Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Połowa małp na planecie może zniknąć

  W Kenii odbył się kongres naukowców, podczas którego dyskutowano o poważnym problemie  Najbliżsi biologiczni krewniacy ludzi - naczelne - są w niebezpieczeństwie, ponad połowa ich istniejących gatunków jest na skraju wyginięcia, liczba populacji 75% gatunków małp zmniejsza się W Kenii odbył się kongres naukowców, podczas którego dyskutowano o poważnym problemie

  Najbliżsi biologiczni krewniacy ludzi - naczelne - są w niebezpieczeństwie, ponad połowa ich istniejących gatunków jest na skraju wyginięcia, liczba populacji 75% gatunków małp zmniejsza się. Stało się to znane podczas Kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Primatologów w Nairobi (Kenia), donosi Centrum Wiadomości ONZ, donosi Chronicle.info, cytując 112.ua

  W kongresie wzięli udział naukowcy z krajów afrykańskich, w których zamieszkuje większość zagrożonych gatunków naczelnych. Na przykład lemur z Madagaskaru może całkowicie zniknąć z powierzchni ziemi - osoba niszczy swoje siedlisko, konsumuje mięso lemurów i zawiera je jako zwierzęta domowe.

  Eksperci uważają, że ocalenie tych małp z naczelnych oderwanie od wymarcia jest możliwe tylko przy udziale lokalnych społeczności Madagaskaru.

  Ponadto naukowcy wskazują na rzadki przypadek, w którym dwa podgatunki afrykańskiego czerwonego puffiego ptaka znajdowały się na liście zagrożonych małp. Zdaniem ekspertów wskazuje to na pogorszenie ogólnej sytuacji i konieczność podjęcia pilnych działań.

  Jednak małpy są zagrożone nie tylko w Afryce. Orangutany z Indonezyjskiego Tapanuli znikną za kilka dziesięcioleci, jeśli dana osoba nie uratuje lokalnego lasu - siedliska tych naczelnych. Do tej pory planuje się tam budowę zapory, która nieuchronnie doprowadzi do wyginięcia orangutanów Tapanuli.

  Zobacz także: Na Ziemi pszczoły mogą zniknąć, - naukowcy
  Międzynarodowe Towarzystwo Primatologów jednoczy 1200 naukowców z 67 krajów świata. Główne cele największej na świecie organizacji ochrony naczelnych - rozszerzenie współpracy między specjalistami z różnych krajów i promowanie środków ochrony środowiska, w szczególności - siedliska małp.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»