Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Potrzebne wtyczki WordPress

  1. Dlaczego potrzebujemy wtyczek do WordPressa?
  2. Ile wtyczek zaleca się mieć na pokładzie wordpress?
  3. Wtyczka do optymalizacji kodu Clearfy.
  4. Wtyczka do optymalizacji yoast seo.
  5. Wtyczka buforująca WP Fastest Cache.
  6. Wtyczka do zewnętrznych linków Nofollow dla linku zewnętrznego.
  7. Automatyczna kopia zapasowa witryny BackupPlus WordPress.
  8. Leniwe ładowanie obrazów a3 Lazy Load.
  9. Ochrona przed spamem Akismet Anti-Spam.
  10. Standardowy edytor WordPress Classic Editor.
  11. Przydatne dodatki dla Shortcodes Ultimate.
  12. Wtyczka do czyszczenia bazy danych WP-Optimize.
  13. Motywy dla dzieci WordPress Konfigurator motywów dla dzieci.

  Treść artykułu

  Pozdrów wszystkich czytelników! Na samym początku tego bloga napisałem artykuł o najbardziej potrzebnych wtyczkach do WP. Ale to było rok temu i wiele w rozwoju tego silnika uległo zmianie. W związku z tym obowiązkowe wtyczki uległy zmianie. I o nich będzie mowa w tym artykule. Złożyłem listę najbardziej potrzebnych spośród wielu, które sprawdziłem, abyś nie tracił czasu na ich wyszukiwanie oddzielnie.

  Warto zauważyć, że nie tylko nowe wtyczki ze mną skłoniły mnie do przepisania artykułu, a także fakt, że w tym roku dowiedziałem się sporo informacji na ten temat. Mając na uwadze te informacje, pojawiła się świadomość, że niektóre błędy, z którymi tak bardzo się zmagałem, nie mają nic wspólnego z promocją bloga. Być może wydaje ci się to mylące, ale wydaje się, że tylko wtedy, gdy nadal nie do końca rozumiesz, czym naprawdę jest SEO lub optymalizacja.

  Aby zrozumieć, które wtyczki należy zainstalować, przeczytaj cały artykuł. Tylko wtedy będziesz miał prawidłowe zrozumienie potrzeby i niezbędnej ilości. Aby uzyskać rezultat, musisz zrozumieć, do czego służą i jak z nich korzystać.

  Dlaczego potrzebujemy wtyczek do WordPressa?

  Aby dokładnie zrozumieć, jakie wtyczki są potrzebne, musisz zrozumieć, dlaczego witryna ich potrzebuje. W tym celu konieczne jest logiczne zrozumienie tego, co każdy z nich robi, a nie stworzenie „ropy i oleju” (jak to często ma miejsce u początkujących). Pomimo faktu, że sieć ma wiele ostrzeżeń o tym, że duża liczba wtyczek hamuje witrynę, większość nowicjuszy wciąż wrzuca do niej wszystko. W rezultacie blog na setnych stronach i zero odwiedzających. Albo efekt odwrotny, przeczytaj, że wtyczki blokują się i nie instaluj nawet tych właściwych. Jak już wiesz, wynik jest taki sam.

  Wtyczki są tworzone w celu rozszerzenia funkcjonalności witryny lub usunięcia niektórych błędów technicznych lub wizualnych. Dlatego przed instalacją każdej wtyczki należy jasno zrozumieć, dlaczego jest ona potrzebna i co robi. SEO jest dość kontrowersyjne, napraw je, złam kolejne. Dlatego musisz wyraźnie zdać sobie sprawę, że będzie lepiej - ten mały błąd lub ogromna wtyczka, aby to naprawić? Właśnie z tego powodu chcę Cię ostrzec o bezużytecznych wtyczkach na pokładzie.

  Ile wtyczek zaleca się mieć na pokładzie wordpress?

  W rzeczywistości jest to dość ostre pytanie, na które nigdy nie można uzyskać odpowiedzi! 🙂 Faktem jest, że każdy webmaster na ten temat będzie miał własną opinię. I każda opinia zostanie dołączona do całkiem prawdziwych argumentów. Dlatego liczba wtyczek musi liczyć na wiele czynników, od „wagi” szablonu, po „wagę” samych wtyczek. Zrozumiałe jest, że między 20 wtyczkami, które wykonują tylko jeden rodzaj funkcji, a 20 komendami wtyczkowymi, jest ogromna różnica.

  Na vskidku trzymam na tym blogu 25 sztuk. Oznacza to, że na pokładzie tego bloga zainstalowano i aktywowano 25 wtyczek, z których każda nie powtarza funkcjonalności swoich sąsiadów. I każdy z nich odgrywa ogromną rolę w optymalizacji i modernizacji bloga.

  Przejdźmy teraz bezpośrednio do listy niezbędnych wtyczek.

  Wtyczka do optymalizacji kodu Clearfy.

  Treść artykułu  Pozdrów wszystkich czytelnikówWebcraftic Clearfy Optimization Plugin

  Ta wtyczka jest skarbem dla tych, którzy nie wiedzą, jak ręcznie zoptymalizować kod lub po prostu nie chcą tego robić. Wcześniej robiłem to ręcznie, ale wraz z pojawieniem się wtyczki Clearfy przestałem to robić. Jak go poprawnie skonfigurować można przeczytać artykuł na tym blogu - Clearfy Optimization Plugin .

  Wtyczka Clearfy Pro z WpshopWtyczka Clearfy Pro z Wpshop

  Przy okazji, na rynku jest bardzo podobna wtyczka od programisty WpShop. W tej chwili używam ich. Dlaczego wybrałem wersję płatną, możesz dowiedzieć się w artykule - Webcraftic VS WPShop .

  Osobiście korzystam z wersji płatnej, ale na początkowym etapie testu zalecam korzystanie z bezpłatnej wtyczki. Wystarczy ci zemsty. Przy okazji, jeśli chcesz otrzymać płatną wtyczkę za darmo, przeczytaj artykuł. Konfiguracja wtyczki Clearfy Pro . Krótka lista bezpłatnych funkcji Webcraft:

  • Optymalizacja kodu strony HTML. Usuwa dodatkowe spacje i komentarze w kodzie, zwiększając w ten sposób prędkość pobierania.
  • Usuwa niepotrzebne linki i znaczniki z kodu. Po prostu podłącz niepotrzebne skrypty i style. Łączenie starych ikon i tak dalej.
  • Optymalizuje obrazy w trybie automatycznym. Możesz zoptymalizować zarówno przesyłanie zdjęć do witryny, jak i indywidualnie każdy obraz z biblioteki.
  • Naprawiono kilka błędów, które tworzą wtyczkę Yoast SEO, która zostanie omówiona poniżej.
  • I kilka innych przydatnych funkcji. Ogólnie radzę przeczytać mój artykuł o tej wtyczce, link jest nieco wyższy.

  Wtyczka do optymalizacji yoast seo.

  Yoast SEO Optimization Plugin

  Drugą wtyczką, którą polecam zainstalować na każdej nowej stronie lub blogu jest Yoast Seo. W podstawowej wersji WordPressa nie jest możliwe ustawienie tytułu i opisu wymaganego dla metatagu SEO. Ta wtyczka rozwiązuje problem, a także uzupełnia bardzo niezbędne chipy w postaci mikroznakowań dla sieci społecznościowych i innych bułek. Oto niepełna lista przydatnych funkcji:

  • Dodaje metatagi tytułu i opisu.
  • Mikrowagi na Facebook i Twitter.
  • Okruchy chleba.
  • Mapa witryny dla wyszukiwarek.
  • Analiza SEO artykułów.
  • Pliki edytorów robots.txt i .htaccess.
  • Ustawianie fragmentów i wiele więcej.

  Szczegółowy artykuł na temat wtyczki Yoast CEO, napisałem już na tym blogu. Radzę ci to przeczytać - Poprawne ustawienie Yoast SEO . Artykuł zawiera szczegółowe instrukcje krok po kroku i kilka hacków dotyczących życia osobistego dla niektórych funkcji.

  Wtyczka buforująca WP Fastest Cache.

  WP Fastest Cache Caching Plugin

  Do niedawna nie korzystałem z wtyczek buforujących, więc nie zauważyłem ich zalet. Nie zastanawiałem się jeszcze, dlaczego wszyscy doświadczeni webmasterzy polecają ich instalowanie. Próbowałem więc prawie wszystkich darmowych wtyczek buforujących. I zgadliście, że najlepsze nie było najbardziej popularne.

  Na początku wspomniałem mimochodem, że wybierając wtyczki, musisz zrozumieć, do czego służy i dzielić się korzyściami i szkodami. Najbardziej popularna wtyczka w repozytorium WordPress dla buforowania WP Super Cache. Mniej więcej co trzeci bloger pisze o nim, ale w rzeczywistości jest bardziej „niegrzeczny” niż „smakołyki”.

  Faktem jest, że ta wtyczka bardzo ładuje serwer. Oznacza to, że skraca czas ładowania strony, ale jednocześnie ładuje serwer. Dzięki dużej frekwencji serwer może po prostu zwinąć się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Albo zostaniesz napisany przez hostera i poproszony o zwiększenie taryfy hostingowej, ponieważ zacząłeś przekraczać ustalone limity taryfy. I tak dalej do nieskończoności. Dlatego wybrałem najbardziej wydajną ze wszystkich najszybszych pamięci podręcznych WP . Zerwał mój blog z 1300 milisekund do 130 milisekund podczas pierwszej wizyty i do 60 milisekund podczas drugiej wizyty. (To nie jest szybkość ładowania stron i czas odpowiedzi serwera, nie mylić). Po prostu niesamowite wyniki, prawda? O konfiguracji tej wtyczki napisałem w artykule Wewnętrzna optymalizacja WordPress na palcach .

  Wtyczka do zewnętrznych linków Nofollow dla linku zewnętrznego.

  Zamknij linki zewnętrzne Nofollow dla linku zewnętrznego

  Wielu mistrzów seo z doświadczeniem twierdzi, że otwarte linki zewnętrzne mogą poważnie zaszkodzić promocji witryny. Tłumaczy to fakt, że wyszukiwarki zaczęły karać witryny, które otwarcie łączą się z wieloma innymi witrynami. Stało się to, gdy nastąpił duży boom w sprzedaży linków na odpowiednich giełdach. Mistrzowie doszli do punktu, w którym wyszukiwarki zaczęły zakazywać wszystkim takim uczestnikom. Chociaż kilka linków nie może zaszkodzić promocji Twojej witryny, radzę ci jednak chronić się i zamknąć wszystkie linki zewnętrzne specjalnym atrybutem rel = "nofollow".

  Zwykłe środki nie są zbyt wygodne do umieszczenia tego atrybutu, więc wymyślili tę wtyczkę. Ponadto nie tylko automatycznie umieszcza atrybut do zamykania linków zewnętrznych, ale także umieszcza target = "_ blank". Konieczne jest otwarcie wszystkich linków zewnętrznych w nowej karcie. Tak wygodne dla gości i dla Ciebie. Ogólnie rzecz biorąc, ta wtyczka działa ze wszystkimi zewnętrznymi linkami w witrynie, ale nie wpływa na wewnętrzne linki. Bardzo wygodna i użyteczna funkcja.

  Automatyczna kopia zapasowa witryny BackupPlus WordPress.

  Automatyczna kopia zapasowa witryny UpdraftPlus

  Jeśli jesteś taki sam jak ja, a nie możesz spokojnie patrzeć na swoje zasoby i ciągle znajdować to, co możesz pokazać w kodzie lub po prostu martwisz się o swoje dziecko, to ta wtyczka jest dla ciebie. Terminowe tworzenie kopii zapasowej witryny, a nawet bazy danych, pozwala zaoszczędzić wiele godzin bólu głowy. Zainstaluj krzywą aktualizacji wtyczki? Zwiń kod szablonu i zapomnij, gdzie? Problemy techniczne z hostingiem? Wszystkie te problemy zostaną rozwiązane przez automatyczne tworzenie kopii zapasowej witryny. Nie zaniedbuj tego momentu w żaden sposób. Aby ułatwić Ci życie, zainstaluj tę bardzo popularną wtyczkę UpdraftPlus i nie martw się już o ten kierunek.

  Leniwe ładowanie obrazów a3 Lazy Load.

  Leniwy ładowanie a3 Lazy Load

  A ostatnią wymaganą wtyczką, którą polecam zainstalować na każdej stronie WordPress, jest a3 Lazy Load. Pomaga zwiększyć szybkość ładowania strony poprzez stopniowe pobieranie obrazów. Dzieje się to w następujący sposób: obrazy na stronie zaczynają się ładować tylko wtedy, gdy strona jest przewijana do tego obrazu. W innym przypadku po prostu nie ładują się, zmniejszając w ten sposób wagę strony i, odpowiednio, prędkość pobierania.

  Już każda popularna usługa analizy SEO zaleca korzystanie z tej metody pobierania. Pomaga to poprawić ogólną seo na stronie. Radzę więc nie zaniedbywać tego układu, ale używać go w pełni. W tym przypadku „warta świeczki warta świeczki”.

  Lista wymaganych wtyczek została zakończona. Dalej są wtyczki, które nie muszą być instalowane, ale ułatwiają życie webmasterowi.

  Ochrona przed spamem Akismet Anti-Spam.

  Antyspamowa wtyczka Akismet Anti-Spam

  Przez długi czas byłem pewien, że ta wtyczka powinna znajdować się na każdej stronie. Ale po rozmowie z innymi webmasterami zdałem sobie sprawę, że nie każdy potrzebuje takiego obrońcy. Dlatego nie umieściłem go w obowiązkowych wtyczkach. Niemniej jednak zdecydowanie radzę spojrzeć na niego. Osobiście instaluję go wszędzie, działa doskonale.

  Standardowy edytor WordPress Classic Editor.

  Edytor klasyczny Edytor standardowy

  Wraz z wydaniem nowej wersji WP 5.0 i nowszych, domyślnym jest nowy edytor artykułów Gutenberg. Dla wielu webmasterów nie jest to wygodne i jest to uzasadnione uczucie. Ponieważ wciąż jest dość surowy i nie obsługuje wielu funkcji pod względem modernizacji, które były obsługiwane przez stary edytor. Dlatego radzę nie cierpieć, ale zainstalować specjalną wtyczkę, która wyłączy nową i włączy stary edytor. Z własnego doświadczenia powiem, że wygodniej jest używać starego.

  Ta funkcja jest dostępna w pluginie czyść pro . Więc jeśli kupisz tę wtyczkę, nie musisz już instalować Classic Editor (wtyczka -1).

  Przydatne dodatki dla Shortcodes Ultimate.

  Plugin Shortcode Ostateczny zestaw podstawowych funkcji

  Ta wtyczka we właściwych rękach, po prostu staje się mega przydatna. Jest to zbiór najbardziej potrzebnych chipów do projektowania tekstu na stronie i nie tylko. Po zainstalowaniu wtyczki Shortcodes Ultimate uzyskasz dostęp do wielu funkcji, takich jak:

  • Stylizowane aukcje.
  • Spoilery
  • Akordeony
  • Skrzynki świetlne
  • Kolumny.
  • Karty
  • Galerie.
  • Karuzela.
  • Suwaki
  • + 50 różnych możliwości.

  Gorąco polecam instalację i zobacz, jak to jest. Jest w pełni przetłumaczony na język rosyjski. Dodaje również przycisk, aby wstawić żądany kod skrótu bezpośrednio w edytorze, co jest bardzo wygodne.

  Poniżej znajduje się kilka wtyczek, które nie wymagają ciągłej aktywacji. Oznacza to, że muszą zostać zainstalowane, wykonać pewne czynności i można je wyłączyć, aby nie obciążać witryny.

  Wtyczka do czyszczenia bazy danych WP-Optimize.

  Optymalizacja bazy danych WP

  Szczerze mówiąc, korzystam z tej wtyczki od bardzo dawna i nie znalazłem jeszcze jej alternatywy w wolnym segmencie. W rzeczywistości potrzebuje go raz w miesiącu, ale nie jestem jeszcze gotów za to zapłacić. Nie wiem, może w przyszłości, i przełączę się na jakiś płatny analog z wielką funkcjonalnością. Ale na tym etapie mogę oczyścić bazę śmieci za pomocą tej wtyczki i mam jej dosyć. Doskonała praca z ich pracą. Po optymalizacji możesz po prostu ją wyłączyć, a kiedy chcesz ją wyczyścić, po prostu ją aktywuj, zrób to, czego potrzebujesz, i wyłącz ją ponownie.

  Motywy dla dzieci WordPress Konfigurator motywów dla dzieci.

  Motywy dla dzieci WordPress Konfigurator motywów dla dzieci

  Ta wtyczka może potrzebować cię raz, na utwórz motyw potomny . Następnie możesz go całkowicie usunąć. Motywy potomne są potrzebne osobom, które wprowadzają pewne zmiany kodu w plikach kompozycji. Ktoś przepisuje kod w header.php, uzupełniając niektóre skrypty i inne rzeczy, ktoś uaktualnia funkcjonalność za pomocą pliku functions.php i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie zainstalujesz i nie skonfigurujesz motywu potomnego, to przy pierwszej aktualizacji motywu nadrzędnego wszystkie zmiany zostaną usunięte. Innymi słowy, pliki motywu zastąpią cały kod i będziesz musiał przepisać i przepisać wszystko. Jeśli więc wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w kodzie motywu, zdecydowanie potrzebujesz motywu potomnego.

  I na tym mam wszystko. Oczywiście nie jest to lista wyjątkowa i możesz mieć ją inaczej. Ten artykuł jest przeznaczony przede wszystkim dla początkujących w web masteringu, aby skrócić czas wyszukiwania właściwych wtyczek. To tylko punkt wyjścia, a następnie uzupełnij to, czego potrzebujesz. Do zobaczenia na stronach bloga. Nie zapomnij zostawić swojego znaku w komentarzach i ocenie gwiazdek. Zyskowne projekty dla Ciebie!

  Dlaczego potrzebujemy wtyczek do WordPressa?
  Ile wtyczek zaleca się mieć na pokładzie wordpress?
  Dlaczego potrzebujemy wtyczek do WordPressa?
  Dlatego musisz wyraźnie zdać sobie sprawę, że będzie lepiej - ten mały błąd lub ogromna wtyczka, aby to naprawić?
  Ile wtyczek zaleca się mieć na pokładzie wordpress?
  Po prostu niesamowite wyniki, prawda?
  Zainstaluj krzywą aktualizacji wtyczki?
  Zwiń kod szablonu i zapomnij, gdzie?
  Problemy techniczne z hostingiem?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»