Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Pieniądze z krwi z Ukrainy: za co Manafort został skazany

  60 milionów dolarów i krwawy ślad z Ukrainy pozostałyby tajemną przeszłością konsultanta politycznego, gdyby Manafort nie zdecydował się na nową przygodę - aby uczynić prezydenta Trumpa, w wyniku czego stał się częścią nowego śledztwa

  Były prezydent Donalda Trumpa, kampania wyborcza, Paul Manafort, został uznany za winnego w ośmiu sprawach: pięć naruszeń amerykańskich przepisów podatkowych, dwa oszustwa bankowe i jedno ukrywanie konta zagranicznego. W sumie było 18 punktów, ale po długim spotkaniu (od czwartku do wtorku) jury odrzuciło pozostałe dziesięć punktów. Tylko jeden juror odmówił zaakceptuj wszystkie opłaty. Obecnie Manafort stoi w obliczu maksymalnie 80 lat więzienia.

  Uczestnicy procesu nie omawiali kwestii relacji między Rosją a kampanią Trumpa w tej sprawie. Jednak w New Yourk Times pewnie . że specjalny prokurator Robert Muller będzie kontynuował badanie sprawy Manafort, aby uzyskać więcej informacji na temat głównego przedmiotu jego dochodzenia - ingerencji Rosji w wybory w USA. Sąd skupił się na sposobach, w jakie Manafort prał pieniądze podczas pracy jako konsultant na Ukrainie.

  Sąd skupił się na sposobach, w jakie Manafort prał pieniądze podczas pracy jako konsultant na Ukrainie

  Paul Manafort

  Co wiadomo o Manaforte

  Paul Manafort urodził się w 1949 roku w Connecticut. Jego ojciec był burmistrzem i pełnił trzy funkcje na tym stanowisku. Rodzina była właścicielem firmy budowlanej Manafort Brothers Inc. Jednak Manafort chciał zaangażować się w politykę, a nie w interesy rodzinne. Przeniósł się do Waszyngtonu i otrzymał LL.D.

  Dwa lata po ukończeniu studiów Manafort zaczął doradzać kampanii republikańskiego prezydenta Geralda Forda. Rok później 28-letni konsultant otrzymał dokumentację dla każdego republikanina. Kontakty Manafort nie ograniczały się do republikanów i Waszyngtonu. Pomógł budować karierę politykom na całym świecie, nawet jeśli kandydaci mieli wątpliwą reputację. Jego klientami byli dyktatorzy Mobutu Sese Seko z Demokratycznej Republiki Konga i Ferdinand Marcos z Filipin.

  W 2004 r. Został głównym doradcą byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. W 2010 r. Janukowycz z pomocą Manafort został prezydentem Ukrainy.

  Ukraina i Manafort

  Manafort pojawił się na Ukrainie po pomarańczowej rewolucji w 2004 r., Kiedy zespół Janukowycza w niesprawiedliwy sposób próbował wygrać wybory prezydenckie na Ukrainie. Ponadto Janukowycza podejrzewano o użycie siły, zastraszanie. Ktoś musiał oczyścić reputację nieudanego prezydenta.

  Ktoś musiał oczyścić reputację nieudanego prezydenta

  Pomarańczowa rewolucja 2004 Janukowycz jest podejrzany o otrucie przeciwnika Wiktora Juszczenki chemiczną dioksyną.

  Oprócz oszustwa wyborczego sytuację komplikowało niegrzeczne zachowanie samego Janukowycza, jego kryminalna przeszłość i brak znajomości języka ukraińskiego. Edycje Czas i Washington Post donoszą, że koszty i wysiłki Manafortu na Ukrainie zostały zrównoważone przez magnata metalurgicznego Rinata Achmetowa. Uważa się, że wprowadził Janukowycza do Manafortu.

  Manafort nie uważał kandydatury Janukowycza za udaną. Latem 2005 r. Konsultant polityczny pisze 35-stronicowy raport do Achmetowa, w którym proponuje zmianę wybranego kandydata na innego.

  „Nominacja Janukowycza na kandydata z administracji (byłego prezydenta) zatruła jego reputację, tak jak dioksyn zatruł ciało Juszczenki” - napisał Manafort w raporcie opublikowanym przez śledztwo.

  Mimo to lekarz spin przyjmuje to wyzwanie. Szwedzki ekonomista z Europy Wschodniej Anders Aslund powiedział dziennikarzowi Atlantyk że Manafort osobiście opiekował się Janukowyczem. Konsultant udzielał nie tylko porad politycznych, ale także pokazywał, jak się ubierać, rozmawiać, zachowywać, a nawet uśmiechać. Po pojawieniu się Manaforta Janukowycz zaczął nawet czesać włosy, podobnie jak jego doradca.

  Po pojawieniu się Manaforta Janukowycz zaczął nawet czesać włosy, podobnie jak jego doradca

  Według dochodzenia to Achmetow (po prawej) zatrudnił Manaforta do kampanii politycznej Janukowycza.

  Prezes Manafort

  Dzięki przywództwu Manafort i wsparciu Moskwy Partia Regionów i Janukowycz „powrócili” na arenę polityczną. Oto niektóre z metod wykorzystywanych przez Manafort:

  • Jako program imprezowy Manafort zaproponował podniesienie nie więcej niż jednego obolałego tematu tygodniowo. Na przykład opłakany stan emerytów lub „wojna gazowa” z Rosją. Metody nie są najnowsze, ale nie były stosowane na Ukrainie;

  • Według specjalnego prokuratora Mullera, Manafort przekupił emerytowanych europejskich polityków, aby w jego znajomych sformułowali pozytywną opinię o Janukowyczu. Kwota przekupienia polityka wynosiła 2 miliony dolarów;

  • Podziel i zwyciężaj - zasada, którą Manafort stosował we wszystkich kampaniach wyborczych. Aby zdestabilizować sytuację w kraju, aby przeciwnicy kłócili się ze sobą i wyszli z walki.

  • Podczas ukraińskich wyborów Manafort po raz pierwszy użył Internetu do kampanii wyborczej, rozpowszechniając podróbki i memy o przeciwnikach. Odpowiadał także artykułom w Internecie, w szczególności w „Wikipedii”. Internet został wykorzystany po wyborach. Aby usprawiedliwić aresztowanie Julii Tymoszenko, wiele filmów poniżających Tymoszenko zostało zamontowanych i rozprowadzonych. W niektórych porównano go z pijanym Borysem Jelcynem, w innych wyjęto go osobno, wyrażając słowa w sądzie. Esencja była taka sama - pokazać lekkomyślność przeciwnika. Później ta sama technika zostanie zastosowana przeciwko Hillary Clinton;

  • Tworzenie fałszywych centrów analitycznych w Europie, aby eksperci rozpowszechniali wśród mediów i wśród zainteresowanych ludzi pozytywną opinię na temat Janukowycza;

  • Intensywna kampania w sieciach społecznościowych, skierowana nie tylko do Ukraińców, ale także do Europejczyków i Amerykanów;

  I chociaż Manafort często twierdził, że ma nadzieję uczynić Ukrainę bliższą Europie i Zachodowi, jednym z pierwszych oficjalnych dokumentów Janukowycza jako prezydenta był prawny zakaz członkostwa w NATO. Zgodnie z planem Manafortu Janukowycz musiał podkreślać różnice kulturowe na Ukrainie, wspierając tym samym destabilizację i nie pozwalając przeciwnikom zjednoczyć się.

  Kiedy Janukowycz wygrał wybory w 2010 r., Manafort otrzymał prawo do stawienia się przed prezydentem w dowolnym momencie. Gdy Janukowycz przyszedł, by skosztować swoich mocy, przestał słuchać doradców. Jedynym, który może mieć wpływ na prezydenta, jest Paul Manafort.

  Jedynym, który może mieć wpływ na prezydenta, jest Paul Manafort

  Inauguracja Janukowycza, 2010

  Bogaci przyjaciele Manafortu

  Manafort nie wystarczył, aby pozostać tylko konsultantem. W kręgu rosyjskich i ukraińskich oligarchów lobbysta polityczny postanowił sam zostać oligarchą. W tym celu w 2006 r. Otwiera firmę Perykles, aby zainwestować w projekty na Ukrainie iw Rosji.

  Kierownikiem firmy był Rick Gates - prawa ręka i prawnik Manafort, który stał się głównym świadkiem w sądzie. Aby zainwestować, trzeba było zebrać około 200 milionów dolarów.

  Rick Gates zeznał przeciwko Manafortowi w sądzie, a także przyznał się do sprzeniewierzenia funduszy Manafortu

  Manafort liczył na pomoc swojego przyjaciela - rosyjskiego oligarchy Olega Deripaski. Według jednej z wersji dochodzenia, Deripaska miał wcześniej wymienione 50 mln USD dla Manafor, za reprezentowanie interesów Putina na Ukrainie. Oligarcha dał pieniądze Manafortowi. Lobbysta wielokrotnie podróżował do moskiewskiego biura oligarchy, gdzie siedzieli godzinami i dyskutowali o możliwościach politycznych i biznesowych na przestrzeni poradzieckiej.

  Oligarcha miał swoje własne cele: Deripaska został miliarderem w ciągu 30 lat, a teraz chciał stać się najbardziej niezbędną osobą dla swojego państwa, a mianowicie prezydentem Władimirem Putinem. W tym celu Deripaska potrzebował Manafortu, który dzięki swoim kontaktom i wiedzy musiał pomóc Deripasce stać się liderem na scenie politycznej.

  Według Assosiated Press, Deripaska zapłacił Manafortowi za promowanie interesów Putina na Ukrainie

  W pierwszej transakcji Perykles Manafort wykorzystał pieniądze Deripaski na zakup firmy telekomunikacyjnej „Chorne More” w Odessie. ” Wydał łącznie 18,9 miliona dolarów. Jednak w 2008 r. Wybuchł kryzys i Deripaska zażądał zwrotu pieniędzy. Według New York Times (NYT) Manafort nie mógł zwrócić tych pieniędzy do 2015 r., Aż do przyłączenia się do kampanii Trumpa. Według NYT trudność zwrotu pieniędzy Deripasce polegała na tym, że wszystkie jego opłaty otrzymane od Janukowycza, Manaforta, ukrywały się na różnych kontach, inwestowały w nieruchomości i drogie rzeczy. Wszystko to odbywało się objazdami, aby nie dać się złapać pod kontrolę podatkową. Dlatego trudno było zebrać wymaganą kwotę.

  Majdan i upadek Manafortu

  W 2013 r. Rewolucja rozpoczęła się w Kijowie. Niezadowoleni z Janukowycza ludzie poszli na Plac Niepodległości. Jednak Manafort pozostał do końca blisko Janukowycza. Możliwe, że po tak długiej rozmowie z dyktatorami i rosyjskimi oligarchami Manafort stracił zdolność krytycznej oceny działań Janukowycza. Wierzył, że z taką atmosferą „permisywizmu” Janukowyczowi wiele ucieknie. W grudniu 2013 r. Manafort pisze wiadomość do swojej córki: „Oceny Obamy są znacznie niższe niż w przypadku Janukowycza. Jednak nikt go jeszcze nie obalił ”.

  Jednak nikt go jeszcze nie obalił ”

  Manafort poparł Janukowycza, nawet gdy „Złoty Orzeł” otworzył ogień do protestujących

  Po ucieczce Janukowycza FBI wszczęło dochodzenie w sprawie kont zbiegłego prezydenta. Wtedy w 2014 r. Po raz pierwszy próbowali ocenić majątek Manafortu, który ukrywał w nieruchomościach, drogich rzeczach i rachunkach zagranicznych.

  Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Manafort doznał załamania nerwowego i został zmuszony do poddania się leczeniu w klinice w Arizonie. Klienci i koledzy odwrócili się od niego - reputacja Manafortu była „toksyczna”. Przepływ pieniędzy zatrzymał się, Manafort zaciągnął pożyczki na bezpieczeństwo swojej własności. Mógł więc zgodnie z prawem utrzymać luksusowy styl życia i zapłacić z góry za nielegalnie nabyte rzeczy, których miał dużo.

  Rodzina Manaforta nadal żyła jak wcześniej. Jednak z korespondencji córek Manafortu jasno wynika, że ​​dziewczyny domyślały się pochodzenia pieniędzy.

  „Ma za dużo szkieletów w szafie. Nie oszukuj się. Pieniądze, które mamy, są pokryte krwią ”- napisała córka Manafort Andrea do swojej siostry Jessiki w 2015 roku.

  Zrekrutowany?

  Wraz z przybyciem Donalda Trumpa Manafort dostrzegł nową okazję do rehabilitacji swojej reputacji, zarabiania pieniędzy i spłacania długów. Zgodnie z dochodzeniem, lobbysta dał tylko jedną notatkę przyszłej firmie prezydenta za pośrednictwem swoich znajomych, aby przekonać Trumpa do spotkania się z nim, a następnie zatrudnić go na swoim personelu. Trump i Manafort spotkali się wcześniej, ale zdarzyło się to przypadkowo i ograniczało się tylko do małej rozmowy.

  Trump i Manafort spotkali się wcześniej, ale zdarzyło się to przypadkowo i ograniczało się tylko do małej rozmowy

  Trump nie był tak hojny jak dawni pracodawcy ukraińskiego konsultanta politycznego, ale to była dobra szansa na powrót do biznesu.

  Możliwe, że współpraca Trump i Manafort została zorganizowana przez Kreml. Nie zapominaj o bliskich związkach Manafortu z Rosją i jej długach pieniężnych. Do tej pory to tylko spekulacje, ale Prokurator Specjalny Muller nie poszedł na próżno w sprawie Manafortu w kontekście interwencji Rosji w wyborach w USA.

  Zaraz po nominacji Manafort kontaktuje się z Deripaską, która przez ostatnie kilka lat była ignorowana. Jednak konsultant polityczny robi to nie bezpośrednio, ale za pośrednictwem swojego ukraińskiego tłumacza i przedstawiciela Konstantina Kilimnika, którego przedstawił Deripaska. Kilimnik jest podejrzany o pracę w Rosji - mógł zostać zrekrutowany, gdy otrzymał specjalistycznego tłumacza wojskowego w Wojskowej Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji.

  Kilimnik jest podejrzany o pracę w Rosji - mógł zostać zrekrutowany, gdy otrzymał specjalistycznego tłumacza wojskowego w Wojskowej Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji

  Postać Kilimnika jest owiana tajemnicą - w sieci prawie nie ma zdjęć i informacji: jedyne zdjęcie Kilimnika (pozostawione w niebieskiej koszuli). Assosiated Press, 2005.

  Według dochodzenia specjalnego prokuratora Mullera, Kilimnik rozpoczął karierę w rosyjskim GRU, ma obywatelstwo rosyjskie i ukraińskie i jest łącznikiem między Manafort i Deripaską, Trumpem i Putinem. Ponadto, według Mullera, Kilimnik zastraszał świadków śledztwa, aby nie zeznawali przeciwko Manafortowi.

  Co czeka Manafort

  W sądzie prokuratura przedstawiła 27 świadków i 388 dowodów (w tym dokumenty, sprawozdania, zdjęcia i korespondencję). Coraz więcej pracowników kampanii wyborczej Trumpa i podwładnych Manafortu zeznaje przed dochodzeniem. Wśród głównych świadków - prawicy Manaforta, Ricka Gatesa, którego podpis stoi na wielu skonfiskowanych dokumentach, dawno temu „podzielonych” i zeznawanych przeciwko Manafortowi. Również w dniu ogłoszenia przez ławę przysięgłych były prawnik prezydencki Michael Cohen przyznał się do naruszenia prawa podczas kampanii wyborczej. Cohen zapłacił za milczenie dwóch kobiet, które utrzymywały intymne związki z Trumpem.

  Ale pomimo licznych podejrzeń i wskazówek, Manafort odmawia współpracy w dochodzeniu. Prawnik Manafort zamierza złożyć wniosek o rewizję wyroku.
  Prokurator specjalny Muller nie powstrzyma oskarżeń o oszustwa finansowe. Następnie rozważamy sprawę dotyczącą związku z Rosją i naruszenia kampanii przedwyborczej prezydenta Trumpa, od której będzie zależała dalsza prezydencja Trumpa. Sam Trump wielokrotnie powtarzał na temat stronniczości Mullera i tego wszystkiego - „polowania na czarownice”.

  Zrekrutowany?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»