Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Przewodnik dla początkujących SEO dotyczący linków i ślimaków

  1. Co to są Permalinki w WordPressie?
  2. Co to są ślimaki w WordPressie?
  3. Dlaczego ślimaki i łączniki są ważne?
  4. Dlaczego nigdy nie powinieneś wybierać domyślnych permalinków i ślimaków
  5. Jaki jest najlepszy układ Slug i Permalink?
  6. Jak zmienić strukturę Permalink w WordPressie?
  7. Jak zmienić swoje ślimaki w WordPressie?
  8. Kategorie i tagi mają ślimaki zbyt: jak je zmienić
  9. Co zrobić, jeśli Twoje ślimaki i linki Permalinks są teraz niechlujne

  Słowo „permalink”. Każdy pomysł, co to znaczy? A co z ślimakiem?

  Możesz natknąć się na te warunki, przewijając pulpit nawigacyjny WordPressa lub czytając artykuł o tym, jak poprawić optymalizację pod kątem wyszukiwarek, ale co tak naprawdę oznaczają oba te słowa?

  Przeczytaj ten przewodnik po permalinkach i ślimakach, aby zrozumieć zawiłości, które przechodzą w te czasami żmudne i mylące elementy witryn WordPress. Porozmawiamy o najlepszych strukturach permalink, jak modyfikować ślimaki i wiele więcej.

  Co to są Permalinki w WordPressie?

  Permalink to adres URL Twojej witryny. Każda strona i post w Twojej witrynie WordPress ma przypisany jeden z tych adresów URL, aby był unikalny i można go przeszukiwać dla innych osób online.

  Wyszukiwarki używają permalinków do wyszukiwania stron internetowych online, podczas gdy ludzie mogą po prostu pobrać permalinki i udostępnić je lub uderzyć w przeglądarkę, aby odwiedzić jedną ze stron.

  Jeśli spojrzysz poniżej tytułu swojego posta lub strony, zobaczysz przykład permalinka.

  Permalink to cały adres URL, więc w tym przykładzie będzie to strona internetowa (http://www.wpkube.com) i obszar za nią (zwany ślimakiem), o którym dzisiaj mówimy.

  Domyślnie WordPress tworzy dla ciebie permalinki, ale zawsze możesz tam wejść i zmienić domyślną strukturę. Jednak za każdym razem, gdy zmieniasz strukturę permalinku, musisz użyć przekierowań 301 stron, aby zapewnić, że wyszukiwarki i ludzie, którzy klikają linki przychodzące, nie trafią na stronę błędu.

  Co to są ślimaki w WordPressie?

  Slug, o którym krótko mówiliśmy powyżej, jest częścią permalinku dla twoich stron i postów. Mówiąc najprościej, slug to tekst, który pojawia się po podstawowej nazwie domeny. Na przykład slug dla tego posta to „przewodnik po permalinkach i ślimakach”.

  Koncepcja ślimaka jest dość prosta, ale skuteczność ślimaka zależy od tego, na co go zmienisz. WordPress automatycznie tworzy ślimak dla wszystkich postów i stron, ale możesz kliknąć przycisk Edytuj, aby zmodyfikować to, co mówi.

  Dlaczego ślimaki i łączniki są ważne?

  Jeśli hosting jest sercem Twojej witryny , ślimaki i permalinki są strukturą szkieletową. Tworzą zarys swojej strony, pokazując ludzi i wyszukiwarki, gdzie iść.

  W pewnym sensie ślimaki i permalinki działają jako adres cyfrowy dla całej zawartości. Jeśli ktoś chce odwiedzić Twój wpis na blogu o tym, jak zarobiłeś 1000 USD w ciągu jednego dnia, potrzebuje tego adresu, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się treść.

  Jeśli struktura slug lub permalink zostanie zmieniona, wyszukiwarki i użytkownicy kończą lądowanie na stronie błędu 404.

  Oni też przydać się do SEO i dzielenie się celami. Ślimaki dają wyjątkową możliwość stworzenia krótkiej frazy opartej na słowach kluczowych, aby poprawić widoczność. Odpowiednie i czyste łącza permalinkowe ułatwiają wyszukiwarkom odnalezienie Ciebie, a ludzie są bardziej skłonni do udostępniania, jeśli adresy URL wyglądają mniej zastraszająco.

  Dlaczego nigdy nie powinieneś wybierać domyślnych permalinków i ślimaków

  WordPress stwierdza, że ​​domyślnie używa permalinków z dużą ilością liczb i znaków zapytania. Nie jestem pewien, dlaczego to robią, ale jest to bałagan i bezużyteczny dla Ciebie jako administratora strony. Domyślna struktura permalinku nie nadaje się do udostępniania ani do wyszukiwarek, aby znaleźć Twoją witrynę na podstawie odpowiednich informacji.

  Domyślne ślimaki są trochę lepsze, ale system w zasadzie pobiera wszystkie słowa ze strony lub tytułu postu i decyduje się usunąć niektóre z krótszych słów, takich jak „the” i „an.”

  Dwa problemy powstają przy użyciu domyślnego slug: Slug jest zazwyczaj zbyt długi i niechlujny, a niektóre słowa, które pomagają w doborze słów kluczowych, mogą zostać utracone.

  Jaki jest najlepszy układ Slug i Permalink?

  Teraz, gdy wiesz trochę o ślimakach i permalinkach, możesz się zastanawiać, jakie są najlepsze układy dla każdego z nich.

  Obie działają razem, więc większość najlepszych praktyk dotyczy zarówno ślimaków, jak i permalinków. Oto kilka solidnych wskazówek dla Ciebie:

  • Trzymaj zarówno ślimaki, jak i permalinki proste i krótkie.
  • Nigdy nie modyfikuj ich po opublikowaniu postu lub strony (jeśli jest to absolutnie konieczne, porozmawiamy o najlepszej z poniższych metod).
  • Jeśli kierujesz słowa kluczowe do swojego artykułu, umieść te same słowa kluczowe w swoim ślimaku. Skieruj odpowiednie słowa kluczowe i zastanów się, czy nie użyć samego słowa kluczowego w slug.
  • Upewnij się, że wszystko jest odpowiednie. Data w Twojej strukturze permalink nic nie mówi ludziom (jest to pomocne tylko w magazynie lub witrynie z wiadomościami, gdzie data jest nieco ważna). Dołącz słowa, które odnoszą się bezpośrednio do strony lub artykułu.
  • Unikaj tworzenia duplikatów tych samych ślimaków. Może się tak zdarzyć, jeśli planujesz opublikować podobne posty lub strony.

  Jak zmienić strukturę Permalink w WordPressie?

  Aby rozpocząć, przejdź do Ustawienia> Linki bezpośrednie po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego.

  Przejdź w obszarze Ustawienia wspólne i wybierz żądaną strukturę permalinku. Polecam układy z permalinkami o nazwie Post lub Custom Structure. Nazwa postu po prostu pobiera domyślną nazwę postu, więc jeśli napiszesz tytuł posta na blogu, po prostu go użyje. Następnie możesz zmienić slug na stronie postu.

  Jeśli spojrzysz na inne opcje permalinku, zauważysz, że nie są one wcale przyjazne. Zazwyczaj podają daty, liczby i bałagany. Pomiń je i przejdź do Post Post lub spróbuj zrobić czystszą wersję ze strukturą niestandardową.

  Jak zmienić swoje ślimaki w WordPressie?

  Mówiliśmy o tym nieco powyżej, ale zawsze miło jest powtarzać. Najczęstsze ślimaki pojawiają się po otwarciu strony lub posta. Możesz modyfikować ślimaki tylko w jednym z tych edytorów. Powiedzmy więc, że chcesz napisać post na blogu i wbić sobie tytuł tego posta.

  Aby zmienić ślimak, wystarczy kliknąć przycisk Edytuj obok ślimaka. Otwiera to do edycji, gdzie możesz wpisać, co chcesz.

  Kategorie i tagi mają ślimaki zbyt: jak je zmienić

  Posty i strony nie są jedynymi obszarami Twojej witryny, które mają ślimaki. W rzeczywistości twoje kategorie i tagi również potrzebują ślimaków. Jeśli więc ktoś kliknie kategorię pod jednym ze swoich postów, może zostać przekierowany na stronę zawierającą każdy post w tej kategorii.

  Jak zmienić kategorię ślimaka? Przejdź do Postów> Kategorie na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Jeśli chcesz dodać nową kategorię, możesz wpisać jej nazwę, a następnie utworzyć ślimak dla pola znajdującego się poniżej. Kliknij przycisk Dodaj nową kategorię, aby go zapisać.

  Kliknij przycisk Dodaj nową kategorię, aby go zapisać

  Powiedzmy, że chcesz zmienić ślimak istniejącej kategorii. Znajdź poprzednio utworzoną kategorię po prawej stronie strony Kategorie i kliknij link Szybka edycja. Spowoduje to wyświetlenie obszaru do zmodyfikowania ślimaka dla tej kategorii.

  Spowoduje to wyświetlenie obszaru do zmodyfikowania ślimaka dla tej kategorii

  Co jeśli chcesz dodać lub zmienić ślimak dla tagu? Przejdź do Postów> Tagi po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego WordPress. Ten proces jest praktycznie identyczny ze zmianą ślimaka dla danej kategorii. Utwórz nowy tag i dołącz do niego ślimak lub zmodyfikuj jeden z istniejących tagów, aby zmienić wokół ślimaków.

  Utwórz nowy tag i dołącz do niego ślimak lub zmodyfikuj jeden z istniejących tagów, aby zmienić wokół ślimaków

  Co zrobić, jeśli Twoje ślimaki i linki Permalinks są teraz niechlujne

  Co zrobić, jeśli prowadzisz witrynę już od jakiegoś czasu i wcześniej nie miałeś odpowiednich permalinków i ślimaków? Czy twoje adresy URL są wypełnione długimi i niechlujnymi datami, liczbami i nieistotnym tekstem?

  To jest ogromny nie-nie, więc nadszedł czas, aby zmienić ślimaki i permalinki. Upewnij się, że podążasz za odpowiednimi krokami lub wyszukiwarkami, a odwiedzający wylądują na stronach błędów, co dodatkowo zaszkodzi Twojej ekspozycji online.

  Masz dwie opcje zmiany bieżących permalinków i ślimaków: Modyfikowanie pliku .htaccess lub używanie wtyczki. Ponieważ większość wtyczek jest dość lekka i działa dobrze, naprawdę nie ma powodu, aby zacząć bawić się kodem.

  Dlatego zainstaluj i aktywuj Wtyczka przekierowania aby rozpocząć proces. To zasadniczo pomaga przekierować stare adresy URL do nowszych, czystszych. Dlaczego nie możesz po prostu usunąć starych? Jeśli je usuniesz, zmusi cię to do utraty jakiegokolwiek impetu SEO, który zbudowałeś wcześniej, i nie chcesz, aby ludzie wylądowali na stronach błędów po ich usunięciu.

  Po włączeniu wtyczki możesz przejść do strony Ustawienia. Jest ładne narzędzie, które pozwala wkleić stary źródłowy adres URL i przekierować go do nowego, czystszego.

  Wtyczka pokazuje również wszystkie strony błędów na Twojej stronie, dzięki czemu możesz przejść i zdecydować, które z nich powinny zostać przekierowane. Musisz przechodzić przez każde przekierowanie ręcznie, ale kiedy już to zrobisz, nie musisz się już tym martwić.

  Gdy stare permalinki zostaną przekierowane do nowych, ludzie nie znajdą się na stronach błędów i zachowasz SEO, które wcześniej zbudowałeś.

  Jak wyglądają Twoje permalinki i ślimaki na swoich stronach? Daj nam znać w sekcji komentarzy, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego przewodnika po permalinkach i ślimakach.

  Co to są Permalinki w WordPressie?
  Co to są ślimaki w WordPressie?
  Dlaczego ślimaki i łączniki są ważne?
  Jak zmienić strukturę Permalink w WordPressie?
  Jak zmienić swoje ślimaki w WordPressie?
  Każdy pomysł, co to znaczy?
  A co z ślimakiem?
  Co to są Permalinki w WordPressie?
  Co to są ślimaki w WordPressie?
  Dlaczego ślimaki i łączniki są ważne?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»