Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Pytanie na mapie Polaka: pomoc i porady Gdzie się udać .Aa: Uniwersytety 2019 - Edukacja za granicą i na Ukrainie

  1. Zawartość:
  2. O wywiadzie z kartą Polaka
  3. Główne pytania to wywiad z kartą Polaka
  4. Kategoria «Historia Polski»
  5. Kategoria „Geografia”
  6. Kategoria „Sławni ludzie”
  7. Kategoria „Tradycje i zwyczaje”
  8. Kategoria „Symbole narodowe Polski”
  9. Inne pytania dotyczące wywiadu

  Możesz dowiedzieć się, jak wypełnić formularz wniosku o wizę, aby uzyskać Kartę Polaka na naszej stronie internetowej lub napisać do nas.

  Zawartość:

  Zawartość:

  O wywiadzie z kartą Polaka

  Dzisiaj powiemy ci dokładnie, co musisz wiedzieć, aby pomyślnie przejść wywiad z polskim konsulem, ponieważ ten etap ma decydujące znaczenie w procesie uzyskiwania karty potwierdzającej twoje narodowe podejście do Polski.

  Pierwsza część wywiadu to historia o sobie, zawierająca informacje o miejscu urodzenia, wykształceniu, zawodzie, rodzinie i innych ogólnych informacjach.

  Druga część jest w formacie pytań i odpowiedzi. Konsul pyta Cię o Polskę, sprawdza, jak kierujesz się historią kraju, jego kulturą i tradycjami. Dialog prowadzony jest w pełnym języku polskim. Dlatego też, jeśli Twój poziom znajomości języka nie odpowiada językowi mówionemu, dokonaj wstępnej rejestracji na kursy lub rozpocznij samodoskonalenie w zakresie umiejętności mówienia w Internecie na podstawie platform internetowych.

  Ponadto podczas rozmowy kwalifikacyjnej będziesz musiał wprowadzić dane osobowe do deklaracji narodowościowej, która potwierdzi, że nie masz obywatelstwa polskiego i pozwoleń na pobyt w kraju.
  Ponadto podczas rozmowy kwalifikacyjnej będziesz musiał wprowadzić dane osobowe do deklaracji narodowościowej, która potwierdzi, że nie masz obywatelstwa polskiego i pozwoleń na pobyt w kraju

  Główne pytania to wywiad z kartą Polaka

  Podczas wywiadu konsul może zapytać potencjalnego posiadacza Karty Polaka o historię państwa, politykę, położenie geograficzne kraju, tradycje i obyczaje ludu, a może zapytać o znane osobistości i ważne daty dla Polski.

  Przyjrzyjmy się teraz bliżej możliwym problemom.

  Kategoria «Historia Polski»

  Polacy to ludzie o wielowiekowej, bogatej historii. Wierzą, że każdy, kto chce stać się częścią tego narodu, musi koniecznie znać fragmenty historii formowania się tego narodu. Jeśli zapytasz Polaka o ważną historyczną osobę w Polsce, opowie ci o tej osobie bez żadnej refleksji. Obywatele Polski są oddani Ojczyźnie, są prawdziwymi patriotami swojego kraju.

  Ci, którzy kiedykolwiek przeprowadzili wywiad na mapie Polyak, często piszą recenzje na forach. Z ich słów wynika, że ​​często pytani są o to, kto był pierwszym i ostatnim królem Polski, o bitwie warszawskiej, o stolicy kraju w różnych okresach, a także o ważnych datach w historii państwa. Poniżej załączony jest dokument z listą możliwych problemów.

  Pobierz: Kwestia historii na mapie Polaka
  Pobierz:  Kwestia historii na mapie Polaka

  Kategoria „Geografia”

  Podczas rozmowy z konsulem musisz wykazać się dobrą znajomością geografii Polski. Oczywiście pierwszą rzeczą związaną z tym tematem są polskie góry. Przedstawiciel ambasady może nawet zapytać, jaki jest najwyższy punkt w Polsce. Często też pytano o kraje sąsiadujące, duże miasta, słynne rzeki itp. Poniżej znajduje się pełna lista pytań w tej kategorii.

  Pobierz: pytania dotyczące geografii na mapie Polaka

  Kategoria „Sławni ludzie”

  Mów o ludziach, którzy gloryfikowali Polskę, mieszkańcy kraju najbardziej kochają. Pytanie na rozmowie z reguły odnosi się do geniuszy poezji, kultury, literatury, sztuki, które wniosły wkład w świat. Ich prace czytają cały świat, ich obrazy podziwiają strony popularnych książek i najlepszych muzeów, motywy ich piosenek są znane wszystkim, a filmy od dawna są bestsellerami na świecie. Możesz także zapytać o znanych polityków RP.

  Pobierz: znani Polacy

  Kategoria „Tradycje i zwyczaje”

  Polskie tradycje i zwyczaje, jak w każdym innym kraju, przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Jeśli twoja rodzina jest uhonorowana polskimi tradycjami i możesz powiedzieć to z pewnością podczas rozmowy, twoje szanse na zdobycie Karty Polaka znacznie wzrosną. Przygotuj pytania na ten temat, czytając najważniejsze zwyczaje, które są doceniane w Polsce. Przykładowe pytania można znaleźć w załączonym dokumencie poniżej.

  Pobierz: pytania o tradycje na mapie Polaka

  Kategoria „Symbole narodowe Polski”

  Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, zapoznaj się z hymnem narodowym kraju, ponieważ konsul może poprosić Cię o zacytowanie kilku linijek. Ponadto musisz wiedzieć, jak wygląda emblemat i flaga Rzeczypospolitej Polskiej i co symbolizują.

  Pobierz: pytanie o symbolikę na mapie pola
  Pobierz:  pytanie o symbolikę  na mapie pola

  Inne pytania dotyczące wywiadu

  Pytania w tej kategorii mogą dotyczyć nawiązania połączenia między Twoim krajem a Polską. Na przykład konsul może zapytać, czy twój kraj pochodzenia jest pochodzenia polskiego. Czy w Polsce są jakieś zabytki architektury związane z Polską i tak dalej.

  Ważne jest, aby pamiętać, że znajomość języka polskiego jest podstawowym wymogiem. Możesz doskonale znać historię lub szczegółowo opisać tradycje Polski, ale bez wiedzy Polski szansa na zdobycie Karty Polaka wynosi zero.

  Dlatego przede wszystkim staraj się nauczyć języka. A mając łóżeczka z możliwymi pytaniami, łatwiej będzie ci przygotować i uzyskać wywiad z polskim konsulem.

  Pobierz: ogólne problemy na mapie pola
  Ciekawe na ten temat:

  Mapa Polaków: jak dojechać

  Jak potwierdzić polskie pochodzenie

  Pomóż znaleźć polskie korzenie

  komentarze zasilane przez HyperComments

  Edukacja w Polsce


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»