony ze strażakami z wydziałem architektonicznym i SES;
  • Pozwolenie od władz lokalnych,
  • Projekt architektoniczny budynku;
  • Opinia eksperta w inspekcji pożarowej;
  • Umowa dzierżawy gruntów
  • Pozwolenie od służby konserwatorskiej;
  • Pozwolenie od służby sanitarno-epidemiologicznej;
  • Zezwolenie Vodokanal;
  • Porozumienie w sprawie usuwania odpadów stałych i czyszczenia sąsiedniego terytorium.

  W zależności od regionu lista dokumentów może się różnić. Przy zakupie lub wynajmie gotowego przedsiębiorstwa lista wymaganych dokumentów jest znacznie mniejsza.

  Niuanse środowiskowe

  Ten rodzaj działalności wymaga ścisłego przestrzegania standardów środowiskowych. W myjni samochodowej należy zainstalować filtry czyszczące. System uzdatniania wody zapobiega przedostawaniu się produktów ropopochodnych, chemikaliów i innych zanieczyszczeń do ścieków.

  Należy również pamiętać, że organizacja myjni samochodowej jest zabroniona w odległości mniejszej niż 100 metrów od budynku mieszkalnego.

  Przestrzegając wszystkich zasad i przepisów, właściciel myjni samochodowej uchroni Twoją firmę przed niepotrzebnymi kosztami finansowymi i karami.


  Jakie są zalety tej firmy?
  Jak otworzyć i promować myjnię od podstaw?
  Jaki sprzęt wybrać?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»