Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Przewodnik po mobilnym SEO

  1. Mobilny rozwój od podstaw
  2. Zapamiętaj wrażenia użytkownika
  3. Optymalizacja SEO dla wyszukiwania mobilnego
  4. Analiza słów kluczowych dla mobilnego SEO
  5. Wnioski

  W tym roku miała miejsce premiera nowego algorytmu rankingu witryn mobilnych firmy Google, który webmasterom udało się już skopiować „Mobilegeddon”. Aktualizacja zawierała nowy parametr „przyjazności dla urządzeń mobilnych” (mobilność) jako czynnik wpływający na ocenę emisji podczas wyszukiwania z urządzeń mobilnych. Jeśli nadal nie wiesz, że mobilne SEO musi być pompowane w inny sposób niż konwencjonalne SEO, zadeklaruj: teraz tak jest!

  Ci, którzy nie biorą pod uwagę różnicy dla mobilnego SEO, stracą ogromną część ruchu: na przykład w USA Google obsługuje znacznie więcej żądań z urządzeń mobilnych. niż z systemami komputerowymi.

  Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy opracowywaniu strategii mobilnego SEO jest kontekstowy charakter wyszukiwania. Ludzie poszukujący urządzeń mobilnych mają różne intencje i oczekiwania wobec tego, co znajdą.

  Użytkownicy będą również korzystać z wersji mobilnych i desktopowych witryny na różne sposoby. Ten fakt powinien wpłynąć na projekt strony internetowej i strategię promocji, jeśli chcesz poprowadzić ich przez ścieżkę konwersji. Użyj Google testuje optymalizację strony mobilnej aby zrozumieć, które punkty należy zmienić, aby poprawić wrażenia użytkownika mobilnego z Twojej witryny.

  Rozważymy podejście do wdrożenia mobilnego SEO od podstaw, aby obecne błędy w kalkulacjach przestały blokować działania marketingowe w osiąganiu celów. Dostaniesz tyle osób, ile chcesz.

  Mobilny rozwój od podstaw

  Szybkość ładowania strony

  Istnieje wiele czynników wpływających na ranking stron w Google. Szybkość ich ładowania jest jedną z najważniejszych. Użytkownicy wyszukujący na urządzeniach mobilnych spędzają znacznie mniej czasu na witrynach pobierania. Nawet 1-sekundowe opóźnienie dramatycznie wpływa na wynik. Ogólnie rzecz biorąc, szybkość ładowania stron ma kluczowe znaczenie dla częstotliwości odjazdów z witryny: około połowa użytkowników oczekuje nie więcej niż 2 sekundy. 40% odwiedzających odejdzie po odczekaniu 3 sekund lub dłużej. Google uważa, że ​​opóźnienie nie może przekraczać 1 sekundy . W konsekwencji każda część drugiego opóźnienia wpływa na twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Im wolniejsza witryna, tym więcej tracisz odwiedzających / zysków.

  Podczas tworzenia stron internetowych dla urządzeń mobilnych pamiętaj, że większość gadżetów jest wyposażona w mniej wydajne procesory w porównaniu z komputerami PC, a także w słabą baterię. Dlatego musisz podjąć wyzwanie 1 sekundy od Google. Należy również wziąć pod uwagę czas wyszukiwania DNS, przetwarzania TCP i wysyłania żądania HTTP. W rezultacie będziesz miał około 400 milisekund na załadowanie samej strony. Użyj wszystkich możliwych sposobów, aby zmniejszyć obciążenie Internetu / gadżetu użytkownika:

  • Optymalizuj rozmiary obrazów : nie polegaj na HTML w celu zmniejszenia wagi obrazów. Po prostu zmienia ich wygląd, ale nie zmienia rozmiaru. Używaj edytorów graficznych, takich jak Photoshop, dadzą prawdziwy efekt.
  • Polegaj na buforowaniu przeglądarki : zmniejsz liczbę żądań HTTP za pomocą buforowania przeglądarki. Użyj mod_expires dla apache i kontrola pamięci podręcznej nagłówka przyspieszyć ładowanie strony.
  • Zmniejsz liczbę lub usuń przekierowania: niektóre przekierowania są nieuniknione. Pamiętaj, że każde z nich jest dodatkowym żądaniem HTTP, które zwiększy prędkość pobierania.
  • Zminimalizuj kod : użyj narzędzi takich jak Kompresor YUI lub Jsmin , aby usunąć niepotrzebne znaki z JavaScript i arkusze stylów witryny mobilnej. Poprawi to buforowanie i zmniejszy wykorzystanie przepustowości Internetu użytkowników.
  • Unikaj używania zewnętrznych skryptów JavaScript i stylów CSS : za każdym razem, gdy przeglądarka próbuje połączyć zewnętrzny skrypt, musi zatrzymać i pobrać ten zasób. To znacznie spowalnia prędkość pobierania. Użyj inline javascript i css.
  • Powolny start TCP : nowe połączenie TCP nie może wykorzystać pełnej przepustowości połączenia między przeglądarką a serwerem, więc serwer jest ograniczony do odbierania 10 pakietów w jednym cyklu pobierania. Dlatego cała zawartość, którą użytkownik widzi natychmiast, bez konieczności przewijania (ang. „Above the fold” - zawartość ATF), musi ważyć 14 KB lub mniej. Upewnij się, że serwer jest zaktualizowany do najnowszej wersji, w przeciwnym razie wada ta może ograniczyć transfer do 3 lub 4 pakietów podczas pierwszego połączenia.
  • Przyspieszone strony mobilne - AMP: użyj zoptymalizowanych stron internetowych utworzonych za pomocą open source, które pozwolą serwerowi / przeglądarce szybko je przetworzyć. Google przechowuje zatwierdzone AMP w specjalnej pamięci podręcznej i obsługuje je stamtąd. Za pomocą ustrukturyzowanych znaczników strony te można załadować natychmiast.

  Jeśli chcesz zwiększyć szybkość ładowania stron, zacznij od narzędzia Google PageSpeed ​​Insights . Dzięki niemu możesz mierzyć wydajność stron zarówno w systemach mobilnych, jak i stacjonarnych w skali od 0 do 100. Wynik 85 punktów i więcej oznacza dobrą wydajność. Testowany jest czas ładowania treści ATF i pełna strona. Możesz także użyć narzędzi przeglądarki takich jak Konsola programisty w chromie, Konsola internetowa w firefox lub Konsola narzędzi w programie Internet Explorer do znajdowania błędów i wąskich gardeł.

  Zapamiętaj wrażenia użytkownika

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, użytkownicy wchodzą w interakcję ze stronami mobilnymi w nieco inny sposób niż zwykłe. Z reguły szukają konkretnych informacji, aby odpowiedzieć na pytanie lub wykonać zadanie. Twoim celem jest wykonanie zadania tak szybko i sprawnie, jak to możliwe. Powinno to znaleźć odzwierciedlenie w ich doświadczeniu użytkowników.

  Po szybkości wczytywania strony najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy użytkownik pozostanie na stronie i wykona pożądaną czynność lub odejdzie, a nie zrobi nic, będzie doświadczenie użytkownika (angielski użytkownik eXperience, UX). Metoda korzystania z witryny przez użytkowników mobilnych jest zupełnie inna niż podczas pracy z jej wersją desktopową. To nie tylko ze względu na rozmiar ekranu - użytkownicy mobilni oczekują niemal natychmiastowego osiągnięcia swoich celów. 70% ruchu w wyszukiwarce mobilnej generowane jest w ciągu 1 godziny. Użytkownicy mobilni są niecierpliwi, dlatego należy zoptymalizować otrzymany UX, aby otworzyć bardziej bezpośrednią ścieżkę do konwersji:

  • Nie używaj Flash, Silverlight, Java ani innych wtyczek. Sprawią, że Twoja strona będzie piękna na pulpicie, ale nie będzie obsługiwana przez przeglądarki mobilne. Nie ma znaczenia, jak dobrze będzie wyglądać Twoja witryna, jeśli użytkownicy nie będą mogli zobaczyć wszystkich jej części. Jeśli nadal chcesz efektów, użyj HTML5 zamiast powyższych.
  • Treść musi być czytelna bez konieczności skalowania. Najlepiej wybrać czcionkę 16 pikseli - domyślny rozmiar dla większości czcionek. Ponadto możesz już zdefiniować inne rozmiary czcionek w stosunku do głównego. Używaj czcionek obsługiwanych przez urządzenia mobilne, takich jak Arial, Helvetica, Courier / Courier New, Times / Times New Roman lub Verdana. Zmniejszenie ilości tekstu na stronie pozwoli na użycie większej czcionki, jeśli jest to wymagane.
  • Nie zapomnij o dostosowaniu strony pod kontrolą dotykową. Możliwość swobodnego poruszania się po witrynie za pomocą palca jest ważną częścią optymalizacji mobilnej. Klikalne obszary muszą mieć co najmniej 48px wysokości i 32px szerokości. Przypadkowe kliknięcia doprowadzą do frustracji użytkownika i poważnie wpłyną na użyteczność witryny.
  • Ułóż zawartość tak, aby potrzebne informacje można było łatwo i intuicyjnie znaleźć. Możesz używać treści do kierowania użytkowników do zamierzonego celu, takiego jak rejestracja przez e-mail, utworzenie konta. Aby to zrobić, umieść takie treści w strefie ATF i użyj wyraźnych wezwań do działania. Nie odwracaj uwagi od ważnych, umieszczając na stronie niepotrzebne szczegóły. Jeśli osoba naprawdę potrzebuje więcej informacji, zawsze może przejść do następnej strony.
  • Spraw, by nawigacja w witrynie mobilnej była oczywista. Jeśli użytkownicy nie mogą łatwo nawigować po witrynie, około 40% z nich znajdzie wygodniejszą witrynę, zostawiając miejsce raz na zawsze. Aby nie zgubić tego ruchu, utwórz format strony pionowej i pozwól, aby przyciski „domowe” i „tylne” były widoczne na każdej stronie. Użyj pasków nawigacji i pasków kart do optymalizacji.

  Tworząc witrynę mobilną, masz 3 opcje informowania wyszukiwarek, że masz witrynę mobilną: responsywny projekt, dynamiczny projekt i mobilna subdomena:

  • Elastyczny design to zalecana przez Google metoda tworzenia witryn mobilnych. Nie wymaga żadnych zmian w obecnym kodzie, aby poinformować roboty o ich mobilnym charakterze. Aby wdrożyć adaptowalność, musisz zainstalować mobilny tag meta w nagłówku strony. Ten tag informuje urządzenia mobilne o metodzie wyświetlania w zależności od rozmiaru ekranu. Prawidłowy kod tagu jest następujący:

  • Dynamiczny projekt strony internetowej - ta metoda wymaga więcej czasu na opracowanie. Najważniejsze jest to, że takie strony używają innego kodu HTML dla wersji mobilnych i desktopowych, wykrywając naturę urządzenia użytkownika. W tym przypadku musisz użyć Zmiennego HTTP w nagłówku, aby poinformować Googlebota o mobilnym charakterze strony.

  • Mobilna subdomena - ta metoda wymaga więcej czasu i zasobów niż pozostałe dwie. Polega ona na utworzeniu oddzielnej witryny mobilnej, a następnie umieszczeniu jej w poddomenie (zazwyczaj mobile.domain.com). Podobnie jak w przypadku dynamicznego projektowania, bot Google'a nie będzie w stanie wykryć, że ta witryna jest przeznaczona dla użytkowników mobilnych. Będziesz musiał użyć tagu rel = "canonical", aby zasygnalizować wzajemne połączenie różnych wersji stron. Ta metoda może być skomplikowana i kosztowna, szczególnie w przypadku dużych witryn, co będzie niekorzystne.

  Optymalizacja SEO dla wyszukiwania mobilnego

  Mobilne SEO dla lokalnej sprzedaży

  Bardzo często ludzie szukają produktów przez telefon, przychodzą i kupują w sklepie. Według badania ComStore ponad połowa osób ostatecznie kupiła towary w trybie offline po przeprowadzeniu wyszukiwania mobilnego. Jeśli masz prawdziwy biznes, musisz skoncentrować się na optymalizacji strony pod kątem lokalnego ruchu:

  • Podczas wyszukiwania z telefonu komórkowego ludzie zwykle próbują znaleźć godziny otwarcia, lokalizacje sklepów, produkty i informacje o cenach. Bardzo ważne jest, aby informacje te były niezwykle dostępne dla odwiedzających - około połowa zainteresowanych osób stanie się klientami sklepu. Strona kontaktowa powinna zawierać pełną nazwę firmy, adres, numer telefonu. Wskazane jest również rozmieszczenie mapy Google ze swoją lokalizacją. Ułatwi to użytkownikom wyszukiwanie.
  • Użyj znaczników schematu i podaj informacje kontaktowe (imię i nazwisko, adres, telefon). Schemat dla lokalnego biznesu mówi wyszukiwarkom, co oznaczają informacje na twojej stronie. Dodatkowo możesz dołączyć informacje o formach płatności, geografii usług, logo, opiniach i ocenach swojej firmy. Google używa schematów znaczników, aby znaleźć informacje dla swoich baz wiedzy. Użyj tego, aby Twoje dane biznesowe pojawiły się w wynikach wyszukiwania Google.
  • Upewnij się, że nazwa i lokalizacja Twojej firmy znajdują się na głównej stronie metatagu tytułu wraz z jego opisem. Jeśli tag tytułu zawiera tylko nazwę firmy, wyszukiwarkom trudno będzie określić, do której branży należy Twoja firma. Czy to sieć kwiaciarni, budynków czy biżuterii? Kto wie. Określ te dane. Uprość to, na przykład: Stroyservice | Budowa | Moskwa Jeśli Twoja firma działa w kilku regionach, utwórz stronę dla każdego z nich.
  • Weź również pod uwagę nazwę swojego miasta w adresie URL, ale zrób to ostrożnie, ponieważ używanie słów kluczowych z wpisu bezpośredniego może przynieść więcej szkody niż pożytku.

  Najważniejsze - nie zapomnij zaktualizować informacji kontaktowych, aby zachować ich znaczenie we wszystkich źródłach, w których znajdują się informacje o Twojej firmie. Co zaskakujące, tylko połowa małych firm kiedykolwiek je zaktualizowała, mimo że jest to niezwykle ważne. Nieprawidłowo określona lokalizacja może być ogromnym problemem, wpływając negatywnie na ranking wśród lokalnych firm. Dążę do tego, aby informacje o Tobie wszędzie były takie same i świeże.

  W dużej mierze wyszukiwarki opierają się na ocenach i opiniach. Upewnij się, że Twoja firma jest wymieniona na Yelp, Foursquare, Google+ i innych tego typu usługach. Nie możesz kontrolować otrzymanych opinii, ale możesz stymulować ich pozytywny kolor: rabaty, wersje próbne, dodatkowe produkty lub po prostu hałasować o sobie w sieciach społecznościowych. Zostaw znaki przypominające klientom, jak ważne jest udzielanie im opinii. Dla lokalnych recenzji sprzedaży są bardzo ważne, im więcej będą, tym lepiej.

  Analiza słów kluczowych dla mobilnego SEO

  Jak już zauważyliśmy powyżej, użytkownicy mobilni mają inne podejście do wyszukiwania niż na pulpicie. Musisz mieć to na uwadze przy wyborze słów kluczowych. Możliwe, że najbardziej przydatne klucze na pulpicie nie będą działać tak dobrze w segmencie mobilnym. Istnieje kilka sposobów przeprowadzania badań, które pomogą Ci wybrać odpowiednie frazy kluczowe:

  • Użyj Konsoli wyszukiwarki Google, aby dowiedzieć się, w jaki sposób ludzie znajdują Cię obecnie na urządzeniach mobilnych. Nie pomaga to znaleźć właściwych słów kluczowych, ale powie Ci, do czego prowadzą bieżące słowa kluczowe. Następnie możesz poprawić optymalizację strony, aby zwiększyć pozycję w problemie. Aby znaleźć niezbędne słowa kluczowe, odfiltruj wyszukiwanie, wpisując „mobile” w analizie wyszukiwania Google. Ten raport jest szczególnie przydatny, ponieważ zawiera oceny, wyświetlenia i liczbę kliknięć słów kluczowych na telefon komórkowy. Sekcja Mobilna użyteczność jest również przydatna, ponieważ zawiera listę wszystkich stron zawierających słabo zaimplementowane elementy (elementy klikalne są zbyt blisko siebie, zbyt szeroka treść, zła czcionka itp.).

  )

  • Google Analytics pokazuje ruch mobilny w raporcie Zapytania. Kliknij przycisk zaawansowany obok paska wyszukiwania, aby odfiltrować użytkowników, którzy niczego nie wprowadzili do paska wyszukiwania. Ten raport pokazuje również wyświetlenia, średnią ocenę Twoich stron i CTR.
  • Google Keyword Planner to bezpłatne narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych AdWords. Jest to bardzo cenne, ponieważ może pokazać całkowite miesięczne wyszukiwanie słów kluczowych, urządzeń wyszukiwania i lokalizacji. Może również pomóc w znalezieniu trafniejszych fraz kluczowych dla Twojej niszy. Ilość uzyskanych danych pozwoli Ci łatwo znaleźć skuteczne frazy, identyfikując klawisze niskiej częstotliwości i wysokiej częstotliwości z wysokim poziomem zapytań miesięcznie.

  Ilość uzyskanych danych pozwoli Ci łatwo znaleźć skuteczne frazy, identyfikując klawisze niskiej częstotliwości i wysokiej częstotliwości z wysokim poziomem zapytań miesięcznie

  Wnioski

  Nie ma znaczenia, jak to wygląda, ale nowe sztuczki w wyszukiwarkach nie utrudnią ci życia. Starają się zapewnić swoim użytkownikom wyniki najwyższej jakości, jak najbliżej żądania, co teoretycznie jest również Twoim celem. Jesteś po tej samej stronie, po prostu musisz grać zgodnie z zasadami.

  Nie ma gwarancji, że kiedykolwiek znajdziesz się na szczycie kwestii Google lub innych wyszukiwarek, jeśli nie uwzględnisz szybkości ładowania stron, projektu i jakości implementacji poszczególnych elementów podczas tworzenia i optymalizacji strony internetowej. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, Twoja firma ma wszelkie szanse, aby przyciągnąć odbiorców.

  Czy zauważyłeś jakiekolwiek zauważalne zmiany w rankingach wyszukiwania po tym, jak Google zmienił algorytm wyszukiwania mobilnego na wiosnę 2015 i 2015? Jaki jest później ruch mobilny na pulpicie?

  Czy to sieć kwiaciarni, budynków czy biżuterii?
  Czy zauważyłeś jakiekolwiek zauważalne zmiany w rankingach wyszukiwania po tym, jak Google zmienił algorytm wyszukiwania mobilnego na wiosnę 2015 i 2015?
  Jaki jest później ruch mobilny na pulpicie?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»